Kuula: Rainday Station – "Happy Songs for the Saddest City"

Kirjutas Rada7.ee
20-10-2016


Rainday Station sai kokku 2011. aastal, mil kohalikus skenes jõudis tärgata huvi värske new wave’i ja post-punk’i vastu. Bändi asutajateks on kitarrist Arseni (Neon Noir) ja bassist-laulja Leo. Veidi hiljem liitus bändiga trummar Kir (Junk Riot, Electrobation) ning koosseisu täpiks i-l sai 2014. aastal kampa löönud bändi kauaaegne sõber Pjotr.

Bändi frontman Leo räägib värskest plaadist nii: “See plaat on põhimõtteliselt meie 2012-2015 lemmiklugude kogumik. Plaat, mis tõmbab tähtsa joone alla esimesele neljale aastale bändina ning selle teemaks on Linn. Lihtsalt Linn – abstraktne, omapärane, vihmane ja lumine, oma elu elav. Linn, mis on täis mineviku vaime; inimesi, kes mängivad peitust teineteise, oma normaalsuse ja südametunnistusega. Täpselt selliseid inimesi, nagu me kõik oleme – selle Linna hullud ja oma pealinnade ja äärelinnade kuningad.”

Seitse kuni viie minuti pikkust post-punk’i lugu, täis soravalt põntsuvaid trumme, tumedalt salatsevat bassi, nii malbeid kui teravaid kitarrikäike ning unustamatult ilmekaid vokaale.

Tänud kuulamast, kohtumiseni esitluskontsertidel!

Alates 21. oktoobrist on album kuulatav Soundcloudis ning allalaaditav Bandcampist. Alates kolmapäevast, 26. oktoobrist, on album saadaval ka peamistes netipoodides – Spotify, iTunes, Deezer, Google Play jt. Lähiajal saab kuulata nii plaadilugusid kui ka uut materjali 28.10 Tartus Genialistide klubis.

RDS sotsiaalmeedias:
Facebook
Soundcloud
Instagram

Veel artikleid