Kuula: Mustelide – "SPI"

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
21-04-2016


22. aprillil ilmub Valgevene meedialt elektroonikaprintsessi tiitli saanud Mustelide uus album "SPI“. Mustelide on Natallia Kunitskaja esinejanimi, kes ainuisikuliselt albumi ka produtseeris ja salvestas. Lisaks printsessitiitlile tunnustati teda eelmisel aastal oma kodumaal auhinnaga „Aasta parim sooloesineja“. Samuti sai Mustelidet vähem kui kuu tagasi näha ka Tallinn Music Weeki Rada7.ee esitluskontserdil, kus ta esines täissaalile. Album on eelkuulatav ainult täna, 21. aprillil, Rada7-s!

Natallia Kunitskaja kirjeldab oma albumit järgmiselt: „ Albumi nimel „SPI“ on vähemalt kaks tähendust. Esiteks, see on käsk – spi! (maga – vene k), teiseks, lühend sõnadest Sensitive Personal Information (delikaatsed isikuandmed – ingl.k). Sellel albumil on omapärased eskiisid minu unenägudest; minuga sagedasti juhtuvatest asjadest, mis on lastud läbi teatud unele sarnanevale meelteseisundi. Ma ei kirjutanud albumit „SPI“ selleks, et põgeneda või peituda igapäevaelu eest. Pigem aitab see näha lihtsaid ja tuttavaid asju teise nurga alt. Need laulud on minu jaoks justkui musikaalsed asjad, mis ei mõju tervisele halvasti, aga muudavad teadvust."

Tänud kuulamast!

Natallia kirjeldas veidi ka oma viimase aja tegemisi ja uusi kogemusi: "Sel aastal sain veidi mööda Euroopat reisida – esinesin Soomes, Leedus, Saksamaal, Sloveenias, Eestis. Tuleb tõdeda, et Euroopa publik võttis mind erakordselt soojalt vastu. Eriti rõõmustas, et vene keel mitte kedagi ei peletanud, vaid mulle tundus, et pigem köitis tähelepanu. Ma mõistsin, et ei ole olemas mingeid väliseid piire, ainult piirid inimestes endis ja kui need piirid sind salvestamise või esinemise ajal kütkendavad, siis see tõukab kõik teised sust eemale. Aga kui teed midagi ausalt ja kirega, siis koonduvad kõik su juurde kui liblikad leegi ümber."

Mustelide iTunesis
Intervjuu – Mustelide: "Artist, kes mõtleb maailma vallutamisest, lõpuks seda ei suuda"

Label: SunWoofer / Soyuz Music
Salvestus/miks: Natallia Kunitskaja
Mastering: Vitali Kulevski
Albumikaas: Alena Hodor
Taustavokaal loos "Pustota": Egor Javorski

Albumi esitluskontserdid:
28. aprillil, Union Bar, Peterburi.
1. mаil, Kaasaegse kunsti keskus МАРС, Moskva.
13. mаil, muuseum "Аzgurа", Minsk.
19. mаil, Barbara Bar, Kiiev.

Veel artikleid