Kuula: Mauno Meesit – Varjudemaa

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
21-12-2015

Digisleeve CD-d on tänasest plaadipoodides saadaval. Limiteeritud koguses punane vinüül on eeltellitav Grainy Recordsi kodulehel:www.grainyrecords.com
Mauno Meesit
avaldab täna instrumentaalalbumi "Varjudemaa", mis on ühtlasi TV3-es linastunud samanimelise põnevussarja soundtrack. Albumil teevad külalisena kaasa Tiit Kikas viiulil ja Jaagup Tormis klaveril. Eesti esimese originaalmuusikaga soundtrack-plaadi teleseriaalile annab välja Meesiti enda plaadifirma Grainy Records. Album ilmub CD ja vinüüli kujul ning digitaalselt.

"Pärast sel kevadel ilmunud albumit "Closer" plaanisin paari aasta pärast jõuda instrumentaalplaadini. Kui suvel Berliinist Tallinnasse tagasi kolisin, rääkisid Ergo Kuld ja Martin Algus mulle "Varjudemaa" ideest. Nende nägemus seriaali muusikast oli üllatavalt sarnane sellele, kuhu soovisin enda loominguga järgmiseks liikuda ja muidugi olin koostööst huvitatud. Niisiis alustasingi juba suvel uue muusika salvestamist," selgitab Meesit.
Tänud kuulamast!

""Varjudemaa" on nii muusika kui ka seriaalina ühe väikese grupi inimeste suure sünergia vili. Inspiratsiooni mõttes on see mu jaoks ilus kogemus, kuidas iga lugu saab olla isikliku tähendusega ja samal ajal ka ajendatud suurepärastest näitlejatest, tekstist, pildist ja seriaaliga seotud Eesti loodusest.

Suurema osa albumist salvestasin enda Maardu järve äärses suvemajas, kus sain "Varjudemaa" looduslähedase atmosfääriga hästi samale lainele. Tekitasin seal endale mikrofonide, kitarrivõimendi ja efektiplokkidega ahela, mis võimaldas mul enamiku muusikast salvestada ilma suurema järeltöötluseta ning jäädvustada lood kontserdiolukorrale sarnases dünaamikas, hetkele keskendumise vaimus."

"Varjudemaa" CD on tänasest plaadipoodides saadaval. Limiteeritud koguses valmiva vinüülplaadi saab eeltellida plaadifirma Grainy Recordsi kodulehelt www.grainyrecords.com . Uueks aastaks on plaanitud ka "Varjudemaa" muusikaga kontserdid.

Lisainfo:
www.maunomeesit.com
www.grainyrecords.com

Veel artikleid