Kuula: Eva-Lotta Vunder & Madis Meister – "The Heart Way"

Kirjutas Rada7.ee
01-11-2018


8. novembril jõuab laiema avalikkuse ette indie-pop-folk duo Eva-Lotta Vunder & Madis Meister debüütalbum „The Heart Way” ehk „Südametee”. Juba praeguseks mitmeid kiidusõnu pälvinud plaat tuleb müügile Apollo ja Rahva Raamatu kauplustesse, iTunes’i ja Spotify’sse ning muusikute kodulehele, mis avaldatakse samuti 8.novembril. Seniks saab nende tegemisi jälgida facebooki kaudu.

CD-plaadil „The Heart Way” kõlava muusika keskmeks on laulusõnad, mida toetav ja kandev minimalistlik helikeel on põimunud džäss-, pop- ning folkmuusikaga. Peamiselt kasutatakse akustilisi instrumente ning õige pisut ka efektimängulist atmosfääri.

Laulja-laulukirjutaja Eva-Lotta ning kitarrist Madis on mõlemad jazz- ja maailmamuusika taustaga ning osalenud väga eriilmelistes muusikaprojektides nii Eestis kui välismaal, mille tõttu ühtset stiilimõistet oma värskele muusikale leida oli raske. „Muusika loomisel ju selliselt ei mõtle, et mis stiilis ma mängin. Eks seal on oma roll sellel, millise muusika keskel me kasvanud oleme, aga üldiselt otsime oma kõla ja tähendust läbi kuulamise ja tunnetuse, läbi selle, mida meil öelda on. Jäime praegu singer-songwriteri ja indie-pop-folgi juurde, kuna see tundus kõige täpsemini väljendavat seda, millest meie muusika laias laastus koosneb.”

Plaadi valmimisele aitasid kaasa 136 inimest läbi Hooandja platvormi. „Selline toetus ja koostöö on meie jaoks väga oluline. Kõik need inimesed panustasid plaadi sündi koos meiega!”

Tänud kuulamast, eelkuulamine on selleks korraks läbi!

Lood salvestati kvaliteetse tehnikaga Viitinas Pardisoo talu kodustuudios. Mõne erandiga, mis sai juurde salvestatud Võru muusikakooli stuudios ning Kasispeal Kadri Voorandi maakodus.

„Soovisime luua enda jaoks vaba, kodust ja vahetut keskkonda, kus oleks võimalus puhkepausidel ennast loodusega ümbritseda. Pardisoo oli selleks ideaalne paik, otse järve kaldal, roheluse keskel, ning otsus viia salvestusprotsess läbi ise, andis ajaliselt selle vabaduse salvestada just nii kaua ja just siis, kui endal tunne oli, kasvõi öösel.”

„Kadri juurde Kasispeale sattumine oli täiesti uskumatu seik. Otsisime pikalt, kus oleks hea naturaalse kõlaga ja sobivas häälestuses akustiline klaver, mida salvestada. Iga klaveriga, mida proovimas käisime, oli midagi, mis polnud õige. Ja siis päris viimasel hetkel, kui olime juba Tallinnasse lugusid miksima minemas ja pettumusega tõdemas, et vist tuleb digiklaveri juurde jääda, ilmnes asjaolu, et Kadril on selline klaver kodus, mis meile sobiks! Asja tegi veelgi erakordsemaks tõsiasi, et just eelmisel päeval oli käinud klaverihäälestaja ning just kahel järgmisel päeval, kui meil oli võimalus sinna sõita, pidi maja vaba olema. Lühidalt, Kadri andis meile võtmed ja lisas veel nagu muuseas, et voodipesu saate sealt kapist ja saunapuud tooge kuurist.”

Muusika kõlakujunduse teostas Kaarel Tamra, kes oli nõuandjaks ka salvestusperioodil, ning lõppviimistluse tegi Siim Mäesalu.

Plaadi väga omanäoline kujundus sündis koostöös kujundaja Tuuli Laumetsaga ning bukleti fotod Võrumaa looduse keskel tegi Beloved-fotograaf Grethe Rõõm. „Tuuliga oleme ka varasemalt koostööd teinud ja see on alati väga nauditav ja loominguline protsess olnud! Soovisime midagi lihtsat ja samas sellist, mis annaks plaadiümbrisele omaette väärtuse, et see ei jääks lihtsalt ümbriseks. Jäime lõppteostusega väga rahule! Meie soovi põimida kaante vahele palju looduse iseloomu ning meie enda loomulikkust selle sees, aitas suurepäraselt piltidele püüda meie lemmikfotograaf Grethe! Läbi mängulise pildistamispäeva saime fotod, mis tõesti toetavad ka meie muusika sisu.”

„Bukleti vahele otsustasime panna ka laulusõnad, kuna need on laulude tuum ja neid on isegi niisama lugeda väga inspireeriv ja toetav. Mõeldes eelkõige oma vanaemadele, keda tegi nõutuks laulude inglisekeelsus, on bukleti lõpus ka eestikeelsed laulude sisukokkuvõtted.”

Plaadil “The Heart Way” on kokku 9 lugu, üks neist on eestikeelne.


„..kohati tunnetasin plaati kuulates sama vibratsiooni tasandit, mida tunnen laste sünde toetades, see on puhta isetu armastuse energia tasand.” – hingamisterapeut ja sünnitoetaja Lembe Allik

„See on imeline muusika – soe, voolav, hinge puudutav ja lihtsalt väga ilus.” – muusikaterapeut Alice Pehk

„Olete tabanud otse südamesse. Siin on koos nii palju ilu ja helgust, et ma olen kindel, et see maailm on jälle natuke parem paik.” – Nele Raat

„Eva-Lotta ja Madise muusika on määdzik. Täpselt 30. sekundit pärast autos plaadi mängimapanemist ja esimese loo kuulamist oli mul tibutagi peal, naeratus näol ja teadsin, et kuulan enda selle aasta vaieldamatult lemmik albumit. See on muusika, mis puudutab südant, mõjub hingepaina ja toob meid tänapäevases kiires maailmas täielikult olevikku, et nautida puhast kohalolekut ja tunnetada enda sügavamat mina. Teen Evale ja Madisele pika mõttelise pai, et nad loovad kõlamaagiat, mis puudutab ja loob kuulajates helgeid sisemisi maastikke.” – laulja Margus Vaher

Jälgi Eva-Lotta ja Madise tegemisi:
Facebook: https://www.facebook.com/evalottaandmadis/
Soundcloud: https://soundcloud.com/evalottaandmadis
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC9_RJVptV5D457I22NowDqQ

Veel artikleid