Kuula: Eesti mustmetalli veteranid Sorts ilmutasid kauaoodatud esikalbumi!

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
24-04-2013


Ansambel Sorts alustas aastal 1998 pigem projektina, kui täisverelise ansamblina. Muusikaliselt oli Sorts toona ei vähem ega rohkem, kui puhas Darkthrone worshipping. Toona luigelauluks jäänud singel "Demons on the Ride" ilmus aastal 2000, peale mida lükati projekti tegemised jäässe.

Kümme aastat hiljem, 2008. aastal ilmutati juba täiskoosseisuga esimene EP "Made in Nightonia", mille väljalaskjaks oli Ameerika plaadifirma Regimental Records. Aastal 2010 sõlmis Sorts lepingu maineka Prantsuse plaadifirmaga Drakkar Productions, mille ühistööna ilmus vaid bändinimeline EP aastal 2011. Singlite näol on Sorts ilmutanud ka austusavaldused ansamblitele The Smiths, The Pixies ning Bathory. Singlid andis välja kodumaine plaadifirma Trash Can Dance ning Tšehhi leibel Monster Nation.

Tänaseks päevaks kuulub bändi peale tuumiku, kelleks on kitarrist Gates (Põhjast, end. Loits) ning basskitarrist Le Divin M (end. Loits), veel trummar Marko Atso (Põhjast, Metsatöll), kitarrist Markus Karmo (Loits) ning laulja Anders Melts (Forgotten Sunrise).

Eile ilmus nende kohalike veteranide debüütalbum "Product Of Decadence", mille kohta bänd ise kirjutab: "Haiglaselt viirastuslik pilguheit ööstlaste ellu, kannatused ja surm kümnes pildis. "Product Of Decadence" on niiske pime tuba, avar, ent siiski ängistavalt kitsas, kus sind ei jäta maha häiriv tunne, et miski su külje all liigutab end. See on Black Metal!"

Sorts "Product Of Decadence" (RS002, Roundsound) on teie ees täies pikkuses kuulamiseks ainult täna.

EELKUULAMINE ON SELLEKS KORRAKS LÄBI! AITÄH KÕIGILE HUVILISTELE!

Anders Melts: vokaal ja elektrooniline spionaaž
Markus Karmo: kitarr
Marko Atso: trumm
Gates & Le Divin M: Sorts

Album salvestati, mängiti kokku ja tehti tehasekõlbulikuks Keijo Koppeli poolt Roundsound stuudios 2011. aasta märtsis ja 2012. aasta jaanuaris.
"Seduced By Fire" vokaal lindistatud Anders Meltsi poolt. 
"Carbon Black" muusika autor Markus Karmo.
Bändipilt: Velvo Metusalet/ Diskostuudio
Albumi kujundus: Gerty Villo

Veel artikleid