Kuula: Djerro – "Aye Candiez"

Kirjutas Rada7.ee
26-10-2017


Irdne kodumaine artist Djerro, kelle taga seisab Eesti Popsi üks eestvedajatest Erkki Tero (ÖÄK, SIDE, Rubik 3001, 3Pead, Erro) on ilmutamas oma kolmandat sooloalbumit “Aye Candiez”. 2015. aastal ilmunud debüüt “XXmagick” helindas imaginaarset tausta halllutsinogeensele cruising-klubi atmosfäärile; järgmisel aastal ilmunud mixtape “Djerro plays musick” tegi aga kummarduse 60-70ndate elektroonikapioneeridele. Vahepõikena mõeldud, kuid täisformaati kasvanud plaat “Aye Candiez” põikab enne abstrakt-porno triloogia (tulevased “Djerrexxions” ja “XXmagick 2 – Tunnel Plug”) juurde naasmist intiimsematele ja tundelisematele radadele.

Vabakavalise žanrimääratluse ambient-trance sildi all sündinud helindite lihtne kude ei peida, vaid toob rõhutatult välja rutiinsete paratamatuste korduvuse valu ja ilu. Hämarad technohoovused, kurjakuulutavad drone-helid, jõuline proto-trance, vihjelised balearic-nukrutsemised ja lo-fi lembus on kujundanud helilise paralleelreaalsuse, millesse eksimine võib viia ka ammupeidetud tunnete taasavastamiseni. Muusikat kandev eskapism ja võõraiha naaseb algpunkti ja lahustub leppes usaldada end lootusrikkusele ka keset segipaiskumisi.

Suur tänu kuulamast! Eelkuulamine on selleks korraks läbi. Kohtumiseni Djerro esinemistel!

Albumi “Aye Candiez” lood lõi ja salvestas Erkki Tero Tallinnas, Naked & Fanny stuudios ajavahemikul 09.2016 – 09.2017. Miksis ja masterdas Margus Löve, kujundas Marek Kõllo. Album sisaldab boonusena ka kõikide palade variversioone. “Aye Candiez” ilmumiskuupäevaks on 31.10 ning väljaandjaks Eesti Pops: eestipops.bandcamp.com.

Djerro esitleb uut materjali Üle Heli festivali raames sel reedel, 27. oktoobril Mustpeade majas.

Veel artikleid