Kuula: Diskreetse Mango Trio – "Teestelu"

Kirjutas Rada7.ee
04-12-2014


"Teestelu" ilmub täpselt kaheksa aastat pärast Diskreetse Mango Trio esimest albumit "Prigadi-pragadi". "Teestelu" tähendab mulgi murdes laulumängu, mis võtab kokku ka albumil oleva julge ja mängulise regilaulu käsitluse.

Tänud kuulamast!

Kogu materjal sai seitsme aasta jooksul jupiti ülesvõetud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia stuudios Raul Aani poolt ning rajad miksis kokku Martin Kikas Ö Stuudiost. Viimase lihvi andis albumile masteri näol Lauri Liivak Forwards Stuudios. Albumi kujunduse eest on hoolt kandnud Lauri Järvlepp, kes muuhulgas kujundas ka ansambli esimese albumi. Lisaks ansambli liikmetele aitas lugudes rütmipille ning vibrafoni mängida Karl Johan Kullerkupp.

"Võrreldes debüütalbumiga oleme üritanud "Teestelul" pakkuda mitmekihilisemat ja natukene keerukamat kõlapilti, mis võiks rohkem dünaamikat anda teatud mõttes staatilisele regilaulule. Samuti oleme teadlikult lõhkunud sugestiivset regilaulu monotoonsust ning eksperimenteerinud sellega uudsemas vormis, pakkudes taustaks temaatiliselt siduvat kõlapilti. Nii mitmedki laulud said enne salvestamist kaks kuni kolm korda ümber arranþeeritud, mis andis kindlasti lugude mõttes parema tulemuse, kuid samas venitas see salvestusprotsessi üle mõistuse pikale ajale. Siiski terviku mõttes oleme vähemalt enda jaoks teinud võrreldes esimese albumiga suure sammu edasi. Kas see ka kuulajale nii tundub, on muidugi kuulaja enda otsustada. Igatahes andsime endast parima," kommenteerib albumi valmimist ansambli kitarrist Kristjan Pilt.

Diskreetse Mango Trio on pärimusmuusikat, peamiselt regilaule, rokivõtmes esitav bänd. Vaatamata oma nimele ühendab ansambel endas kaheksat liiget. Tallinnas alates 2005. aastast püsivalt tegutsedes on bänd proovinud leida kontakti kaasaegse rahvakultuuri (levimuusika erinevate vormide) ja pärimusmuusika vahel.

Ansambli koosseisu kuuluvad:
Lemmo Lattikas – laul, parmupill, akordion, rütmipillid
Margit Errapart – laul, rütmipillid
Leele Lattikas – laul, rütmipillid
Kristjan Pilt – kitarr, laul
Oliver Laanet – kitarr
Rando Lester – bass
Kairi Pruul – viiul, laul
Janek Koldekivi – trummid

Veel artikleid