Intervjuu: Rapture

Kirjutas Asko Plaado
17-04-2009

Rapture – bänd, kes on käinud Eestis siiani ühe korra esinemas (Nõmme Cultis HRC sünnipäeval) – tuleb tagasi, et teha siin minituur! Nimelt annavad nad 2 kontserti – 24. aprillil Tallinnas Bikers Rock Clubis ning 25. aprillil Tartus Rock`n Roll Heavenis.

Sündmuse auks olid nad rõõmsalt valmis ka väikseks intervjuuks! Küsimustele vastab Rapture kitarrist Tomi Ullgrèn, tuntud ka hüüdnimega Ug. Impaled Nazarenei austajatele – jah ta mängib ka seal kitarri! Rapture on siiani välja andnud kolm ülihead albumit – Futile (1999), Songs for the withering (2002) ning Silent Stage (2005). Eelmine kord nad esinesid siin koos Henri Villbergiga, kes on nüüd bändist lahkunud ning teda asendab lauljana Petri Eskelinen. Rapture on tuntud oma melanhoolse ja aeglase stiili poolest ning saanud oma muusikaga väga laialdast ning positiivset tagasisidet! Usun et need kaks kontserti Eestis ei jäta kedagi külmaks. Kui tahad osa saada tõelisest naudingust, siis oled kohal!

Kõigepealt – Kas on ka meeles, kui eelmine kord Eestis esinesite ja mis kõige paremini meelde jäi?
Nii palju kui mäletan, oli see meie jaoks väga võimas kontsert! Publik oli väga hea ja õlu veelgi parem.

Kui täpsemini küsida, siis mis üldse teeb publiku heaks?
Minu arust on Eesti kontserdisõbrad üldse palju rohkem kaasaelavad kui näiteks Soome publik. Inimesed olid palju rohkem muusikasse süvenenud ja näha oli, et nad nautisid esinemist igati.

Kõige põnevamad kohad, kus esinenud olete?
Hmm, me pole eriti palju esinenud, seega ei oska praegu ühtegi nimetada.

Kas oli alguses, kui Rapture loodi, ka mingeid kindlaid ansambleid, kes ehk võisid teie muusikat mõjutada? Või proovisite kohe algusest peale luua muusikat, mida kuuldes ei oleks kahtlust, et see on puhtalt omalooming?
Rapturet luues kuulasin ma väga palju selliseid bände nagu Katatonia, Unholy ja Paradise Lost, nii et pole vist raske näha, kust mõned mõjutused meie muusikasse tulid… Aga mida aeg edasi, seda rohkem hakkas meie oma "sound" erinema ja arenema, kuigi kindlasti on siiani kohati kuulda mõjutusi varastest aegadest.

Teil on palju väga häid lugusid! Kas võib küsida, mis Su oma lemmik Rapture’i loomingust on?
Tänud! Mu oma lemmikuteks võib pidada "Someone I Dont Know", "Futile", "Farewell" ja "For the ghosts of our time".

Paljud kindlasti teavad, et Henri Villberg ei ole enam bändi solist ja teda asendab Petri Eskelinen. Kas võib ka küsida selle vahetuse põhjusi?
Henri ei laula enam meiega, kuna ta on üpris hõivatud Diablerie’ga ja mõnede teiste projektidega. Ja põhipõhjus, miks ta Rapture’st otsustas ära minna, on ilmselt ikka see, et tal kadus huvi ära. Petri on nüüd jah meie laulja ja meie bassimees Iain laulab tausta.

Missugused on hetkel tulevikuplaanid? Mõni uus album ehk varsti?
Hetkel tegeleme uue materjali kirjutamisega ning ühtlasi otsime ka uut plaadifirmat, kelle nime alt tulevikus uus album välja anda.

Oskad Sa ehk öelda, mis toimub hetkel Soome metali-scenes? Mis on praegu moes ja ehk oled kuulnud ka mõnda naljakat kuulujuttu?
Kahjuks ma eriti ei jälgi enam sellise pilguga Soome scenet, aga tundub, et tänapäeval on kõige populaarsem gooti rockmuusika.

Kas oskad nimetada mõnda Eesti ansamblit, mida oled kuulnud ja mis meeldib?
Manatark on päris lahe ja Metsatöllu olen paar korda esinemas näinud.

Kas selleks aastaks ka mingeid pikemaid kontsertuure on plaanitud? Palju teid aasta lõikes üldse võimalik näha on?
Ausalt öeldes polegi meil veel nii pikalt plaane tehtud, aga kui keegi tahab meid esinema, siis võite alati julgelt meiega ühendust võtta, sest meile meeldib mängida ja müstilisi koguseid alkoholi juua.

Nii ja nüüd viimaseks…ehk mõned sõnad ka veel teie Eesti fännidele? 🙂
Suured tänud kõikidele meie fännidele!! Me ootame juba väga, mil saame tulla teile esinema!

Ja minu poolt suured tänud intervjuu eest!! Kohtumiseni!

Veel artikleid