Elektrit täis torm

Kirjutas kodutööstus
17-04-2010

Sellel laupäeval leiab Rock Cafes aset järjekordne minifestival Electric Storm, kus seekord oma patareisid laevad ja destruktiivse jõuga energiat publikusse paiskavad Soome lahe põhja- ja lõunakalda parimad pojad. Ansamblid Pedigree, Shelton San, Deathbed ja Ghost Brigade. Küsimustele rokkstaaridele õlle väljategemise ja laval endast 100% andmise kohta vastasid Deathbedi juhtfiguur Ville ja Pedigree ninamees Bonne.

Deathbed

Radioheadi Thom Yorke on öelnud, et parim asi, mis muusikuga saab juhtuda, on see, et suvaline dude astub baaris ligi, teeb õlle välja ja ütleb, et viimane plaat, mille sa tegid, muutis ta elu. Kui oleks võimalik, siis kellele te õlle välja käristaksite ja mille eest tänaksite?
Ma arvan, et Tony Iommi on esimeste Black Sabbathi plaatide eest kindlasti oma õlle auga välja teeninud.

"Avantgarde on ranskaa ja tarkoittaa paskaa…". Kas sa arvad, et tänapäeva bändidel on kombeks teha liiga keerukat ja kunstilist muusikat, kuigi Iggy & The Stooges demostreerisid edukalt juba ligemale 40 aastat tagasi, et lihtsuses peitub jõud?
Täiesti kindlasti. Nagu Iggy aastaid tagasi ütles, lihtsus ja toores jõud on just need asjad, millest tuleks muusikat luues lähtuda.

Teie MySpace lehel on üleval videoklipp legendaarsest Black Flagi ja Rollins Bandi frontman Henry Rollinsist, kes kritiseerib rave’i ja moodsat rokkmuusikat. Kas arvate, et Rollinsil on õigus väites, et kui bänd ei suuda endast enam laval 100% anda, peaksid nad otsima muid tegevusalasid.
Jep. Mis iganes sa oled võtnud siin elus eesmärgiks ära teha või korda saata, siis sa peaksid sellele pühenduma kogu südamest. Või nagu ameeriklased ütlevad – get the fuck out ja mitte üritama.

Mis on hetkel su IPodis või CD-mängijas?
Viimasel ajal olen kuulanud väga palju Midnighti. Midnight on tõeliselt äge Venomi tüüpi ansambel Ameerikast, kelle tegemistega soovitaks ka kõigil teistel end kurssi viia.

Milline on su lemmik rada7? Samas võid ka vastata, milline on su lemmik 7-tolline singel?
Väga raske on sedasi ühte lugu või 7- tollist singlit esile tuua. Aga kui nüüd hästi järele mõelda, siis ansambli Tragedy „Can We Call This Life“ 7-tollise näol võib olla tegemist 21. sajandi parima singliga.

Pedigree

Radioheadi Thom Yorke on öelnud, et parim asi, mis muusikuga saab juhtuda, on see, et suvaline dude astub baaris ligi, teeb õlle välja ja ütleb, et viimane plaat, mille sa tegid, muutis ta elu. Kui oleks võimalik, siis kellele te õlle välja käristaksite ja mille eest tänaksite?
Pedigree on selles mõttes suht õnnelik bänd, et oleme saanud koos esineda mitmete selliste bändidega, mis meid väga mõjutanud on (lava jagamist ja muidu otseseid kokkupuuteid on olnud selliste nimedega nagu Metallica, Massive Attack, Cult of Luna, PitchShifter, Fear Factory, Napalm Death, Isis, The Young Gods, Jesu, Scorn, Neurosis, Skrew, Death Angel, Stone…) ning mitmetele on õnnestunud seda ka NÄKKU öelda. Aga isiklikult avaldaksin austust ja kiitust ning meeleldi suruks kätt veel kindlasti selliste isikutega nagu Al Jourgensen,Trent Reznor, Mike Patton, Roger Waters, Phil Anselmo, Paul Barker, PJ Harvey, Ian Brown, Sleazy, John Lydon, Page Hamilton, Tricky, Chuck D, Peter Gabriel, Glenn Danzig, Nikki Sixx, House of Paini kaader, Duff McKagan, Kevin Shields, Soundgardeni tüübid jne jne….juba lahkunud tüüpidest kindlasti Cliff Burton, Kurt Cobain, Dimebag Darrell, Jimi Hendrix, Paul Raven, Jeff Ward, Randy Rhoads, Sid Vicious, Ian Curtis, Layne Staley, John Bonham, Bon Scott…kurat, seda listi võibki kirjutama jääda ja õlut läheks küll vist terve rekkatäis.
Aga olen Thom Yorke’ga täiesti päri…väga hea tunne on, kui SULLE seda ütlema tullakse. Ja seda on juhtunud ka meiega.

Maailma majanduse raske hetkeseis paneb ka muusikud senisest rohkem tööd murdma, seega jätkub ka sel aastal võimsalt reunion rally. Üle pika aja ronivad koos lavale muuhulgas ka Pavement, Hole, Swans, Suede ja teatud mööndustega ka Kyuss. Millist sel aastal aset leidavat reunion’it ootad kõige rohkem (Godflesh ei lähe arvesse)?
Nendest sinu välja pakututest kotib kahtlemata mind kõige enam Swans…ja tore, et ka Norman lubas Gira kõrvale ilmuda…võimalik, et veel kedagi vanadest olijatest. Kahju kui klassikalisest koosseisust pole kedagi peale liidri, nagu Hole puhul kahjuks on. Kindlasti oleks Hole vastu mu huvi kordi suurem, kui Melissa ja Erlandson ka tiimis oleks, aga kindlasti kuulan huviga, mida Courtney kokku keerand on.

Pedigree poolakustiline ülesastumine Cult Of Luna kontserdil tundus nii mõnelegi inimesele väga üllatav, jättes nad heas mõttes pead kratsima. Kas tulevikus on plaan veel selliseid erikavasid teha ja ehk veelgi eksperimentaalsemas võtmes. Näiteks puhas noise või drone kava?
Kindlasti! Paar sarnast (semi)akustilist kontserti on juba väljagi kuulutatud (vt. maispeissi) ja kindlasti teeme tulevikus ka mingite muude stiilimõjudega projekte, kindlasti ka soundsystem-tüüpi etteasteid on tulemas. Meile alati meeldib eksperimenteerida erinevate asjadega ühtlasi toob vaheldus ka värsket hingamist Pedigree uude loomingusse ja sisekosmosesse.

Veel artikleid