DJ Assault:"Olen bootybassi vaieldamatu kuningas"

Kirjutas MC STan B
01-02-2011

AssaultAssault
Kui mõni klubikülastaja viriseb, et mõned meie DJ’d vahetavad lugusid kiiremini kui silm jõuab pilkuda, siis ilmselgelt pole ta kordagi näinud live’s Detroidist pärit legendaarset DJ Assaulti, kes esineb 04.02 klubis Korter. Kui esmapilgul ei pruugi nimi võhikutele midagi öelda, siis kindlasti olete kuulnud sellist lugu nagu Ass n Tittes. Ühel hilisel talveõhtul helistasingi eelpool mainitud härrale, kes soostus mõnele mu küsimusele vastama.

Hei, DJ Assault. Mis hetkel teoksil?
Hei. Teen muusikat, vahepeal tuuritan. Rohkemat eriti midagi.

On Detroidis üldse kedagi, kes muusikat ei tee?
Ma päris kindel pole, kuid on palju inimesi, kes peaksid pillid kotti panema. (Naerab.)

Näiteks kes?
(Naerab.) Täpselt ei hakka nimetama. Arvan, et praegune noorem põlvkond üritab digitehnoloogiaga lihtsalt läbi ajada. Vanasti tuli investeerida suuri summasid stuudiotehnikasse ja vinüülide või CD-de tootmisesse ja see oli päris kulukas. Tänapäeval ei ole palju vaja, et album valmis meisterdada. Minu meelest kannatab selle tulemusena kvaliteet.

Nii et üritad ise rohkem vanakooli joont hoida? Ma vaatasin ühte su videot, kus sa näitasid oma stuudiot ning sealgi oli ju päris palju digiriistvara.
Tõsi. Loomulikult olen ka minagi digi peale üle läinud, aga ma kasvasin üles ajal, kus kasutati palju rohkem analoogriistvara. Ma sõnastan veidi oma eelmise vastuse ümber. Kui inimesed peaksid praegu kulutama palju raha, et salvestada muusikat, siis nad ei teeks seda. Aga nüüd, kus kõik on palju odavam, siis igaüks võib end produtsendiks nimetada. Aga muusika tähendab rohkemat kui tarkvara alla sikutamine ja lihtsalt millegi suvalise salvestamine. On väga vähe albumeid, mis mulle viimastel aastatel üldse mingit muljet on jätnud.

Äkki see tuleb vanusega? Et kuulad rohkem vanu albumeid ning uus muusika tundub kuidagi igav..
Asi ei ole selles, et ta on igav. Ma hindan rohkem muusika kunstilist ja sisulist poolt. Paljud DJ’d tahavad endale ruttu nime teha ja mängida üle maailma. Tundub, et seda tehakse edevuse kui kire pärast.

Kuidas sa ise DJ’ks said?
Eks raadio oli suur mõjutaja ja üritasin imiteerida, mida kuulsin. Hakkasin vinüüle koguma juba 7-aastaselt, esimesed mängijad sain 10-aastaselt ning nii see läks. Kogusin vinüüle põhikoolist ülikoolini välja. See ärritab mind ka, et praegu minnakse lihtsalt puldi taha muusikat mängima, kuid ma harjutasin kümme aastat enne, kui ma publiku ette läksin. Olin hiljuti Pariisis ja enne mind mängis DJ, kellel oli läpakas Ableton lahti ning ta ise ei miksinud lugusid üldse. Inimesed küsisid mult, millal ma peale lähen, kuna see teine DJ oli kohutav. Inimesed, kes tulevad mu live’dele, teavad, mis on hea ja mis mitte.

Palju sul vinüüle kogunenud on?
Aastatega olen küll mõned ära kaotanud, aga kuskil 5000 kanti. Kahjuks läksid paljud vanakooli house’i vinüülid kaduma.

Öeldakse, et su üks parimaid albumeid on „Belle Isle Tech“. Vaadates tagasi, kuidas sa ise seda albumit 14 aastat hiljem näed? On ta sinu meelest ajale hästi vastu pidanud?
Ma arvan, et see on ikka hea album. Imelik, kui noored kuulevad seda albumit, siis need lood muutuvad..(Mõtleb veidi.) ma ei ütleks, et tutt-uuteks, aga nad ei vanane ka, sest noored teavad neid lugusid ja nad meeldivad neile. Seda albumit turustati päris hästi ning isegi Euroopas sai see päris kuulsaks. Tol ajal olin ma muusikatööstuses uustulnuk ning ei teadnud ise üldse, kuidas midagi teha. See ongi imelik mu lugude puhul, et nad ei saa vanaks, mis on hea. Ma lähtun sellest, mida inimesed ütlevad ja mis neile meeldib.

Remiksida sulle samas sulle väga ei meeldi?
Vanasti tegin neid rohkem, kuid remiksiga pole eriti midagi peale hakata. See ei kuulu sulle ja kui remiks lõpuks valmis saab, siis on originaallugu aegunud. Ma teen rohkem muusikat filmidele ja telesse. Mu aeg ei ole seda väärt, et kellegi teise lugu remiksida. Kui album välja anda, siis on parem, kui seal on võimalikult palju originaalloomingut. Ma pole vist 5-6 aastat ühtegi remiksi teinud.

Uurides su mixtape‘e ja live-videosid jäi mul silma, et sa miksid oma settide ajal väga kiiresti, ühelgi lool sa naljalt üle ühe minuti mängida ei lase. Miks sulle just selline stiil rohkem meelt mööda on?
Ma arvan, et inimeste tähelepanuvõime on lühike.

Eriti tänapäeval..
Just. Minu meelest on paljud dj’d igavad, kuna nad lasevad lool mängida 3-5 minutit enne, kui üldse midagi uut toimub. Sellega saab igaüks hakkama. Aga kui midagi muutub iga 30-40 sekundi tagant, korraga miksitakse neli lugu, siis vajab see palju rohkem osavust. Ma küll ei võistle teiste DJ’dega, aga võin öelda, et tehnilise poole pealt olen ma üks osavaim. Vahet pole, kas ma esitan lugusid live’s või mixtape’i peal, kerge see ei ole.

Mida võib publik DJ Assaultilt Tallinnas kuulda?
Vanadest klassikutest uute lugudeni välja. Lisaks igasugust kraami vahepeale. House‘,bootybassi,ghettohouse, detroit technot. Ma pean algul publikuga veidi kontakti saama. Võib-olla mängin rohkem veidike Miami bass’i, kui see rahvale peale läheb.

Traditsiooniliste küsimuste aeg: mida sa viimasel ajal kuulanud oled?
Ma olen küll üritanud end uute plaatidega kursis hoida, kuid ega ma eriti palju uut muusikat ei kuula, kuna see valmistab enam-jaolt pettumust. Viskan küll aeg-ajalt kõrva peale. Eriti palju tantsumuusikat ei kuula, pigem hip-hoppi. Viimati soetasin uue Ice Cube’i albumi. Rohkem eelistan meloodilisemat westcoast’i kraami, aga mainstream mulle väga ei istu.

Annan sulle valida, kas nimetad parima rada 7 või parima 7-tollise, mis sul olemas on?
Väga raske valik. Mul pole kunagi palju 7-tolliseid olnud ja veel vähem tean ma peast, mis on mingil albumil 7. lugu. Aga nii palju ma ütlen, et esimene „Ass n’ Titties’e“ reliis oli 7-tolline, kuid see oli rohkem prooviks, enne kui see 12-tollise peal avaldati. Ma olen ainus, kellel see olemas on.

Aitäh, DJ Assault, et leidsid aega mõnele küsimusele vastata. Midagi lõpetuseks omalt poolt?
Kui tulete mind vaatama, siis näete booty vaieldamatut kuningat ning kuidas Detroiti tantsumuusikat õigesti esindama peab. Kuidas teil seal naistega on?

Väga hästi. Kõik välismaalased kiidavad, et meie naised on väga ilusad.
Eks ma üritan siis mõned kinni püüda (Naerab.)

Ürituse teema
http://www.djassault.com/
www.krtr.ee
Üritus facebookis

Veel artikleid