Cansei de Ser Sexy*: Pool tundi hedonismi

Kirjutas snoobik
07-02-2007

Kujutage ette, et ajaloo hammasratasmehhanismist lendab välja paar kruvi ja Spice Girls tuleb kümme aastat hiljem kokku Brasiilias. Siis oleksid nad viis ülbet mulletitega kunstikoolitüdrukut, kes on võtnud oma punti ühe meessoost trummari ja mängivad göörlpauerist üleküllastunud indie-elektro-punk-funki.

Cansei de Ser Sexy on järjekordne hea näide sellest, et Ladina-Ameerika impulsiivsusel ja emotsionaalsusel on lisaks seebikatele ka muud “kultuurilist” rakendust. Laialiläinud ripsmetu¨i ja võltsdramaatika asemel lahvatavad näkku alkoholilõhnad ja pulbitsev elurõõm. “Elada selleks, et pidutseda” on nende noorte hüüdlause, mis annab aimu nii naiivsust kui ka (enese?)irooniast. Need tüdrukud ei ole tehtud suhkrust, jahust ja maasikavahust, vaid blenderis viinast, moe- ja seltskonnaajakirjade läikivatest väljalõigetest, indie– ja elektroplaatidest, kõikehõlmavast massikultuurist, glamuursetest moe-etendustest ning São Paolo päikesest kokkusegatud kokteilist, nende aluspesu välgutav pohhuistlik kuvand räägib enda eest.

Jah, me oleme seda kõike näinud ja kuulnud. CSSi muusikas kohtuvad ja segunevad vanad head Ladytron, LCD Soundsystem, 80ndate new wave, indie-rokk, kohalik baile-funk ja MTV pop (ja Diplo on nende suur sõber). Portugali aktsendiga nii mõneski loos hooletult karjutud “bitch!” on võib-olla ülepingutatud, aga siiski usutav austusavaldus southparkilikule mõnitamiskultuurile. Kellele siis ei meeldiks ilusad ropu suuga noored tütarlapsed, kes igale vastutulijale ülbelt siivutuid ettepanekuid teevad? Tegemist on väärastunud lapselikkusega, mida peab hoidma lastele kättesaamatus kohas.

Mida on Cansei de Ser Sexy’l meile pakkuda? Peamiselt nakatavaid sündikäike, indie-kli¨ee-kitarre, fankisid tantsurütme ja laulusõnu, mille kohta ütleks Woody Allen: “You have no values. With you its all nihilism, cynicism, sarcasm, and orgasm”. Üks sündipolka võtmes ood alkoholile (“Alcohol”). Üüberdiskolik tantsupõrandalemmik “Let’s Make Love And Listen To Death From Above”. Seksapiilist pakatav “Meeting Paris Hilton”. Eneseirooniline post-punk-laks “Art Bitch”. Ja “Music Is My Hot Hot Sex” kõlab nagu suvaline põhjakeeratud perverssusemeetriga poplugu. Võtke või jätke, aga üks on kindel – see ongi päralejõudva tuleviku popmuusika.

Originaalsust pole siit muidugi mõtet otsida. Vaevalt et seda kogu indie-skenes veel kuskil vedeleb. Aga keegi ei kurda – CSS on täis energiat ja saavad ülesandega ilusasti hakkama – tõmbavad suunurgad ülespoole, jalakesed-käekesed liikuma ning pidu võib alata. Võimalik, et noored ja vihased tüdrukud veavad end ka järgmisele peole, kui nad viitsivad ja kui kuvand lubab. Iseasi kas keegi neid endale päriselt sõpradeks tahaks, sest peab tunnistama, et nad on natuke … tüütud.

Äramärkimist väärib veel CSSi kaver Blondie loost “One Way Or Another”, mida küll antud albumil ei ole.

Cansei de Ser Sexy – Cansei de Ser Sexy (2006)
(* väsinud olemast seksikas)

Veeb: www.csshurts.com
MySpace: www.myspace.com/canseidesersexy

Veel artikleid