Callisto tuleb uue näoga

Kirjutas martin
12-12-2008

Callisto on bänd, mis muudab ennast iga albumiga. Järgmise aasta 18. veebruaril ilmub nende kolmas täispikk album „Providence” ja esimene lugu sellelt „Covenant Colours” on visatud ootusärevuses kuulajatele hambu. Peale selle on neil uus laulja ja nad esinevad kohe-kohe Green Christmasil Rakveres. Põhjust bändiliikmetega juttu puhuda on piisavalt.

Callisto on läbi teinud pika arengu, 2002. aasta „Ordeal of the Century” oli metalcore’i ja hardcore’i maiguline, kahe aasta tagune „Noir” juba post-mingi-rokk, mis näppis näpuotsaga juba jazzi. Bassimängija Juho Niemelä võtab selle kokku lihtsalt: „Me lihtsalt kirjutame lugusid ja ei mõtle väga millegi peale, meid juhib vaist. Muusika tuleb loomulikult, me teeme seda, mis meie kõrvadele õige tundub, ilma pikema plaanimiseta.” Trummar Ariel Björklund täiendab: „Erinevate asjadega katsetamine on kõige alus. Paljudel bändidel on suhtumine, et ära paranda seda, mis ole katki, kuid me ei tunneks niimoodi muusikale lähenedes ennast mugavalt.”

Uue albumi esimene lugu „Covenant Colours” näitab Callisto uut palet, pakkudes nende jaoks ebatavaliselt palju puhast vokaali, mille eest hoolitseb uus laulja Jani Ala-Hukkala. Endine laulja Markus Myllykangas on endiselt rivis, nüüd kitarristi ja taustakarjujana. „Sellise muusika puhul on raske ühe looga tervet albumit kirjeldada. Uuel albumil on väga palju erinevaid meeleolusid, mida ühe looga ei suuda kuidagi katta. Kindlasti iseloomustab see lugu uut albumit selles suhtes, et puhtal vokaalil on suur roll peaaegu kõigis lugudes, kuid ära ei ole me unustanud ka möirgamist,” annab Juho mõista, et uus lugu on kõigest väike tükike sellest, mida tuleval aastal kuulda saame. „Pärast selle loo avalikustamist olen mõelnud, et see on vist kõige rahulikum lugu uuel plaadil,” lisab Markus. „Paljud lood on isegi Callisto kontekstis üsna rahutud,” täiendab Ariel.

„Uus album on kõigist varasematest albumitest kõige laiema haardega,” iseloomustab Juho „Providence’i”. „Meil oli ähmane visioon, et tahame oma muusikasse tuua puhast vokaali ja nüüd oleme tulemusega väga rahul. Sellest oli tingitud ka laulja vahetus, mitte kõigepealt ei tulnud Jani laulma ja siis vaatasime, et kuhu liigume edasi.”

Callisto on korra juba varem Eestis esinenud, täpsemalt 2004. aasta Green Christmasil. „Meil on sellest korrast üksnes head mälestused. See oli meie Euroopa tuuri viimane esinemine ja võimalik, et ka parim,” kiidab Markus. „Seega on ka puhas rõõm uuesti Eestis esineda ja ootame seda väga. Kui seekord oleks sama palju inimesi kui eelmine kord, siis me oleksime väga õnnelikud. Mängime nii varasemate albumite lugusid, aga mitmed lood tulevad ka esmaesitamisele. Ja loomulikult on tore tutvustada Eesti publikule bändi uusi liikmeid, sest toona olime veel kvartett.”

Kuula uut lugu "Covenant Colours"!
www.callistochaos.com

Veel artikleid