Beggars Ball vs. #rada7

Kirjutas Dunkelheit
12-06-2006

#rada7 jututuba, 31.05.2006

1. lugu: Low Life Blues

kodutööstus: Minu arvates täiesti puhas stoner metal.

Dunkelheit: Mulle hakkas rohkem see blues rocki teema silma.

kodutööstus: Aga samas selline power grooviga rawk võib ka olla.

Dunkelheit: Selline vanameeste muusika. Creedence Clearwater Revival ja Lynyrd Skynyrd tulid kohe meelde.

kodutööstus: See bluesi teema tuleb sisse alles 3. loos.

Dunkelheit: Minu meelest lähevad kõik suht sinna teemasse. 🙂 Üldse, juba esimese looga tuleb bändi eripära suht hästi esile, imho.

kodutööstus: Air guitar’i tahaks mängida.

Sten: Luud kätte ja…

2. lugu: Starbanger

Dunkelheit: Tüübid elavad ise Hollywoodis, aga selline rebelimentaliteet, et igas laulus teevad oma kodulinna maha. Mingit intekat ka lugesin. Bändi ninamees oli väga kuri praeguse muusikaskene peale, et labelid ja produtsendid domineerivad ja rokenrolli ei tee keegi.

kodutööstus: Kohustuslik Bushi sõimamine ja poserite peksmine on ka olemas.

kodutööstus: BEGGARS BALL WILL CLEARLY REMIND PEOPLE THAT THERE IS A BIG DIFFERENCE BETWEEN GOOD MUSIC AND A PIECE OF SHIT WITH SOME POLISH ON IT.

Sten: Aga see on välismaa Loom ju 😀

naer

kodutööstus: Selle üle viriseks, et mehed täispikkuses plaati ei saatnud.

Dunkelheit: Kle jah, tekitas muidugi jubedama isu täisvarianti kuulda.

3. lugu: American Vocal

kodutööstus: Noo see on puhas kantri algus.

Dunkelheit: Jah, minu lemmiklugu vist. Sõnad on ka sellel kõige ameerikakesksemad.

kodutööstus: Ja vokaal on Skynyrd. Siin tuleb see 1970. aastate influence täiega meelde.

kodutööstus: Kid Rock.

Dunkelheit: Kid Rockil oli ka see southern rocki teema sees.

kodutööstus: See american vocal on midagi sellist, mida Kid Rock tahtis oma viimasel plaadil teha.

4. lugu: Famous & Filthy

Sten: South Texas Deathride

Dunkelheit: See jälle tuletab pigem mingit uuemat rokki meelde, see lugu.

kodutööstus: Fucking hell, tuleb 45ks minutiks välja minna.

Dunkelheit: OK. Eks hiljem jätkab.

Hiljem:

kodutööstus: Nii, ma tean millega Beggars Balli võrrelda.

kodutööstus: See plaat on nagu tunne, mis sul tekib, kui sa oled liftis kinni.

1. lugu: Low Life Blues

kodutööstus: Low Life Blues on abitus ja viha, mida sa tunned esimesel hetkel. Sa tunned, kuidas seinad koomale tõmbuvad, sul on raske hingata ja nagu monster guitar riff üritad sa purustada lifti ust ja välja murda. Vaikne bridge’i osa on see hetk, kui sa annad alla ja asud oma telefoni otsima, ise samal ajal paludes, et aku oleks täis. Ja loo lõpp see on hetk, kui sa saad kanduriga ühendust, annad oma koordinaadid ja hüppad rõõmust ise samal ajal headbangides, kuna nad lubasid kohe tulla.

2. lugu: Starbanger

kodutööstus: Starbangeri alguseks on esimene eufooria kadunud. Sa tunned, kuidas liftis hakkab kuumemaks minema ja sa ise hakkad väsima.

Dunkelheit: Starbanger on jah veidi uimasem.

kodutööstus: Samas leiad sa endas siiski piisavalt jõudu, et air guitar’i mängida (kuigi peaksid ennast tagasi hoidma).

Dunkelheit: Minu meelest ta nagu suunaks oma viha kellelegi teisele seal. Läheb skene peale kurjaks, sest on liftis kinni.

kodutööstus: Sa nõjatud lifti seina vastu ja kobad taskus olevat suitsupakki ja lighterit. Ja sa lubad, et inimesed näevad verd, kui su chick, kellega sa käid tegelt ainult pano pärast, sind Ultramelanhooli livele tirib ja need kunstiwankerid seal sellest lõõritama hakkavad, kuidas masinad Hr Insenärile head und soovivad. Kuid enne vahetub lugu, kui su plaan ERKI ja õrnhingede genotsiidist edasi areneda saab.

3. lugu: American Vocal

kodutööstus: Ja su vana kulunud CD-playeri (mida oled Metal Hammerist saadud kleepekatega kaunistanud) lasekiir hakkab kündma 3. rada.

Dunkelheit: Selline industrial quality pleier oleks muidugi, ehtsast terasest ja mängiks ainult rokki.

Dunkelheit: Et fakkjuu, emod ja Ultramelanhool, mina olen tõeline Redneck Rebel American, mul on kauboisaapad, habe, suured munad ja marihuaanasigaret suunurgas. Ja kui ma siin liftis kinni ei oleks, siis ma rokiks teie maailma oma bluusrokiga.

kodutööstus: Ja sulle tuleb meelde see kord, kui sa 14-aastasena nägid oma suure venna selja tagant piiludes tema arvutist Downi “Stone the Grow” videot.

Dunkelheit: Mille vend Napsterist tõmbas, sest mujalt veel tõmmata ei saanud. Nii vanal ajal oli see.

kodutööstus: Sulle meenub kuidas su silmad puhkasid esmakordselt Phil Anselmo, Kirk Weinsteini, Jimmy Boweri, Rex Browni ja Pepper Keenani siluettidel. Ja sulle meenuvad needsamad mõtted ja tunded, mida sa siis tundsid. See, kuidas sa loo salaja enda siis veel kassettpleerisse läbi arvutikõlarite lindistasid ja järgmine päev koolis kõigile kuulata andsid.

Dunkelheit: Kui vend oleks teada saanud, siis oleks su oma coldiga maha lasknud.

kodutööstus: Nad ei mõistnud sind. Su üle irvitati ja sind nimetati mõttetuks inimeseks. Su koolikott visati peldikusse. Sa olid mandunud inimene, sest õiged mehed kuulasid No Limiti ja Mr Happymani. Klassi kõige kaunim tüdruk, keda sa salaja armastasid, irvitas oma pingist su üle.

kbong: Mr. Häppimänn on õige mehe muusika ja jutul lõpp.

kodutööstus: Siis sa muidugi veel ei teadnud, et selliseid tüdrukuid kohtad sa oma elus veel, ning nad on pinnapealsed inimesed, kelle peale pole mõtet oma tr00sid pisaraid raisata.

Dunkelheit: Võib-olla nad sellepärast ongi Hollywoodis, et seal on nii palju mõttetuid pinnapealseid inimesi, kelle peale pole vaja pisaraid raisata. Kui nad Norras tegutseksid, siis nutaks kogu aeg, sest Norsk Arisk Blak Metal oleks hingemattev.

kodutööstus: Koolist koos parima sõbraga koju tulles hingasid sa sügavalt sisse ning laususid: “Kunagi olen ma nagu Downi mehed”.

Dunkelheit: Parim sõber oli mingi Eesti neeger. Jaanus Salm.

kodutööstus: Ja kujutlesid, kuidas sa istud oma maja verandal kiiktoolis võimsa Mississippi kaldal, suust ripnemas Lõunaosariikide parim joint, toolil su kõrval lebamas kaheraudne ja Fender.

Dunkelheit: Ja maja katusel lehvimas konföderatsiooni lipp.

kodutööstus: Ja siis ilmub tema oma mustades nappides bikiinides Missisppi voogudest koos oma hella silmavaatega.

Dunkelheit: Pealuudega bikiinides. Ja ütleb: “Võta mind, kauboi”.

kodutööstus: Nagu Beggars Balli loos süttib joint, nii ka sinu unistuses, ning sa tunned, et midagi ei saaks paremini olla siin lõuna õndsa taeva all.

Dunkelheit: Kauguses tulevad neegrid päikeseloojangu ajal puuvillapõllult koju.

4. lugu: Famous & Filthy

kodutööstus: Ja siis vahetub lugu ning su unistus nagu vastsüttinud marbsi suits hõljub vaikselt ventilaatorituules minema (esimene märk saabunud remondimehest).

Dunkelheit: Ja miski su hinges tuletab sulle meelde, et sa oled lifti kinni jäänud luuser.

kodutööstus: Eneselegi märkamata oled sa vajunud lifti nurka ja korkinud lahti lapikutäie sõber Jacki ning võttad suure sõõmu.

Sten: Lähim lõunaosariik korterelamu liftis? 😛

kodutööstus: “Jeeee, let the dirty water flow,” mõtled sa endamisi. Ma ei pruugi olla kuulus, aga see-eest olen ma filthy.

kodutööstus: Mmm, see lõhn, mõtled sa endamisi, kuid samas hakkab sul kohe hirm — sa pole ju mingi selline. Real men lõhnavad ja sellega asi piirdub. Nad ei nuusuta end.

Dunkelheit: Tõelised mehed ei tunne üldse lõhna ja maitset. See on mingi pedede teema.

kodutööstus: Ja siis see juhtub. Temperatuur liftis on su suitsu ja mustadele bikiinide pärast tõusnud ning järsku oled sa väsinud, nii väga väsinud, ja hakkad juba teadvust kaotama, kui juhtub see. Uksed avanevad, plaat lõpeb ja sa astud välja ning korraga on kõik jälle endine.

Dunkelheit: Ja politsei teeb sulle trahvi, sest sul on lahtine viskipudel käes

kodutööstus: Nii 500-kroonine arve lifti parandamise eest, kui ka kotis olev värske NME on sulle valusaks mälestuseks selle kohta, et mitte kõik pole siin maailmas õiglane. Kui oleks, siis oleks Beggers Ball Billboard 200s esimene. Sa ohkad, võtad taskust võtmed ja sisened oma korterisse. Lülitad sisse arvuti, uurid läbi Rada7 ja HRC.

Dunkelheit: Võtad külmkapist Laua Viina ja Largo tomatimahla.

kodutööstus: Ja jõuad arusaamisele, et su elu on jura.

Veel artikleid