07-07-2018 Võnge 2018. Rändav muusikafestival

Kes:
Tõnis Mägi
ARY (Norra)
Orelipoiss
Holy Motors
Rasmus Rändvee
Steps To Synapse
Tartu Popi ja Roki Instituut
INGER
4 AM
Rainer Ild
EiK
Tanel Eiko Novikov
Öömaja DJ-d
Daniel Lumbreras (Hispaania)
Kus:
Vango Imedemaa, Pärnumaa
Millal:
07-07-2018
Palju:
30 - 35 €
Lisainfo:
Viru Keskus esitleb: Eesti ainus rändav muusikafestival Võnge (endise nimega Acoussion) jõuab tänavu esmakordselt Pärnumaale, täpsemalt Vango Imedemaale.

Otse looduse rüppe istutatud poeetilistel lavadel astuvad üles tuntud ja (seni veel) vähemtuntud erinäolised artistid nii kodust kui võõrsilt.

2017. aasta suvefestivali järelvideo

Ülesastumised toimuvad vaheldumisi pealaval ning otse looduse rüppe ehitatud/“istutatud” intiimsetel esinemisaladel. Seeläbi luuakse külastajate ja artistide vahel intiimne kontakt ning tuuakse muusika ja loodus inimesele “lähemale” kui tavapärastel kontsertidel/festivalidel.

Võnge on peresõbralik festival, kuhu on alla 16aastastele lastele sissepääs tasuta. Lubatakse tulla ka hästi käituvate koerte ja teiste koduloomadega. Võnge 2018 on pühendatud Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale. Võnkumiseni!

Võnge 2018 koduleht
Võnge 2018 üritus Facebookis
Kes tulevad?
Kes käis (1):
acoussion
Lisas: acoussion 19-05-2018 kell 12:44
ivo
20-05-2018
kell 15:10

Viru keskus esitleb: loodus, intiimne kontakt, koduloomad.

Rada7.ee
04-07-2018
kell 11:34

Rändav muusikafestival Võnge toimub sel nädalavahetusel Pärnu lähedal Vango Imedemaal


Laupäeval, 7. juulil toimub Pärnumaa metsade vahel Eesti sajandale sünnipäevale pühendatud rändfestival Võnge 2018, kus saavad kokku nii kodumaise muusika paremik kui ka tõusvad tähed välismaalt.

“Võnge toimub avaliku üritusena kolmandat aastat, ent esimest korda uue nime all ja Pärnumaal. Varasemalt oli festivali nimeks Acoussion, kuid kuna kuulda saab väga eriilmelist muusikat ning festival on eelkõige suunatud Eesti muusikasõpradele, siis otsustasime nime eestikeelseks muuta,” rääkis festivali peakorraldaja Tarmo Sikk. “Sel aastal on üheks festivali peaesinejaks Norrast pärit elektroonilist poppi viljelev ARY, kes vaid paari aastaga on Põhjamaade muusikamaastikul hulgaliselt tuntust kogunud ning nüüd tegemas tormilist läbilööki ka Euroopas ja mujal maailmas. Eestisse jõuab Trinidadi-Norra juurtega lauljatar esimest korda. Samuti saabub Vango Imedemaale Hispaaniast kitarrivirtuoos Daniel Lumbreras,” tõi Sikk esile välismaiseid artiste.

Päeva jooksul astuvad rändfestivalil üles ka mitmed Eesti artistid. “Võnkel saab kuulda palju uut Eesti muusikat, mida varem kuuldud pole – näiteks tänu festivalile sai alguse koostöö räppar EiKi ja Klassitähed 2018 võitja Tanel Eiko Novikovi vahel, kes viivad kokku kaks žanrit, mille tulemusena sünnib laval isikupärane sünergia,” sõnas Sikk. Samuti jõuab Võnke raames kodumaale Eesti oma indie-bänd Holy Motors, kes aasta alguses andis välja oma esimese albumi ning on sellega seoses tuuritanud nii Euroopas kui ka Ameerikas.

Festivali programmist leiab veel Tõnis Mägi, Orelipoisi, Noortebänd 2017 võitja Rainer Ildi, Tartu Popi ja Roki Instituudi, 4 AM'i, Steps To Synapse'i, INGERi, Öömaja DJ-d ning Superstaari viienda hooaja esikoha Rasmus Rändvee. “Kusjuures Rasmuse jaoks on festivali toimumispaik eriti eriline – nimelt toimub see tema lapsepõlve suvekodus, kus Rasmuse muusikukarjäär alguse sai,” rääkis Sikk, tõdedes, et Rändvee on ka päeva viimane live-esineja.

Lisaks muusikale ootab festivali külastajaid ka Maitseaed tosinkonna toitlustaja, baari ja kauplejaga, Sõnasaar väliraamatukogu ning luule- ja kalambuurinäitusega, Kinotare lühifilmiprogrammiga ning Joogavälu hommikuse joogatunniga. Festivali nooremad külastajad saavad aga meelt lahutada Põnniplatsil, kus meisterdatakse põnevaid installatsioone ning õpitakse tundma loodust. Julgemad võivad aga lõbutseda hüpates benjibatuudil. “Võnke festival on igati peresõbralik ning kuni 15-aastastele (k.a) on sissepääs tasuta. Oodatud on ka sõbralikud neljajalgsed festivalikülastajad,” kinnitas Võnke peakorraldaja.