04-10-2018 kuni 06-10-2018 Noortebänd 2018 poolfinaalid

Kes:
K!KS
Evelin Kivi
Duo Ruut
Allpoolsus
PIHLAP•UUD
Howling Sky
Maria Tähe
Steven Ilves
Muster
Wicked Buzz
Around The Sun
Johanna Randmann
Sleeping Youth
Marta Arula
Kus:
(täpsemat asukohta pole märgitud) Tallinn
Millal:
04-10-2018
Lõpp:
06-10-2018
Lisainfo:
http://noorteband.ee/et/
Kes tulevad?
Lisas: Rada7.ee 10-04-2018 kell 10:37
Rada7.ee
10-04-2018
kell 10:37

Noortebänd 2018 demovoor on avatud!

Foto: Carolina Tagobert
18. korda toimuv konkurss Noortebänd tuleb uue hooga ning annab koostöös Kinemaga välja suurejoonelise peaauhinna. Alates tänasest kuni 21. maini saavad kõik kuni 26-aastased muusikud kandideerida demovooru. Demoloo saatmiseks vajuta SIIA!

Noorte muusikute aasta tippsündmus Noortebänd annab taaskord võimaluse särada uue ereda tähena Eesti muusikataevas. Frankie Animal, Sibyl Vane, Lepatriinu, EIK, Ziggy Wild, The Boondocks - on vaid vähesed nimed, keda konkursilt saatnud edu. Kõige viimaseim uustulija on mõistagi Noortebänd 2017 võitja Rainer Ild.

"Viimastel aastatel on Noortebänd toonud Eesti muusikasse tõelisi pärle nagu näiteks Lepatriinu, INGER, The Notes. Sealhulgas eelmise aasta võitja Rainer Ild, kel on praegu läinud väga hästi - esinemisgraafik täitub imekiirelt ning kooslust võib näha iga teise Eesti festivali programmis," tõdeb Noortebändi peakorraldaja Märt Truman. Ta lisab, et tihti ei omista suurt tähelepanu ainult konkursi üldvõitja, vaid silma jäävad ka teised finaalis osalenud. "Kas või eelmise aasta näitel said kutse mitmele festivalile Hommage või Inger," tunnistab Truman.

"Kinemale on oluline toetada kunsti ja kultuuri ning seepärast otsustasime teha koostööd Noortebändi konkursiga. Kuna igapäevaselt tegeleme garaažidega, siis tundus vahva olla ühes üleskutsega, mis ärgitab noori oma loomingut avalikkusele tutvustama. Kõik laulukirjutajad, bändid ja artistid, tulge aga garaažist välja," julgustab Kinema finantsjuht Helina Hilimon.

Noortebänd 2018 poolfinaalid toimuvad 4.-6. oktoobrini ning suurejooneline finaal on 11. novembril. Poolfinalistid valitakse demovoorust edasipääsenute ning piirkondlikelt konkurssidelt osalejate vahel. Praeguseks on selgunud üks poolfinalist Rapla Vesiroosivisioonilt, kelleks on kooslus nimega Muster.

Rada7.ee
15-05-2018
kell 20:23

Vähem kui nädal Noortebänd 2018 demovooru lõpuni!

Foto: Carolina Tagobert
Kõikidel kuni 26-aastastel muusikutel tuleb kiirustada, sest vähem kui nädal on jäänud Noortebänd 2018 demovooru lõpuni. Peale auväärse tiitli annab Noortebänd koostöös Kinemaga välja magusa peaauhinna väärtuses 3500 eurot. Demolugu saab saata kuni 21. maini, vajutades SIIA.

18. korda toimuv Noortebänd tuleb uue hooga ning annab taaskord kõikidele noortele muusikutele võimaluse särada ereda tähena Eesti muusikataevas. Lisaks on sel hooajal Noortebändi suur sõber tõstuksi paigaldav ettevõte Kinema, kes lennutab võitja koostöös Noortebändiga Gröningenis toimuvale Eurosonic Festivalile ning annab võimaluse salvestada kvaliteetne EP.

Poolfinalistid valitakse demovoorust edasipääsenute ning piirkondlikelt konkurssidelt osalejate vahel. Praeguseks on selgunud kaks poolfinalisti - esimene Rapla Vesiroosivisioonilt, kelleks on kooslus nimega Muster ja teine Pärimusbändide konkursilt Duo Ruut.

Rada7.ee
28-05-2018
kell 15:52

Noortebänd 2018 poolfinalistid on selgunud

Demode kuulamine hoos.Demode kuulamine hoos.Foto: Angela Rääk
Tänavune Noortebänd selgitas koostöös 18-pealise žüriiga välja 15 poolfinalisti, kes astuvad juba sel sügisel võistlustulle Noortebänd 2018 tiitli nimel. Poolfinaalid toimuvad 4., 5. ja 6. oktoobril kolmes Eesti linnas - Tallinn, Tartu ja Pärnu. Noortebänd 2018 võitjat ootab ligi 3500€ suurune peaauhind, mis antakse välja koostöös Kinemaga.

Sel aastal laekus Noortebänd 2018 demovooru 47 kandideerimistaotlust, kust välja valiti 15 parimat. Žüriitöös aitasid kaasa mitmed Eesti muusikaelutegelased, produtsendid, festivalikorraldajad, eesotsas eelmise aasta võitja Rainer Ild, Sven Seinpere, Ott Evestus, Sandra Ashilevi, Anton Veeremets, Karl Kevad, Marii Reimann (Intsikurmu), Mihkel Kübar (Intsikurmu), Kristine Kebbinau (No Angel Records), Raimond Põldmaa (TMW), Lepatriinu, Liina Karo (Sweet Spot Festival), Ronja Soopan (Jazzkaar), Marili Randla (Music Estonia), Tiiu Kaarlõp, Johannes Pihlak, Taavi Paomets, Mikk Tammepõld ja Ago Teppand.

Noortebänd 2018 poolfinalistid on Johanna Randmann, Bourbon Sugar, Around The Sun, PIHLAP•UUD, Maria Tähe, Marta Arula, Steven Ilves, Sleeping Youth, K!ks, Wicked Buzz, Howling Sky, Evelin Kivi, Allpoolsus, Muster ja Duo Ruut.

„Esimene vaade Noortebändi tänavusse konkurssi on tehtud. Laekunud poolesajast demost joonistus pilt, et poolfinaalid saavad olema üllatusterohked ning sirgumas on mitu uut artisti, kelle tegemistel hoian kindlasti silma peal,” märgib Taani plaadifirma No Angel Recordsi label manager ja endine Noortebändi produtsent Kristine Kebbinau. „Osalejatele avanevad pärast konkurssi uued perspektiivid, ei saa välistada ka uusi algusi koostöös No Angel Recordsiga,” viidates praegustele Noortebändi kasvandikele Lepatriinule ja The Boondocksile, kes nüüd juba plaadifirmaga koos tegutsevad.

Oma vaimustust Noortebändist jagab ka eelmise aasta võitja Rainer Ild: “See mürgel ja tähelend, mis vahetult pärast Noortebändi pihta hakkas, on pehmelt öeldes sõnukirjeldamatu. Poleks iialgi osanud arvata, et saame võimaluse üles astuda Eesti Muusikaauhindadel, koos töötada Sandra Sersantiga ja esineda olulisematel Eesti festivalidel. Tänavune, 18. hooaeg saab kindlasti tulema huvitav ning mina ja Sven oleme küll põnevil, et neid kollektiive saaks ka päriselus näha.”

Rada7.ee
04-10-2018
kell 10:11

Sel nädalavahetusel selguvad Noortebänd 2018 finalistid


Alates tänasest, 4. kuni 6. oktoobrini toimuvad kolmes Eesti linnas Tartus (Genialistide Klubi), Pärnus (Kultuuriklubi Tempel) ja Tallinnas (Von Krahl) Noortebänd 2018 poolfinaalid, kus selgitatakse välja neli finalisti. Viies finalist selgub Õhtuleht publikuhääletuse tulemusel.

18. korda toimuv Noortebänd on jõudnud poole peale ning aeg on välja selgitada tänavused finalistid, kes astuvad üles juba 9. Novembril Rock Cafés.

Poolfinaalides astuvad võistlustulle järgmised kollektiiv:

Tartu (4.10) - K!KS, Evelin Kivi, Duo Ruut, Allpoolsus ja PIHLAP•UUD

Pärnu (5.10) - Wicked Buzz, Maria Tähe, Steven Ilves, Muster ja Howling Sky

Tallinn (6.10) - AROUND THE SUN, Bourbon Sugar, Johanna Randmann, Sleeping Youth ja Marta Arula

“Usun, et tänavused poolfinaalid saavad olema huvitavad. Eks on välja kujunenud või lihtsalt endale silma jäänud osad nimed, aga samas on väga raske öelda, kes täpselt finaali pääsevad. Õnneks viienda finalisti valmisel saab oma sõna sekka öelda ka rahvas,” möönab Noortebänd 2018 peakorraldaja Märt Truman.

Põhižüriisse kolme poolfinaali päevadel kuuluvad: Erik Morna (R2), Taavi Paomets (Avoid Dave) ja Reelika Lelle (Sony Music Baltics). Lisaks aitavad valida vastavalt linnale Rasmus Rändvee, Danel Pandre, Ruslan Trochynskyi, Helena Randlaht, Rasmus Kull, Ester Vilgats, Kristine Kebbinau ja Jonas Kaarnamets.