27-07-2018 kuni 28-07-2018 Sweet Spot festival

Kes:
5’Nizza
Avoid Dave
Chalice
Ewert and The Two Dragons
Frankie Animal
Gilles Peterson
Gram-Of-Fun
I Wear* Experiment
Jose Gonzalez
Leslie Da Bass
Levski
Little Dragon
London Grammar
Mahavok
Mew
Mick Moon
Mick Pedaja
Miljardid
NOËP
Onni Boi
Pyhimys
Reket
Roisin Murphy
Trad.Attack!
Vaiko Eplik
Tom Odell
Sander Mölder
Ashilevi
EiK
Nublu
Metabora
Jeff Mills
Honey Dijon
Bullion Live
Soichi Terada
CEM
Firejose
Dave Storm
Lekker DJ-d
Marek Poel
Tommy Cash
Artwork
Fort Romeau
Axel Thesleff
Kaarel Valter x Madis Aesma
Kähr x Rando Arand
Quest
Tiks
Marcel Düšess
Jancek
Martin Aedla
Richard Pohjanheim
0.9 + Abramova
Jürgen Rekk
Kus:
Kultuurikatla park, Tallinn
Millal:
27-07-2018
Lõpp:
28-07-2018
Lisainfo:
http://sweetspot.ee/#artists
Kes tulevad?
Kes käis (2):
frutah, ivo
Lisas: Rada7.ee 28-03-2018 kell 10:24
Rada7.ee
28-03-2018
kell 10:25

Sweet Spot festivalil esinevad London Grammar, Mew, Jose Gonzalez, Trad.Attack! ja paljud teised

MewMew
Sel suvel esmakordselt toimuv festival Sweet Spot avalikustas täna esimesed esinejad. Festivali viiel laval Kultuurikatla pargis astuvad üles London Grammar, Mew, Jose Gonzalez, Trad.Attack! ja paljud teised. Piletid on müügil alates 4. aprillist festivali kodulehel ja Piletilevis.

Sweet Spot festival leiab esmakordselt aset sel suvel, 27.-28. juulil Tallinnas, Kultuurikatla pargis. Täna kuulutas festival välja esimesed artistid, kelle hulgas on nii maailmakuulsaid nimesid kui ka Eesti absoluutsed tipud.

London Grammar on unenäoliselt melanhoolne briti elektro-pop trio, kes saavutas suurema tuntuse oma esimese albumiga “If You Wait” aastal 2013. Singlid “Strong”, “Hey Now” ja “Wasting My Young Years” on tuttavad miljonitele muusikasõpradele kogu maailmas. Eelmisel aastal ilmunud teine album “Truth Is A Beautiful Thing” jõudis Suurbritannias plaadimüügiedetabeli esikohale ning Sweet Spot festival toob kauaoodatud bändi nüüd ka Tallinnasse esinema.

Taani alternatiiv-rokk bänd Mew on tegutsenud alates 1995. aastast ning andnud selle aja jooksul välja seitse stuudioalbumit. Bändiliikmed on oma stiili iseloomustanud kui indie-staadionimuusikat ning kuulajad nõustuvad – bändi looming on eepiline, kuid mitte ülepaisutatud, pisut unelev äikesetormi pop.

Eestlaste poolt palavalt armastatud Argentiina päritolu Rootsi laulja-laulukirjutaja Jose Gonzalez on samuti festivalil üles astumas ning tema akustilisel kitarril mängitud imelised meloodiad ja kaunis vokaal sobivad sumedasse festivaliõhkkonda kahtlemata suurepäraselt.

Trad.Attack! muusikahuvilisele eestlasele kindlasti tutvustamist ei vaja ning arvestades nende ambitsioonikat plaani anda kontsert igas maailma riigis, räägitakse neist kindlasti üsna pea juba kõikides maailma nurkades! Trad.Attack! annab oma suve ainsa kontserdi Põhja-Eestis just Sweet Spot festivalil. "Suvist maailmaklassi festivali ootas pealinn juba ammu. Äge, et see nüüd toimub ja oleme väga elevil, kuidas see kõik välja hakkab nägema. Omalt poolt lubame festivalipublikule põhjalikult ettevalmistatud ja siiani kindlasti kõige edevamat showd!" lubab bändiliige Jalmar Vabarna.

Lisaks leiab esinejatenimekirjast populaarse Ukraina duo 5’Nizza, põnevad Soome artistid Pyhimys ja Onni Boi ning suurepärased Eesti esinejad – Vaiko Eplik, Leslie Da Bass, Miljardid, Chalice, Reket ja Mahavok. Esinejate nimekiri täieneb peagi.

Piletid festivalile tulevad müügile alates 4. aprillist festivali kodulehelwww.sweetspot.ee ning Piletilevis. Sweet Spot festival toimub 27.-28. juulil Tallinnas, Kultuurikatla pargis. Festivali meediapartner on Eesti Meedia – raadio Kuku ja Postimees vahendavad festivali ettevalmistusi ja kohapealset melu.

beatmusic
17-04-2018
kell 10:42

Kas see Trad Attack ära ei hakka juba viskama? Mitte, et ta halb bänd oleks, vastupidi. Lihtsalt üleküllastus on juba.

widzhit
17-04-2018
kell 11:29

Kas see Trad Attack ära ei hakka juba viskama? Mitte, et ta halb bänd oleks, vastupidi. Lihtsalt üleküllastus on juba.

Päris lihtne lahendus probleemile - ära kuula! :P
Aga kui tõsisemalt, siis meil ongi ju vähe bände/artiste ja kui neist mõni väljapool riiki ka edukaks osutub, siis miks ei võiks neid toetada ja innustada.

Rada7.ee
25-04-2018
kell 10:16

Sweet Spot Festivali esinejatenimekiri täienes 12 esineja võrra


Ewert and The Two Dragons, Roisin Murphy, NOËP ja paljud teised lisandusid Sweet Spot Festivali esinejatenimekirja

Täna avalikustati 12 uut artisti, kes sel suvel esmakordselt toimuval Sweet Spot Festivalil üles astuvad. Nende hulgas on Ewert and The Two Dragons, Roisin Murphy, NOËP, Little Dragon ning veel mitmed tuntud nimed ja armastatud esinejad.

Sweet Spot Festival toob 27.-28. juulil Tallinna südalinnast vaid kiviviske kaugusele, Kultuurikatla parki kokku maailmaklassi esinejad ning Eesti parimad artistid ja pakub külastajaile lisaks suurepärasele muusikale ka kvaliteetset kõhutäidet ja kunstielamusi. Täna lisandus festivali esinejatenimekirja 12 uut artisti: Ewert and The Two Dragons, Roisin Murphy, Little Dragon, Gilles Peterson, NOËP, Frankie Animal, Avoid Dave, Mick Pedaja, I Wear* Experiment, Levski, Gram-Of-Fun ja Mick Moon.

Ewert and The Two Dragons annab selle suve ainsa kontserdi Eestis just Sweet Spot Festivalil. Draakonid on pärast mõningast mõtete kogumist ning pausi suurematel lavadel uue hooga tagasi ning lubavad festivaliks erilist vaatemängu. Bändi esituses kuuleb kindlasti nende tuntumaid hitte nagu näiteks “Good Man Down”, “(In the End) There’s Only Love” ja “Pictures”, aga ka uuemat muusikat 2017. aastal ilmunud EP-lt “Tied for a Lifetime” ning värskeimat loomingut, mis jõuab nende järgmisele albumile.

Iiri laulja ja laulukirjutaja Roisin Murphy sai tuule tiibasesse 90ndatel olles üks liige trip-hop duost Moloko. Peale duo lagunemist alustas naine soolokarjääri ja andis esimese albumi “Ruby Blue” välja aastal 2005. Kahe aasta pärast järgnes teine plaat “Overpowered” ning seejärel pidas Roisin muusikast mõnda aega pausi, et 2014. aastal veelgi tugevamana tagasi olla. Albumid “Hairless Toys” (2015) ja “Take Her Up to Monto” (2016) said fännide ja kriitikute sooja vastuvõtu osalisteks. On väga hea meel, et Roisin taas Eestisse esinema jõuab!

Rootsi elektroonilise muusika bänd Little Dragon on tegutsenud juba üle 20 aasta ning andnud välja viis stuudioalbumit. Värskeim neist, pealkirjaga “Season High”, ilmus eelmise aasta kevadel. Solist Yukimi Nagano on öelnud, et bändiliikmed toovad üksteises välja parimad küljed - nad on küll väga erinevad isiksused, kuid loominguliselt moodustub neist omapärane ja kokkuhoidev tervik.

Gilles Peterson on tuntud raadiosaatejuhina BBC 6 Music raadios ning rahvusvalise DJ-na, kes on ka kirglik muusikakoguja, kuraator, muusikaprodutsent ning plaadifirma omanik. Igal aastal korraldab Peterson Londonis Worldwide Awards nimelist sündmust, kus tutvustatakse aasta parimat muusikat ning Worldwide Festivali, mis toimub juulikuus Prantsusmaal ning märtsis Šveitsis. Tema iganädalasel raadiosaatel on kuulajaid nii Shanghais, Sydneys, Prantsusmaal ja Saksamaal ning alustas tööd tema digitaalne raadiojaam Worldwide FM. Gilles Petersoni ülesastumine Sweet Spot Festivalil on kahtlemata tõeliseks pärliks kõikidele melomaanidele!

NOËP on viimastel aastatel olnud kahtlemata Eesti muusikamaailmas üks fenomenaalsemaid nähtusi. Oma kaasahaaravate indie-elektro-pop-lugudega on ta võitnud südameid nii Eestis kui ka teisel pool riigipiire ning alles märtsis oma esimese EP “Heads In The Clouds” välja andnud artisti loomingut mängitakse lisaks Eesti klubidele ja raadioeetrile ka näiteks Rootsis, Saksamaal, Ühendkuningriigis ja Brasiilias. NOËP oma uue muusika ja armastatud hittidega on Sweet Spot Festivalil väga oodatud esineja!

Sweet Spot Festivalil esinevad:

London Grammar
Ewert and The Two Dragons
Roisin Murphy
Mew
Jose Gonzalez
Trad.Attack!
5’Nizza
Little Dragon
NOËP
Gilles Peterson
Vaiko Eplik
Frankie Animal
Chalice
Mick Pedaja
Onni Boi
Mahavok
Leslie Da Bass
Reket
Miljardid
Avoid Dave
I Wear* Experiment
Pyhimys
Levski
Gram-Of-Fun
Mick Moon
+ paljud teised!

Artiste lisandub esinejatenimekirja peagi veel. Festivali kahepäevapiletid hinnaga alates €69 on müügil festivali kodulehel http://sweetspot.ee ja Piletilevis. Ühepäevapiletid hinnaga alates €44 tulevad müüki järgmisel nädalal, 3. mail. Siis avalikustatakse ka festivaliprogramm päevade kaupa. Festivalipasside hind tõuseb 3. mail €79 peale.

Rada7.ee
09-05-2018
kell 12:49

I Wear* Experiment andis välja kontsertvideo loole "Dogs"


I Wear* Experiment andis aprillis välja esimese uue singli pärast täispikka albumit "Patience". Lugu kannab pealkirja "Dogs" ning täna ilmus sellele ka kontsertvideo.

Video on filmitud eelmise aasta suvel Tallinnas kui I Wear* Experiment oli valitud Kasabiani soojendusartistiks. Video režissööriks on Henri Killõ.

"Dogs" on bändi esimene uus singel pärast 2016. aasta kevadel ilmunud täispikka albumit "Patience". Esimesed uue loo ideed salvestati juba ligi aasta tagasi bändi uhiuues stuudios ning lõppversioonini jõuti pärast pikki katsetusi - õige emotsioon ja karakter tekkis alles viienda katsetatud variandi puhul.

Homme, 10.mail mängib IWE Focus Wales Showcase festivalil kus teiste seas astub üles ka Jeff Buckley ja Nick Cave bändikaaslane Gary Lucas.

Juuli lõpus astub I Wear* Experiment üles ka Tallinnas, uuel linnafestivalil Sweet Spot. Bänd esineb Sweet Spotil laupäeval, 28. juulil.

Rada7.ee
21-05-2018
kell 10:13

Tom Odell ja mitmed teised lisandusid Sweet Spot Festivali esinejatenimekirja


Täna lisandusid Sweet Spot Festivali esinejatenimekirja Tom Odell, Sander Mölder, Ashilevi, EiK, Nublu ja Metabora. Festival toimub 27. ja 28. juulil Tallinnas, Kultuurikatla pargis. Piletid on müügil festivali kodulehel www.sweetspot.ee ja Piletilevis.


Tom Odell on eestlaste poolt vägagi armastatud ja oodatud esineja ning hea meel on teda sel suvel Sweet Spot Festivalil tervitada. Briti laulja ja laulukirjutaja on välja andnud kaks stuudioalbumit – “Long Way Down” (2013) ning “Wrong Crowd” (2016) ja tema superhitt “Another Love” on kõlanud paljudel suurtel muusikafestivalidel, sealhulgas Glastonburyl ja Szigetil. Mees on võitnud mitmeid mainekaid muusikaauhindu (nt BRIT Awards ja Ivor Novello Awards) ning arvestades tema Eestis toimunud soolokontserdi menu ka rohkelt eestlaste südameid.


Eesti helilooja, produtsent, multiinstrumentalist ja DJ Sander Mölder esineb üldiselt küll üksinda, kuid Sweet Spot Festivalil näeb teda laval koos live-bändiga. Mitmekülgse artistina on Sander nii Red Bull Music Academy vilistlane, üks liige ansamblis OYT kui ka populaarse üritustesarja TIKS üks eestvedajaid.


Ashilevi on oma nime saanud imelise solisti Sandra Ashilevi järgi ning bänd teeb muusikat, mis on mõjutatud eelkõige soulist, funkist, R&Bst; ja bluesist. Vaid paari esimese singliga on Ashilevi Eesti muusikamaastikul tugevalt kanda kinnitanud ning hea meel on neid ka Sweet Spot Festivalil näha ja kuulda.


Noor luuletaja, produtsent ja art-hop artist EiK on värvikas lisa Sweet Spoti esinejatenimekirjale. Ühiskonnakriitilisi laule ja muusikavideosid andis ta välja juba 14-aastaselt ning tänaseks on ta üles astunud mitmetel kohalikel festivalidel.


Nublu on kahtlemata üks viimase aja enim kõneainet pakkunud artiste Eesti räpimaastikult. “Magamistoa-räpparina” on ta saanud kiita nii fännidelt, teistelt muusikutelt kui ka muusikakriitikutelt. Tema looming on levinud eelkõige virtuaalsel teel ning avalikult on ta üles astunud vaid mõnel üksikul korral. Seni üsna anonüümse identiteediga räppari kontsert Sweet Spot Festivalil saab kindlasti olema üks väga põnev elamus.

Metabora nime all astub üles Nathan Tulve, kes produtseerib elektroonilist bassmuusikat ning sõidab pärast suviseid festivaliesinemisi septembris Berliini. Seal toimub mainekas Red Bull Music Academy, kuhu ka tema osalema valiti.

Lisaks mängivad festivalipubliku rõõmuks mõnusat tantsumuusikat Ilusa Hetke ning Estonian Funk Embassy DJ-d.

Rada7.ee
31-05-2018
kell 12:56

Jeff Mills, Honey Dijon, Bullion ja mitmed teised lisandusid Sweet Spot Festivali esinejatenimekirja

Honey DijonHoney Dijon
Täna sai Sweet Spot Festivali esinejatenimekiri täiendust mitme elektroonilise maailmaklassi artisti näol. Nendeks on Jeff Mills, Honey Dijon, Bullion Live, Soichi Terada ja CEM. Lisaks tantsutavad inimesi Firejose, Dave Storm, Lekker DJ-d ja Marek Poel.

Sweet Spot Festival pakub juuli viimasel nädalavahetusel festivalikülastajaile muuhulgas ka mõnusat klubimuusika elamust, mille raames saab maailmaklassi artiste kuulata vastupidiselt tavapärasele hoopis päevasel ajal. Selle jaoks on festivalil eraldi klubilava Kultuurikatlas, kus astuvad üles tõelised elektroonilise muusika staarid.

Detroiti DJ, produtsent ja artist Jeff Mills on sügavalt mõjutatud teadusulmest (sci-fi) ning annab muusikas edasi sealt adapteeritud ideid, kontsepte ja lugusid. Kosmos on tema jaoks lausa kinnisidee ning tema looming on justkui muusikaline teadusulme. Kui ta 1992. aastal oma plaadifirma Axise asutas, võttis ta päikesesüsteemi liikuva oleku loominguliseks eeskujuks. Esimestest väljalasetest alates on tema muusika avastanud futuristlikke ja teaduslikke teemasid - nagu näiteks “Mutant theory”, "Tomorrow," "Art / UFO", "Time Machine" and "Alpha Centauri". Jeff Millsi jaoks on tulevik võimas loominguline ajend, mis selgitab artisti lõppematut energiat.

Nagu paljude teiste puhul, nii sai ka Honey Dijoni muusikaarmastus alguse tema vanemate muusikamaitse järgi souli ja r&b plaate kuulates. Üsna varsti tekkis soov olla ise see, kes kodupidude ajal nõela plaadile asetab ning peagi pärast seda meelitas teda ka ööklubielu. Tema kaks peamist mentorit on Derrick Carter ja Danny Tenaglia. “Danny mõjutas minu DJ-soundi oluliselt, “ räägib Honey. “Tema dramaatilisus ja riskivalmidus olid täpselt need omadused, mida ka ise muusikat mängides soovin väljendada. Muidugi ka Derrick ja Chicago house muusika olid minu artistiks kujunemisel suured mõjutajad, seega on minu signatuur-saund arenenud Chicago ja New York’i kombinatsioonist.” Muusikaformaatidest eelistab ta endiselt vinüüli ning tema DJ setid on kirglikud ja ehedad.

Nathan Jenkins ehk Bullion on esoteerilist pop- ja tantsumuusikat teinud viimased kümme aastat. DEEK Recordingsi asutaja ja “pop, not slop” mentaliteedi poolest tuntud Nathan on produtseerinud ja koostööd teinud selliste artistidega nagu Nilüfer Yanya, Trim, Paul Epworth ja Sampha. Remixe on ta teinud nii Todd Terjele, Vondelparkile, Tame Impalale kui Django Djangole. DJ-na on ta oma pidevalt areneva ja tema seikluslikku muusikamaitset peegeldava setiga üles astunud paljudes erinevates riikides. Tema igakuine raadiosaade NTS Raadios annab aimdust tema muusikalistest huvidest tervikuna.

Soichi Terada on juba pikka aega olnud Jaapani house-muusika esindaja. Lääne publiku südame on ta võitnud meeldivalt naiivse ja samas emotsionaalse saundiga ning tuuritab nüüd täispike live-show’ga mööda maailma. Oma pika karjääri jooksul, mis sai alguse juba 80ndatel, on Terada loonud helitausta näiteks arvutimängule Ape Escape ning välja andnud muusikat koos sõbra Shinichiro Yokota’ga oma plaadifirma Far East Recordings alt. Tema stiil varieerub meeldivalt lõbusast tujuka ja hingelisema muusikani ning tema saundide valik on tõeliselt isikupärane.

CEM on Berliinis baseeruv DJ ja artist, kes on viimase kahe aasta jooksul Berliinis ning mitmeid aastaid enne seda oma kodulinnas Viinis oma täpsete ja detailsete vinüülile orienteeritud DJ settidega tuntust kogunud. Tema trumpideks on kutsuv mikstuur erinevatest žanridest ning unikaalne lähenemine publikule. Berliinis on ta tuntud peosarja “Herrensauna” üks eestvedajatest.

Lisaks tantsutavad Sweet Spotil inimesi ka Firejose, Dave Storm, Lekker DJ-d ning DJ Marek Poel.

Rada7.ee
08-06-2018
kell 12:42

Ewert and The Two Dragons avaldas uue singli "Journey"


Neljas stuudioalbum "Hands Around The Moon" ilmub sügisel koostöös plaadifirmaga Sony Music. Uue albumi produtsendiks on Sander Mölder 

Ewert and The Two Dragons avaldas täna uue singli "Journey", mille on produtseerinud Sander Mölder. Bänd alustas koostööd plaadifirmaga Sony Music ning juba sügisel on oodata neljandat stuudioalbumit "Hands Around The Moon". Draakonid on olnud viimasel kümnendil ühed suurimad Eesti muusika mõjutajad. 2009. a kokkutulnud kollektiivi albumeid "Good Man Down" ja "Circles" on saatnud nii suur publikumenu kui ka kriitikute heakskiit, aga mis võib-olla veelgi olulisem - nad on inspireerinud muusikuid nii meil kui ka lähiriikides ning nende tuules on Eesti artistid aina enam hakanud laia maailma liikuma.

Pärast sadu kontserte Euroopas ja ka USA-s, lõpetas Ewert and The Two Dragons ühe peatüki oma karjääris 2016. a kevadel kui esimese kodumaise alternatiivmuusika artistina anti kontsert Saku Suurhallis. Seejärel võttis ansambel pisikese hingetõmbe pausi, et alustada tööd oma neljanda stuudioalbumi kallal.

Pärast mõningaid katsetusi erinevate produtsentidega, otsustati lüüa käed Sander Mölderiga. Koostööst on sündinud sügisel ilmavalgust nägev elektrooniliste mõjutustega "Hands Around The Moon". Albumi pealkiri on inspireeritud inimese ilusast ambitsioonist püüelda aina suuremate avastuste poole, samas püüdes kõike ka enda kontrolli alla saada.

Laulja Ewert Sundja sõnul on ansambel alati nihutanud enda jaoks muusikalisi piire: " Oleme püüdnud alati vältida mugavustsoone. Nii ka seekord. Nii avasingel "Journey" kui ka eelmise aasta suvel ilmunud "Tied For a Lifetime" EP annavad märku soovist bändina avastada meie jaoks uudset kõlapilti." "Koostöö Sandriga aitas meil mõelda teistmoodi, näha uut perspektiivi ja uusi võimalusi. See väljendus eelkõige stuudiotöös, kus keegi ei hoidnud enam kinni sellest, kuidas me tahaksime või võiksime kõlada. Pigem vabanesime ajaga tekkinud rollidest (kaasaarvatud sellest, mis pilli keegi harilikult mängib), eksperimenteerisime ja lähenesime avatud meeltega igale ideele, et näha, kuhu see meid viia võiks. Ja see viis meid uue kõlani - saundini, mis defineerib meid ansamblina praeguses hetkes.", lisab kitarrist Erki Pärnoja. 28. juulil astuvad Draakonid üles ühe peaesinejana Tallinnas toimuval muusikafestivalil Sweet Spot, kus tulevad ettekandele nii bändi tuntuimad hitid kui ka uue albumi muusika.

Rada7.ee
11-06-2018
kell 18:23

Tommy Cash astub üles Sweet Spotil, festivali lõplik esinejatenimekiri on teada

Foto: Mia Haggi
27. ja 28. juulil esmakordselt toimuva Sweet Spot Festivali esinejatenimistu sai täna täiendust Tommy Cashi ning mitmete nimekate DJ-de näol. Piletid festivalile on müügil kodulehel www.sweetspot.ee ning Piletilevis.

Sel suvel esmakordselt toimuva muusika- ja elustiilifestivali Sweet Spot esinejatenimekirja lisandus täna skandaalne, äsja Pirita Kloostris ülieduka soolokontserdi andnud räppar Tommy Cash. Väljakutsuva stiili ning detailirohkete muusikavideote poolest tuntud ning end Kanye East’iks tituleerinud artist on hetkel kahtlemata üks kuumemaid Eesti nimesid siin- ja sealpool riigipiiri ning iga tema kontsert on põhjalikult läbimõeldud ja viimistletud vaatemäng.

Arthur Smith ehk Artwork on tõeline tantsumuusika veteran ning maailmas vägagi nõutud DJ. Ta on mänginud olulist rolli dubstepi sünnis ning hoidnud seda muusikažanri au sees oma plaadipoes Big Apple. Viimase klientide hulgast leidis ta endale muusikalised partnerid – Benga ja Skream – kellega koos alustati supergruppi Magnetic Man. Olles üle kahe kümnendi plaate kogunud, on Artwork jõudnud tagasi freestyle soundi juurde, mille juurde kuuluvad nii house, techno kui ka disco.

Michael Greene ehk Fort Romeau sai tuule tiibadesse aastal 2012 debüütalbumiga “Kingdoms” ning sellest ajast peale on ta oma muusikat väja andes ja mängides mööda maailma tuuritanud. Teda inspireerivad house, ambient ja techno ning tema lähenemine tantsumuusikale on kirglik ja unikaalne.

Axel Thesleffi muusikaline karjäär sai alguse aastal 2000 kui ta alustas klaveritundidega. Tema loomingulisus põimus digitaalsete teadmistega ning sündis hulgaliselt post-rockist ja indie muusikast mõjutatud elektroonilisi lugusid. “Otsin endiselt pidevalt järgmist asja, mis mind inspireerib ja erutab. Muusika puhul ei ole žanrid minu jaoks olulised, pigem on olulised eneseväljendus ja enesepeegeldus. Minu on oluline inimese ja artistina kasvada,” sõnab ta.

Lisaks mängivad festivalikülalistele parimat muusikat Kaarel Valter x Madis Aesma, Kähr x Rando Arand, Quest, Tiks, Marcel Düšess, Jancek, Martin Aedla, Richard Pohjanheim, 0.9 + Abramova ja Jürgen Rekk.


Vaata ja kuula:
Tommy Cash – Little Molly https://youtu.be/c8dDGAYc2VM
Tommy Cash – Winaloto https://youtu.be/3OGMrZKIjKU
Artwork Boiler Room London DJ set https://youtu.be/II8T4gKmyeo
Fort Romeau Boiler Room DJ set https://youtu.be/7FDGY0UCoTc
Axel Thesleff – Bad Karma https://youtu.be/knfrxj0T5NY

Rada7.ee
11-07-2018
kell 13:06

Sweet Spotil esinev Jeff Mills avaldab sügisel materjali nii Tony Alleniga kui jazzgrupiga Spiral Deluxe


28. juulil Sweet Spot Festivalil esinev techno legend Jeff Mills avaldab septembris EP afrobeat trummari Tony Alleniga ning täispika albumi oma jazzgrupiga Spiral Deluxe.

Tony Alleniga koostöös valmiva EP nimeks saab “Tomorrow Comes The Harvest” ning neljalooline EP ilmub 28. septembril Blue Note alt. Koostöö ulatub aastasse 2016, kui nad mängisid koos Pariisi jazziklubis. Esimest pala EP-lt nimega “The Seed” saab kuulata Spotifyst:Septembrisse on planeeritud ka album “Voodoo Magic” “supergrupilt” Spiral Deluxe, kus Mills vastutab muidugi rütmi eest. Bändis on veel Kenji “Jino” Hino bassil, Yumiko Ohno Buffalo Daughterist ning Underground Resistance’ist tuttav Gerald Mitchell klahvidel. Tegemist on grupi esimese reliisiga, mis on salvestatud kahepäevase stuudiosessiooniga Studio Ferberis Pariisis.

Kuigi jazziplaat ei pruugi tunduda kõige ootuspärasem projekt Millsi jaoks, siis tuleb meelde tuletada, et enne DJ-tamist oli ta nooruses trummar ning plaadifirma teadaande järgi on selline album tema peas juba kaua valmimist ootanud. “Voodoo Magic” ilmub 7. septembril ning albumi tiiserit saate kuulata siit:

ristik
25-07-2018
kell 22:47

Hea pikk jutt, aga mis pilet maksab? Koduleht on täitsa putsis, ainult mingi sularahata huinjaa reklaam hüppab ette iga liigutuse peale. Aitäh.

ivo
26-07-2018
kell 09:24

Piletilevi kaudu saab ka: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/sweet-spot-festival-56458/

ivo
26-07-2018
kell 09:40

Ühtlasi, värske intervjuu Gilles Petersoniga: https://www.rada7.ee/artikkel/100540/Gilles-Peterson-DJ-raadiosaate-juht-produtsent-plaadifirma-omanik-kuraator-ja-kollektsionaar/

ristik
26-07-2018
kell 09:46

89.- kahepäevapilet. Sweet.

Rada7.ee
26-07-2018
kell 21:16

London Grammar Sweet Spot Festivalil ei esine, asendama tuleb Kodaline

Sweet Spot Festivali korraldusmeeskond teatab kurvastusega, et planeeritud London Grammari esinemine festivalil jääb bändiliikme haigestumise tõttu ära. Pealaval annab bändi asemel kontserdi suurepärane Iiri bänd Kodaline.

Sel nädalavahetusel toimub Kultuurikatla pargis Sweet Spot Festival, kus paljude suurepäraste esinejate hulgas pidi üles astuma ka briti ansambel London Grammar. Kahjuks tühistas bänd täna oma esinemise bändiliikme haigestumise tõttu. “Meil on väga kahju, et ei saa sel korral festivalil osaleda ja loodame siiski peagi Eesti publikule esineda. Vabandame kõikide fännide ees,” sõnab bänd. Festivali pealavale leidis korraldaja uueks peaesinejaks Iiri pop-rock bändi Kodaline.

“Loomulikult on meil tekkinud olukorra pärast väga kahju,” sõnab festivali juht Anton Must. “Meieni jõudis see info täna päeval, õnneks saime kiiresti kontakti Kodaline’i management’iga ning bänd saab homme Tallinnas kontserdi anda. Sweet Spoti esinejatenimekirjas on veel mitmeid teisi väga häid artiste ja programm pakub kindlasti palju meeldejäävaid elamusi.”

Kodaline on Iiri pop-rock bänd, kelle suurimateks hittideks on näiteks imekaunis “All I Want”, mida on Spotifys kuulatud üle 220 miljoni korra, ning “High Hopes” (üle 94 miljoni kuulamise Spotifys). Bänd on välja andnud kolm stuudioalbumit ning mitmeid EP-sid. Kodaline’i muusikat on kasutatud paljudes hittfilmides ja -seriaalides – näiteks “The Vampire Diaries”, “The Fault In Our Stars” ja “Grey’s Anatomy”.

ivo
27-07-2018
kell 12:17

Frankie Animali musasoovitused tänases muusikapais!

Nädala muusikapai nr 79.

Rada7.ee
30-07-2018
kell 16:19

27. ja 28. juulil esmakordselt toimunud Sweet Spot Festival tõi kokku üle 15 000 külalise, kes said nautida emotsionaalseid ja meeldejäävaid etteasteid maailmakuulsatelt artistidelt nagu näiteks Roisin Muprhy, Tom Odell, Jose Gonzalez, Kodaline, 5’Nizza ning parimatelt Eesti esinejatelt nagu Trad.Attack!, Ewert and The Two Dragons, Tommy Cash, Reket ja mitmed teised. Järgmise aasta Sweet Spot Festival toimub Kultuurikatla pargis 5. ja 6. juulil.

“Festivaliga võib kindlasti rahule jääda,” sõnab festivali tegevjuht Anton Must. “Ala õnnestus hästi üles ehitada ning püüame järgmisel aastal linnaga kokkuleppele jõuda ja ruumi natuke juurde saada, et inimestel oleks veelgi mugavam. Lavade arv jääb ilmselt samaks, programmi paneme kokku nii, et pealavadel ei oleks kattuvusi. Kindlasti võtame arvesse publiku tagasisidet,” lubab ta.

Festivali toimumise üle rõõmustab ka festivalil osalenud Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid: “Tänan ja tunnustan Sweet Spot linnafestivali korraldajaid. Hästi valitud asukoht, mõttega kokku pandud esinejate nimekiri, väga tore ja sõbralik publik ning professionaalne korraldus tegid sellest festivalist kohe esimesel aastal selge õnnestumise ja eduloo. Soovin ja loodan, et sellest festivalist saab Põhja-Tallinnas iga-aastane üritus. Potentsiaal selleks on kindlasti olemas. Kinnitan, et Põhja-Tallinna valitsus on kõigiti avatud koostööks ka järgmise aasta festivali toimumise huvides.”

ivo
31-07-2018
kell 09:46

Kahjuks isiklik ajakava lubas vaid kiirelt festivalilt läbi hüpata ja seetõttu külastasin seda ainult reedel mõneks esinejaks, et oma silmaga festivalil vibe üle kontrollida. Ehkki artistid, keda tegelt ise näha oleks tahtnud, olid pigem laupäeval, siis võis mu meelest festivaliga väga rahule jääda. Väga mõnus vibe ja peaaegu täpselt see, mis Tallinnast puudu oli. Nähtud esinejatest osutus sümpaatseimaks Honey Dijon, kes sobis sinna black boxi väga hästi.

Ma muidugi päris iga nurgatagust läbi uurida ei jõudnud, aga mingit natuke niisama vedelemisruumi kuluks ära.

Kui millegi kallal viriseda, siis on selleks too cashless süsteem. Esiteks päris alguses raha peale laadides on sarnase süsteemiga üritustel väga konkreetne jookide ja muu hinnakiri, mis annab võimaluse natuke matemaatikat teha. Eriti kuna jääki alla 5€ tagasi ei kanta. Lisaks teenustasu laadimise ja tagastamise eest 1€ on ikka päris võimas. Saan aru põhjendusest, et mingi raha eest peab keegi seda süsteemi ka üleval pidama ja haldama, aga päris iga liigutuse eest kliendilt mingi summa skoorida on natuke liig. Seda eriti kuna too cashless ei ole mingi erakordne võit kliendile, vaid pigem siiski korraldajale, pakun peamiselt kontrolli mõttes. Lisaks tagastamisleht toimib vaid teatud veebisirvikutega, isegi kui sain lõpuks ühes tööle, siis keelevaliku tegemisest hoolimata püsis see kindlalt saksakeelne ning samas keeles tuli ka kinnituskiri. Jne. Tahan sellega vaid öelda, et mugavuse argument kindlasti kuidagi ei päde.

See kõrvale jätta, siis ikkagi hea festival ja eriti veel ses mõttes, et alati ei saa või ei viitsi kuskile telkima sõita. Mu meelest ilmestasid seda ka sotsiaalmeedias teise päeva padukajärgsed õnnelikult vettinud inimeste pildid (lisaks soojale ilmale on tõenäoliselt ka varuriided kuivas kodus üpris lähedal jms).

robineero
31-07-2018
kell 16:21

Mulle väga meeldis, festival oli hästi korraldatud, alad mõnusalt kompaktselt lahendatud. Ma ei seisnud kordagi ei pileti ega raha laadimise järjekorras. Cashless süsteem võrratu, toimis veatult. See 1€ teenustasu tegelikult ka täiesti suva.

Kogu produktsiooniga ülimalt rahul. Artworki ärajäämisest natuke kahju. Ta oleks sinna Honey Dijoniga sobinud hästi.

tont
31-07-2018
kell 23:57

cashless ei ole mingi erakordne võit kliendile, vaid pigem siiski korraldajale, pakun peamiselt kontrolli mõttes.

just nii see on. Põhimõtteliselt on see teenustasude pealesundimine. Kui see nii "mugav" on, siis saaks seda siiski ainult võrdlemise teel hinnata. Ma ei käinud seal festivalil, aga võib aimata, et kui seal oleks mingi sulliga arveldanud söögi-joogi-koht ka olnud, oleks inimesed ka rõõmuga seda võimalust kasutanud.

FanAttic
01-08-2018
kell 20:11

Cashlessi eest teenustasu võtta on lihtsalt nõme. Cashless on ennekõike lisaväärtus müüjatele, sest müük käib palju kiiremini. Ja et see oli ka pealesunnitud, eriti nõme. Oli see siis nyyd mõeldud nii, et "toome väljamaa värgi Eestisse või ja siis kasseerime selle eest ekstra või"? Peale- ja mahalaadimise eet raha võtta on röövimine. Suured hinnakirjad on loomulikult loogish.
Sel suvel on käidud žetooni-, sularaha ja cashless festaril. Sularahaga jamamine oli ajast ja arust muidugi ja süsteem lonkas ikka räigelt. Žetoonika elab enam-vähem üle. Loed ja poolitad neid žetoone ja neljani oskab igaüks lugeda. Cashless oli muidugi kõige mugavam.

robineero
02-08-2018
kell 15:31

Ma ei saa sellest cashlessi nurinast üldse aru (see nurin igal pool sama). Kui raske on panna kiibile raha piisavalt, et jääks alles üle 5€? Ja kui inimese elu jääb seisma sellest, et viimast 40 senti või 1.30€ tagasi ei kantagi, siis c’mon, kuidas sa selle festivali pileti, 6€ burgeri või 4€ õlle ostsid? ????

Teenustasu 1€ muidugi ka tühine. Pane igale joodud õllele lihtsalt 20 senti otsa ja ongi olemas. Eluaegsed palgatöölised ei taju lihtsalt ettevõtlusega seotud kulusid (pankade vahendustasud kaardimaksetelt, sularaha puhul rahaveod jne). Kui õlu oleks 4€ asemel 5€ olnud ja burger 6€ asemel 7€, siis vist keegi ei nuriseks (sest kulu on peidetud).

ivo, ma pakun, et sa said just tasuta 90€ festivali pileti ja nurised selle pärast, et pidid "päris võimsa" 1€ top-upi maksma? ????

robineero
02-08-2018
kell 15:32

???? asemel peaks olema emojid :D

ivo
02-08-2018
kell 19:06

Ahah.

Eluaegse ettevõtjana ehk selgitad, kas ostjana on siis vahe, kas õlu või burger maksab vähem või rohkem? Teenuse tarbimisel, sh needsamad pangateenused, on vahe, kas maksab rohkem või vähem? Kas eelarve planeerimisel võib hinnakirjast abi olla?

Ja kuidas täpselt see minu tasuta või mitte pilet argumentatsiooni panustab? Väikeettevõtja pole ettevõtja või ei ole teenustel väärtust?

robineero
02-08-2018
kell 19:50

Selgitan: Ostja ei kurda, kui õlu maksab 4€ asemel 5€. Aga ostja kurdab, kui talle näidatakse, et õlu maksab 4€ aga 1€ on teenustasu iga õlle ostmisel (praegune case väikse liialdusega).

Tasuta pileti tõin sisse konteksti loomiseks. 4€ õlu, 6€ burger, 90€ pilet - kellelgi pole probleemi. Aga 1€ top-up teenustasuks nimetad kohe "päris võimsaks" :) Mobiiliga parkimise alustamisel on iga kord(!) teenustasu 32 senti ja kõigil jumalast suva.

ivo
02-08-2018
kell 20:58

Aaga... kurdetakse ju küll, kui õlu maksab 4€ asemel 5€ ja päris palju?

Ära saa valesti aru. Minu meelest endiselt on sellise festivali tulek fantastiline. Lausa awesome, et selline mass käis sellise piletihinna välja (kontekstiks vaja kellegi isikliku draama või tasuta või tasutud pileti asemel pigem rääkida, et Tallinnas hinnatakse 10€+ kontserdipilet kalliks, Tartus juba 7€+).

Ja ei ole minu jaoks ka see cashless midagi erakordselt uut, olen kasutanud mitmeid halvemaid (nt Eurosonicul mu meelest absoluutselt igal aastal crashis ja pärast aeti tšekke taga) ja paremaid süsteeme. Lihtsalt, kui rõhuda panga teenustasudele, siis oma süsteemiga jääb neid ju vähemaks (igalt kaardimakselt (ja sularaha vedu) vs. peale-mahalaadimine).

tont
02-08-2018
kell 23:20

Kui raske on panna kiibile raha piisavalt, et jääks alles üle 5€? [...]

Eluaegsed palgatöölised ei taju lihtsalt ettevõtlusega seotud kulusid


Kui raske on kõike kasutamata raha tagasi kanda? Pole tehniliselt võimalik, või milles kuradis see asi on? See on varjatud maksustamine, mida ei nimetata maksustamiseks.
Põhimõtteliselt, selline asi ei lähe, kohe mitte.

Ja see, kes mida tajub, seda saad ainult enda eest rääkida, mitte kellegi teise eest.

Mida rohkem inimesi vastu ei vaidle, seda enam hakatakse neid teenustasusid igale poole peale väänama.robineero
03-08-2018
kell 12:17

Teenustasud on okei. Tasuta asju pole olemas :)

Järgmise aasta kuupäevad juba välja kuulutatud Facebookis.