27-04-2018 kuni 29-04-2018 HÕFF 2018

Rada7.ee
21-02-2018
kell 14:19
Kes:
Kus:
Haapsalu kultuurikeskus, Haapsalu
Millal:
27-04-2018
Lõpp:
29-04-2018
Palju:
39 / 45
Lisainfo:
Kogu programm on avalik alates 6. aprillist. Jooksvaid kavatäiendusi saab näha festivali koduleheküljel www.hoff.ee.

Festivali passid on juba müügil Piletilevis. 31. märtsini maksab pass 39 eurot, pärast seda 45 eurot.
Kes tulevad?
Rada7.ee
21-02-2018
kell 14:20

Tonditosinat tähistav HÕFF kuulutas välja esimese filmi


13. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kuulutas välja esimese linateose, mida on juba jõutud nimetada viimase aja parimaks briti õudusfilmiks.

Pealkirja „Vaimude lahkaja” (Ghost Stories) kandvas kummitusloos uurib tuntud skeptik professor Phillip Goodman kolme veidrat juhtumit, mis viivad ta õudustäratavale teekonnale. Populaarsel näitemängul põhineva filmi on lavastanud Andy Nyman ja Jeremy Dyson ning selles mängib ka „Kääbikust” tuttav Martin Freeman.

„Nutikas ja oskuslik armastuskiri vana kooli õudusfilmidele,” kirjutas Hollywood Reporter pärast „Vaimude lahkaja” esilinastust mullusel Londoni festivalil.

HÕFFi kunstilise juhi Maria Reinupi sõnul sobib selline film 13. HÕFFi kavasse nagu rusikas silmaauku. „Üliedukast teatrilavastusest välja kasvanud intensiivse atmosfääriga film lubab vaatajaile mitte ainult korralikke ehmatushetki ja põnevat vaheldusrikkust kolme lühifilmi näol, vaid ka suurepäraseid osatäitmisi,” ütles ta.

„Vaimude lahkaja” Eesti esilinastus leiab Haapsalus aset vahetult pärast Suurbritannia kinolevi algust. Filmil on eesti- ja venekeelsed subtiitrid.

27.-29. aprillini aset leidev Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival – suurim omasugune kogu Baltikumis - tähistab tänavu maagilist 13. sünnipäeva, millega seoses on oodata mitut üllatust. Kavas on ligemale 30 pikka filmi, lisaks hulk eriüritusi. Ekraanile jõudvad linateosed annavad ülevaate žanri viimase aja arengutest, eraldi tähelepanu all on retro-, friigi- ja B-filmid.

Rada7.ee
08-03-2018
kell 15:43

HÕFF toob esimest korda ekraanile Jakuutia õudused

Kaader filmist "Kuri vaim"Kaader filmist "Kuri vaim"
Jakuutia ei ole kuulus ainult oma krõbedate külmakraadide, teemantide või mammutiluude poolest. Üha enam on põhjust rääkida ka sealsest eksootilisest filmitööstusest ehk Sahhawoodist, mille üht huvitavamat näidet tänavune Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival tutvustab.
"Kuri vaim" (Хара дьай) on õudusfilm, mis põhineb kohalikul rahvapärimusel. See koosneb neljast lühiloost, mille tegevus leiab aset Jakuutias maagiliseks peetaval tanhaehk kuulatamise ajal, kui mitmesuguste ennete järgi on võimalik teada saada oma tulevikku. Paraku on filmi tegelased unustanud, et inimeste ja vaimude maailma vaheline piir on sel ajal iseäranis õrn.

Teose on lavastanud Jakuutia Tarantinoks hüütav Stepan Burnašev ja Jevgeni Ossipov. Jakuutia filmitööstusele paljuski iseloomulikult on linateosel imeväike eelarve, mis maksti ise kinni, autorid on filmi alal iseõppijad ja tegutsevad entusiasmist.

Kokku valmib Venemaa Föderatsiooni koosseisu kuuluvas Sahha Vabariigis, mille elanike arv jääb alla miljoni ja jakuute on neist pool, ligemale 20 jakuudikeelset filmi aastas. Neid levitatakse peamiselt kohalikul turul, kus huvi omakeelse filmi vastu on tohutu. Kui Moskvas käiakse kinos kolm korda elaniku kohta, siis hõreda kinovõrguga Jakuutias viis korda.
See tähendab, et üha sagedamini on võimalik filmidega ka teenida. Väidetavalt on kohaliku filmiajaloo edukaimaks projektiks jakuutide külaelust rääkiv linateos, mille autor tegi 10 000 rubla eest (umbes 142 eurot), aga teenis 150 000 rubla (2142 eurot).

Jakuutias puhkenud filmibuum pole jäänud märkamata ka mujal maailmas. 2016. aastal valis Berliini festival põlisrahvaste filmikunstile pühendatud programmi «NATIVe» koguni kolm Jakuutia filmi. 2017. aastal pani nimekas Busani festival aga kokku 12-filmilise Jakuutia eriprogrammi "Sahha filmikunst: maagilise looduse ja müütide maailm".

"Kuri vaim" on seni pälvinud tunnustust Anapa filmifestivalil "Kinošokk", võites diplomi otsingulisuse eest ja parima muusika auhinna. "Kinošokk" keskendub eelmisest aastast just Venemaa regionaalsele filmikunstile, tutvustades Burjaatiast, Mordvast, Karjalast ja teistest riigi autonoomsetest piirkondadest pärit linateoseid.

Kaader filmist "Haggazussa"Kaader filmist "Haggazussa"

Peale "Kurja vaimu" kuulutas HÕFF välja veel kaks tänavust filmi.Austria režissööri Lukas Feigelfeldi palju tähelepanu võitnud debüütmängufilm "Hagazussa" viib vaataja süngesse keskaega, kui toimuvad ulatuslikud nõidade hukkamisprotsessid. Ometigi pole Hagazussa", mis tähendab vanagermaani keeles nõida, pelgalt nõidumisest. Pigem on see katse viia vaataja koos muust maailmast eraldatud Alpi mägikülas elava peategelase Albruniga hüpnootilisse transsi, kus hägustuvad reaalne maailm ja fantaasiad, misjärel saab loodetavasti selgemaks maailm meis endis ja meie ümber. Tegu on viimaste aastate ühe mõjusama ja ka hirmutavama filmiga paganlikust maailmavaatest.

Kui te otsite aga tänavuse festivali põhiprogrammist filmi, mida saab kutsuda nii vastikuks kui šokeerivaks, siis "Kfc" on just üks selliseid. Mullusel Rotterdami filmifestivalil esilinastunud 28-aastase Vietnami režissööri LÊ Bình Giangi tudengifilmiprojektist (stsenaarium sai hindamiskomitee poolt selle vägivaldsuse tõttu punase tule) välja kasvanud üllatustest tiine debüüt liigitub n-ö urban-horrori žanri, pakkudes avastamisrõõmu nii neile, kes peavad lugu Aasia žanrifilmist, kui ka neile, kellele meeldib ennast proovile panna. See on ahhetamapanevalt julm, kuid aus pilguheit tänapäeva maailmale, mida on võrreldud ka piinakambriga, kus ellu jäävad vaid tugevamad.

Tänavune Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival leiab aset 27.-29. aprillini. Kogu programm on avalik alates 6. aprillist. Passid on Piletilevis juba müügil. Täpsem info www.hoff.ee.

"Kurja vaimu" treiler

"Hagazussa" treiler