04-07-2018 kuni 06-07-2018 Õllesummer 2018

Rada7.ee
19-12-2017
kell 14:18
Kes:
Franz Ferdinand
Kus:
Tallinna Lauluväljak, Tallinn
Millal:
04-07-2018
Lõpp:
06-07-2018
Lisainfo:
Õllesummer Festivali päevapilet tagab sissepääsu Tallinna Lauluväljaku alale vabalt valitud festivali päeval, festivali pass sissepääsu kogu festivali alale 4.-6. juulini. Festivaliala on avatud iga päev ajavahemikus 17.00 kuni 01.00.

Kes tulevad?
Rada7.ee
19-12-2017
kell 14:19

Õllesummer Festivali avapäeva peaesineja on Franz Ferdinand

Foto: David Edwards.Foto: David Edwards.
4. juulil annab Tallinna Lauluväljakul 25. Õllesummer Festivalile suure avapaugu maailmakuulus indie-rock bänd Franz Ferdinand, kes oli ka täpselt 10 aastat tagasi esimene suurem festivali peaesineja.

20-eurosed päevapiletid Piletilevis müügil nüüd! Osta pilet siit!

Mitmeid auhindu pälvinud (Brit Awards, NME Awards, Mercury Prize jne.) ning kordi Grammy´le nomineeritud Franz Ferdinand annab 4. juulil taas unustamatu live-elamuse tuhandetele rokisõpradele. Seejuures esitletakse nii varasemaid hitte kui ka 9. veebruaril ilmuva uue albumi lugusid.

Tuntud melomaan Olav Osolin on Franz Ferdinandi esinemisest vaimustuses ning kommenteerib bändi järgmiselt: “Ma olen nende 2004. aasta debüütalbumit palju kordi kuulanud ja üksvahe tundus mulle, et kui ma oleksin üksjagu noorem ja plaaniks rockbändi teha, siis oleks see just selline nagu Franz Ferdinand – ägedate kitarririffidega intelligentne indierock, milles on nii pungilikku energiat kui ka popilikku meloodiat.”

Rada7.ee
09-02-2018
kell 15:51

Viis seika Franz Ferdinandi uue albumi kohta

Tänavuse Õllesummer Festivali avapäeva peaesineja Franz Ferdinand avaldab täna oma uue stuudioalbumi “Always Ascending”. Jagame teiega albumi kohta viit põnevat seika.

1. Täna avaldatava stuudioalbumi “Always Ascending” nimilugu on osaliselt inspireeritud 1932. aastal toimunud USA õhulaeva Akron õnnetusest, mille käigus püüdsid mitusada mereväelast õhulaeva maanduma sundida. Ootamatu tuulehoog tõstis õhulaeva uuesti õhku. Enamus mereväelasi lasi köitest lahti, kuid neli jäid rippuma. Üks neist lasi ise köiest lahti ca 4,6 meetri kõrguselt, teise päästsid pardal olnud meeskonnaliikmed ning kaks kahjuks hukkusid. Ajakirjale Q Music Magazine antud intervjuus ütleb bändi laulja ja ninamees Alex Kapranos, et see õnnetus on inspireerinud loo muusikalisi käike ja lisab filosofeerivalt: “mõnikord tuleb lahti lasta, et saaks edasi liikuda.”2. Lahti laskmist ja edasi liikumist on bänd hiljuti ka ise kogenud. Franz Ferdinandi pikaaegne kitarrist Nick McCarthy ostustas kaks aastat tagasi bändist lahkuda, et tuuritamise asemel oma perega olla. Nicki asemel on bändis nüüd kaks uut liiget – Julian Corrie ja Dino Pardot. Uute liikmete jaoks on sellesuvine Õllesummeri kontsert esmakordne.

3. Album valmis koostöös prantsuse produtsendi ja pop-duo Cassius liikme Philippe Zdariga. Teiste hulgas on Philippe koostööd teinud ka Beastie Boysi ja Pharell Williamsiga.

4. Värske albumi mitmed lood kirjutati peamiselt bändi laulja Alex Kapranose kodus, mis asub Glasgow lähedal.

5. Lugu “Lois Lane” on osaliselt inspireeritud 24-aastase Kapranose kogemusest 30+ vallaliste peolt. “Tähistasime mu sõbra 30. sünnipäeva ja läksime sinna peole. 24-aastasena tundus see mulle maailma kõige masendavam asi, olla üle 30 aasta vanune! Suva see vallalise staatus. Nüüd ma olen juba julgelt üle 30,” sõnas ta ajakirjale Rolling Stones antud intervjuus.