04-07-2018 kuni 06-07-2018 Õllesummer 2018

Rada7.ee
19-12-2017
kell 14:18
Kes:
Pet Shop Boys
Armin van Buuren
Franz Ferdinand
NOËP
Arop
5miinust
Koit Toome
Terminaator
Patune pool
Tanel Padar
Smilers
SHANON
Liis Lemsalu
reket
Öed
Laura
Vajé
Orelipoiss
Sibyl Vane
Põhja Konn
Ansambel Regatt
MEISTERJAAN
KIZ
Jay Sebag
Arg Part
The Boondocks
Anna Curly Band
La La Ladies
Lauri Liiv Swingband
Sofia Rubina ja Uku Suviste
Merike Susi Musician
Rainer Ild
Kus:
Tallinna Lauluväljak, Tallinn
Millal:
04-07-2018
Lõpp:
06-07-2018
Lisainfo:
Õllesummer Festivali päevapilet tagab sissepääsu Tallinna Lauluväljaku alale vabalt valitud festivali päeval, festivali pass sissepääsu kogu festivali alale 4.-6. juulini. Festivaliala on avatud iga päev ajavahemikus 17.00 kuni 01.00.

Kes tulevad?
Rada7.ee
19-12-2017
kell 14:19

Õllesummer Festivali avapäeva peaesineja on Franz Ferdinand

Foto: David Edwards.Foto: David Edwards.
4. juulil annab Tallinna Lauluväljakul 25. Õllesummer Festivalile suure avapaugu maailmakuulus indie-rock bänd Franz Ferdinand, kes oli ka täpselt 10 aastat tagasi esimene suurem festivali peaesineja.

20-eurosed päevapiletid Piletilevis müügil nüüd! Osta pilet siit!

Mitmeid auhindu pälvinud (Brit Awards, NME Awards, Mercury Prize jne.) ning kordi Grammy´le nomineeritud Franz Ferdinand annab 4. juulil taas unustamatu live-elamuse tuhandetele rokisõpradele. Seejuures esitletakse nii varasemaid hitte kui ka 9. veebruaril ilmuva uue albumi lugusid.

Tuntud melomaan Olav Osolin on Franz Ferdinandi esinemisest vaimustuses ning kommenteerib bändi järgmiselt: “Ma olen nende 2004. aasta debüütalbumit palju kordi kuulanud ja üksvahe tundus mulle, et kui ma oleksin üksjagu noorem ja plaaniks rockbändi teha, siis oleks see just selline nagu Franz Ferdinand – ägedate kitarririffidega intelligentne indierock, milles on nii pungilikku energiat kui ka popilikku meloodiat.”

Rada7.ee
09-02-2018
kell 15:51

Viis seika Franz Ferdinandi uue albumi kohta

Tänavuse Õllesummer Festivali avapäeva peaesineja Franz Ferdinand avaldab täna oma uue stuudioalbumi “Always Ascending”. Jagame teiega albumi kohta viit põnevat seika.

1. Täna avaldatava stuudioalbumi “Always Ascending” nimilugu on osaliselt inspireeritud 1932. aastal toimunud USA õhulaeva Akron õnnetusest, mille käigus püüdsid mitusada mereväelast õhulaeva maanduma sundida. Ootamatu tuulehoog tõstis õhulaeva uuesti õhku. Enamus mereväelasi lasi köitest lahti, kuid neli jäid rippuma. Üks neist lasi ise köiest lahti ca 4,6 meetri kõrguselt, teise päästsid pardal olnud meeskonnaliikmed ning kaks kahjuks hukkusid. Ajakirjale Q Music Magazine antud intervjuus ütleb bändi laulja ja ninamees Alex Kapranos, et see õnnetus on inspireerinud loo muusikalisi käike ja lisab filosofeerivalt: “mõnikord tuleb lahti lasta, et saaks edasi liikuda.”2. Lahti laskmist ja edasi liikumist on bänd hiljuti ka ise kogenud. Franz Ferdinandi pikaaegne kitarrist Nick McCarthy ostustas kaks aastat tagasi bändist lahkuda, et tuuritamise asemel oma perega olla. Nicki asemel on bändis nüüd kaks uut liiget – Julian Corrie ja Dino Pardot. Uute liikmete jaoks on sellesuvine Õllesummeri kontsert esmakordne.

3. Album valmis koostöös prantsuse produtsendi ja pop-duo Cassius liikme Philippe Zdariga. Teiste hulgas on Philippe koostööd teinud ka Beastie Boysi ja Pharell Williamsiga.

4. Värske albumi mitmed lood kirjutati peamiselt bändi laulja Alex Kapranose kodus, mis asub Glasgow lähedal.

5. Lugu “Lois Lane” on osaliselt inspireeritud 24-aastase Kapranose kogemusest 30+ vallaliste peolt. “Tähistasime mu sõbra 30. sünnipäeva ja läksime sinna peole. 24-aastasena tundus see mulle maailma kõige masendavam asi, olla üle 30 aasta vanune! Suva see vallalise staatus. Nüüd ma olen juba julgelt üle 30,” sõnas ta ajakirjale Rolling Stones antud intervjuus.

Rada7.ee
20-03-2018
kell 12:06

Pet Shop Boys esineb maailmaturnee raames Õllesummeril


Õllesummer Festivali reedese peopäeva peaesinejana astub lavale Briti muusikaajaloo kõige edukam duo Pet Shop Boys. 6. juulil festivali pealaval esinev elektropopi megaduo tuleb Eestisse oma maailmaturnee SUPER raames ning toob kaasa suure valgusshow ja armastatud hitid.

"Pet Shop Boysi viis aastat tagasi toimunud kontsert on Õllesummer Festivali läbi aegade kõige edukam. Kui nad oma SUPER tuuri välja hõikasid, siis polnud kahtlust, et neid meile uuesti esinema tahame. Nende pühendumus, muusika ja vibe on midagi erilist,"kommenteeris festivali peakorraldaja Marje Hansar reedese peaesineja valikut."Pet Shop Boys on lisaks Franz Ferdinandile juba teine headliner, kes selleaastase festivali programmist on välja kuulutatud. Lähiajal on oodata veel häid uudiseid," lisas ta.

Pet Shop Boysi kontserdid on tuntud erilise valgus- ja lasershow poolest. SUPER on eelmiste tuuridega võrreldes oluliselt tempokam, kuid oluline on, et esitamisele tulevad kõik armastatud hitid. Pet Shop Boys on üle maailma müünud enam kui 50 miljonit albumit ning nende lood on olnud üle maailma muusikaedetabelite tipus. Õllesummer Festivalil esineb Pet Shop Boys reedel, 6. juulil.

Õllesummer Festivali päevapilet maksab 23 eurot ning tagab sissepääsu Tallinna Lauluväljaku alale vabalt valitud festivali päeval. Piiratud koguses müüdavad festivali passid hinnaga 40 eurot tagavad sissepääsu kogu festivali perioodil 4.-6. juulini. Piletid on müügis Piletilevi kodulehel ja müügipunktides üle Eesti. Pileti saad soetada SIIT!

Rada7.ee
23-04-2018
kell 23:00

Franz Ferdinandilt uus muusikavideo loole “Glimpse of Love”

Sel suvel Õllesummeril esinev Franz Ferdinand avaldas muusikavideo singlile “Glimpse of Love”.Lugu “Glimpse of Love” pole bändi kõige uhiuuem lugu, kuid plaadile on tehtud värskem versioon. Franz Ferdinand kommenteerib singlit järgmiselt: “Me võtsime originaalloo aluseks ning lisasime sellele särtsu ja rütmikust. Oleme väga uhked selle singli üle ning loodame, et naudite seda.”