08-06-2018 kuni 10-06-2018 Sideways 2018

Rada7.ee
10-11-2017
kell 17:24
Kes:
The National (USA)
A Perfect Circle (USA)
MØ (DK)
Rodriguez (USA)
Deerhunter (USA)
Sleaford Mods (UK)
No Fun At All (SWE)
Gasellit
DJ Kridlokk
M
Pariisin Kevät
Pyhimys
Rättö & Lehtisalo
$now
SUAD
Vesta
Kus:
Nordenskiöldinkatu 11, Helsingi
Millal:
08-06-2018
Lõpp:
10-06-2018
Lisainfo:
3 päeva early bird piletid saad siit: http://sidewayshelsinki.fi/liput/
Kes tulevad?
Rada7.ee
10-11-2017
kell 17:53

Sideways festival kolib, laieneb ja kuulutab välja esimesed nimed - The National (USA), A Perfect Circle (USA), MØ (DK) jt

A Perfect Circle aastal 2017.A Perfect Circle aastal 2017.
Alates 2015 toimuv ja kõigil kolmel aastal väljamüüdud Sideways festival kolib Helsingi jäähalli ja loomaaia spordipargi ümbrusesse ning ühtlasi laieneb kolmepäevaseks. Sideway toimub 2018 reedest pühapäevani, 8.-10. juunini.

“Uues asukohas saame välilavadele lisaks lõpuks oma kasutusse ka eelmises kohas puudu olnud sisevõimalused jäähalli näol – suurest areenist kõrvalruumideni. See võimaldab meil pakkuda ka pimedust vajavaid vaatemänge, milleks enne oli vaja poole ööni oodata. Laienemisest hoolimata - Sideways samas soovib hoida oma õhkkonna mõnusa ning kvaliteedi linnafestivalina kõrge, seega pileteid on endiselt vaid piiratud hulk,” seletab Sidewaysi korraldaja Artemi Remes.

Festivaliprogramm aga saab võimu juurde ning esimesed 2018 esinejad on nüüd välja kuulutatud.

Septembris albumi välja andnud hetke indie-rocki suurnimi The National (USA) naaseb Helsingisse peale aastatepikkust ootamist. Ameerika alternatiivrocki ja metali supergrupp, Toolist tuntud Maynard James Keenani poolt veetud A Perfect Circle (USA) avaldab uue albumi (kõigest 14 aastat ootamist) ning saabub esimest korda Soome. Põhjamaade üks säravaimaid pop-tähti MØ (DK) on samuti esimeste väljakuulutatute hulgas – muide tema Major Lazeriga kahasse tehtud hitti “Lean On” on ainuüksi Spotifys kedratud üle miljardi korra.

“Searching for Sugar Man” dokumentaalfilmi peategelane, unustusest rambivalgusesse tõusnud Rodriguez (USA) saabub esimest korda Soome. Deerhunter (USA) toob samuti viimase aja olulisemaid indie-rocki sounde ning Sleaford Mods (UK) pakub Sidewaysil töölisklassi elektroonikat, punki ja räppi. Meloodilist skate-punki mängiv No Fun At All (SWE) käis viimati Soomes 90ndatel ning Sidewaysile saabuvad nad oma comebacki albumi tuuriga.

Soome artistidest on kinnitatud alternatiivrocki kohalik lemmik Pariisin Kevät, harvaesinev Rätto & Lehtisalo, hiphop-kangelased Pyhimys, Gasellit ja DJ Kridlokk ning hetke põnevaimateks uuteks artistideks nimetatud Vesta, M, SUAD ja $now.