16-12-2017 Eluveitie (CH) + support / Tapper

Rada7.ee
20-09-2017
kell 12:56
Kes:
Eluveitie (CH)
Silent Circus (CH)
Even Flow (IT)
Kus:
Tapper, Tallinn
Millal:
16-12-2017
Lisainfo:
Urban Culture Entertainment esitleb :
Legendaarne Šveitsi folk-metali bänd Eluveitie avalikustab teise osa oma tuurist "The Pantheon tour”, mis hõlmab kontserti Tallinnas. Bänd esineb klubis Tapper 16. detsembril, jagades lava šveitsi grupiga Silent Circus ja koosseisuga Even Flow Itaaliast.

Pileteid müüakse üritusele alates 4. septembrist nii Piletilevi kui Circle K Eesti teenindusjaamades üle Eesti. Erikujundusega fännipileteid saab soetada samuti alates 04.09 kauplusest pubist Woodstock (Tatari 6, Tallinn), kus maksta saab ainult sularahas.
Kes tulevad?
Rada7.ee
09-10-2017
kell 21:44

Šveitsi folk metali hiiglased Eluveitie taas Tallinnas


Eestit kolmel korral väisanud maailma üks populaarsemaid folk metali grupeeringuid Eluveitie külastab taas Tallinna selle aasta 16. detsembril, andes oma Euroopa turnee raames kontserdi rokimekas Tapperis. Sedapuhku on Eluveitiega tuuril veel kaasas Šveitsi groove metali bänd Silent Circus ja Itaaliast pärit progressiivse roki esitaja Even Flow.

Eluveitie sai oma alguse 2002. aastal, kui vokalist/vilepillimängija/mandolaspets/torupillimees Chrigel Glanzmann asutas bändi eesmärgiga segada kokku energiline Göteborgi stiilis metal ja iidsed keldi kultuuriruumist pärinevad rahvalikud meloodiad ning ainestik. Tabades kulda juba oma esimese stuudioalbumiga "Spirit" (2006), tänu millele püüti koheselt Euroopa suurima raskemuusikale keskendunud plaadifirma Nuclear Blast tähelepanu, on bändi edasine ajalugu järjepidi täis kriitikute poolt tunnustatud albumeid ja aina kasvavaid kontserdikülastajate masse. Kuigi heliliselt on jäädud oma liistude juurde, on bändi segu tempokast metalist ja mitmekesisest folgist täpselt sama kaasahaarav ka 15 aastat hiljem (varem mainitud rahvamuusika instrumentide ja tüüpiliste kitarride-trummide kõrval kuuleb Eluveitie muusikas veel näiteks ka viiulihelisid, iiri trummi, hurdy gurdyt ja keldi harfi). Tallinnasse tullakse sedapuhku promoma oma uut, järjekorras seitsmendat stuudioalbumit, pealkirjaga "Evocation II: Pantheon", mis on otsene järg bändi 2009. aastal lindistatud Evocation I-le. Need kaks albumit on Eluveitie diskograafias erilised oma kallutatusega bändi folgipoolele, mispuhul on kitarrid seinast välja tõmmatud ja Chrigel Glanzmanni karm vokaal tahaplaanile jäetud, ning keskpunkti positsioneeritud elavaloomulised traditsioonilised meloodiad ja kaunis naishääl, mida alates 2016. aastast esitab Fabienne Erni. Laval ollakse aga endiselt samasugune ajatu Eluveitie, kes energiastpakatavalt pajatab läinudaegade keltide elust, kommetest ja uskumustest läbi populaarmuusikalise meediumi. Pakutakse nii rahvameloodiaid kui ka raskemaid helisid, saab nii tantsida kui ka möllata. Tasub kohale tulla ja pidustustes klaase kokku lüüa. Sláinte!