07-12-2017 Laura Pergolizzi ehk LP Riias

Rada7.ee
04-09-2017
kell 13:09
Kes:
Laura Pergolizzi ehk LP
Kus:
Arēna Rīga, Riia
Millal:
07-12-2017
Lisainfo:
Laura Pergolizzi ehk LP annab kontserdi Läti pealinnas, Riga Arenal 7. detsembril ja piletid kontserdile hinnaga alates €29 on nüüd müügil Piletilevis.

Osta pilet:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/alternatiivmuusika/lp-224130/

Vaata ja kuula:
LP - Lost On You https://www.youtube.com/watch?v=hn3wJ1_1Zsg
LP - Into The Wild https://www.youtube.com/watch?v=NRtWInxI1pg
LP - Tightrope https://www.youtube.com/watch?v=kECZnPrIufo
Kes tulevad?
Rada7.ee
04-09-2017
kell 13:11

Indie-pop-rock artist Laura Pergolizzi ehk LP esineb detsembris Riias


Üks hetke põnevamaid indie-pop-rock artiste Laura Pergolizzi ehk LP esineb 7. detsembril Arena Rigal.

LP on välja andnud neli täispikka imelist albumit. Suurema tuntuse üle kogu maailma tõi talle omakirjutatud pala pealkirjaga “Lost On You”, millel on Youtube’is tänaseks üle 146 miljoni kuulamise. Teised tema populaarsemad hitid on näiteks “Tokyo Sunrise”, “Muddy Waters”, “Into The Wild”, “Someday”, “Other People”. Lätis esineb Laura Pergolizzi ehk LP detsembris esmakordselt.

New Yorkis itaalia-ameerika perekonda sündinud LP talent ilmnes juba varajases lapsepõlves, kuid ta häbenes oma võimsat häält ning eelistas laulda kodus, üle tolmuimeja müra. Aastatega õppis ta mängima nii kitarri, ukulelet kui ka suupilli.

Tee tuntuse ja eduni oli aga keeruline – esimesed albumid “Heart-Shaped Scar” (2001) ja “Suburban Sprawl & Alcohol” (2004) ei pälvinud kuigi palju tähelepanu. Laura meenutab, et sel ajal andis ta bändiga umbes 250 kontserti aastas ning nad reisisid ringi vana laguneva mikrobussiga. 2006. aasta SXSW festivalil puhkes aga suurte plaadifirmade vahel lausa sõda LP järgmise albumi väljaandmise pärast. LP jõudis küll plaadilepinguni, kuid eriarvamuste tõttu jätkas ta oma muusika väljaandmist siiski väiksemate plaadifirmade abil.

Oma karjääri edenedes muutus LP ka järjest nõutumaks laulukirjutajaks – temaga on koostööd teinud nii Cher, Backstreet Boys, Rihanna, Christina Aquilera kui ka paljud teised.

LP värskeim album “Lost On You” ilmus eelmisel aastal ning plaadi nimilugu jõudis edetabelite tippu nii Prantsusmaal, Poola, Tšehhis, Kreekas ja veel mitmes teises riigis. Itaalias jõudis lugu lausa plaatina-staatusesse. “Tahtsin kirjutada täiskasvanulikku ja sügavamõttelist lugu armastusest,” räägib Laura. “Esimesest suhtest, mille jooksul ilmnevad kõik su vead ja tulevad välja suurimad hirmud.” Nii saigi loo sisuks suhe, mis ei vii mitte kuhugi ja valus arusaam, et mitmed aastad elust on raisatud.

Laura Pergolizzi ehk LP annab kontserdi Läti pealinnas, Riga Arenal 7. detsembril ja piletid kontserdile hinnaga alates €29 on nüüd müügil Piletilevis.