11-08-2017 Augustiunetuse eelõhtu Kultuuriklubis Tempel: Põhja Konn

Kes:
Põhja Konn
Kus:
Kultuuriklubi Tempel, Pärnu
Millal:
11-08-2017
Lisainfo:
Tänavafestival Augustiunetus 2017 eelõhtul astub Pärnus Kultuuriklubis Tempel üles Eesti Muusikaauhindadel aasta ansambli, aasta rock-albumi ja aasta debüütalbumi nominatsioonid noppinud Fantaasia-Eesti rock-kvintett Põhja Konn.

Facebook: https://www.facebook.com/PohjaKonnBand/
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=I4as9QXAlpM ("Selle ilma igav kainus")
Spotify: https://open.spotify.com/artist/2m2yTerNWZRtSEEoKpoqMU
Soundcloud: https://soundcloud.com/pohjakonn
311: https://www.311.ee/pohja-konn

"Kui võtta märksõnadeks „meri“, „laine“, „laev“, „taevas“ ja „lend“, siis nende abil on võimalik ühte ringi tõmmata kõik Põhja Konna kasutatud laulusõnad. […] Põhja Konn ei ole ansambel, kes kasutaks liialt otseütlevaid tekste, suur veteväli pole ainult vesi – kuigi ta on mõnikord sedagi. Laulud ja tekstid mõjuvad kujundisse rüütatud sõnumitena, lahendused ulatuvad selgemast allegooriast (Jakob Liivi „Võitlus“) kuni keerulisema metafoorikani (Alveri „Selle ilma igav kainus“). Sellele lisaks võiks mõnel juhul tähele panna unenäoliselt mõjuvaid visioone, näiteks ansambliliikmete oma tekstides. Aga ka Koidula ja Juhan Liivi Eestist kõnelevast luulest on valitud nägemuslikud näited, mis võiksid näidata nende loomingut veidi teises valguses, kui tavaliselt harjutud.
Kujundid ja nägemused, aastakümnete tagant leitud värsid ja helikeel. Lisaks neile märksõnadele on minu jaoks oluline ka see, et progerockiliku põhjaga Põhja Konn esindab rockmuusika suurejoonelisemaid võimalusi ning ka tekstide valik käib sellega kokku. Meri, taevas ja Põhja Konn – suured asjad on nad kõik ja neid pole võimalik mitte märgata." (Tartu ülikooli eesti kirjanduse lektor Mart Velsker)

Piletid saadaval kohapealt hinnaga 5€ (esimesel tunnil) ja 7€.
Uksed kell 21, kontsert algab 22.
Kes tulevad?
Lisas: Rada7.ee 27-07-2017 kell 14:04