11-11-2017 Noortebänd 2017

Kes:
Nora's Closure
Hommage
Inger
Mir
Rainer Ild
Windy Beach
The Notes
DJ Laura Prits
Kus:
Kultuurikatel, Tallinn
Millal:
11-11-2017
Lisainfo:
Noortebänd on Eesti olulisim ning suurima kõlapinnaga bändikonkurss, mis loob parimaid tingimusi noorte muusikute mitmekülgseks arenguks ning pakub uutele tulijatele avalikkuse kõrgendatud tähelepanu.

Aastate jooksul on Noortebändi konkursist tuule tiibadesse saanud mitmed tuntud tegijad nagu Lepatriinu, The Notes, The Boondocks, Ziggy Wild, EIK, Sibyl Vane, Slippery Slope Frankie Animal ja paljud teised.

Rohkem infot: www.noorteband.ee
Kes tulevad?
Kes käis (1):
cutbluered
Lisas: AnniAnete 29-05-2017 kell 13:36
Rada7.ee
29-05-2017
kell 14:37

Noortebänd ootab demosid veel vaid kolm päeva

Foto: Angela Rääk
Noortebänd 2017 konkursile kandideerimine lõpeb juba sel kolmapäeval, 31. mail.

Konkursist on oodatud osa võtma nii bändid kui ka üksikartistid, kes viljelevad omaloomingut. Lisaks ei tohi ühegi osaleja vanus ületada 26 eluaastat.

Mullu Noortebänd 2016 tiitliga pärjatud ja ka rahvalemmiku auhinna koju viinud The Notes leiab, et just tänu Noortebändile on nende nimi inimestele tuttav ja seetõttu tuntakse nende muusika vastu rohkem huvi. “Noortebändi heakskiidu-pitser annab inimestele teatud kindlustunde ja seetõttu ollakse julgemad meiega tutvuma ja esinema kutsuma,” selgitasid bändiliikmed.

The Notes soovitab kõigil noortel muusikutel konkursile kandideerida, kuna lisaks võimalusele end avalikkusele tutvustada, saavad osalejad ka väärtuslikku tagasisidet oma ala professionaalidelt. “Konkurss pani meid kindlasti enda live’i paremini läbi mõtlema - seda nii lugude mitmekesisuse kui ka üldise vibe’i osas,” lisasid nad.

3. juunil valib zürii kõikide laekunud demode seast välja edasipääsejad oktoobrikuus toimuvateks poolfinaalideks ning nendega liituvad kolm bändi piirkondlikelt bändikonkurssidelt. Praeguseks on toimunud Rapla Vesiroosivisioon, kust kindlustas poolfinaali pääsu ansambel Creep Party ja Tudengibänd, millest pääses edasi Homage.

Noortebänd on Eesti olulisim ning suurima kõlapinnaga bändikonkurss, mis loob parimaid tingimusi noorte muusikute mitmekülgseks arenguks ning pakub uutele tulijatele avalikkuse kõrgendatud tähelepanu.

Aastate jooksul on Noortebändi konkursist tuule tiibadesse saanud mitmed tuntud tegijad nagu Lepatriinu, The Notes, The Boondocks, Ziggy Wild, EIK, Sibyl Vane, Slippery Slope Frankie Animal ja paljud teised.

Registreeri oma bänd SIIN.

Rada7.ee
05-06-2017
kell 14:24

Noortebänd 2017 finalistid on selgunud

Muusikategelastest koosnev žürii valis välja 12 edasipääsejat, kes hakkavad sügisel võistlema Noortebänd 2017 tiitli nimel. Alates eelmisest aastast on lisaks bändidele oodatud konkursile ka sooloartistid.

Noortebänd 2017 demovoorust pääsesid edasi: Kolmainsus, Zunorodo, Sam Doe, Nora's Closure, Arg Part, Up the Sky, Nord Lights ja Rainer Ild Tallinnast, Mir ning Ago Tartust, To’ko Saaremaalt ja Waxxers Lääne-Virumaalt. Nendega ühinevad piirkondlikelt konkurssidelt välja valitud Creep Party, Islanders ja Homage.

“Tulemas on uskumatult huvitavate ja seni kuulmata osalejatega konkurss, kellest mõni bänd sai alguse vaid 2 päeva enne demovooru lõppu,” kommeneerib peakorraldaja Märt Truman.

“Žanritest on esindatud elektrooniline muusika, jazz fusion, hiphop, RnB ja muidugi ka popi ja rocki variatsioone. Köitvat ning kaasakiskuvat kuulamist on palju ning nüüd saavad poolfinalistid alustada ettevalmistustega sügisel toimuvateks poolfinaalideks, et tagada publikule ja žüriile vägev etteaste” lisab Truman.

Ligi poolesaja demo hulgast tegid valiku muusikud Frederik Küüts, Tuuli Rand, Hyrr Innokent Vainola, Martin Petermann, Joonas Mattias Sarapuu, Elina Hokkanen, Ross Linnamägi, Erko Laurimaa, Madis Trei, Mikk Tammepõld ning Robert Linna; Music Estonia esindaja Marili Randla, Intsikurmu festivali meeskonnaliikmed Marii Reiman ja Uku Kübar, helirežissöör Mikk Nurga, Anton Veeremets Apollo Musicust ja Jazzkaare korraldaja Merli Antsmaa.

Poolfinaalid leiavad aset kolmes linnas - 5. oktoobril Tartus, 6. oktoobril Pärnus ning 7. oktoobril Tallinnas. Noortebänd 2017 võitja selgub 11. novembril Kultuurikatlas.

Rada7.ee
05-06-2017
kell 14:25

ivo
19-09-2017
kell 22:27

Up! Värskendatud pleilist!

Rada7.ee
03-10-2017
kell 11:48

Nädalavahetuse olulisim muusikasündmus - selguvad Noortebänd 2017 finalistid

Fotol eelmise aasta võitja, The NotesFotol eelmise aasta võitja, The Notes
Sel nädalavahetusel toimuvad Eesti olulisima bändikonkursi poolfinaalkontserdid. Uut muusikat ja andekaid noori artiste saab näha ja kuulda kolmes Eesti linnas - 5. oktoobril Tartu Genialistide klubis, 6. oktoobril Pärnu kultuuriklubis Tempel ja 7. oktoobril Tallinnas kohvikus Sinilind.

“Hea meel on näha, et huvi nii kuulajate kui muusikute poolt kasvab Noortebändi vastu iga aastaga. Poolfinalistide seas on väga tugevaid ja eristuvaid kooslusi ning igaühel on suur võimalus finaali pääseda,” sõnab peakorraldaja Märt Truman.

Konkursi produtsent Kristine Kebbinau lisab, et žanrite mitmekesisus ja osalejate eksperimenteerimusjulgus pakub ka tänavu eriti värskeid ja üllatuslikke muusikapärleid. “Julgeme öelda, et Noortebändi kontserdid on just need, kus kuulajad saavad olla uute muusikavoolude sündmise tunnistajateks.“

Noortebänd 2017 poolfinaalides osalevad:

Tartu (05.10) Genialistide Klubis: 4 AM, Eliot Ness, Kolmainsus, Waxxers, Mir

Pärnu (06.10) Kultuuriklubi Tempel: To'ko, Inger, Zunorodo, Islanders, Hommage

Tallinn (07.10) Kohvik Sinilind: Rainer Ild, Up the Sky, Nora's Closure, Nord Lights, Arg Part

Esimesed kolm finalisti selguvad juba kontsertõhtute lõpuks. Neljanda finalisti valib žürii kõikide poolfinaalide peale kokku ning viies finalist selgub Elu24-s rahvahääletuse teel.

Noortebändi finaalgala toimub 11. novembril Tallinnas Kultuurikatlas. Kontserdist teeb otseülekande ETV2. Pileteid finaali saab soetada alates 10. oktoobrist!

Rada7.ee
09-10-2017
kell 11:49

Selgusid Noortebänd 2017 finalistid

Foto: Raido VintFoto: Raido Vint
Eelmisel nädalal Tartus, Pärnus ja Tallinnas toimunud Noortebänd 2017 poolfinaalides selgusid kolm finalisti: MIR, INGER ja Rainer Ild. Neljandaks edasipääsejaks valis žürii kolme poolfinaali peale kokku bändi Nora’s Closure. Viies õnnelik selgub rahvahääletuse kaudu.

Sel aastal 17. korda toimuval Noortebändi konkursil astusid üles kokku 15 omanäolist noort artisti ja bändi, kelle seast valis muusikaekspertidest koosnev žürii välja kolm parimat. Tartu poolfinaalist noppis võidu pop-jazzi viljelev MIR, Pärnus osutus valituks indie-rocki ja jazzi artist INGER ning Tallinnas võidutses alternatiiv-rocki kooslus Rainer Ild. Võitlus oli tasavägine, kuid neljanda edasipääsejana valis žürii finaali Nora’s Closure’i.

“Tänavune konkurss stiililiselt kindlasti üks mitmekesisemaid Noortebändi ajaloos,” sõnab poolfinaalide žürii esimees ning bändi Avoid Dave eestvedaja Taavi Paomets. Talle jäi sügavalt positiivne mulje noorte entusiasmist ja professionaalsusest. “Tase ja latt on kõrgele seatud ning selle üle on ainult hea meel,” lisas muusik. Kõigis kolmes poolfinaalis kohal viibinud Paometsa sõnul oli pealinna poolfinaal tervikuna kõige tugevam. “Nägime mitmeid ansambleid, keda oma kvaliteedi ja mõttestatuse tõttu on liiga vähe kutsuda lihtsalt “noortebändiks”,” tõdes Paomets.

“Edasipääsenuid vaadates võib järeldada, et finaalis on oodata professionaalset ning stiililiselt väga erinevat muusikat,” kommenteeris Noortebändi peakorraldaja Märt Truman. Tema sõnul on Noortebänd läbi aastate olnud hüppelauaks mitmetele edukatele Eesti aristidele. “Noortebänd pakub võimalust näha muusikuid, kes hakkavad vormima Eesti muusika tulevikku,” lausus Truman.

Kuni 12. oktoobri keskööni on rahval võimalus hääletada enda lemmiku poolt Elu24 portaalis. Kõige enam hääli saanud poolfinalist pääseb viiendana finaali. Lisaks loositakse kõige hääletanute vahel välja eksklusiivne VIP pakett finaalkontserdile.

Noortebänd 2017 suurejooneline finaalkontsert leiab aset 11. novembril Kultuurikatlas. Pileteid sündmusele saab soetada alates 13. oktoobrist Piletilevi keskkonnas.

Rada7.ee
08-11-2017
kell 17:40

Noortebänd 2017 võitja selgub sel laupäeval Kultuurikatlas

Foto: Raido VintFoto: Raido Vint
11. novembril tõuseb komeedina Eesti muusikataevasse 17. Noortebändi võitja. Suurejooneline finaalgala toimub Kultuurikatlas ning uksed avatakse kell 19.00!

Noortebänd 2017 finaalgala avab kell 20.00 Windy Beach oma uhiuue singli “Don’t Care” esmaesitlusega.

Lisaks ägedatele finalistidele esineb suurendatud koosseisus Noortebänd 2016 võitja The Notes ning publiku kütab kuumaks Ziggy Wildi solist DJ Laura Prits. Õhtut juhivad Jürgen Gansen ja Markus Habakukk.

Finaalis astuvad võistlustulle neo-souli viljelev Nora's Closure, progressiivne Hommage, singer-songwriter Inger, jazzilik Mir ja alternatiivse pop-roki esindaja Rainer Ild.

Tänavu osaleb pingelises žüriitöös teiste seas ka Kristel Aaslaid: “Olen maruelevil! Ootan laupäevast finaali väga. Tahan kindlasti kuulda, mis muusikat noored teevad. Eks näeb, kes üllatab live-esitusega või kes rabab oma esmamuljega.”

Ziggy Wildi solist Laura Prits meenutab bändi osalemist konkursil: “Noortele ja andekatele artistidele on Noortebänd tohutult hea platvorm muusikakarjääri alustamiseks. Meile oli see kindlasti meeldejäävaim ja õpetavaim kogemus.” Ta lisab, et elab laupäeval kõikidele finalistidele siiralt kaasa.

Noortebänd 2017 suurejooneline finaalgala toimub juba 11. novembril algusega kell 20.00 Kultuurikatlas. Pileteid eelmüügist saab soetada SIIT. Rohkem infot: http://noorteband.ee/et/

Rada7.ee
13-11-2017
kell 16:21

Noortebänd 2017 võitja on Rainer Ild

Foto: Stanislav MoškovFoto: Stanislav Moškov
11. novembril Kultuurikatlas toimunud Noortebänd 2017 finaali võitis dünaamiline duo Rainer Ild, mille liikmeteks Rainer Ild ja Sven Seinpere. Elu24 rahvahääletuse lemmikuks osutus Nora’s Closure. Õhtu avas särav laulja Tuuli Rand ning üles astus ka eelmise aasta võitja The Notes.

Võitjapaketti kuulus 1000€ No Angel Recordsilt EP välja andmiseks, stuudioaeg Roundsound stuudiolt, loovagentuuri Vurr sotsiaalmeedia ja brändingu koolitus ja Nordic Hotel Forumi loomepuhkus. Rainer Ild viis koju ka festivalide Acoussion Live ja Intsikurmu esinemiskutsed. Lisaks astub Acoussion Live festivalil üles ka sooloartist Inger. Hommage sai esinemiskutsed Tallinn Music Weekile ja Jazzkaarele. Ka Kingitus.ee andis eriauhinna oma lemmikosalejale, kelleks osutus Sven Seinpere võidubändist.

Žüriisse kuulusid Mart Normet, Kristel Aaslaid, Anu Saagim, Raimond Põldmaa, Merili Antsmaa, Tuuli Rand, Maarja Merivoo-Parro, Claus Kaiser Evald Andersen, Mihkel Kübar ja Tarmo Sikk.

Alati humoorikas Rainer Ild ütles vahetult peale võidukat kontserti, et Noortebänd andis neile jõudu. “Noortebänd näitas meile teed!” lisas ta.

Noortebändi peakorraldaja Märt Truman sõnas, et Noortebändi tase oli tugevam kui kunagi varem. “Seda aastat iseloomustasid kahtlemata žanrite mitmekesisus ja võistlejate professionaalsus,” lausus ta.

Noortebändi valiti juba 17. korda ja konkursilt on saanud tuule tiibadesse Ziggy Wild, The Boondocks, Frankie Animal, Sibyl Vane, Andres Kõpper, Karl Erik Taukar, Grete Paia jt.

Rada7.ee
12-01-2018
kell 10:13

Noortebänd 2017 võitja Rainer Ild andis välja teise metsiku muusikavideo


Noortebänd 2017 võitja Rainer Ild andis välja juba oma teise muusikavideo. Videos saab näha trummar Sveni, laulja Rainer oli seekord hoopis režissööri rollis.

2017. aasta augustis alguse saanud alternatiivse elektroonilise duo Rainer Ild moodustavad kaks noort täkku Rainer Ild ja Sven Seinpere. Humoorikas punt kasutab laval erinevaid vokaalefekte ning žongleerib mitmete instrumentide vahel.

Värskelt on valmis saadud poiste kirjutatud loo "I'm Okay" muusikavideo, mille näol on duo lühikese eluea jooksul tegu juba teise pildimaterjaliga. "Raudselt tänu sellele loole tuli Noortebändil võit koju! Preemiaks tegime palale metsiku video. Rainerile kohe meeldib mind muusikavideotes piinata. Ise ta pilti muidugi kordagi astuda ei julge..but I'm okay," vihjab trummar Sven bändikaaslase seekordsele režissööri rollile.

"Eesti TOP 7" saatejuht Siim Kera poolt Eesti võimsaimaks ginger-songwriteriks tituleerinud laulja Rainer räägib loomeprotsessist: "Tegime jälle midagi, millest meil endal polnud aimugi. Leian, et luues ei pea teadma, kuidas teha. See lugu räägib enese ohverdusest teiste hüvanguks. Tihti öeldakse I'm okay, kuigi tegelikkusest on risti vastupidi. Ma loodan, et video väljendab seda ja publikul on seda vaadates ebamugav." Poisid lisavad kui ühest suust: "Soovitame "I'm Okay" videot esimest korda mitte üksinda metsas vaadata ning ärge kodus järgi ka tehke. Minge õue!"

Eriliselt ägeda energiga silma paistva duo karjäär on saanud kiire lennu. Lisaks Noortebändi võidule oli neil au üles astuda ülimenukal Liis Lemsalu albumi "+1" esitlusel ning ühiseid kontserte jõuti anda veel lisaks Frankie Animali ja The Boondocksiga. Alguse sai koostöö manager Sandra Sersantiga ning nüüdsest leiab Rainer Ildi ka Full House Agency artistide ridadest. Lisaks veel leping Taani plaadifirma No Angel Recordsiga.

Rainer Ildi saad laval näha juba 20. jaanuaril NO99s toimuval Intsikurmu talifestivalil.