02-09-2017 Body Machine Body VII - Dark Music Festival

Kuratino
29-05-2017
kell 11:19
Kes:
iVardensphere (CAN)
ESA: Electronic Substance Abuse (UK)
Dmitry Distant (LAT)
Cardinal Noire (FIN)
Podruga (LAT)
Crash Test Money (EST)
Martians (EST)
DJ Demoniddio (ITA/EST)
Kus:
Kultuuriklubi Kelm, Tallinn
Millal:
02-09-2017
Palju:
14 / 15 / 19
Lisainfo:
Mu daamid ja härrad, see juhtub taas - Body Machine Body 2017!

Märkige omale 2. september punasega kalendrisse ja rääkige sõpradele ka!
Toimumiskohaks taas armsaks saanud Kultuuriklubi Kelm.

Eelmüügipiletid saadaval Kultuuriklubi Kelmi baaris (Vene 33, Tallinn), läbi interneti Body Machine Body bandcamp lehel https://bodymachinebody.bandcamp.com või kirjutades e-mailile beatsfromthevault(at)gmail.com

14 EUR (Kelm, e-maili teel)
15 EUR (Bandcamp digi-pilet)
19 EUR (ukselt)

Esinejate nimistu sisaldab sel aastal artiste 5-st eri riigist!

Lavale astuvad:

iVardensphere (Kanada)
www.facebook.com/ivardensphere

ESA: Electronic Substance Abuse (Suurbritannia)
www.facebook.com/ElectronicSubstanceAbuse

Dmitry Distant (Läti)
www.facebook.com/dmitrydistantmusic

Cardinal Noire (Soome)
www.facebook.com/CardinalNoire

Podruga (Läti)
www.facebook.com/podrugamusic

Crash Test Money (Eesti)
https://crashtestmoney.bandcamp.com

Martians (Eesti)
https://soundcloud.com/drxid

+

DJ Demoniddio (Itaalia/Eesti)
www.facebook.com/DJDemoniddio


Detailsem info:


iVardensphere (Kanada)
(Metropolis Records/Synthetic Sounds)

Korralik vedamine, et selline Kanada supergrupp saab sel aastal Body Machine Body'l üles astuda. Scott Fox ehk bändi ninamees ja loominguline jõud on seni üllitanud 5 kauamängivat pluss teinud palju koostööd teiste oma ala meistritega. Hetkel kuuluvad iVardensphere'i viieliikmelisse koosseisu muuhulgas Yann Faussurier Iszoloscope'ist ja Jamie Blacker ehk ESA. Tribal rütmid, karmi kõlaga vokaal, etno-osakond, analoogbassiliinid ja massiivne astumine - need on vaid mõned bändile iseloomulikud elemendid. iVardensphere kõlab nagu ei keegi teine dark-electro maailmas.

www.facebook.com/ivardensphere
https://www.youtube.com/user/iVardensphere/videos


ESA: Electronic Substance Abuse (Suurbritannia)
(Tympanik Audio, WTII Records)

Peale seda kui härra Blacker eelmise sajandi lõpus erinevates ekstreemmetal bändides musitseeris, otsustas ta jätkata ta üksi ning kanda sama vibe'i edasi elektroonilisse muusikasse. 2002 aastal sündiski ESA ja sõi end kiirelt oma mõjuvate ideede ja sünge soundiga rhythmic noise'i skenesse. ESA puhul on alati olnud äge see, et tema muusikas on meloodiad ja atmosfäär olulisel kohal. Sealjuures kaotamata truudust rütmimüra ja tantsumuusika vastu.
Puhas energialaks!

www.electronicsubstanceabuse.com
www.facebook.com/ElectronicSubstanceAbuse
ESA @ Maschinenfest 2016 - https://youtu.be/p3ddXHFF4l8


Dmitry Distant (Läti)
(Electronic Emergencies, Crimes Of The Future)

Laiema muusikamaitsega meest kui Dmitry annab otsida. Kogu oma hea maitse suunab ta aga suht piiritletud ja minimalistlikku electro väljundisse Dmitry Distant. Paiguti happeline ja valdavalt tume. Müstiline ja vaata et lausa okultistlikki. Härra on üllitanud oma muusikat lugematul hulgal erinevate leibelite alt ning kõikvõimalike formaatide peal. Aastaid tagasi oli toona veel Moskvast pärit Dmitry DJ'na puldis ka Beats From The Vault üritusel, nüüd aga oma loominguga ning livena BMB'l. Sellest saab üks korralik analoog etteaste olema!

https://soundcloud.com/dmitrydistant
www.facebook.com/dmitrydistantmusic


Cardinal Noire (Soome)
(EK Product)

Raske uskuda, et nad tulevad siit samas üle lahe Soomest ning alustasid oma bänditegemist alles sellel sajandil. Cardinal Noire teeb väga kurja ja kirjut electro-industrial'i ja seda just samas võtmes nagu nende eelkäijad Skinny Puppy, Numb ja Front Line Assembly. Neis pole põrmugi kaubanduslikkust ega halastust. Konti murdev ja verd tarretav küte. Sobib kindlasti ka kitarrisema industriali austajatele, mis sest, et traate asendavad rajud sündisoundid.

https://cardinalnoire.bandcamp.com
www.ekproduct.com/artists/cardinal-noire
www.facebook.com/CardinalNoire


Podruga (Läti)
(Artsound Records)

Säravaim uustulnukas Lõunast! Nagu nuga, kahvel ja lendav taldrik, kuhu on serveeritud kosmilise garneeringuga tumeelektrot, unelevat naisvokaali ja keel põses post-sovietlikku tunnetust. Ilusad sündipopilikult meeldejäävad viisid ja hõljuv atmosfäär. Justkui Miss Kittin ja The Hacker oleks taasündinud Lätis. Ei saa mainimata jätta, et duo naispool Alise on ka retsilt andekas DJ, aga sellest juba tulevikus.

https://podruga.bandcamp.com
www.facebook.com/podrugamusic
Klipp: https://youtu.be/906krcCBH80


Crash Test Money (Eesti)
(Trash Can Dance)

Kirjeldamaks oma loomingut kasutab looja ise kahte sõnapaari: äge/emotsionaalne ja agressiivne/tume. CTM muusika kõlab nagu Sheffieldi industrial kohtuks Detroidi technoga, lisandina mahlakad jutusämplid ja maitsekas helikeel.
Täpselt selline artist, kes just Eestist veel puudu oligi.

https://soundcloud.com/crash-test-money
https://crashtestmoney.bandcamp.com


Martians (Eesti)
(Trash Can Dance)

Darkside ehk kolmeliikmelise kontsertkooslusena Martians on vast sel aastal vaatamata oma nimele kõige helgem artist. Martiansi tumedam pool on eelkõige just looja poolt vaadatuna. Ise nimetab Darkside oma muusikat electrofunk'iks. Selles on vanakooli Kraftwerk'i tõugu electro't kui isegi Scooter'i ohtu hardcore technot. Eelkõige on tunda aga just 90ndate alguse breigimuusika taaskehastust. Bomfunk MC's, Music Instructor jt. Minimalistlikule biidile ja vokoodervokaalile lisanduvad laval trummid ja elektrikitarr. Raske on midagi põnevamat ette kujutada.

https://soundcloud.com/drxid

___________________________________

BODY MACHINE BODY facebook
Facebook event


Kes tulevad?
Kuratino
05-07-2017
kell 12:49

Nimistu täiendus :)

Kuratino
25-07-2017
kell 16:04

...ja kohe tuleb lisa :)

Rada7.ee
27-07-2017
kell 11:03

Ühe Eesti artistina astub üles ka Crash Test Money - Trash Can Dance poolt reliisitud ja kiidetud ühemehe-projekt, mille taga on Silver Lepik.

"Silver Lepiku nime kuuldes meenub esiteks paljudele ilmselt kindel periood Kurjami ajast ja math-rock bändist Rumour is News, kus ta mõlemas kitarristina figureeris. Tegelikult juba natuke varem alustas ta ka "arvutimuusika" projektiga Pinktool, kust saame välja lugeda esimese vihje selle kohta, et Silver on osav muusika loomises, kasutades erinevaid arvutiprogramme. Süvenemine ja eksperimenteerimine kannab vilja, Pinktool muutus minu silmis-kõrvus järjest paremaks, kuigi enne pikemat vaikust toimus vaid üks avalik kontsert. Ning nüüd, palju aastaid hiljem, kuuleme ühemehe-projektist nimega Crash Test Money, mille kassetireliis "Rash Test Venom" ilmus 2015. aastal Trash Can Dance'i alt. Palusin Silveril teemat natuke lahata," kirjutab Evert.

Loe siit: Crash Test Money - vaibilistest lähtepunktidest ja kuidas nendeni jõuda

Osmium
29-07-2017
kell 15:41

Minul pilet juba olemas, oujee!

Kuratino
01-08-2017
kell 00:26

Lõplik line-up üleval!

Trash
01-08-2017
kell 12:16

Töögraafik näitab, et minu vaba päev. Ei saa kõrvale põigelda, tuleb kohal olla, sest line-up vägev ning palju toredaiod inimesi lava ees.

Rada7.ee
01-08-2017
kell 17:15

Tumemuusika festival Body Machine Body avalikustas lõpliku esinejate nimistu

2. septembril toimub juba seitsmendat korda Tallinnas festival BODY MACHINE BODY. Nagu ka kahel eelmisel korral, on toimumiskohaks vanalinnas asuv Kultuuriklubi KELM. Elusate esinemistega astuvad lavale 7 artisti ühtekokku 5 erinevast riigist.

Seekordseid peaesinejaid on kaks, Kanadast pärit tribal rütmidega vürtsitatud industrial kvintett iVardensphere ja Suurbritanniast tulev ESA: Electronic Substance Abuse, kes seob dark-electrot rhythmic noise'iga. Jamie Blacker aka ESA on vokalistina külaliseks ka iVardensphere'i koosseisus, kuhu kuulub teisigi mainekaid külalisartiste. Lõunanaabrite lätlaste juurest maandub festivalile kaks artisti, uus ja hüpnootilise naisvokaaliga retro-futu hõngu duo Podruga ning Moskvast pärit Läti härrasmees Dmitry Distant, kes loob analoogmasinatega väga ehedat ja minimalistlikku tume-elektrot. Soomest on saabumas kurjemat sorti post-industrial bänd Cardinal Noire, kelle vaieldamatuteks eeskujudeks on Skinny Puppy ja Front Line Assembly. Meie oma kahurväge esindavad sel korral kaks vägevat Trash Can Dance leibeli tegijat: psühhedeelsema kõlaga elektro-industriaal ühemeheansambel Crash Test Money ning Tartu pime electro-rave'i mees Darkside, kes astub lavale lausa kolmeliikmelises live-koosseisus nime all Martians. Süntesaatoritele ja vokoodervokaalile lisanduvad laval elektritrummid ning kitarr.
Bändide vahele ning peale põhiprogrammi valib muusika Itaalia/Eesti DJ Demoniddio (Beats From The Vault) ja pidu hämarate helide saatel kestab hommikuni.

Eelmüük Kultuuriklubis KELM või läbi veebilehe: https://bodymachinebody.bandcamp.com

Facebook: https://www.facebook.com/bodymachinebody
Facebook event: https://www.facebook.com/events/290172464764059