30-05-2017 Ghost Bath (USA), Heretoir (GER), Joy At Rest

roman_d
22-05-2017
kell 15:00
Kes:
Ghost Bath
Heretoir
Joy At Rest
Kus:
Rockstar's, Tallinn
Millal:
30-05-2017
Palju:
10/15
Lisainfo:
Urban Culture Entertainment, Black Revalia ja Avocado Booking esitlevad: Depressiivse post-metali suurnimi GHOST BATH USA'st väisab Euroopa tuuri raames Eestit. Erikülaliseks HERETOIR Saksamaalt ning soojendajaks JOY AT REST Eestist.

Piletid on müügil :
- Stanford Music (Raua 1)
- Pubi Woodstock (Tatari 6)
- Peppertix : https://goo.gl/nc16Uz

30.05 // Rockstar`s
Ghost Bath (USA, post-black metal)
Heretoir (GER, post-black metal)
Joy At Rest (EST, atmospheric metal)

Lootusrikkuse ja ängi ristteel: polariseeriv Ghost Bath külastab Tallinnat

30. mail külastab Eestit oma Euroopa tuuri raames USA meloodilise depresiiiv-metali suurnimi Ghost Bath. Kontsert toimub klubis Rockstars (Tatari 6) ning Ghost Bathi soojendavad Saksa blackgaze band Heretoir ja Eesti oma atmosfäärilise metali kvartett Joy At Rest.

Ghost Bath on muusikamaailmas võrdlemisi värske nimi. Alguse sai bändi ajalugu 2013. aastal, kui üllitati omanimeline minialbum, millele järgnes 2014. aastal täispikk debüüt "Funeral". Aasta hiljem anti Saksa plaadifirma Northern Silence Productions alt välja oma teine kauamängiv, pealkirjaga "Moonlover", ning tänaseks päevaks on bänd maha saanud juba ka kolmanda albumiga, nimeks "Starmourner", mille andis välja mainekas Saksa plaadifirma Nuclear Blast.
Temaatiliselt meeldib bändile iga uue albumiga lahata erinevaid nähtusi ja kontseptsioone. Seda tehakse enamasti just helilises keeles, kuna Ghost Bathi muusikas esinevad küll vokaalid, kuid üldjuhul puudub lüürika. Vokalist ja bändi liider Dennis Mikula kasutab oma häält kui instrumenti ning "jutustab" kuulajale lugusid, lausumata ise ühtegi sõna. Debüütalbum "Funeral", bändi ainuke täispikk album millele Mikula ka eraldi lüürika kirjutas, huvitub surmast ja inimeste suhestumisest surmaga, "Moonlover" keskendub inimkogemusele ja maise elu problemaatikale, ning "Starmourner" tegeleb judaismi kosmoloogia ning eksistentsi potensiaalse ekstaasiga.
Oma algusaegadel kogus bänd muuhulgas tuntust ka sellega, et reklaamis end kui Hiinast pärinevat salapärast muusikaprojekti, millele nagu oleks kinnitust andnud fakt, et debüütalbumi väljastas Hiina plaadifirma Pest Productions, kuid kuna tänapäeva (muusika)maailmas on väga raske müsteeriume pikemat aega üleval hoida tuli õige pea ilmsiks, et bändiliikmed on tegelikult pärit USA-st, Põhja Dakota osariigist. Tegemist oli aga äärmiselt efektiivse turundamisega, sest et hetkel on Ghost Bath üks nimekamaid bände omanäoliste seas.
Bändi helikeelt on palju võrreldud kurikuulsa USA kollektiivi Deafhaveni omaga (kellepoolne black metali, shoegaze’i ja post-rocki žanrite kokkusobitamine on rõõmustanud sama paljusid metali kuulajaid kui ta on vihale ajanud), kuigi oma viimase albumiga "Starmourner" üritab Ghost Bath end selgelt Deafhaveni võrdlustest eemale rebida. "Starmourner" tutvustab eelnevate Ghost Bathi albumitega võrreldes kuulajat pigem helgekõlalisele metal muusikale – kuigi bänd liigitab oma loomingut iseloomult depressiivseks – milles esineb ka klassikalisele heavy metalile omaseid soolokitarri käike, ning mille helikeel on selgelt vähem melanhoolse kallakuga kui enamustel sarnase helipildiga bändidel. Üheks konstandiks Ghost Bathi muusika juures on alati olnud juhtfiguuri Dennis Mikula polariseeriv vokaalesitus, mille huilgav iseloom on kontrastne võrreldes Ghost Bathi tihti üsnagi helgekõlaliste kitarripartiidega, ning see kontrast on "Starmourneri" peal rõhutatum kui kunagi varem. Küll aga ei tohiks nimetatud helgekõlalisust mõista kui intensiivsuse puudumist, ning tasub ülekäimist, et Ghost Bathi muusika ammutab black metalist sama palju inspiratsiooni kui helgekõlalisemast post-rockist ja vatisemast shoegazest. Bändi peamine laulukirjutaja Mikula on ka intervjuudes kommenteerinud, et sildistamine teda ei huvita ja tema jaoks on oluline, et kuulajad tunnetaksid tema muusikas toorest emotsiooni, mitte mingit stiilipuhtust. Seda emotsiooni saab vahetult kogema minna klubisse Rockstars jube õige pea.
Kes tulevad?
roman_d
29-05-2017
kell 16:57

Homme!