15-11-2017 Laibach Vene Teatris

Rada7.ee
16-05-2017
kell 12:44
Kes:
Laibach (SVN)
Kus:
Vene Teater, Tallinn
Millal:
15-11-2017
Lisainfo:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/alternatiivmuusika/laibach-216543/
Kes tulevad?
Rada7.ee
16-05-2017
kell 12:49

Kas tõesti esineb Vene Teatris maailma ohtlikem bänd?Maailma ohtlikem bänd Laibach esitleb 15. novembril Vene Teatris oma uut albumit "Also Sprach Zarathustra".

„Also Sprach Zarathustra“ tuur saab alguse 1. mail Lõuna Koreas Jeonju linnas, tehes Laibachist ühtlasi esimese Lääne rokibändi, mis on esinenud nii Põhja- kui Lõuna-Koreas. Laibachi kurikuulus 2015. aasta Põhja-Korea tuur on jäädvustatud ka tänavuse Tallinn Music Weeki festivali raames linastunud dokkfilmis „Vabaduspäev“ („Liberation Day“), mida ajakiri MOJO kirjeldas kui “humoorikat, häirivat, valgustavat ning paiguti liigutavat sissevaadet anomaalsesse kommunistlikku peegelmaailma“.

Laibachi ainulaadsust ja vaimukust ning mõju erinevatele kultuurilistele, filosoofilistele ja poliitilistele aspektidele on raske ülehinnata. 1980. aastal toonase sotsialistliku Jugoslaavia söekaevanduslinnas Trbovljes sündinud kontseptuaalkollektiiv on üks rahvusvaheliselt tuntumaid ja tunnustatumaid endisest idablokist esile tõusnud muusikalisi nähtusi. Avangardkunsti ja industriaalmuusika ühendajana on neid võrreldud haakuvate žanrite tunnusnimede Einstürzende Neubauteni, Coili ja Throbbing Gristle’iga ning nad on olnud eeskujuks teiste seas ka Nine Inch Nailsile ja Rammsteinile.
1980ndatel Jugoslaavias korduvalt esinemiskeelu all olnud grupi liikmed on tuntud oma manifesti-mõõtu sõnavõttude poolest, millest peegeldub nii iha kui põlgust võimu vastu.
Muuhulgas on nad imaginaarse riigi Neue Slowenische Kunst kaasrajajad, vastutades ühtlasi selle muusikaosakonna tegevuse eest. Totalitaar-militaristliku stilistika ja wagnerliku kõla tõttu on Laibachi peetud neonatsideks ning süüdistatud nii äärmuslikus vasakpoolsuses kui äärmuslikus parempoolsuses.

Albumil kõlav muusika loodi algselt 2016. aasta märtsis Sloveenia Anton Podbevšeki teatris lavastunud Friedrich Nietzsche samanimelisel romaanil põhineva etenduse tarbeks. Saksa filosoofi, teadlase ja poeedi Nietzsche „Also Sprach Zarathustra“ ("Nõnda kõneles Zarathustra") on ülemlaul uutest väärtustest, aga ka rõõmulaul vanade väärtuste purustamise ekstaasist. Tegu on ühega neist tähtteostest, mis jäävad igavesti ühevõrra ajakohasteks ja ajakohatuiks, ehk nagu Nietzsche ise öelnud, raamatuks kõigile ja ei kellelegi.
Absoluutse tõe tunnetamise võimalikkuses kahelnud ning võimujõudu ülistanud filosoofi teos on vastuoludega terroriseerivale Laibachile ideaalne materjal, nii nagu Tallinna kontserdi toimumispaik Eesti Vene Teater oma luksusliku art deco stiiliga on üleelusuuruseid totalitaar-militaristlikke maske kandvale kollektiivile täiuslikuks mängumaaks.

Laibachi kontsert Eesti Vene Teatris toimub 15. novembril 2017. Uksed kontserdile avatakse kell 19.00, kontsert algab kell 20.00.

widzhit
16-05-2017
kell 14:44

Krt, eelmüük juba lõppenud.

tess
16-05-2017
kell 14:57

Mkmm, eelmüük pole veel alanudki: "Kontserdi piletid tulevad Piletilevis müüki kolmapäeval, 17. mail."

widzhit
16-05-2017
kell 15:23

Ok, siis lihtsalt Piletilevi lehe info segasevõitu.

tempo
16-05-2017
kell 17:59

teeme nii,et kontserdi nädalapäeva mainime ka ära :),k...t mitte kunagi pole kalendrit käepärast ...ja pensionäril on ju kõnefon.....

widzhit
17-05-2017
kell 08:33

Kolmapäev on väga hea päev kontserdi jaoks, mumeelest :)

ivo
08-06-2017
kell 20:28

Siin oli päeva arutelu... huvitav, kas tuleb kuupäeva muudatus või kuskil mujal segadus?

ALSO SPRACH ZARATHUSTRA TOUR
4 Nov - Budapest HU, A 38
5 Nov - Prague CZ, Palace Akropolis
6 Nov – Vienna AT, Arena
9 Nov - Malmö SE, Moriska Paviljongen
10 Nov - Oslo NO, Vulcan Arena
11 Nov - Stockholm SE, Kraken
13 Nov - Helsinki FI, Kulttuuritehdas Korjaamo
14 Nov - Tallinn EE, T.R.Theatre of Estonia
15 Nov - Riga LV, Palladium Riga
16 Nov - Vilnius LT, Loftas Club
19 Nov - Wroclaw PL, Stary Klasztor
20 Nov - Berlin DE, Kesselhaus
21 Nov - Dresden DE, Reithalle
22 Nov - Bochum DE, Christuskirche
23 Nov - London UK, O2 Academy Islington
24 Nov - Paris FR, Trabendo

Rada7.ee
08-06-2017
kell 20:33

Laibach avaldas loo "Das Nachtlied I" tulevalt albumilt "Also Sprach Zarathustra"


„Also Sprach Zarathustra“ ilmub 14. juulil Londoni plaadimärgi Mute alt. Albumil kõlav muusika loodi algselt 2016. aasta märtsis Sloveenia Anton Podbevšeki nimelise teatri lavastusele, mis põhineb saksa filosoofi, teadlase ja poeedi Friedrich Nietzsche romaanil „Also Sprach Zarathustra“ ("Nõnda kõneles Zarathustra").

ivo
09-06-2017
kell 11:33

Siin oli päeva arutelu... huvitav, kas tuleb kuupäeva muudatus või kuskil mujal segadus?

Kuskil mujal segadus, Tallinna kuupäev jääb samaks, Riia/Vilnius+1...

ivo
16-07-2017
kell 14:18

http://thequietus.com/articles/22829-laibach-also-sprach-zarathustra-album-review

The Quietus kirjutab.

Laibach plunge into their well of truth, and come up with (possibly) their magnum opus. It is spectacular and sublime, says Richard Fontenoy

Rada7.ee
10-11-2017
kell 15:41

Järgmisel teisipäeval, 14. novembril toimub KuKu klubis avalik vestlus Sloveenia industriaalkollektiivi Laibach liidri Ivan Novakiga

 „Also Sprach Zarathustra“ etendus. Foto: Miro Majcen. „Also Sprach Zarathustra“ etendus. Foto: Miro Majcen.
Sloveenia industriaal-skandaal kollektiiv Laibach esitleb tuleval kolmapäeval, 15. novembril Tallinnas Vene Teatris oma tänavu suvel ilmunud albumit „Also Sprach Zarathustra“. Kontserdi eelõhtul, teisipäeval, 14. novembril kell 18.00–19.00 toimub KuKu klubis avalik vestlus Laibachi liidri ja ideoloogi Ivan Novaki ning filmikriitiku Tristan Priimägi vahel.

Tasuta ja kõikidele huvilistele avatud vestluse "Nõnda kõneleb Laibach" keskmes on Jumala surma ja üliinimese sündi kuulutanud saksa filosoofi Friedrich Nietzsche tähtteos ja sellel põhinev Laibachi album. Samuti räägitakse muusika ja poliitika põrkumisest, üleelusuuruste maskide kandmise ja põhjakorealastega ühise keele leidmise kunstist ning Laibachi kirevast ajaloost laiemalt.

Friedrich Nietzsche ligi 135 aastat tagasi ilmunud romaan „Also Sprach Zarathustra“ („Nõnda kõneles Zarathustra“) on ülemlaul uutest väärtustest, aga ka rõõmulaul vanade väärtuste purustamise ekstaasist. End kord kunstnik-filosoofiks, kord antikristlaseks nimetanud Nietzsche tekstid on alati ahvatlenud massivaimuga manipuleerijaid ning „üliinimese“ mõiste tõttu on teda seostatud ka natsismiga. Sarnaseid reaktsioone on esile kutsunud ka 1980. aastate Jugoslaavias sündinud ansambel Laibach, kelle pärisosaks on kujunenud mitmetimõistetavus ja provokatsioon. Oma wagnerliku kõla, manifesti-mõõtu vastuoluliste sõnavõttude ja totalitaar-militaristlik stilistika tõttu on bändi liikmeid ekslikult tembeldatud neonatsideks ning süüdistatud nii äärmuslikus vasakpoolsuses kui ka äärmuslikus parempoolsuses.

Laibachi liider ja peamine kõneisik Ivan Novak ise on öelnud, et Laibachi ei häiri õigupoolest ükski nende kohta levinud valearusaam.
„Vahel on valearusaam parem tõlgendus kui kellegi sellise oma, kes arvab meist kõike teadvat,“ väidab ta. „Laibach on väga spetsiifiline projekt, kus tegeldakse kultuuri ja poliitika kõigi suhete ja aspektidega. Me ei sisene muusikamaastikule ainult muusika kaudu, vaid ka teisi teid pidi.“

Avalik ja tasuta vestlus „Nõnda kõneleb Laibach“ toimub Tallinnas KuKu klubis teisipäeval, 14. novembril kell 18.00–19.00. Ingliskeelset vestlust Ivan Novakiga modereerib filmikriitik Tristan Priimägi.

Laibachi albumi „Also Sprach Zarathustra“ kontsert Vene Teatris toimub kolmapäeval, 15. novembril. Uksed kontserdile avatakse kell 19.00, kontsert algab kell 20.00.

Viimased kontserdi piletid hinnaga 35–59 eurot on müügil Piletilevis
https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/alternatiivmuusika/laibach-216543/

painkiller
14-11-2017
kell 19:10

ot bänd siis 20 00 läheb peale juba?

Rada7.ee
15-11-2017
kell 12:01

Täna esitleb Vene Teatris oma uut albumit Sloveenia legend Laibach


Täna esitleb Vene Teatris oma uut albumit "Also Sprach Zarathustra" Sloveenia legend Laibach. Uksed kontserdile avatakse kell 19.00, kontsert algab kell 20.00.

37 aastat metapoliitilise satiiri viljelemist on muutnud Laibachi nii enesekindlaks, et uuel albumil on nad võtnud ette Friedrich Nietzsche - suure sakslase, kes üle kõige soovis olla poolakas. Eks tal oli muidugi teisi sama teravaid seisukohti veel. Sellega seoses pajatas Ivan Novak Laibachi uuest albumist ja bändi suhetest selle armastatud ja vihatud, mõistetud ja hukkamõistetud, aga eelkõige kurikuulsa vuntsilisega.

Loe värsket intervjuud: "Laibach. Ekstaas Zarathustrast.".

Põhjalikumaks ettevalmistuseks ja Laibachi mõistmiseks soovitame lisalugemiseks artiklit Eestiski korduvalt linastunud filmist "Vabaduspäev Põhja-Koreas" (Liberation Day, Morten Traavik, Ugis Olte, 2016, Norra, Läti). Film sellest, kuidas Laibach Pyongyangis käis. Mida nad seal nägid ja tegid? Mida nad sinna viisid ja millega tagasi tulid? Loe siit: "Vabaduspäev Põhja-Koreas. Häda muusika pärast.".

Kahe eelmise pala autor Rene13 on kirjutanud neist Sloveenia provokaatoritest ka nende eelmise albumi "Spectre" valguses ning see on arvustuse kohta väga võimas kirjatükk, avades kõigepealt pikalt bändi tausta. Väga siiras lugemissoovitus: "Üks tont käib ringi. Laibach 1980 - 2014.".

Kui sellest jäi veel väheks, siis on äärmiselt põnev lugemine endiselt ka enne eelmist kontserti ilmunud intervjuu. Seal leiab muuhulgas kommentaare Eesti sisepoliitilisele elule, mis on samuti endiselt aktuaalsed. Loe siit: "Laibachiga olukorrast enne Partei suurkogu".

Boonusträkk! Laibachiga otsapidi seotud teemal lugu ehk "nopitud näiteid, kuidas muusika on inimesi ja riike hirmutanud ja kuidas see hoolimata püüdlustest seda teinud ei ole". "Hirmuäratav ja ohtlik muusika".