29-06-2017 kuni 01-07-2017 Retrobest 2017

Rada7.ee
18-04-2017
kell 17:03
Kes:
Toto Cutugno
Thomas Anders From Modern Talking
E-Type
Jam
Maggie Reilly
Bad Boys Blue
Real Mccoy
Kaoma
Tina Tuner's Tribute By Kinisha
Nik Kershaw
Alexia
Dj Sash!
2 Quick Start
Black Rokit
Anne Veski
Mr Happyman
Kuldne Trio
Dj Arno K
Kus:
Pühajärve park, Otepää
Millal:
29-06-2017
Lõpp:
01-07-2017
Lisainfo:
Retrobest Festival 2017 teemapealkirjaks on “Tere, kosmos”, mis tähendab ulmeliselt häid artiste, kosmilisi comebacke ja planeet Eesti suurimat stiilipidu. Vaata rohkem: www.retrobest.ee.
Kes tulevad?
Rada7.ee
18-04-2017
kell 17:03

Kauaoodatud taasühinemine - JAM tuleb vaid Retrobestiks kokku


Sel suvel saab meelde tuletada ja laval näha Eesti menukat bändi JAM. Kõik Jami suuremad hitid on spetsiaalselt selleks esinemiseks digitaliseeritud ja neid saab näha ning kuulda juba juulis toimuval ajastufestivalil Retrobest.

Ansambel JAM asutati aastal 1994 kahe Tallinna Muusikakeskkooli õpilase Juss Tamme ja Mihkel Mattiseni poolt. Bändiga tegid koostööd ka Tarvo Valm kitarril ja Timo Vendt saksofonil. Meeste esimeseks singliks sai lugu nimega “Miks minema läed” ja edu Eesti diskomaastikul oli garanteeritud. Järgnevad 11 aastat esines bänd kõikvõimalikel kontserdituuridel ja populaarsetes diskoteekides. Selle aja jooksul jõudsid muusikasõpradeni siiani unustamatud JAM-i hitid nagu “Ootan tuult”, “See viis”, “Tants, mida tantsisime”, “Ainus tee”, “Sinuga koos” ja “Sünnipäevalaul”.

JAM pakkis asjad kokku aastal 2005 ja sellest ajast on mehi koos kuuldud vaid mõnel kontserdil aastal 2009. Jussile ja Mihklile on korduvalt tehtud ettepanekuid taas lavale tulla, kuid siiani pole mehed leidnud enda jaoks sobivat üritust. Eelmisel suvel debüteerinud Retrobest pani aga Mihklil ja Jussil silmad särama. “Me oleme mõelnud, et tahaks oma fännidele teha ühekordse kingituse ja oleme aastaid oodanud seda õiget üritust. Meie nägemus ühtis Retrobesti korraldustiimiga,” ütles Mihkel Mattisen.

Sellest ajast, mil JAM viimati lavalaudaldel fänne rõõmustas, on möödunud palju aastaid ning tehnika kõvasti arenenud. Selleks, et taas muusikat tegema asuda, tuleb vanu hitte värskendada ja digitaalselt taasluua muusikalised taustad, mis saavad läbi kaasaegse tehnoloogia kvaliteetse kuue.

Retrobesti laval saab JAMi näha reedel, 30. juunil. Emotsionaalset esinemist saadab efektne video-, valgus- ja püroshow. Vaid ühel õhtul on võimalik maalilise Pühajärve kaldal näha 1990. originaalkostüümides Mihkel Mattisenit klaveril, Juss Tamme süntesaatoril, Timo Vendti saksofonil ja Tarvo Valmi kitarril.

See on planeet Eesti parim stiilipidu - seega hakkake juba mõtlema riietuse ja aksessuaaride peale; pühkige oma neljarattaliselt tolm, puhastage karburaatorid, vahetage küünlad ja saatke kirjasõpradele kutse.

evertp
19-04-2017
kell 10:29

Hehe, mul õnnestus Mihkel Mattisenile päris hea aprillinali teha 1. aprillil. Kahju, et ta sellest üldse aru ei saanud.