28-04-2017 kuni 30-04-2017 HÕFF 2017

Rada7.ee
04-04-2017
kell 14:32
Kes:
Kus:
Haapsalu kultuurikeskus, Haapsalu
Millal:
28-04-2017
Lõpp:
30-04-2017
Lisainfo:
Kokku näeb festivalil kolme päeva ja öö jooksul 28 täispikka filmi ja kahte lühifilmide programmi. Lisaks eri žanre koondavale põhiprogrammile, kust leiab viimase aasta parimaid, julgemaid ja originaalsemaid linateoseid, näidatakse publikule ka nostalgiast tiinet retroprogrammi, jätkatakse friigi- ja B-filmidega ning on ka eriseansid. Toimuvad ka kahe Eesti filmi esilinastused.

Vaata kogu festivali filmiprogrammi siit: http://2017.hoff.ee/est/filmid/filmid

Festivali passid hinnaga 39€ on saadaval Piletilevis. Üksikpiletid ja päevapassid tulevad müüki 7. aprillil.

XII HÕFF toimub 28.–30. aprillini Haapsalu kultuurikeskuses.
Kes tulevad?
Rada7.ee
04-04-2017
kell 14:41

HÕFF võtab fookusesse kultusulmeka “Võõrkeha”


HÕFFil demonstreeritakse ka ulmefilmide absoluutsesse tippu kuuluvat John Carpenteri linateost „Võõrkeha“ (The Thing, 1982), mis tõstis 35 aastat tagasi lati visuaalsete efektide kujutamisel täiesti uuele kõrgusele.

„Kindlasti saaks just 1980ndatest leida kümmekond suurepärast filmi, mis oleksid sobinud meie tänavust fookust kaunistama. Siiski on John Carpenteri linateos teistest niivõrd erinevam ja mitmekihilisem, et seda ei saagi vaadata pelgalt õudusfilmina, vaid pigem kui efektiderohket mõistulugu inimese eksistentsiaalsest olemisest,“ kirjeldab linaloo tähtsust Helmut Jänes.

„Ennio Morricone kriipiv muusika, Kurt Russelli karune osatäitmine ning muidugi Robin Bottini ja tema efektimeistrite meeskonna hirmutavate mutatsioonide tõepärane kujutamine ajal, mil filmide loomisel praktiliselt veel ei kasutatud arvuteid – kõik see teeb „Võõrkehast“ ühe kõigi aegade parima žanrifilmi ja sobib suurepäraselt filmiolevustele keskendunud teemat suurepäraselt illustreerima,“ lisab Maria Reinup.Fookus on saanud ka täiendust kahe legendaarse ulmeõudusfilmi – „Tulnukas“ (Alien, 1979) ja selle suursuguse järje „Tulnukad“ (Aliens, 1986) – näol. Filmikriitikud ja -fännid peavad üksmeelselt just neid peatükke Tulnuka-saaga parimateks ja vastutavaks selle eest, miks saaga värskemad filmid nagu „Prometheus“ (2012) ning tänavu mais linastuv „Alien: Covenant“ (mõlema lavastajaks on esimese Tulnuka-filmi autor Ridley Scott) fännide poolt jätkuvalt nii palavalt oodatud on.

„Oleme äärmiselt õnnelikud, et saame festivali publikule näidata kõige paremaid ja paeluvamaid ulmefilme, mida võivad paljud küll peast tsiteerida, kuid mille uuesti nägemine suurelt ekraanilt tekitab ikka ja jälle mõnusaid külmavärinaid, justkui oleks tegu veel nägemata teostega,“ ütleb festivali programmijuht Helmut Jänes.

„Teatud mõttes pühendame mõlemad filmid ka tänavu meie seast lahkunud John Hurtile ja Bill Paxtonile, kes linateostes kaasa lõid. Kui vaatajal ongi tänavuses festivali programmis raske see „kõige õigem“ film üles leida, siis just klassikalised ulmekad, mis panid aluse kuulsale ja mitu järge saanud saagale, on kõige paremad valikud, et teha algust fantaasia- ja õudusžanriga tutvumiseks. HÕFFile tasub tulla klassikafilme vaatama ka ainuüksi sellepärast, et eelnevate aastate jooksul pole neid kordagi Eesti kinoekraanidel näidatud,“ lisab Jänes.
HÕFFi avab verivärske põnevik „Troonide mängu“ staariga peaosas

Seekordse festivali avafilmi „Väikesed kuritööd“ („Small Crimes“, 2017) peaosas mängib nii menusarjast „Troonide mäng“ kui ka hittfilmidest „Mama“, „Pearahakütid“ ja „Unustus“ tuntud taani näitleja Nikolaj Coster-Waldau, kehastades mõrva eest vangi mõistetud endist politseinikku Joe Dentonit, kes tuleb pärast vabanemist tagasi koju, kuhu teda pole oodatud.

Festivali kunstilise juhi Maria Reinupi sõnul on tegu musta huumoriga vürtsitatud stiilipuhta põnevikuga, milles on tunda tugevat autori kätt. „On hea meel tõdeda, et HÕFF jätkab ilusat traditsiooni avada festival Euroopas varem linastumata filmiga, kus on kohal ka selle lavastaja. Evan Katzi saab kindlasti pidada üheks tänapäeva indie-kino olulisemaks režissööriks ja stsenaristiks, kelle vahedat kirjutamisstiili on HÕFFi fännid nautinud nii Adam Wingardi filmides kui ka PÖFFil linastunud Katzi debüütfilmis „Kallis lõbu“ („Cheap Thrills“, 2013),“ lisab Reinup.HÕFFil esilinastub Mart Sanderi õõvafilm

HÕFF on saanud täiendust veel ühe eesti filmi esilinastusega, milleks on Mart Sanderi esimene täispikk thrilleri sugemetega õudusfilm „Juhuslik nimetaja“ (2017). Linateose aluseks on Sanderi enda samanimeline monolavastus.

Filmi autori sõnul on tegu närvesööva psühholoogilise õuduslooga kirjanikust, kellel areneb ühel ööl kummaline telefonivestlus anonüümse helistajaga.

„Kahe aasta eest kirjutasin mononäidendi „Juhuslik nimetaja“, millega tiirutasin aasta jooksul ringi nii Eestis kui ka välismaal ja esinesin ka Broadwayl. Igal pool peeti etenduse süžeed huvitavaks ja uudseks. Nii tekkiski mõte sellest lavastusest filmiversioon teha – õudusfilm kannatab sageli veidi etteaimatavate süžeeliinide all. Kui laval olin üksi, siis filmiversiooni tõime sisse ka teisi tegelasi – kuid sisuliselt on see ikkagi film mehest, kes istub ühes toas ja räägib telefoniga. Kes ootab tempokat actionit, pettub kindlasti. Kes armastab filmidele kaasa nuputada ja mõttes sammhaaval mõistatust lahendada, see ehk jääb rahule,” sõnab Mart Sander.

Filmi peaosalist kehastab Mart Sander, teistes osades Liis Tarvis Flack, Louis Zezeran, James Arney jt. Filmi operaator on Roland Rammul, filmi on tootnud FilMinistry.

Rada7.ee
06-04-2017
kell 19:26

Piletimäng: HÕFF - Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival


HÕFF ehk Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival toimub taas aprilli lõpus Haapsalu Kultuurikeskuses. 12. korda toimuval festivalil näeb 28.-30. aprillini 28 täispikka filmi ja kahte lühifilmide programmi. Lisaks eri žanre koondavale põhiprogrammile, kust leiab viimase aasta parimaid, julgemaid ja originaalsemaid linateoseid, näidatakse publikule ka nostalgiast tiinet retroprogrammi, jätkatakse friigi- ja B-filmidega ning on ka eriseansid. Toimuvad ka kahe Eesti filmi esilinastused. Festivali passid hinnaga 39€ on saadaval Piletilevis. Üksikpiletid ja päevapassid tulevad müüki 7. aprillil.

Radaseitsmel on hea meel jagada teile 2 ka passi - priipääsu tervele festivalile. Märgi allolevasse vormi oma nimi ja meiliaadress ning nagu ikka - ära ole kade ja räägi loosimisest ka sõbrale, siis on suurem võimalus võita. Võitja kuulutame välja festivalinädala alguses - esmaspäeval, 24. aprillil.

Täname osalemast! See loos on selleks korraks lõppenud. Võitja teavitatakse peatselt!
Võitjaga võetakse meili teel ühendust!

Rada7.ee
07-04-2017
kell 11:13

HÕFF näitab "kõige vastikumat filmi", Steven Ellisoni ehk Flying Lotuse "Kuso"


Tänavusel Sundance´i festivalil kõvasti kahinat tekitanud ja vaatajaid kuni seansilt põgenemiseni provotseerinud linateos jõuab ühena esimestest Euroopas ka Eesti publiku ette.

„See on kõige vastikum film, mis eales tehtud,” kirjutas The Verge provokatsioonile vastates pärast jaanuarikuist esilinastust ja seda tsiteeriti üle terve maailma. Film, mis kannab pealkirja «Kuso», on luupainajalik pilt hävitava maavärina järgsest Los Angelesest, kus harvad ellujäänud võitlevad oma elu eest.

„Te kas armastate seda või vihkate seda – keskteed ei ole,” ütleb filmi režissöör ise, kelleks on üllatuslikult Steven Ellison ehk Flying Lotus – üks maailma tuntumaid eksperimentaalse jazz-hopi viljelejaid, mitmekordne Grammy kandidaat. „Mina olen teid igatahes hoiatanud!”

„Meie küll ei ürita teid hoiatada, aga see film nõuab oskust magu kõvaks teha,” vastab Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali kunstiline juht Maria Reinup, nimetades nähtavat justkui inimese kõigi kehavedelike ja veidruste tuleprooviks, millest kumab läbi selge autorikäsi ja soov kriitikuid ninapidi vedada. Tegemist on kindlasti ühe omapäraseima ja omanäolisema filmiga, mida oleme näinud.

„Ei ole mingit mõtet soovitada sellest filmis mõtet otsida. Kui aga julged lasta sel tripil end kaasas kanda, avastad ühtäkki, et see tekitab samasugust kihku nagu tunneme suvel, kui sõidame jalgrattaga mööda loomast, kes on äsja autolt löögi saanud. Miks me sõitu aeglustame, ehkki teame, mis vaatepilt meid ees ootab?”

Filmis kõlab Flying Lotuse, Aphex Twini, Akira Yamaoka ja Thundercati muusika ning ühe näitlejana teeb kaasa legendaarne laulja George Clinton.

«Kuso» linastub eksklusiivse seansina Haapsalu kultuurimajas laupäeval, 29. aprillil.

Rada7.ee
20-04-2017
kell 15:02

HÕFFil võistlevad Euroopa parimad lühifilmid

"Pagana jänesed" (Soome 2017), režissöör Teemu Niukkanen "Pagana jänesed" (Soome 2017), režissöör Teemu Niukkanen
Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival pakub taas eksklusiivset valikut Euroopa parimatest lühikestest õudus-, ulme- ja fantaasiafilmidest. See on osa prantsuse legendaarse filmiillusionisti Georges Mélièsi järgi nime saanud mainekast konkursist, mida korraldab Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsioon, kuhu ka HÕFF juba aastaid kuulub.

Konkursi tulemusena selgub Euroopa parim fantaasiafilm, mis pärjatakse maailmas väga hinnatud Méliès D’or´i ehk Kuldse Mélièsi preemiaga. Haapsalus leiab aset üks konkursi osavõistlustest, mille võitja pälvib koos Méliès d'Argenti ehk Hõbedase Mélièsiga otsepileti lõppvooru.

„See on haruldane võimalus näha Euroopa kõige silmapaistvamaid fantaasia, ulme-ja õudusfilmi žanrite lühifilme,” kinnitasid Henryk Johan Novod ja Ra Ragnar Novod, kes on HÕFFil näidatavate lühifilmide programmi kuraatorid.

Kokku on võistlusprogrammis kaheksa filmi, mille teemaring ulatub eksklusiivsest intervjuust Surmaga postapokalüptiliste maailmapiltideni ja pikkus kuuest minutist kahekümne minutini. Tuntumate režissööride töödest on esindatud „Trolliküti” ja „Tundmatu naise lahkamise” autori André Øvredali painajalik film „Tunnel”. Prantslase Izù Troini kõheda ja pingelise animafilmi „Metsik” puhul on aga tegu suisa rahvusvahelise esilinastusega.

Filme hindab žürii, kuhu kuuluvad HÕFFi avafilmi „Väikesed kuritööd” režissöör Evan Katz ja Eesti filmistsenarist ja -kriitik Greta Varts.

Võistlusprogrammi täiendab maailma lühifilmide eriprogramm „Väikesed luupainajad”, mis viib rännakule kummalistesse maailmadesse ja fantaasia piirialadele, kus miski pole nii, nagu paistab. Selle programmi filmid näitavad, kuidas on võimalik lühiformaadi vahendusel tekitada perfektset õudust ja pinget.
Programmi kuulub 10 linateost ja suurte kõrval on esindatud ka sellised huvitavad filmimaad nagu Leedu ja Albaania.

Méliès’ programm toimub tänavu viiendat korda. Eelmisel aastal võidutses prantslaste-belglaste ühistööna valminud “Must karu”, mille režissöörideks on Mèryl Fortunat-Rossi ja Xavier Seron.

Võistlusprogrammi seansid on kavas laupäeval, 29. aprillil kell 14 ja pühapäeval, 30. aprillil kell 13.15. Eriprogrammi seansid reedel, 28. aprillil kell 19.45 ja pühapäeval, 30. aprillil kell 11. Kõik linastused leiavad aset Haapsalu Kultuurikeskuse väikeses saalis.

Rada7.ee
24-04-2017
kell 14:07

Täname osalemast! See loos on selleks korraks lõppenud.
Seekord osutus võitjaks Erik P...

pimedu11
28-04-2017
kell 15:50

täna kell 20.00 keldrisaal viktor tsoi!!pilet 4.50.