18-05-2017 kuni 20-05-2017 Tartu Indiefest

Rada7.ee
23-03-2017
kell 11:15
Kes:
I Wear* Experiment
Farewell Dear Ghost (AT)
Girls In Pearls
The Hearing (FI)
Alex Kelman (RU)
The Person (SE)
Kus:
(täpsemat asukohta pole märgitud) Tartu
Millal:
18-05-2017
Lõpp:
20-05-2017
Lisainfo:
http://shop.indiefest.eu/
Kes tulevad?
Rada7.ee
23-03-2017
kell 11:16

Tartu Indiefest avaldab esinejad: segu kodumaistest lemmikutest ja välismaistest üllatajatest

Ringa Sofi Manner ehk The HearingRinga Sofi Manner ehk The Hearing
Tartu Indiefest tähistab sel aastal viiendat juubelit ning nagu ühele peole kohane, on programm tihe ning kontserdid kandunud üle Tartu linna. Festivali eestimaine peaesineja on I Wear* Experiment, festivali põhipäeval esineb ka Austria indiroki bänd Farewell Dear Ghost.

Teiste seas astuvad üles elektrooniline kollektiiv Girls In Pearls (EE), The Hearing (FI), Alex Kelman (RU) ja The Person (SE). Lisaks esinejatele on kontserdipaigadki erineva iseloomuga – leiab nii elektroonilisi klubiõhtuid kui mõnusaid välikontserte. Tartu Indiefest toimub 18.-20. mail Tartus Aparaaditehases, Genialistide klubis ja Kalevi tänava pargis.

Programm on koostatud nii, et kuulajal oleks võimalus näha nii vanu lemmikuid kui ka avastada uusi tegijaid Eesti muusikamaastikul, alati on esinejate seas ka põnevad artistid välismaalt. Kuigi esinejate seas leidub erinevate žanrite esindajaid ning festival ei keskendu rangelt ainult indimuusikale, siis ühendab esinejaid siiski teatud vabameelsus, iseseisvus ja julgus erineda peavoolust. Järgneva kuu jooksul saab festivaliprogramm ka täiendust!

Festivalipassid hinnaga 25 eurot on müügil festivali veebipoes ning Piletilevis.

I Wear* Experiment kodusele publikule tutvustamist ei vaja - eepilise elektroonilise popi kooslus I Wear* Experiment on juba mõnda ilma teinud aega nii kohalikul kui rahvusvahelisel muusikaväljal. Lõõskav valgus, hullumeelsed rütmid, müstiline vokaal ja pöörane sämpeldamine sulanduvad seguks erinevatest žanritest ja stiilidest ning loovad kontsertsituatsioonis visuaalselt ja heliliselt laitmatu koosluse. Indiefestil esineb IW*E erilises koosluses keelpillidega.

Girls In Pearls on Eesti kaksikõdede Vivi ja Viveli Maari süntpopi projekt. Hõbedaste häältega õnnistatud lauljannad toovad kuulajateni unenäolise, särtsaka ja mahedalt kõlava muusika, mis on värske, kuid samas omamoodi nostalgiline.

Esinejanime The Hearing taga peitub Helsingist pärit muusik Ringa Manner. Tema loomingut iseloomustavad soojades toonides vokaalseaded, piiramatud popmeloodiad ja liikuvad rütmid, mida kõike võiks kokku nimetada minimaalseks monumentalismiks.

Farewell Dear Ghost toob lavale segu indirokist ja lüürilistest ballaadidest, see Austria bänd on põhjalikult tuuritanud Euroopas ning võlunud publikut oma lootusrikka lüürika, innuka meloodia ja lummava lavalise olekuga.

Alex Kelman Venemaalt ja The Person Rootsist on omapärane kooslus justkui hundist ja rebasest - üks karge elektroonikaartist, teine eklektiline segu popist ja R&Bst;. Indiefesti laval esinevad nad koos ning toovad publikuni paraja annuse karget põhjamaist särtsu.

ivo
23-03-2017
kell 11:26

Loe intervjuud eelmisest aastast: The Hearing, "Anna endast kõik, mis sul anda on!"

Rada7.ee
18-04-2017
kell 17:09

Tartu Indiefestil esineb ka Poola superstaar Brodka, teatraalne elektro-duo Beissoul & Einius Leedust ja Kadri Voorand Trio


Tartu Indiefest avaldas järjekordse komplekti artiste, kes kevadisel muusikafestivalil üles astuvad ning festivalikülaliste muusikameeli lahutavad. Nende seas on Poola indie-staar Brodka, teatraalne elektro-duo Beissoul & Einius Leedust ning kaheksaliikmeline funk-ansambel Very Cool People Lätist.

Eesti alternatiivse muusika maastikku esindavad Indiefestil Progress, Põhja Konn ning Kadri Voorand Trio. Juba varem on esinejatenimekirjas koha leidnud kohalik elektroonilise popi superstaar I Wear* Experiment, värske süntpopi projekt Girls In Pearls ning mitmed põnevad välisesinejad.

Selleaastane festival toimub Tartus 18.-20. mail. Soodushinnaga festivalipiletid on müügil festivali e-poes aadressil shop.indiefest.eu ning Piletilevis kuni aprilli lõpuni.

Samuti on sel aastal lihtsam kui kunagi varem Tartu-reisi planeerimine – koostöös festivali partneri Lux Expressiga saab osta pakettpileti, milles sisaldub nii festivalipass kui soodne bussipilet, sooduskoodiga “Indiefest 2017” saab 20–30% soodustust tubadelt hotellis Lydia, hotellis Sophia ning hostelis Looming.

Brodka sai tuule tiibadesse Poola superstaarisaatest, praeguseks on tema muusika põnev segu orkestraalsest popist, grungelikust alternatiivrokist ja traditsioonilisest Poola rahvamuusikast. Brodka album “Granda” jõudis Poolas topeltplaatina albumi staatusesse ning kinnitas tema koha Poola muusikaskeene tipus. Tema viimane album “Clashes” on esimene ingliskeelne tema loomingus ning inspiratsioonina on tunda Björki ja PJ Harvey mõju. Olles üks viimaste aastate unikaalsemaid Poola muusikuid, on Brodka looming saanud kiitust nii kriitikutelt kui ka fännidelt Poolas ja välismaal, muu hulgas astub Brodka üles ka selleaastasel Open’eri festivalil.

Beissoul & Einius on põnev elektropopi kooslus Leedust. Laval laotab Beissoul publiku ette oma kütkestava karisma, toetab seda sürrealistlike tantsuliigutustega, Einius on kummardunud oma masinate poole, rabades publikut jalust saundidega tulevikust. Beissoul & Einius on tugevalt seotud ka moega, nad on loonud oma parfüümi ning kostüümikollektsiooni, mis on ka osaks nende showst. Kuigi nende esinemiste juures ei saa mööda vaadata teatraalsusest, on fookuses siiski elektropopi mõnus biit.

Kadri Voorand on eriline jazzitalent, kelle kirglik esitusstiil, fantaasiarikkad improvisatsioonid ja isikupärane looming vaimustavad nii kodupublikut kui ka jazzisõpru mitmel pool maailmas. 2017. aastal pärjati Voorand Eesti Muusikaauhindadel aasta naisartisti tiitliga. Kadri Voorand Trio koosseisu kuuluvad ka Marek Talts ning Mihkel Mälgand. Mainekas väljaanne London Jazz News on Voorand Triot kirjeldanud järgmisel: “Kadri Voorand on esmaklassiline artist, suurepärase häälega ja positiivselt innustav. Tema eriline rütmitunnetus ja koosmängu oskus seob selle samuti kõrgetasemelise bändi ühtseks jõuks, mis toetab Voorandi spontaanseid otsuseid ja kõrvalekaldumisi.”

Kollektiiv Põhja Konn tuli kokku aastal 2009 ning jõudis tegutseda vaid veidi vähem kui aasta. Selle jooksul salvestati vaid mõned lood, kuid plaadi väljaandmiseni ei jõutud. 2015. aastal kutsusid Genialistide Klubi, Prima Vista ja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond ellu kollektiivi Põhja Konn, et bänd viisistaks Betti Alveri 110. sünniaastapäevaks kirjandusteadlase Mart Velskri poolt valitud poeese Alveri kuulsamailt luulekogumikult „Tähetund“. Põhja Konna liikmed on mitmepaiksed: neile on tuttavad nii klassika, jazzi, rocki, funki kui ka popmuusika rajad.

Emakeelset retrorokki viljeleva Progressi juured ulatuvad samuti aastasse 2009, mil trummar Mattis ja kitarrist Kristen oma lõbuks vana kooli rokkpalu jämmima hakkasid. Klapp oli algusest peale muhe, peagi leiti bassimees ja eheda 1970. aastate helipildi otsinguil toodi proovidesse ka elektriorel. Lisaks vokaalile tõi 2010. aastal liitunud Ragnar endaga kaasa saksofoni. Järgmisel aastal sai bändi liikmeks kitarrist Mattias, klahvpillid võttis enda peale nüüd juba multiinstrumentalistiks kujunenud Kristen. Basskitarrist Johani pardaletulek 2012. aastal märgib praeguse Progressi algust.

Very Cool People on jazz-funk bänd Riiast, mille liidriks on kitarrist Elvijs Grafcovs. Kuigi bändi taust on ikkagi rütmika jazzi ja funki juures, siis segatuna roki ja hip-hopi mõjudega, teeb Very Cool People kaasaegset, pisut keerukat ja paljudele kuulamiseks sobivat muusikat. Bänd tahab panna jazz-muusika tantsupõrandatele ning teha seda tavalistele tänapäeva inimestele lähedasemaks. VCPi erilisus tuleb välja just live-esinemistel, kaheksaliikmelise bändi lavaline kooskõla ja energia on pea uskumatu.