15-04-2017 Paabel X Viimane kontsert

Rada7.ee
13-03-2017
kell 14:29
Kes:
Paabel
Kus:
Pärimusmuusika Ait, Viljandi
Millal:
15-04-2017
Palju:
10-12
Lisainfo:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/rahvamuusika/paabel-x-viimane-kontsert-207034/

2007. aastal nägi Viljandi Kultuuriakadeemias ilmavalgust viiest sõbrast (Sandra Sillamaa, Arno Tamm, Erko Niit, Tanel Kadalipp ja Tõnu Tubli) koosnev muusikaline punt, kelle ühiseks eesmärgiks oli segada Eesti pärimusmuusikat kaasaegse helikeelega - sündis Paabel.10 aastat hiljem on ansambel oma praeguses koosseisus otsustanud, et on aeg bändi tegevusele väärikas lõpp teha - Paabel annab oma viimase kontserdi.

Selle puhul kannab ansambel õhtu jooksul pärimusmuusika aida suures saalis kolmel erineval tasandil ette põhjaliku läbilõike kogu oma loomingust. Kuulda saab lemmiklugusid igalt albumilt ning ka seni avaldamata materjali. Eriliste lavalahenduste ning läbikomponeeritud valguskujunduse toel naaseb lisaks praegusele muusikutekvintetile ansambliga lavale ka asutajakoosseisu kitarrist Erko Niit, samuti liitub kavaga vägev meestekoor, kellega koos esitatakse palasid Meesteväe kavast. Kogu kontsert põimub retrospektiivse videomaterjaliga liigendatult üheks emotsionaalseks ning meeldejäävaks 2,5 tunniseks muusikasündmuseks, millega kümme aastat tegutsenud ansambel viimsele teele saata. Et pärast kellegi lahkumist on meie kandis kombeks ka üheskoos rõõmu ning kurbust jagada, jätkub üritus aida väikeses saalis hoogsa peiediskoga, kus plaadimängijate taha hüppavad kõik ansambi liikmed.

Tule osa saama Eesti pärimus-fusiooni lipulaeva ansambel Paabeli viimasest kontserdist!


Lavale astuvad:

Arno Tamm - laul, akustiline kitarr
Sandra Vabarna - eesti torupill, sopransaksofon, parmupillid, viled, kellamäng, laul
Tanel Kadalipp - kontrabass, laul
Tõnu Tubli - löökriistad, laul
Jaan Jaago - elektrikitarr, laul

Erko Niit - elektrikitarr, laul

Meestekoor

Rainer Koik - helikujundus
Rene Liivamägi - valguskujundus
Kes tulevad?
Rada7.ee
13-03-2017
kell 14:33

Ansambel Paabel jätab rahvaga hüvasti oma viimasel kontserdil

Paabel Viljandi pärimusmuusika festivalilPaabel Viljandi pärimusmuusika festivalil
Eesti pärimus-fusiooni lipulaev, ansambel Paabel annab 15. aprillil kell 19 Viljandi pärimusmuusika aidas oma viimase kontserdi. Üheks ägedaimaks live – bändiks peetud Paabel tähistab viimast kohtumist oma fännide ja sõpradega unustamatu vaatemängu ja eeskavaga. Viimsel teekonnal on saatjateks meestekoor, Erko Niit, Paabeli peiedisko ning löökpalad läbi aegade. Ühtlasi tähistatakse ansambli 10. sünnipäeva.

2007. aastal ilmavalgust näinud Paabel sündis Viljandi Kultuuriakadeemia viie uuenduslembese tudengi soovist esitada Eesti pärimusmuusikat vabameelsemalt ja koos kaasaegse muusikaga. Nüüdseks on sõpradest kooslus täitnud muusikamaastiku folgi mõnusama poole, free jazzi ja rokiliku energiaga. Tõnis Mägi nimetas Paablit üheks olulisemaks uueks tulijaks Eesti muusikas. Neid on võrreldud King Crimsoni, Soundgardeniga, samuti Kasekese, Ultima Thule ja In Spega. „Meie loomingut on nimetatud ka halbade suvepäevade muusikaks, meid on ristitud nii padufolkariteks, mainstream hipideks kui postmodernistideks,“ meenutab naerdes bändi ainumas naisliige Sandra Vabarna Paabeli kuulsat ajalugu, mis pööras pundi algusaastail paljud arusaamad pärimusmuusikast pea peale.

Paabeli liikmed Sandra Vabarna, Arno Tamm, Tanel Kadalipp, Tõnu Tubli ja Jaan Jaago astuvad viimast korda koos lavalaudadele 15. aprillil kell 19 Viljandi pärimusmuusika aidas.
Pilet eelmüügist 10 ja 12 eurot, kohapeal 15 eurot.

Läbilõige Paabeli ajaloost:

2007 Mooste rahvamuusikatöötluste festival, Grand Prix. 2012 Pärimusmuusika auhind Etnokulp debüütalbum, Parima laulja, Aasta parim bänd, Parim instrumentalist kategoorias.

Albumid: „Epöpoa“ (2009), DVD „Pärimusfusioon“(2009), „Küüni täitmise lood ja laulud“ (2010), „Üle järve“ (2012), „Paabel ja Meestevägi Live“(2014).