28-09-2017 Fink (UK) & Erki Pärnoja

Rada7.ee
07-02-2017
kell 11:21
Kes:
Fink (UK)
Erki Pärnoja
Kus:
Vaba Lava, Tallinn
Millal:
28-09-2017
Palju:
25/30
Lisainfo:
Kontserdi piletid on müügil Piletilevis alates 7. veebruarist. Esimesed 100 piletit maksavad 25 eurot, järgmised 30 eurot.
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/alternatiivmuusika/fink-209170/

Kontserdi korraldaja on Musiccase OÜ.
Kes tulevad?
Rada7.ee
07-02-2017
kell 11:23

Hinnatud briti muusik ja laulukirjutaja Fink esineb sügisel Tallinnas


Käesoleva aasta 28. septembril esineb Tallinnas Vaba Laval hinnatud inglise laulja, lugudekirjutaja produtsent Fink ehk Fin Greenall. Tallinna kontsert toimub Finki peagi ilmuva uue täispika albumi Euroopa turnee raames.

Fink, kodanikunimega Fin Greenall on Inglismaal Cornwallis sündinud ning praegu Berliinis ja Londonis resideeruv laulja, lugudekirjutaja, produtsent ja DJ. Fink on koostööd teinud nii kuulsa soulilalja John Legendiga kui varalahkunud Amy Winehouse’iga ning tema laulukirjutaja-võimeid on ülistanud teiste seas Ed Sheeran, Bon Iver ja legendaarne bassist Pino Palladino.Fin Greenalli artistlik teekond sai alguse 1990ndatel aastate keskel, mil ilmavalgust nägid tema esimesed muusikalised katsetused koostöös ambienti produtsendi Hefneriga. Algusaegadel keskendus ta elektroonilisele muusikale, mängis plaate üle terve maailma, avaldas Ninja Tune’i alamleibli Ntune alt seiklusliku kõlaga sampletronica EP-d “Finkfunk” ja “Front Side Blunt Side” ning jõudis uuel aastatuhandel oma esimese kauamängivani “Fresh Produce”.

2006. aastal viis Fink läbi stilistilise muutuse, võttes kätte kitarri ning salvestades oma teise albumi “Biscuits for Breakfast” koos trummari Tim Thorntoni ja bassisti Guy Whittakeriga. Järgmine album, Lamb’i mehe Andy Barlow produtseeeritud “Distance and Time” (2007), sisaldas Finki läbilöögisinglit "This Is the Thing," mis kõlas ka filmi “Dear John” heliribal. Järgneva albumi “Perfect Darkness” (2011) menu tekitas omakorda popimaailma suurnimede seas nõudluse Greenalli lugudekirjutamisoskuse järele. Koostööst John Legendiga on Fink võitnud kolm prestiižikat BMI lugudekirjutaja-auhinda, ka jõudis ta koos Amy Winehouse’iga kirjutada loo "Half Time", mis ilmus varalahkunud lauljatari postuumsel kogumikul „Lioness: Hidden Treasures“.2012. aastal esines Fink koos Amsterdami Kuningliku Concertgebouw orkestriga, mille tulemusena sündis ka majesteetlik kontsert-album „Fink Meets The Royal Concertgebouw Orchestra“. Praegu avaldab Fink oma loomingut iseeenda plaadimärgi, Ninja Tune’i tütarleibli R'COUP'D Records, alt, mille alt ilmus ka tema seni edukaim, mitmeid Euroopa albumitabeleid vallutanud sooja pastoraalse helipildiga neobluusi album „Hard Believer“ (2014).

Pärast vahepealset kõrvalprojekti “Fink’s Sunday Night Blues Club Vol. 1” avaldamist on Fin Greenall taas kokku saanud oma bändikaaslaste Thorntoni ja Whittakeriga, kellega koos ning mitmete erikülaliste abil on salvestatud uus stuudioalbum ja välja kuulutatud kontserttuur, mis jõuab sügisel ka Tallinna.

Lisateavet Finki uue albumi kohta avaldatakse järgnevate kuude jooksul.Finki ja tema bändi kontsert Tallinnas Vaba Laval toimub 28. septembril 2017.

Rada7.ee
08-08-2017
kell 11:54

Briti linnabluusi muusiku Finki Tallinna kontserdi erikülaline on Erki Pärnoja

Erki Pärnoja @ TMW2017. Foto: Carolina Tagobert.Erki Pärnoja @ TMW2017. Foto: Carolina Tagobert.
Neljapäeval, 28. septembril esineb Tallinnas Vaba Laval hinnatud inglise laulja, lugudekirjutaja ja produtsent Fink ehk Fin Greenall. Kontserdi erikülalisena astub üles Erki Pärnoja.

Eesti helilooja ja multiinstrumentalist Erki Pärnoja juhatab Finki kontserdi sisse oma tänavuse kauamängiva “Efterglow” helidega. Koos samanimelise kohalikest tippmuusikutest koosneva bändiga ette kantav impressionistlike kitarrikäikude, novelliliku ülesehitusega lugude ja ainuomaselt põhjamaise „maastiku-heliriba" tunnetusega kava on Pärnojale toonud juba nii tänavuse Tallinn Music Weeki festivali artistipreemia kui mängukordi kuulsas USA raadiojaamas KEXP. 28. septembril astutakse Vaba Lavale koosseisus Erki Pärnoja kitarril, Tarvi Kull klahvpillidel, Kristjan Kallas trummidel ja Peedu Kass erinevatel bassidel.

“Sel kontserdil üles astumine on suur privileeg,“ tunnistab Erki Pärnoja. „Finki loominguga olen ma tuttav, aga seda, kuidas ta töötab ja kuidas end kontserdiks ette valmistab, saan näha 28. septembril. Selliste asjade kõrvalt jälgimine on minu jaoks alati väga inspireeriv olnud. Ma tajun tema ja enda loomingus mingit sarnast vibe’i, mingit ühendavat meelestatust, nii et usun, et Efterglow sobib sellesse õhtusse väga hästi. Lisaks saab väga põnev olema esineda uue, pisut vähendatud koosseisu ja tavapärasest erineva set-up’iga.”Finki ja Erki Pärnoja kontsert Tallinnas Vaba Laval toimub 28. septembril 2017. Uksed üritusele avatakse kell 19.00.

Kontserdi piletid hinnaga 30 eurot on müügil Piletilevis.
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/alternatiivmuusika/fink-209170

Rada7.ee
25-09-2017
kell 11:54

Briti linnabluusi muusik Fink juba sel neljapäeval Tallinnas Vaba Laval


Sel neljapäeval, 28. septembril esineb Tallinnas Vaba Laval hinnatud inglise laulja, lugudekirjutaja ja produtsent Fink ehk Fin Greenall koos oma bändiga. Kontserdi erikülalisena astub üles Erki Pärnoja.

Fink, kodanikunimega Fin Greenall, on vaheldumisi Berliinis ja Londonis resideeruv laulja, lugudekirjutaja ning produtsent, kelle loomingut on muusikakriitikud nimetanud nii „21. sajandi linnabluusiks“, „põgenemiseks digireaalsusest“ kui omalaadseks „muusikaloo tagasivaatepeegliks“. Ta on koostööd teinud nii soulilalja John Legendiga kui varalahkunud Amy Winehouse’iga ning tema laulukirjutaja-võimeid on ülistanud teiste seas nii Ed Sheeran kui Bon Iver.

Tallinna kontsert leiab aset Finki 15. septembril ilmunud kuuenda stuudioalbumi „Resurgam“ Euroopa tuuri raames. Albumi produktsiooni ees vastutas tuntud briti post-pungi ja alternatiivroki produtsent Flood (New Order, Nick Cave, PJ Harvey, U2, Warpaint, The Killers).

"Flood osales plaadi tegemises alates esimesest demost,“ meenutab Greenall. „Ta pani mind täiesti uut moodi tegutsema – kirjutamisest laulmiseni ja isegi omaenda muusika mõtestamiseni. Usun, et selle tulemuseks on meie seni tugevaim ja sidusaim album.“

Erki Pärnoja juhatab Finki kontserdi sisse oma tänavuse kauamängiva “Efterglow” helidega. Koos samanimelise kohalikest tippmuusikutest koosneva bändiga ette kantav impressionistlike kitarrikäikudega ja ainuomaselt põhjamaise „maastiku-heliriba" tunnetusega kava on Pärnojale toonud juba nii tänavuse Tallinn Music Weeki festivali artistipreemia kui mängukordi kuulsas USA raadiojaamas KEXP.

„Tajun Finki ja enda loomingus mingit sarnast vibe’i, mingit ühendavat meelestatust, nii et usun, et Efterglow sobib sellesse õhtusse väga hästi,“ tunnistab Pärnoja. Lisaks saab väga põnev olema esineda uue, pisut vähendatud koosseisu ja tavapärasest erineva set-up’iga.”

Enne kontserti linastub saalis Finki ja tema bändi koostatud spetsiaalne filmikollaaž.

Ajakava:

19.00 Uksed, filmikollaaž
20.00 Erki Pärnoja : EFTERGLOW
21.00 Fink

Kontserdi piletid hinnaga 30 eurot on müügil Piletilevis. Kohapeal maksab pilet 35 eurot.