04-08-2017 kuni 05-08-2017 Intsikurmu 2017

Rada7.ee
29-01-2017
kell 16:31
Kes:
5loops
Cigarettes After Sex (US)
Colors of Today
Doktor Normal
Eddie and the Lovemakers (SE)
EiK
Els Himma
Erki Pärnoja
Frankie Animal
Golden Parazyth (LT)
Holy Fuck (US)
Holy Motors
HUNT
Iiris
Karl Petti Band
Lepatriinu
Liisi Koikson
Lucy Rose (UK)
Liima (DK/FI)
Mammút (IS)
Mauno Meesit
Metsakutsu
Noah Kin (FI)
NOEP
Paul Oja
Popidiot
Progress
Põhja Konn
Shipsea (LV)
The Boondocks
Throws (UK)
Vaiko Eplik ja Eliit
Kus:
Intsikurmu metsapark, Põlva
Millal:
04-08-2017
Lõpp:
05-08-2017
Lisainfo:
http://kurmu.com
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/intsikurmu-festival-2017-festivali-pass-204570/
Kes tulevad?
Rada7.ee
29-01-2017
kell 16:40

Põhja Konn esineb Intsikurmul. Hiljutisest intervjuust, kommentaar Laulupeo tänava proovika kohta:

Jürgen: See käis nagu prooviruumiga kaasas, et keegi alati hängis seal nagu mööbliese. Noh, mõnel on padjal diivanid ja…
Valter: ...ja mõne diivaniga tulevad kaasa haisvad õllejoojad.

Valter: See on parim proovikas, mis meil olnud on. Kui muu asi poleks üle käte läinud, siis olekski võinud sinna jäädagi.
Jürgen: Kindlasti. Meid aeti lõpuks öise proovitegemise pärast välja. Aga minu arust on, jah, see proovikas koht, kust Põhja Konn oma vibe’i sai.


Loe: Põhja Konn – pole vaja midagi seletada, asja alus on kõigile rääkimatagi selge

Rada7.ee
31-01-2017
kell 19:55

Intsikurmu esinejate nimekirja lisandus Throws (UK)


Intsikurmu esinejate nimekirja lisandus Throws (UK). Täna on viimane õhtu veel hankida piletid 30 euroga.

On täiesti tõsi, et Throws on täitsa värske bänd, kes ilmutas omanimelise debüütalbumi alles eelmisel aastal. Ei saa samas ka salata, et duo Mike Lindsay ja Sam Genders ei tee koos oma esimest bändi – pea kümme aastat on möödunud Inglismaal üpris populaarse bändi Tunng kolmandast albumist „Good Arrows”.

Pikk aeg, mille jooksul Mike elas Reykjavikis ning Sam oli jõudnud kolida Sheffieldi, oli näidanud, et kahe sõbra tee oli võtnud täiesti eri pöörde nii asukohas kui elus üleüldse. Mis tunne on kohata vana sõpra üle pika aja? Kas sõprus on hääbunud või annab jätkata sealtsamast, kus teed lahku läksid? Ilma suurema plaanita pakkis Sam kohvri ja sõitis Islandile Mike'i stuudiosse külla.

„See kuu kujunes vabastavaks peoks,” seletab Mike. „Laterdasime elust, jalutasime, jõime, naersime palju, tantsisime nagu hullud ning salvestasime kõikvõimalikud ideed ilma igasuguse sunnita.” Tulemus oli vähemalt neile endale üllatuseks, liikudes oluliselt teise suunda Mike'i tavapäraselt käekirjaks olevatest raskematest toonidest, samuti oluline muudatus Sami häälekasutuse harjumustes. „Ühel lõunal avasime õlle, et end meeleollu sättida ning Sam hakkas laulma falsetti, selline kõrge põhjamaine souli-lõõritus... ja tundsime, et see ongi see, see on see otsitud saund!”Muidugi ei saa jätta kunagi Islandil salvestatud plaadi puhul uudises mainimata, et seal on juba ainuüksi õhk teistsugune (ja stuudioaknast paistab meri ja album algab looga „The Harbour”), kuid see pole siiski ainus asi. Albumil on ka keelpillikvarteti Amiina (ka nt Sigur Rósi pidevad kaasteelised) helid, Magnús Trygvason Eliasseni trummimängu ekspertiisi ning múm'ist tuntud Sigurlaug Gísladóttiri häälekõla.

Bromantic? Kindlasti. Aga laseb särada ka duo vaimustusel briti 60ndate katsetamiste vaimu ja folki ning demonstreerib ka nende oma mängulist suhtumist.

Kuula siit ja õpi Intsikurmuks sõnad pähe: https://open.spotify.com/album/30UradO0AGTkYU5pNzE3Gw

ivo
31-01-2017
kell 19:59

PS. Väike geograafiline trivia ka - Sheffield on Londonist oluliselt kaugemal kui Reykjavik. Nimelt Tunng'is mängib endiselt Mike, mitte Sam.

Rada7.ee
09-03-2017
kell 09:05

Intsikurmu Festivali esinejate hulka lisandusid Lucy Rose (UK), Liima (DK/FI), Noah Kin (FI), Mauno Meesit Trio ning Progress

Intsikurmu Festival lisab programmile rahvusvahelist kaalu Inglismaa lauljaga Lucy Rose, kohalikele muusikasõpradele hästi tuttava Taani-Soome bändiga Liima ning põhjanaabrite uue põlvkonna räppar-produtsendiga Noah Kin. Kodumaistest artistidest astub Põlva Intsikurmu metsapargis üles veel Mauno Meesit Trio ja Progress. 4.-5. augustini toimuva festivali passid on eelmüügis Piletilevis.

Lucy Rose. Foto: Laura Lewis.Lucy Rose. Foto: Laura Lewis.
Väljahüütud artistidest on kindlasti nimekaim Lucy Rose Inglismaalt, kes jagab plaadifirmat näiteks Adele ja Aerosmithiga. Columbia Recordsi tugi ning pala „Movin' On Up” Sony Xperia Z1 reklaamilauluks olemine 2013. aasta lõpus on kasvatanud tuntust kiirelt ning kasvõi Spotifys on Lucyl igakuiseid kuulajaid veidi rohkem kui meil vabariigis elanikke. Warwickshire tüdrukust on saanud üks enim lugupeetuid ja mõjukamaid uue generatsiooni UK artiste indie- ja akustilise muusika skenedes.

Lucy on panustanud vokaaliga ka sõprade bändi Bombay Bicycle Clubi salvestustel, kuid enamasti keskendunud oma loomingule, laenates oma häält lisaks vaid valitutele – näiteks Ghostpoet või The Manic Street Preachers. Tema teine album „Work It Out” viis ta ka Hyde Parkis Neil Youngi toetama, Glastonbury Festivali lavale ning UK raadioedetabelites esimese kümne hulka. Viimase suurejoonelisema ettevõtmisena võib välja tuua Lõuna-Ameerika tuuri, kus ta esines tasuta fännide organiseeritud kontsertidel Ecuadoris, Peruus, Tšiilis, Argentiinas, Uruguays, Paraguays, Brasiilias ja Mehhikos. Põnevast reisiseiklusest ja muusikuelu mõtisklustest on peatselt ilmumas ka dokumentaalfilm.Eestis toimunud rahvast pungil kontsertide järgi palavalt armastatud Taani indie-bändi Efterklangi ning Soome impromuusiku Tatu Rönkkö ühine projekt Liima pakub võimalust Intsikurmu metsapargis end tempokalt ja rütmiliselt liigutada. Liima avaldas debüütalbumi „ii” maineka plaadifirma 4AD alt eelmisel aastal.Noah Kin on noor Nigeeria päritolu räppar-produtsent Helsingist, kes on jõudnud anda välja juba kolm albumit - „No Matter The Season” (2011), mida nimetati Soomes üheks aasta parimaiks; täielikult iseprodutseeritud „9fngrs” (2012) ning Cocoa Music leibeli debüüdina „Now You See” (2014). Hoolimata noorest east on ta jõudnud avada näiteks Wiz Khalifa ja Kendrick Lamari kontserte ning esinenud lisaks Soomele Inglismaal, Saksamaal, Norras, Austrias, Šveitsis ja ka Eestis.Mauno Meesit väljendab ennast läbi minimalistlike instrumentaalide ja minoorsete laulude. Bändi koosseisus astuvad koos Meesitiga lavale Jaagup Tormis löökpillidel ja Tiit Kikas viiulil. Meesit avaldas 2015. aastal esimese enda nime all ilmunud albumi "Closer", millega tutvustas oma loomingus uut minimalistlikku suunda, mille vaimus on kirjutatud ka järgnevalt ilmunud "Varjudemaa" soundtrack album.Emakeelset retrorokki pakub omanäolise kõlapildiga jõulisusest pakatav instrumentaal-vokaal kollektiiv Progress. 1970ndate ansamblitest nagu Ornament, Mess või Ruja eeskuju ammutav Progress ilmutas eelmisel aastal teise kauamängiva „Tulejää”, mis leidis oma koha ka Areeni kriitikute edetabelis.Intsikurmu Festival toimub 4.-5. augistini Põlvas, Intsikurmu metsapargis. Festivalipassid on eelmüügis Piletilevis hinnaga 35 eurot: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/intsikurmu-festival-2017-festivali-pass-204570/

ivo
23-03-2017
kell 11:02

Lucy Rose avaldas kuu alguses uue singli ja video:

Rada7.ee
07-04-2017
kell 01:04

Intsikurmu Festivali esinejate hulka lisandusid artistid Islandilt ja Lätist, Vaiko Eplik ning Erki Pärnoja


Intsikurmu Festival täiendab oma selleaastast geograafilist haaret artistidega Islandilt ja Lätist. Saareriigist toob teile südantsoojendavat elektroonikat Low Roar, lõunanaabrite juurest saabub nii Instrumentist kui sooloartistina tuntud Shipsea. Eesti artistide esindus kasvas samuti nelja esineja võrra: Vaiko Eplik ja Eliit, Erki Pärnoja: Efterglow, Frankie Animal, Colors of Today.

Festivalipassid on eelmüügis Piletilevis. Soodushinnaga 35 eurot saab passe hankida teisipäevani, 11. aprillini: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/intsikurmu-festival-2017-festivali-pass-204570/

Low Roar ehk Ryan Karazija elab küll Islandil, kuid kui geograafilist segadust juurde külvata, siis võib lisada, et ta on sündinud Ühendriikides ning tal on Mehhiko päritolu ema ning Leedu päritolu isa. Muusikaga tegeles Ryan ka Californias, olles viimati laulja ja kitarrist indie rocki bändis Audrye Sessions. Islandil salvestas ta aga üksi köögis kõigepealt omanimelise debüütalbumi, kogus mõned aastad tuntust ja ning teise albumiga „0” olid kutsed juba festivalide nagu Eurosonic, The Great Escape, ATP, Lowlands, Iceland Airwaves lavadele. Rääkimata sellest, et ta oli kolinud salvestamiseks köögist sobivaks timmitud garaaži. Muuhulgas nõudis temaga vahepeal personaalset kohtumist Jaapani arvutimängude võlur Hideo Kojima („Metal Gear”), mille tulemusena kõlas ta muusika ka Koijma eelmise aasta „Death Stranding” kahes videos. Lähiajal ilmub tema kolmas täispikk „Once In A Long Long While”.Shipsea on Instrumentist tuntud Jānis Šipkēvicsi sooloprojekt, mille mõjutused ulatuvad Nils Frahmist artistideni nagu James Blake, Justin Vernon, Philip Glass või Laurie Anderson. Shipsea sai alguse barokk- ning klassikalisest muusikast, kus ta laulis kontratenorina Bachi, Händeli ning Pärdi töödele eri dirigentide ja solistidega, nende hulgas näiteks Roger Norrington, Helmuth Rilling ja Gidon Kremer. Tema esinemine loob helimaailma, mis juhatab kuulajad läbi kummalise teekonna nähtamatute kooride, värvikate vokaaleksperimentide, habraste mürakorduste, vabade klaveriimprovisatsioonide ning emotsionaalsete rütmidega.

Intsikurmu Festival toimub 4.-5. augustini Põlvas, Intsikurmu metsapargis. Sel aastal pakub festival muusikat kolmel laval. Kohvikutele ja baaridele on lisaks temaatilised alad nagu lesila, lasteala, spordiala, erinevad telkimise alad, metsagalerii, kunstiinstallatsioonid. Saab minna metsakinno ning metsamatkale.


Rada7.ee
12-04-2017
kell 12:13

Intsikurmu hiphop-sõltlastele pakuvad riime ja rütme Metsakutsu ning 5loops

Metsakutsu rullimas Eesti Muusikaauhinnad 2017 galal, kust ta viis koju "Aasta Hip-Hop/Rapalbum" vimpli.Metsakutsu rullimas Eesti Muusikaauhinnad 2017 galal, kust ta viis koju "Aasta Hip-Hop/Rapalbum" vimpli.
Intsikurmu Festivali räpikangelaste sektsioon täienes vabalt köögimööblil spagaati tegevate trusparites Van Dammedega ning korrektse ketsivalikuga. Elu esimese metsakontserdi teeb Metsakutsu, kohal on 5loops gäng ehk sPoom, Hr.Kivi, DJ Kayot ning Otto. Seni väljakuulutatutest toetab räpirütmisektsiooni veel Noah Kin Soomest.

Rada7.ee
08-05-2017
kell 09:00

Intsikurmu Festival kuulutas välja kogu esinejate nimekirja

Cigarettes After SexCigarettes After Sex
Intsikurmu Festival rõõmustab sel aastal kahe suure nimega Ühendriikidest – esinejate nimekirja lisandusid Cigarettes After Sex ja Holy Fuck. Värskete väliskülaliste hulgas on veel Golden Parazyth Leedust, Fran Palermo Ungarist ja Eddie and the Lovemakers Rootsist. Kohalikest tähtedest rõõmustavad festivali külalisi Els Himma, Iiris, Karl Petti Band, NOEP, Paul Oja, EiK ja Liisi Koikson.

Festivalipassid on eelmüügis Piletilevis. Soodushinnaga 40 eurot saab passe hankida reedeni, 12. maini: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/intsikurmu-festival-2017-festivali-pass-204570/

Peakorraldaja Mihkel Kübar seletab, et Intsikurmu Festival kasvab nii sisult kui ka vormilt. „Laiendame festivaliala, lisades kolmanda lava ning avades publikule veel rohkem kogu metsapargi ilu. Meie eesmärk on pakkuda kahel päeval oma festivali sõpradele rohkem ruumi nii muusika kui ka liikumise näol. Palju muusikat, head inimesed, kaunis Lõuna-Eesti loodus, maagiline Intsikurmu metsapark, käsitööjoogid, maitsvad ja erilised söögid, kaunis kunst ja videoinstallatsioonid metsapargis – see on Intsikurmu Festival 2017 lühidalt.”

Cigarettes After Sex austajatel on tulev suvi seda enam põnevam, et 9. juunil ilmub lõpuks kauaoodatud debüütalbum. Varasem „Cigarettes EP” tundus ka bändi ninamehele Greg Gonzalezele endale niivõrd eriline, et järje tegemine paistis kohutavalt keerukas. Kannatlik perfektsionism on aga saanud lõpuks vormi ning albumi avalugu „K.” on esimese singlina raadiotes oma romantilist lugu rääkimas. Holy Fucki külastus tuleb samuti aktuaalsel ajal – nende uus plaati „Congrats” ilmus just eelmise aasta lõpul ning seikleb kuskil elektroonika ja müraroki skaalal. Võib ette kujutada, et Einstürzende Neubauten sai Fela Kutist inspiratsiooni ning Brian Eno on abis süntesaatoritehnikuna.

Kõik väljakuulutatud Intsikurmu Festivali esinejad: 5loops, Cigarettes After Sex (US), Colors of Today, Eddie and the Lovemakers (SE), EiK, Els Himma, Erki Pärnoja, Fran Palermo (HU), Frankie Animal, Golden Parazyth (LT), Holy Fuck (US), Iiris, Karl Petti Band, Liisi Koikson, Low Roar (IS), Lucy Rose (UK), Liima (DK/FI), Mauno Meesit Trio, Metsakutsu, Noah Kin (FI), NOEP, Paul Oja, Progress, Põhja Konn, Shipsea (LV), Throws (UK), Vaiko Eplik ja Eliit.

Intsikurmu sõbrad (sponsorid/toetajad/koostööpartnerid): LHV Pank, Värska Vesi, RGB Baltics, Converse, NOTO, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kultuurkapital, Põlva vald, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Põhjala, Pühaste, Nobenaps, Rada7.ee, Hooligan Hamlet, Baas Desaign, Bynew, Stabilo.

hallaneöö
10-05-2017
kell 14:59

tore line up on....aga kus siis Miljardid..?!

evertp
10-05-2017
kell 17:03

Mauno Meesit Trio Progress oleks ka väga OK bändinimi.

maunz
11-05-2017
kell 08:45

eyes Mauno Meesit Trio Progress oleks ka väga OK bändinimi.

Rada7.ee
11-05-2017
kell 21:00

Veel täielikum Intsikurmu esinejate nimekiri - lisandusid veel Holy Motors, Lepatriinu ja Doktor Normal

Foto: Kristi Heil Photography
Intsikurmu Festival tutvustas täna täitsa omaenda pruuli, Intsikurmu17 õlut. Lisaks lisas programmi veel kolm säravat kohalikku artisti - Holy Motors, Lepatriinu ja Doktor Normal.

Festivalipassi saab hankida täna südaööni soodushinnaga 40 eurot Piletilevist: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/intsikurmu-festival-2017-festivali-pass-204570/

Kõik väljakuulutatud Intsikurmu Festivali esinejad: 5loops, Cigarettes After Sex (US), Colors of Today, Doktor Normal, Eddie and the Lovemakers (SE), EiK, Els Himma, Erki Pärnoja, Fran Palermo (HU), Frankie Animal, Golden Parazyth (LT), Holy Fuck (US), Holy Motors, Iiris, Karl Petti Band, Lepatriinu, Liisi Koikson, Low Roar (IS), Lucy Rose (UK), Liima (DK/FI), Mauno Meesit Trio, Metsakutsu, Noah Kin (FI), NOEP, Paul Oja, Progress, Põhja Konn, Shipsea (LV), Throws (UK), Vaiko Eplik ja Eliit.

ivo
16-05-2017
kell 20:16

Cigarettes After Cex uus singel:

Rada7.ee
23-05-2017
kell 21:44

Iiriselt uus video: https://www.rada7.ee/uudis/2566/Iiris-avaldas-Hindrek-Masa-Maasiku-poolt-filmitud-muusikavideo

krissirge
24-05-2017
kell 13:20

Els Himma on küll väga omapärane valik sinna.

Rada7.ee
02-06-2017
kell 14:32

Noepilt uus lugu:

Rada7.ee
09-06-2017
kell 09:29

Intsikurmul esinev Cigarettes After Sex avaldas uue albumi!


Cigarettes After Sex uue albumi puhul võib ilmselt täiesti süütundeta kasutada sõna kauaoodatud. Bändi suurest populaarsusest hoolimata on ju tegemist tegelikult debüütalbumiga, lõpuks ometi ilmunud järjega 2012. aastal ilmunud lühiplaadile "EP 1".

Romantika üledoosi võid saada näiteks Spotify vahendusel: https://open.spotify.com/album/5OVcAB06ttNop0LKRUUKKD

Ilmunud on ka esimesed arvustused, näiteks:

The Guardian: „Cigarettes After Sex review – noir dreampop could be among 2017's best.”

Pitchfork: „As Cigarettes After Sex, Greg Gonzalez writes modern love songs set to downbeat dream pop. Much like relationships themselves, the songs on his self-titled debut LP are full of contradictions.

ivo
19-06-2017
kell 22:10

Noah Kin uus video:

Rada7.ee
28-06-2017
kell 09:38

Intsikurmu Festivalil esinevad lisaks Popidiot ja HUNT

HUNT hoosHUNT hoos
Intsikurmu Festival täiendab selle aastast esinejate nimekirja teadlaste ja teaduritega – programmi lisandusid Popidiot ja HUNT. Festivalipassi saab hankida juuni lõpuni soodushinnaga 45 eurot Piletilevist.

Asjaosalised väidavad küll, et nende muusika on hoopis äärmiselt spontaanne või lausa vastupidi, viis teadusest puhkamiseks, kuid teadustööst rääkimast nii lihtsalt intervjuudes ei pääse.

2010 Eesti Muusikaauhindade jagamisel parima ansambli, popartisti, elektroonikaartisti ja muusikavideo võitnud Popidiot tuleb peale mitut aastat vaikust tagasi lavale rohkem tantsulise stiiliga. Bändi liikmetest on Hendrik Luuk kaitsnud doktorikraadi Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas, teemal „Wfs1 valgu levik kesknärvisüsteemis ja selle mõju käitumisele”, eelnev magistrikraad tööga „Wolframin'i ja karboksüpeptidaas E ekspressiooni koregulatsioon roti mandelkehas vastusena hirmureaktsioonile ja interaktsioon rakukultuuris”. Teine hull teadlane bändis, Matti Peura, on aga doktoritöö kaitsnud Helsingi Ülikoolis, biomeditsiini instituudis tööga „Paracrine factors from aggregates of fibroblasts or bone marrow stromal cells enhance skin wound healing”. Rein Fuks on audoktori kraadi välja teeninud ainuüksi plaadifirma Seksound vedamise eest.

Eelmisest aastast tegutsenud ansambel HUNT ühendab helis ja visuaalis indie-souli ja elektrobiidid post-romantilise hoiakuga. Bändis on Brigitta Davidjants - ajakirjanik, muusikateadlane ja üks feministliku blogiplatvormi Feministeerium toimetajatest -, kes on doktorikraadi kaitsnud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias tööga „Armeenia rahvusliku identiteedi konstrueerimine: diasporaast muusikani”. Duo teine liige, HU?-st tuntud Hannaliisa Uusma töötab Sotsiaalministeeriumis võrdsuspoliitikate spetsialistina ning on magistrikraadi kaitsnud Tallinna Ülikoolis tööga „Feminiinsuse konstrueerimisest Eesti popmuusika maastikul”. Doktoritöö teemal „Kultuuriliselt konstrueeritud mehelikkuse variatsioonid Eesti popmuusikas” on tegemisel.

Kõik väljakuulutatud Intsikurmu Festivali esinejad: 5loops, Cigarettes After Sex (US), Colors of Today, Doktor Normal, Eddie and the Lovemakers (SE), EiK, Els Himma, Erki Pärnoja, Fran Palermo (HU), Frankie Animal, Golden Parazyth (LT), Holy Fuck (US), Holy Motors, HUNT, Iiris, Karl Petti Band, Lepatriinu, Liisi Koikson, Low Roar (IS), Lucy Rose (UK), Liima (DK/FI), Mauno Meesit Trio, Metsakutsu, Noah Kin (FI), NOEP, Paul Oja, Popidiot, Progress, Põhja Konn, Shipsea (LV), Throws (UK), Vaiko Eplik ja Eliit.

Rada7.ee
07-07-2017
kell 11:00

Intsikurmul üles astuva EiK soovitab oma seitset lemmikplaati siin:

https://www.rada7.ee/artikkel/93329/EiK-7-lemmikplaati/

pta
12-07-2017
kell 22:56

Holy Fuck on nüüd küll tore üllatus! Els Himma on samuti tegelt väga hea valik. Peaks täitsa hakkama kaaluma festivali külastamist.

ivo
12-07-2017
kell 23:20

Tõesti, teadmata, et Holy Fuck saabumas, pistsin meie nädala muusikasoovitustessegi uue albumi "Congrats". Täitsa tasub kuulata, kes veel pole seda proovinud: https://open.spotify.com/album/2w11xM98P3lnBnaG34myZh

ivo
19-07-2017
kell 21:27

Rada7.ee
24-07-2017
kell 00:18

Intsikurmu Festivali uued esinejad: Mammút (IS) ja The Boondocks

Mammút (IS). Foto: Sunneva Ása Weisshappel.Mammút (IS). Foto: Sunneva Ása Weisshappel.
Intsikurmu Festival kinnitas uuteks nimedeks Mammúti Islandilt ning The Boondocksi Eestist. Kahjuks peab samas teatama, et Eestisse ei saabu Low Roar ning Fran Palermo. Festival toimub juba 4.-5. augustil, Põlvas, Intsikurmu metsapargis.

Kaaluka lisandusena figureerib esinejate nimekirjas nüüd Mammút Islandilt, kel ilmus äsja, 14. juulil, uus plaat „Kinder Versions”. Oma eelmise, 2014. aasta albumiga „Komdu til mín svarta systir” võitsid nad Islandi muusikaauhindadel parima albumi, parima loo ning parima albumikujunduse auhinna. Mammút on meloodiline ja kaasahaarav, ilus ja sõltuvust tekitav. Samas on nad tumedamad ja raskemad kui arvata oskad – laval on nad tõeliselt jõulised.


Kuula lisaks: „Kinder Versions” Spotifys.

The Boondocks on selle aasta Tallinn Music Weeki publiklemmiku auhinna võitja. Nende loomingut on mõjutanud erinevad žanrid britpopist post-pungini ning 1990ndate hip-hopist tantsu-indie’ni. Heliliselt paigutab bänd end vahemikku, mille ühes servas on Ameerika drive-in teater ja teises Vene varietee ning mille sumedast retroatmosfäärist võib tabada sähvatusi kaasaegseist edetabelite murdjaist. The Boondocks on ilmutanud kaks täispikka albumit "USB" (2014) ning "Thriller" (2016). Viimase albumi loo "U and Me" valisid Raadio 2 kuulajad Aastahiti hääletusel kaheksandale kohale ning raadio toimetus omistas bändile aasta uue tulija tiitli.


Kuula lisaks: „Thriller” Spotifys.

Intsikurmu Festival toimub 4.-5. augustini Põlvas, Intsikurmu metsapargis. Sel aastal pakub festival muusikat kolmel laval. Kohvikutele ja baaridele on lisaks temaatilised alad nagu lesila, lasteala, spordiala, erinevad telkimise alad, metsagalerii, kunstiinstallatsioonid. Saab minna metsakinno ning metsamatkale. Festivalipassid on eelmüügis Piletilevis: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/intsikurmu-festival-2017-festivali-pass-204570/

ivo
27-07-2017
kell 20:28

Marten Kuningas vallutas viimati raadioeetrid ja Spotify viral edetabeli 19. mail ilmunud bändi Miljardid palaga “Olendid”, aga kas teadsid, et ta astub üles ka Intsikurmu festivalil? Marten kehastub seal MC Rokiks ning praktiseerib ingliskeelset flow-d Doktor Normalis. See on USA 80ndate popkultuurist inspireeritud geek-hop, mille biitide ja harmoonia eest vastutab Martin Laksberg, Lexsoul Dancemachine'i fangivedur. Kuna Intsikurmu selle aasta programmist leiab üle 30. esineja, neist pea kolmandik väliskülalised, siis küsisime Martenilt ka tema soovitusi, keda kindlasti vaatama-kuulama minna.

Marten Kuningas soovitab Intsikurmul vaadata briti bändi Throws

ivo
31-07-2017
kell 14:49

Intsikurmul on Iirise teine ja viimane suveesinemine Eestis ning tulemas on suurendatud koosseisuga rütmikas tunnine sett. Märtsi lõpus ilmunud topeltsingli „Stranger / Drugs & Money” teine pool saab peatselt fänniklippide abiga lüürikavideo ning lisaks tarokaardi ladumise kunsti viimistlemisele ja Hiroshi Yoshimura kuulamisele on käimas ettevalmistused uueks singlivideoks.

Iiris soovitab Intsikurmul vaadata: Lepatriinu, Holy Fuck ja Cigarettes After Sex

ivo
01-08-2017
kell 15:36

Liisi Koikson esitab Intsikurmus lugusid oma aprillis ilmunud värskelt albumilt “Coffee For One”. Lavale tullakse täies koosseisus bändiga ning laval on ka plaadi produtsent Raul Ojamaa, kes võtab endale kitarristi rolli. Lisaks rääkis Liisi natuke albumi taustast, oma hetketegemistest ning jagab ka soovitusi Intsikurmu programmist.

Liisi Koikson, katsetaja ja erinevates žanrites turnija

ivo
02-08-2017
kell 12:36

„Kui mind sinna esinema paluti, olin väga meelitatud. Paar päeva tagasi sain teada, et esinen reede õhtul kell 00.00. Ütleme nii, et tõmbas üle pika aja jala natuke värisema. Minu eesmärk on sellest võtta maksimum ja nii, et kõigil oleks lõbus. Plaanis on ka üks tore üllatus, nii-et hoidke vaim värske ja säilitage energiat,” räägib Metsakutsu esinemisest Intsikurmul. Taaskord palusime ka soovitusi programmist ja rõhk sai muidugi hiphopile: Noah Kin, 5loops ja EiK - kõigi kohta leiad pikemad komplimendid artiklist.

Metsakutsu lubab: „Intsikurmu esinemine tuleb bänger”