28-10-2016 Noortebänd 2016 finaal

Kes:
The Notes
Fuqtual
Lepatriinu
EIXD
Charlemagne
Kus:
Kino Sõprus, Tallinn
Millal:
28-10-2016
Lisainfo:
29-09-2016 Noortebänd 2016 Tartu poolfinaal
30-09-2016 Noortebänd 2016 Viljandi poolfinaal
01-10-2016 Noortebänd 2016 Tallinna poolfinaal
Kes tulevad?
Lisas: Rada7.ee 18-09-2016 kell 22:45
Rada7.ee
27-09-2016
kell 21:11

Eesti suurim bändikonkurss üllatab sel aastal osalejaid varasemast kaalukama auhinnapaketiga

“Kas pole huvitav, et aasta-aastalt kasvab Noortebändile kandideerinute arv, olenemata sellest, et auhinnad kuulutatakse välja konkursi toimumise ajal?” Noorte muusikute jaoks on juba konkursil osalemine suur võit, kuna võimalus saada muusikaekspertidelt tagasisidet, pälvida suurt avalikku tähelepanu ning astuda üles vaid parima heli- ja valguslahendusega kontserdil on midagi hindamatut ja edasiviivat,” kommenteerib peakorraldaja Märt Truman ning lisab, et neid, kes vaeva näevad, ootab ka vääriline auhind.

Noortebänd 2016 auhinnapaketi suurim ja säravaim osa on sel aastal muusikavideo koostöös Converse ja muusikakanal Seitsmega: “Converse ketsid on olnud kümneid aastaid erinevate muusikute ja bändide esimeseks valikuks jalanõude puhul, sest oma universaalse välimusega ei ole need kunagi moest väljas ega riiva kellegi silma,” sõnab Converse esindaja Baltikumis Mikk Lemberg.

“Leidsime, et on õige hetk anda panus ühe Eesti noore ambitsioonika bändi arengusse. Tänapäeva infoülekülluses on parim võimalus endast märk maha jätta vinge muusikavideoga ning seepärast otsustasime üheskoos Noortebändi korraldajate ja muusikakanal Seitsmega, et just muusikavideo oleks sobivaim peaauhind konkursi võitjale,” lisab Lemberg.

Koos muusikavideoga annab auhindadele kaalu Music Estonia mentorluspakett, mis sisaldab konsultatsioone muusikatööstuse spetsialistidega. Lisaks pakub Kõue Mõis suurepärase loomepuhkuse ja salvestamisvõimaluse, Drive it Up! Kitarrikool ettevalmistuse näiteks stuudiosessiooni eel kitarri- ja basskitarri konsultatsioonide näol ning Converse paneb võitjatele jalga uued ketsid.

Hea muusika levitamisse on panustanud ka mitmed festivalid, kes kutsuvad bände esinema: Intsikurmu, Jazzkaar, Augustibluus ja loomulikult Tallinn Music Week. Mitmed eriauhinnad ja esinemiskutsed festivalidele on noortele bändidele motiveerivad ja ka vajalikud, et ansambli loomingut esitleda ja luua esmaseid kontakte. Lisaks on igale finalistile auhinnaks kvaliteetset stuudioaega, mille raames on võimalik salvestada üks lugu.

Aga ka rahvas saab valida finalistide seast enda lemmiku ning lemmikuks osutunud bändile on auhinnapakett Elu24-lt.

Auhinnatud ei saa aga ainult konkursi finalistid! Ühtlasi kingib Viljandi Vibes ühele poolfinaalis osalenud bändile videosessiooni!

Rada7.ee
29-09-2016
kell 13:57

Hääleta oma lemmik Noortebändi finaali ja võida mõnusaid auhindu

Novembri lõpus toimuvasse Nootebändi finaali pääseb lisaks neljale žürii valitud bändile ka rahvalemmik, mistõttu on sinu panus oluline - hääleta Elu24 keskkonnas juba täna! Andes hääle lemmikbändi või sooloartisti poolt võid võita finaalkontserdi pileteid ja Converse ketse.

Täna, 28. septembril kell 10 avatakse Elu24 leheküljel Noortebändi rahvahääletus, kus osalevad kõik poolfinaalides võistlevad bändid: EIXD, Lepatriinu, Charlemagne, Kirju Tigu, Mees Incorporated, Anonymous Animals, A3, Anett Tamm, Nebula Flowers, Cuubik, Twice the Strings, The Uninvited, Steps to Synapse, Sent from Viljandi, The Notes, Space Note, Triskele ja Fuqtual.

Poolfinaalide järel, 3. Ja 4. oktoobril on võimalus teha lõpuspurt bändidel, kes ei ole Tartu, Viljandi või Tallinna poolfinaalist ega eksperdide valiku järel edasi pääsenud. Just fännide hääl on see, mis annab ühele grupile uue võimaluse võita tiitel “Noortebänd 2016”.

Hääletajate vahel loositakse välja viis võitjat, kes saavad kaks piletit Noortebänd 2016 finaalkontserdile Kinos Sõprus. Lisaks saab üks oma lemmikbändile hääle andnud muusikahuviline Converse “Chuck Taylor All Star” ketside võrra õnnelikumaks.

Hääletuse numbrid on reaalajas nähtavad ning hääletus lõppeb 4. oktoobril kell 23.59.

Rada7.ee
05-10-2016
kell 19:22

Noortebänd 2016 finalistid on selgunud

Foto: Karole KutsarFoto: Karole Kutsar
Möödunud nädalal Tartus, Viljandis ja Tallinnas toimunud poolfinaalidest valis žürii välja neli edasipääsejat - The Notes, Fuqtual, Lepatriinu ning kõikide poolfinaalide peale EIXD´i. Täna südaööl selgus ka rahvahääletuse võitja ja ühtlasi viies finalist, kelleks on Charlemange.

Lisaks valis Viljandi Vibes poolfinalistide seast välja bändi, kes saab auhinnaks videosessiooni - palju õnne, Steps to Synapse.

Kõigi rahvahääletuses osalenute vahel loositi välja viis võitjat, kes saavad kaks piletit Noortebänd 2016 finaalkontserdile. Loosiõnn naeratas järgmistele hääletajatele: Grete Lainea, Kristi Kukk, Kauro Tafitšuk, Eva Teor ning Elika Raalkikas. Lisaks läksid loosi Converse “Chuck Taylor All Star” ketsid, mille võitjaks osutus Ann-Mari Koppel. Noortebändi meeskond võtab kõigi võitjatega ühendust.

Viit finaali pääsenut ootavad ees väärtuslikud auhinnad. Lisaks esinemiskutsetele on igale osalejale ette nähtud ka kvaliteetne stuudioaeg ühe loo jagu. Koos Noortebändi tiitliga saab võitja võimaluse muusikavideo salvestamiseks, mentorluspaketi, loomepuhukuse jpm. Finaalkontsert-galal valitakse välja ka rahvalemmik, kes vääriliselt autasustatud saab.

Kõigis kolme poolfinaali žüriis osalenud muusik ja loovtegelane Rauno Kutti sõnas, et iga poolfinaal avas tema silmi: “Imestasin positiivselt iga bändi puhul.” Ta lisab, et kõik muusikud on professionaalsed, head lugude kirjutajad ja head pillimehed. “Äge, et bändides kasutatakse mitme vokaali võimekust. Ehk et noortebändid on uskumatult heal tasemel.”

Noortebändist on varasemalt tuule tiibadesse saanud bändid nagu Ziggy Wild, Frankie Animal, Sibyl Vane, Junk Riot, Tenfold Rabbit, Innersound, The Werg, Abandoned Elysium jpt. Osalejad on saanud esinemiskutseid Eesti suurimatele muusikafestivalidele, näiteks Tallinn Music Week, Juu Jääb, Jazzkaar ning Intsikurmu Festival. 16 tegutsemisaasta jooksul on konkursi kontsertidel esinenud üle 300 bändi.

Noortebänd 2016 tiitli omanik selgub 28. oktoobril Tallinnas kinos Sõprus.

Rada7.ee
05-10-2016
kell 21:32

Rada7.ee
19-10-2016
kell 22:36

Mart Normet: Noortebändi tase on väga tugev

Foto: Sander Koit
Kohvikus Sinilind toimus Noortebänd 2016 ekspertvoor, kus jagasid nõu ja tagasisidet ning aitas muusikutel finaaliks ette valmistuda ekspertidest koosnev grupp: Rasmus Rändvee, Mart Normet, Sandra Perens, Mihkel Kübar, Kristjan Kaasik ja Rauno Kutti.

Ekspertvoor algas meediakoolitusega muusiku ja loovtegelase Rauno Kutti juhtimisel. Osalejaid said kasulikke nippe, kuidas sotsiaalmeedias pildis püsida ning pälvida võimalikult palju nii kohalikku kui rahvusvahelist tähelepanu. Lisaks tegi praktilise ülevaate plaadi väljaandmisest erinevate muusikafestivalide kaaskorraldaja Sandra Perens.

Päev jätkus tagasisidevooruga, kus analüüsiti poolfinaalides ülesastumisi ning mõeldi ühiselt, kuidas finaalis just see kõige-kõige parem esitlus teha. Ekspertide gruppi kuulunud Mart Normet sõnas, et väga ei tahagi poolfinaalide osas kriitikat teha. “Mul on tunne, et te kõik panete väga hästi,” võttis ta esinemised kokku. Ka Intsikurmu festivali korraldaja Mihkel Kübar sõnas, et Noortebänd kui konkurss on tervikuna väga äge ning tase on sel aastal äärmiselt tugev.

Noortebänd 2016 finaal toimub juba 28. oktoobril Kinos Sõprus. Finaalgala avab Rasmus Rändvee tuliuue singli maailma esmaesitlusega. Finalistidele lisaks jagavad ​õhtule ​peotäitega vürtsi Noortebänd 2015 võitja Abandoned Elysium​ ning ​Stage Europe Network ​kuue riigi ​ühine eriprojekt​.

Noortebändi finaalis võistlevad omavahel The Notes, EIXD, Fuqtual, Lepatriinu ja Charlemange.

Osta pilet eelmüügist juba täna, sest kohtade arv on piiratud!

ivo
25-10-2016
kell 19:18

Intervjuu Fuqtualiga: https://www.rada7.ee/artikkel/91401/Saage-tuttavaks-Noorteband-2016-finalist-Fuqtual

ivo
26-10-2016
kell 23:36

Intervjuu Lepatriinuga: https://www.rada7.ee/artikkel/91422/Saage-tuttavaks-Noorteband-2016-finalist-Lepatriinu/

ivo
31-10-2016
kell 20:16

Intervjuu EIXDiga: https://www.rada7.ee/artikkel/91439/Saage-tuttavaks-Noorteband-2016-finalist-EIXD

ivo
31-10-2016
kell 20:17

Intervjuu Charlemagnega: https://www.rada7.ee/artikkel/91443/Saage-tuttavaks-Noorteband-2016-finalist-Charlemagne

Rada7.ee
31-10-2016
kell 20:19

Noortebänd 2016 on The Notes

Anu24 võtab sõna. Foto: Marit Mänd.Anu24 võtab sõna. Foto: Marit Mänd.
Pikima traditsiooniga noortele muusikutele suunatud konkursi võitis Raplast pärit indie-folk trio The Notes, kes viis koju ka publiku lemmiku tiitli. “Tunne on suurepärane, muidugi lootsime võitu, aga endale pinget selles osas peale ei pannud,” olid noored muusikud meeldivalt üllatunud.

Möödunud reedel Kinos Sõprus aset leidnud Noortebänd 2016 finaalkontsert-galal astusid üles viis varasemalt väljavalitud finalisti: EIXD, Lepatriinu, Fuqtual, Charlemagne ning The Notes. “Olin tõeliselt üllatunud esiteks finaali jõudnud artistide taseme üle ning samuti, et valitses täielik žanrite mitmekesisus, mida ka Tallinn Music Week on alati väärtustanud,” sõnas žüriiliige, Tallinn Music Week esindaja Raimond Põldmaa. Samuti žürii töös osalenud, Jazzkaare produtsent ja turundusjuht Eva Saar sõnas, et raske oli võrrelda ansamblit sooloartistiga ning räpparit popartistiga. “Eks otsustamise tegi lihtsamaks, kui nägid muusikutel silmas sädet. Nii osutus võitjaks hoolimata žanripiiridest just see bänd, kes oskas oma olemusega minna kõige rohkem südamesse,” toob Saar välja

The Notes võlus žüriid oma erilisusega, kuid samas lihtsuse ja soojusega. “Neis oli see miski, mis võlus kohe esimesest noodist,” tõdes Eva Saar. Ta lisab, et nüüd hakkab bändidel pihta suur töö: “Selleks annab aga Noortebänd just õige paketi ning targad muusikud võtavad nendest kogemustest ja pakutavatest võimalustest maksimumi.”

Auhinnad jagunesid järgmiselt:
Noortebänd 2016 - The Notes
Rahvalemmik - The Notes
Intsikurmu esinemiskutse - Lepatriinu
Jazzkaar esinemiskutse - Lepatriinu
Augustibluus esinemiskutse - Lepatriinu
Tallinn Music Week esinemiskutse - EIXD
River Islandi eriauhind - Lepatriinu

Noortebänd 2016 finaali žüriisse kuulusid ELU24 peatoimetaja Anu Saagim, Tallinn Music Week esindaja Raimond Põldmaa, Jazzkaare produtsend ja turundusjuht Eva Saar, muusik Mikk Tammepõld, Intsikurmu festivali peakorraldaja ja Kaabu Music tegevjuht Mihkel Kübar, muusik ja loovagentuur Vurr loovjuht Rauno Kutti, muusik Marie Vaigla ja R2 peatoimetaja Kristo Rajasaare.

Noortebänd 2016 toimumisele aitasid kaasa:
Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Elu24, muusikakanal Seitse, R2, ETV2, Rada7, Müürileht, RGB, Converse, Jazzkaar, Tallinn Music Week, Intsikurmu Festival, Augustibluus, Hotell Tartu, Kristi Heil Photography, Stuudio35, Kane's, CityMotors, OM filmiStuudio, Viljandi Vibes