14-10-2012 Kadri Voorand Trio

Kes:
Kadri Voorand Trio
Kus:
Kumu auditoorium, Tallinn
Millal:
14-10-2012
Palju:
10 / 8
Lisainfo:
Kadri Voorandi Trio KUMU-s 14. oktoobril kell 17.00, Tartu Jazziklubis 12. oktoobril kell 20.00 ning 19. oktoobril Pärnu Endla Teatri Jazzklubis.
Kes tulevad?
Kes mõtles minna (1):
Joshua
Lisas: ivo 08-10-2012 kell 12:14
ivo
08-10-2012
kell 12:17

Kadri Voorand Trio esitleb Kumus uut plaati

Eesti kõige julgem ja loomingulisem jazzilauljatar Kadri Voorand naases äsja Euroopa turneelt, kus ta andis koos EJO - Euroopa kõige rahvusvahelisema jazzorkestriga 12 kontserti kuues riigis, kavas Ukraina helilooja Igor Stetsjuki romantiline muusika. Kadri ja Euroopa Jazzorkestri kontserdid võeti kõikjal lausa tuliselt vastu ja edus oli suuresti „süüdi“ meie lauljatar, kes esitas suure emotsionaalsusega väga nõudlikku tugevate tunnete muusikat. Kadri kanda oli pea 45 minutit kavast, suure kirglikkusega oskas selle muusika kuulajale omaseks laulda. Tänuks lillesülemid pärast iga laulu, braavohüüded ja uued kontserdipakkumised.Nooruke lauljatar, kellest sai kohe pärast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lõpetamist samas jazzlaulu pedagoog, ajab kodus oma asja. Ja see on eestikeelne, väga heade luuletajate tekstidele kirjutatud muusika. Lugusid on aja jooksul kogunenud rohkem kui plaaditäis ja iga kontserdiga tuleb neid juurde. Esimene Kadri Voorand Trio eestikeelne album „Kosmogooniline etüüd“, mis on oma nime saanud Artur Alliksaare luuletuse järgi, ilmus suvel. Kadri head partnerid trios on kontrabassimängija Taavo Remmel ja kitarrist Virgo Sillamaa, kelle sulest on pärit ka pooled plaadil kõlavad laulud. Tõuke eestikeelse kava loomiseks andis Kadrile Eesti poeetide armastusluule kogumik „Sina ja mina“. Sama pealkirja sai ka kontserdikava, mida trio esitas mitmetel Jazzkaare kontsertidel ning ka Eestist kaugemal – Kanada ja USA-ni välja. Klassikaraadio vahendusel kuulis kontserti ka Euroopa raadiote kuulajaskond, ehk poolteist miljonit muusikasõpra. Juhan Viiding, Juhan Liiv, Doris Kareva, Artur Alliksaar, Andres Ehin, Hando Runnel, Kersti Merilaas, Ene Mihkelson ja Ernst Enno on andnud inspiratsiooni muusikasse panna mitte ainult värsid, vaid ka looduse lõhnad ja meeleolud ning armastuse õrnad tundevirved. Igal kontserdil on emotsioonidetulv erinev, sest muusikutele jääb suur improvisatsiooniline vabadus. Ja mõni uus laul sünnib otse kontserdil. Kadri Voorandit võib nimetada Eesti julgeimaks ja andekamaiks improviseerijaks vokalistide seas. Lisaks oma 3-oktavilise ulatusega hääle traditsionaalsele kasutusele suudab ta häälega tekitada ka erilisemaid helisid.

Maailma suurima jazziportaali allaboutjazz.com kriitik Phillip Woolever on hinnanud luulekava järgnevalt:“Voorandi tõlgendused varieeruvad sosinatest, naljatustest ja romantilistest pominatest intiimse jutustuseni. Isegi keelt tõlkimata oli tähendus selgelt edasi antud.“

Oma loomingu eest on Kadri Voorand võitnud mitmeid tunnustusi Uno Naissoo nimelisel heliloomingu konkursil. 2008 võitis ta "Aasta Noore Jazzitalendi Auhinna". Lisaks oma triole on Kadril ka rahvusvahelise koosseisuga kvintett ja 2011.aastal sündis tema initsiatiivil vokaalansambel Estonian Voices, mis on samuti tähelepanuväärse tähelennu teinud.

Kitarrist, helilooja Virgo Sillamaa on Georg Otsa-nimelises Tallinna Muusikakoolis rütmimuusika suuna arendusjuht ning pedagoog ning ta osaleb mitmete eesti muusikute ansamblikoosseisudes.
Taavo Remmel on töötanud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, teinud koostööd ansamblitega Hortus Musicus, Vox Clamantis, Estonian Dream Big Bandiga ja osaleb paljudes eesti jazznasamblites. Tema säravad improvisatsiooni kaunistavad mistahes kontserdikava. Ka Taavo sooloprojektid on äratanud tähelepanu Eestist kaugemalgi.

Oktoobrikontsert Kumus pole pelgalt plaadi esitluskontsert, see on läbilõige neist emotsioonidest ja poeetilistest reaalsustest, mis huvitavad ansamblit praegu, mistõttu võib kontserdil kindlasti oodata peale plaadi kava ka midagi uut.