17-07-2012 Vokaalansambel Estonian Voices Käsmus

ivo
13-07-2012
kell 16:53
Kes:
Estonian Voices
Kus:
Meremuuseum, Käsmu
Millal:
17-07-2012
Palju:
5/7
Lisainfo:
Vokaalansambel Estonian Voices korraldab kontserdi Käsmu Meremuuseumis juba sellel teisipäeval, 17. juulil 2012 kell 19.00.
www.kadrivoorand.com/estonian-voices

Koosseisus: Mikk Dede, Mirjam Dede, Maria Väli, Aare Külama, Arno Tamm ja Kadri Voorand.

Estonian Voices on üks uuemaid tulijaid Eesti muusikamaastikul, kelle esimene koosseis tuli kokku 2010ndal aastal Jazzkaare Jõulujazzi festivalile. Idee panna kokku täiseti uus kuuehäälne a capella laulev vokaalansambel sündis koostöös Tallinn 2011 meeskonna ja Eesti Jazzliiduga, kes Kultuuripealinna projekti raames kavatses tuua ühele Eesti jazz-pop vokaalansamblile maailma tipptasemel koostööpartneri, kelleks osutus legendaarse vokaalansambli M-Pact sopran ja arranžeerija Britt Quentin.
Kuna vastavas stiilis tegutsev vokaalansambel Eestis sel hetkel puudus, paluti jazzlauljal Kadri Voorandil panna kokku täiesti uus koosseis, kellele ka arranžeerida.
Ansambel viljeleb pop-jazzilikku muusikat, mille hulka kuulub töötlusi nii rahvalauludest, oma originaalloomingust kui ka tuntud hittidest. Kuigi koosseis on aasta jooksul küll osaliselt vahetunud, on tänaseks välja kujunenud omavahel kokkusobituvad hääled Mikk Dede, Kadri Voorand, Arno Tamm, Maria Väli, Aare Külama ja Mirjam Dede.


Suurem osa kuuiku lauljaid õpib või on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.
Mikk Dede on paljude Eesti tippkooride tenor ja solist nii kooriga seonduvas kui ka solistina eraldi ettevõtmistes, tegutseb selliste koosseisude juures nagu Vox Clamantis, Collegium Musicales ja mitmed teised.
Maria Väli tuli 2010. aastal Uno Naissoo nimelisel laulukonkursil laureaadiks. Jazzmuusika juurde jõudis Maria juba varases nooruses tänu oma õpetajale Tiit Paulusele.
Mirjam Dede on tuntust kogunud laulusaates Kaks Takti ette ning on muusiku tegevuse kõrval ka aktiivne muusikaõpetaja.
Arno Tamm on tuntud pärimusmuusika ansambli Paabel solist, samuti oli ta näiteks muusikali "Libahunt" peaosatäitja.
Aare Külama on nõutud bass ka teisteski koosseisudes, nagu näiteks Vox Clamantis ning tegeleb laulmise kõrval ka kontsertmeistrina. Ta on lõpetanud jazzpianisti eriala Viljandi Kultuuriakadeemias.
Ansambli enamiku arranžeeringute autoril Kadri Voorandil on välja tulnud kaks autorialbumit ja mitmeid teisi CD-plaate nii Eesti muusikutega kui ka rahvusvaheliste kollektiividega.
Kes tulevad?