30-03-2012 TMW 2012: Brainlove Records, Projekta & Odessa Pop esitlevad

Koit
01-03-2012
kell 10:05
Kes:
Live:
Napoleon IIIrd (UK)
Mat Riviere (UK)
Tall Stories (UK)
The New Tigers (FI)
Väljasõit Rohelisse (EE)
ÖÄK (EE)
Candy Empire (EE)

DJ:
John Rogers (Brainlove Records, London)

Kus:
Kino Sõprus (Vana-Posti 8), Tallinn
Millal:
30-03-2012
Palju:
10/8 (Piletilevi)
Lisainfo:
Odessa Pop ühendab seekordsel Tallinn Music Week’il (29.3.-31.3.2012) jõud Londoni plaadifirmaga Brainlove ja muusikaagentuuriga Projekta, mille kontorid paiknevad Londonis ja Reykjavikis.

Reedel, 30. märtsil 2012 astuvad kinos „Sõprus“ (Vana-Posti 8) kolme seltskonna ühisel showcase’il üles mitmekihilist muusikat loov ektsentrik Napoleon IIIrd trioga, tumedat alternatiivpoppi mängiv sooloartist Mat Riviere ja post-punk’i mõjudega energiline laivbänd Tall Stories - kõik Inglismaalt. Veel esinevad uus ja paljukiidetud indie-rock bänd The New Tigers Soomest ja kohaliku undergroundi parimad esindajad - omanäolist hüpnootilist indie-rock’i mängiv Väljasõit rohelisse, elektroonilist zen-rock’i tegev ÖÄK ja Candy Empire, glam-rock’i ja shoegaze’i segav uus Tartu ansambel Ervin Trofimovi (Opium Flirt) juhtimisel.

Ajakava:
20:00 Uksed
20:30 Candy Empire (EE)
21:15 Mat Riviere (UK)
22:00 ÖÄK (EE)
22:45 Tall Stories (UK)
23:30 Väljasõit Rohelisse (EE)
00:15 Napoleon IIIrd (UK)
01:00 The New Tigers (FIN)Piletid müügil Piletilevis hinnaga 8€. Kohapealt ostes maksab pilet 10€.

Lisainfo ja muusikanäited:
www.tallinnmusicweek.ee

http://soundcloud.com/odessapop/sets/brainlove-records-projekta-1/

http://www.brainloverecords.com

http://projekta.is

http://www.odessapop.ee


Täname: OÜ Helivald

**


NAPOLEON IIIrd (UK)

Napoleon IIIrd on Londonis elav muusik ja produtsent, kes loob antiiksete elektriorelite ja süntesaatoritega paljude kõlavärvide ja meloodiatega muusikat, kus on oma koht ka kitarril ja kaasakiskuvatel masinarütmidel. Napoloen IIIrd on avaldanud kaks albumit, millest viimane - „Christiania“ - ilmus 2010 ja sai sooja vastuvõtu osaliseks ka „peavoolu“ muusikameedias. Tuntuse kasvades tuuritas Napoleon IIIrd bändidega nagu Wild Beasts ja Yo Majesty!, sh andes täismajale kontserdi Club NME üritusel Londoni klubis „KOKO“ ja esinedes ka mandri-Euroopa festivalidel ja klubides. Ta on teinud ka remixe muuhulgas bändidele nagu The Cribs, Sky Larkin ja Los Campesinos! ja jaganud lava Damo Suzuki, Hot Chip’i ja The Research’iga. TMW-l astub Napoloen IIIrd üles kolmeliikmelise bändiga.


http://www.brainloverecords.com/christiania
http://soundcloud.com/brainlove/unknown-unknown

Videod
„ The Unknown Unknown“
http://www.youtube.com/watch?v=z2pFF8DF4qk
„Rough Music“
http://www.youtube.com/watch?v=siOr1ftmRMM

**

MAT RIVIERE (UK)

Mat Riviere on Norwich’is elav sooloartist, kes loob minimalistlikke kordustel põhinevaid lugusid, kus on oluline roll tumedatel meeleoludel. Tema saundi on võrreldud Joy Division’i, John Maus ’i ja Xiu Xiu’ga, kuid need võrdlused jooksevad tema puhul varem või hiljem liiva – selleks on tema kõlapilt, mida on nimetatud ka „kõledaks popiks“ (bleak pop), liiga isikupärane. Kontsertidel esineb Mat Riviere sämpleri, trummi ja süntesaatoriga, olles tuuritanud ka mandri-Euroopas, sh astunud üles mitmetel suurematel muusikaüritustel nagu nt showcase-festivalid Iceland Airwaves Islandil ja SPOT Taanis ning Hispaania indie-festivalil Tanned Tin. Tema debüütalbum „Follow Your Heart“ ilmus Brainlove Records’i alt 2010. Riviere on salvestamas ka uut materjali, mis jõuab selle aasta lõpus ilmuvale teisele albumile.


http://www.brainloverecords.com/fyh

Videod
„Evening Drive“
http://vimeo.com/9889640
„FYH“
http://www.youtube.com/watch?v=HjUuwPN6gBM


**

TALL STORIES (UK)

Tall Stories on Londoni trio (laulja ja kitarrist Rob McCabe, trummar Scott Vining ja keytar-bassist Stu Maxwell), mis mängib pop-suhtumisega rock’i, kus kohtuvad The Buzzcocks’i maniakaalne energia, The Violent Femmes’i kaasakiskuv lo-fi-pop ja The Modern Lovers’i minimalistlik rock ’n roll. Samas õnnestub neil harvaesinevalt hästi tabada korraga nii kaasaja vaimu kui segada sundimatult mitmeid mineviku stiile. Bändi intensiivsed kontserdid on juba saanud Londonis kurikuulsaks, tõstes Tall Stories’e esile lugematute teineteisele sarnanevate bändide seast, kes sealses indie-skenes ringi tuuritavad.


http://www.tallstoriesband.co.uk

http://soundcloud.com/tallstorieslondon


**

THE NEW TIGERS (FIN)

The New Tigers on kärisevat kitarripoppi mängiv Turku ansambel, kuhu kuuluvad trummar Waltteri Katajamäki, bassist Janne Kauppinen ning laulvad kitarristid Appu Jasu ja Valtteri Virtanen. Nende muusika kohta on öeldud, et see on nagu istuda lennukis mootori lähedal ja kuulata pleierist 60ndate poppi natuke liiga kiiresti. Grupi muusika on mõjutatud paljudest stiilidest ja artistidest, kuid rohkem on neid võrreldud bändidega nagu Galaxie 500 ja Yo La Tengo. TNT debüüt-EP ilmus 2010 ja on tänaseks läbi müüdud. 2011 väljastas Soome plaadifirma Soliti grupi omanimelise täispika albumi, mis sai rohkelt kiitvaid arvustusi nii peavoolu muusikameedias kui blogides. Lisaks aastate jooksul antud paljudele kontserditele nii kodumaal kui Rootsis astuti veebruaris üles kahe kontserdiga suurel Norra muusikafestivalil by:Larm. Augustis 2011 soojendas TNT USA indie-folgi suurnime Kurt Vile'i viimase Tavastia kontserdil.


http://soundcloud.com/thenewtigers

Video loole „Velvet Jam“
http://vimeo.com/29338992


**

VÄLJASÕIT ROHELISSE (EE)

Väljasõit rohelisse on amatööravantüür. Kvintett, mille kuuendaks liikmeks on suitsumasin. Üheduuri-psühhedeelia rababluusi, surfi ja krautrocki narmaste ning eestikeelsete kajadega. Hea planeetide seisu korral ilmub aprilli lõpus Onesense Musicu alt 10-tolline EP “Külastus”, mida on hea koos veini, moonisaiakeste ja kaasaskantava kohvervinüülimängijaga piknikule kaasa võtta. Keegi kirjutas: “Siin on kajakamber laudlinade, odavate kristallkarahvinide, sissepoole pööratud pilkude ja monotoonides atmosfääriga. Tihe valkjas suitsuloor. Pühapäevašamaan istub absindi ja seenesalatiga ning põriseb tamburiinile kaasa. Kõik kajab kajab. Nurgast võnguvad tremolo ja motoorne kumin, mis levib viirusena mööda trammirööpaid läbi linna. Üheduuri tseremoonia algab nüüd.“http://valjasoitrohelisse.tumblr.com

Videod:
„Süü“ http://vimeo.com/23629627

„Seks lakas“ http://vimeo.com/30190663


**

ÖÄK (EE)

Juba 90ndate alguses alustanud legendaarne müra-duo (Erkki Tero ja Allan Amberg) pidas vahepeal pikemat loomepuhkust, kuid hakkas paar aastat tagasi taas kontserte andma. Tänane ÖÄK koosneb ainult Erkki Tero’st (tuntud ka grupist 3Pead ja plaadifirmast-raadiosaatest „Eesti Pops“), kes on ka ÖÄKi loomemootoriks algusaegadest. Tero on tänast ÖÄKi kirjeldanud kui suurekõlalist segu mehhaanilisest zen-rock’ist ja nõiduslikest koorimeloodiatest, mis kokku põrgates tekitavad määratlematu ja uudse heli-lühise. Avaldamist ootavad muusika 1927.a tummfilmile „Berliin: suurlinna sümfoonia” ja vanade lugude kogumik "ÖÄK On Tape Vol. 1", millest saab netiavarustes maiku loodetavasti juba TMW ajal. Kaugemal terendab kauaoodatud täispikk album.


http://soundcloud.com/djerro/suurlinna-s-mfoonia-osa-5

http://soundcloud.com/eestipops


**

CANDY EMPIRE (EE)

Opium Flirt'i loomemootor Ervin Trofimov, kes on varem kirjutanud ja plaadistanud muusikat paljudes žanrites alates instrumentaalsest art- ja progerockist kuni akustilise folgi ja süntesaatoripopini, on kokku pannud uue ja üllatusliku bändi, mille muusikat võiks kirjeldada kui futuristlikku versiooni ansamblist Blondie, kui seal mängiks kitarri Neil Young. Esimesed kontserdid anti eelmisel sügisel nime all Brooklyn Candy Empire. Tänaseks nime lühendanud grupp on aga kasvanud koosseisult - duost on saanud kvartett - ja TMW-l esitletakse oma ahjusooja debüütalbumit.


http://soundcloud.com/opiumflirt/sets/brooklyn-candy-empire

**
Kes tulevad?
Koit
06-03-2012
kell 11:03


üritus ka Facebookis

Koit
12-03-2012
kell 10:57

nüüd pildid, jutud ja info ka Odessa Popi kodukal.

ivo
21-03-2012
kell 20:59

Candy Empire esitleb Tallinn Music Week'il debüütalbumit

Uus Tartu ansambel Candy Empire üllitab 30. märtsil oma esimese albumi – kuue looga EP. Ervin Trofimovi kirjutatud ja värvikalt viimistletud lugudest leiab viiteid alates 50ndate popist kuni 80ndate uus-romantismini. Plaadi esitluskontsert on 30. märtsil kl 20:30 kinos “Sõprus”, Tallinn Music Week'i raames toimuval showcase'il “Brainlove Records, Projekta & Odessa Pop esitlevad”.

"Stiilne produktsioon, plärisevad ja samas peenelt valitud kidrasaundid, head lood terviklikuks ja põnevaks kimbuks seatud. Ei teagi, et Eesti muusikas midagi sellist oleks tehtud... "
- Janek Murd, Eesti Pops

Tasuta allalaetav esimene singel “Langour”:

http://languor.viinyl.com

Candy Empire Facebookis:

http://www.facebook.com/candyempiremusic

ivo
22-03-2012
kell 16:59

Tallinn Music Week’il esinevad UK ja Eesti ansamblid osalevad vastastikkuses remix-projektis

Enne Tallinn Music Weeki ilmub digitaalselt muusikavalimik, kus töötlevad üksteise lugusid UK ja Eesti ansamblid -  Napoleon IIIrd (UK), Mat Riviere (UK), Candy Empire (EE) ja Väljasõit rohelisse (EE). Samad bändid jagavad reedel, 30. märtsil lava kinos "Sõprus" toimuval UK plaadifirma Brainlove Records, UK-Islandi-Taani agentuuri Projekta ja kohaliku kontsertsarja Odessa Pop ühisel showcase'il. 

Festivalinädalal avaldatakse  veebilehel tmw.ee  ja Facebookis aadressil facebook.com/tallinnmusicweek iga päev üks värske remix – Eesti ansambli töötlus mõne UK ansambli loost või vastupidi.

Lisaks ülalnimetatud ansamblitele astuvad 30. märtsi showcase’il Sõpruse kinos üles ka tõusev indie-pop bänd The New Tigers Soomest, Londoni post-punk kolmik Tall Stories ja kohalik müralegend ÖÄK.

Tallinn Music Week’i, Odessa Popi ja Londonis tegutseva Brainlove Records’i koostöö sai alguse eelmise aasta TMW-l, kui UK plaadifirma juht John Rogers (pildil) kutsus Odessa Popi showcase’il esinenud Kreatiivmootori ja Multiphonic Rodent’i mängima Londonis toimuvale Brainlove Festivalile.

Lisainfo ja muusikanäited:
www.tallinnmusicweek.ee
www.brainloverecords.com

http://projekta.is
www.odessapop.ee

http://soundcloud.com/odessapop/sets/brainlove-records-projekta-1
www.facebook.com/events/365000736864839

Koit
26-03-2012
kell 16:43

Kuula: Candy Empire "Forming" (Napoleon IIIrd NXVI mix)

Kuulatavaks on saanud esimene remix UK ja Eesti artistide ühiselt remix-EP-lt. UK artist Napoleon IIIrd tõlgendab Eesti ansambli Candy Empire'i pala "Forming", mis leidub ka 30. märtsil ilmuval Candy Empire'i debüüt-EP-l. Mõlemad bändid esinevad reedel, 30. märtsil Brainlove Records'i, Projekta ja Odessa Popi ühisel showcase'il kinos "Sõprus".

Teised digi-EP-le jõudvad remixid avaldatakse järgnevatel päevadel.

Kuula: Candy Empire "Forming" (Napoleon IIIrd NXVI mix)

Koit
26-03-2012
kell 22:48


The New Tigers andis Rada7-le intervjuu

Koit
27-03-2012
kell 11:56

Rada7-ga ajas juttu ka Napoleon IIIrd

Koit
27-03-2012
kell 14:00

Kuula: Napoleon IIIrd - That Town (Candy Empire March For Love Remix)

Heameel on avaldada teine remix tulevaselt digikogumikult "TMW 2012 Remix-EP", mis on UK ja Eesti artistide koostööprojekt Tallinn Music Weeki raames. Seekord tõlgendab Eesti ansambel Candy Empire UK artisti Napoleon IIIrd pala "That Town", mille originaal leidub Napoleon IIIrd'i albumil "Christiania" (Brainlove Records, 2010). Mõlemad bändid esinevad reedel, 30. märtsil Brainlove Records'i, Projekta ja Odessa Popi ühisel showcase'il kinos "Sõprus". Ülejäänud digi-EP-le jõudvad remixid avaldatakse järgnevatel päevadel.

Kuula:
Napoleon IIIrd - That Town (Candy Empire March For Love Remix)

Serial K
27-03-2012
kell 14:14

IIIrd? fuhhhh, grammarifašism lõi vastupandamatult lõkkele, olgu pealegi britt, õigemini just neil peaks klassikalise filoloogiaga paremini olema

Koit
27-03-2012
kell 14:20

IIIrd? fuhhhh, grammarifašism lõi vastupandamatult lõkkele, olgu pealegi britt, õigemini just neil peaks klassikalise filoloogiaga paremini olema

Nonii, esimene mittekorraldaja kommentaar ja kohe keelenats:) aga ta ise on sellise nime endale pannud. Google näitab "IIIrd"'i kohta 1,360,000 tulemust ehk kui vale ta ikka saab olla. Eksida võivad ka paljud samas...

Serial K
27-03-2012
kell 14:51

no nii vale kui et lihtsalt vale. aga muusikat see tõesti ei puuduta.

Koit
27-03-2012
kell 21:24

Alanud on Väljasõit rohelisse 10-tollise debüüt-EP "Külastus" ettetellimine

Alanud on ansambli Väljasõit rohelisse 10-tollise debüüt-EP "Külastus" ettetellimine. Vinüülplaat, mille annab välja seni leftfield elektroonikale ja hip-hop’ile keskendunud Eesti plaadifirma Onesense Music, näeb ilmavalgust 7. mail. Plaati saab aga juba ette tellida Onesense Music’u Bandcampi lehel. Vinüüliga saab iga plaadiostja kaasa ka digitaalselt allalaetava albumi, millel on mõned lisalood. Plaadil olev materjal on üles võetud Väljasõit rohelisse proovikambris live’na ehk teisisõnu on kõik kuuldav korraga sisse mängitud ja lauldud ning midagi hiljem ülemängitud ei ole.

Plaadi lugusid mängib Väljasõit rohelisse ka reedel, 30. märtsil kl 23:30 Brainlove Records'i, Projekta ja Odessa Popi ühisel showcase'il kinos "Sõprus".

„Külastuse“ kuulamine ja ettetellimine.

terro
28-03-2012
kell 15:10

Ja väike eelprevjuu ÖÄKi kupleeprogrammist - kogum vanu linte ja uusi võtteid:
http://soundcloud.com/eestipops/k-on-tape-sampler

Koit
28-03-2012
kell 19:10


Tall Stories ajas ka juttu

Koit
28-03-2012
kell 22:40

Rõõm on jagada kolmandat remix'i UK ja Eesti artistide ühiselt remix-EP-lt. UK artist Mat Riviere on loonud mõtliku versiooni Eesti ansambli Candy Empire'i palast "Forming", mis leidub ka 30. märtsil ilmuval Candy Empire'i debüüt-EP-l. Mõlemad bändid esinevad reedel, 30. märtsil Brainlove Records'i, Projekta ja Odessa Popi ühisel showcase'il kinos "Sõprus".

Candy Empire "Forming" (Mat Riviere remix):
Candy Empire "Forming" (Mat Riviere remix)

Koit
28-03-2012
kell 22:41

njah, lugusid siiski üks..

Koit
29-03-2012
kell 11:48

Tänasest on kuulatavad kõik neli remixi, mis jõudsid "TMW 2012 Remix-EP"-le. Kahe remix'iga on esindatud Candy Empire (EE), ühega Mat Riviere (UK) ja ühega Napoleon IIIrd (UK).

Head kuulamist!

Koit
30-03-2012
kell 16:24

bändid kohal, heli ja valgus näivad ilusad...

kohtumiseni õhtul!

fs
30-03-2012
kell 17:04

need Tall Storiese tyybid jõlkusid mingi aeg tagasi Harju tänaval. yks nägi hirmus noor välja.

klavestra
31-03-2012
kell 13:20

Väljasõit rohelisse on jätkuvalt parim syda
olen märtsis juba kolmel nende livel käinud ja ikka ei saa küllalt

Candy Empire jättis kah hea mulje, kuigi kahjuks nende tervet setti ei kuulnud, sest töötava sularahaautomaadi otsimine röövis väärtuslikku aega

k.pult
31-03-2012
kell 14:17

Väljasõit rohelisse on jätkuvalt parim
olen märtsis juba kolmel nende livel käinud ja ikka ei saa küllalt


Täitsa nõus! Mul oli eilne nende teine live selles kuus. Liidan nemadki nende bändide nimekirja, kelle live ma ei tohi tulevikus maha magada.

Koit
31-03-2012
kell 16:08

korraldajate poolt suur aitäh tulijatele! oli rahvarohke ja meeleolukas.

Pagan
31-03-2012
kell 18:28

Väljasõit rohelisse oli tõesti võimas!

Koit
01-04-2012
kell 23:28


ilmunud on mõned videoklipid reedesest Sõpruse showcase'ist:

Candy Empire
Candy Empire 2
Napoleon IIIrd
Mat Riviere
ÖÄK

Koit
01-04-2012
kell 23:42


Pilte

(autorid Birgit Pauklin ja Riina Varol)

Koit
02-04-2012
kell 13:00

Aron Urbi kaunid pildid

Koit
25-05-2012
kell 18:44


TMW käigus sündinud UK ja Eesti artistide Remix-EP nüüd tasuta allalaetav SIIN