20-04-2012 kuni 28-04-2012 Jazzkaar 2012

ivo
06-12-2011
kell 15:21
Kes:
Amadou & Mariam (Mali)
Jan Garbarek (Norra)
Lizz Wright (USA)
The Brand New Heavies (UK)
Kus:
(täpsemat asukohta pole märgitud) Tallinn
Millal:
20-04-2012
Lõpp:
28-04-2012
Lisainfo:
Tallinna 23. Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 20.- 28. aprillini 2012. Festivali kogukava avalikustatakse veebruari alguses.

Soodushinnaga piletid müügil 31. detsembrini Piletilevi müügikohtades, Statoili jaamades ja internetis www.piletilevi.ee . Nokia Kontserdimaja kontsertide piletid müügil ka Ticketpro kassas ja www.ticketpro.ee .

Elioni klientidele Jazzkaar 2012 peaesinejate kontsertide piletid -20%. Soodushinnaga pileteid on piiratud koguses. Vaata lisa www.elion.ee .

www.jazzkaar.ee

Kava:

http://www.jazzkaar.ee/et/kavad-kus-mis-toimub/jazzkaar-2011-1
(ära lase eksitada aastaarvust aadressis)
Kes tulevad?
ivo
06-12-2011
kell 15:22

Jazzkaar 2012 peaesinejad nüüd teada!

Jazzkaar » Jõulujazzi festival jõuab sel nädalal särava finaalini ning juba on Jazzkaarel võimalik rõõmustada muusikasõpru kevadise suurfestivali Jazzkaar 2012 peaesinejate väljakuulutamisega. Sel korral on tippude kolmikuks Jan Garbarek (Norra), Lizz Wright (USA) ning The Brand New Heavies (UK)! Jazzkaar 2012 peaesinejate kontsertide piletid tulevad müüki kolmapäeval, 7. detsembril.

Jazzkaare festivali läbi aegade üks armastatumaid muusikuid, Norra saksfonistaar Jan Garbarek, tuleb kevadel uue kava ning uue ansamblikoosseisuga, kus osaleb ka india löökpillivõlur Trilok Gurtu. Esmakordselt esinevad Eestis Ameerika uue põlvkonna jazzidiiva, sametise häälega lauljatar Lizz Wright ja inglise klubimuusika legend-grupp the Brand New Heavies.

Põhjamaise jazzikõla üks peamisi arhitekte ning praeguse globaalse jazzmuusika üks suurmehi norralane Jan Garbarek on saksofonilegend juba oma eluajal. Tema saksofoni tunneb ära tuhandete seast, tema tõlgitsusnüanssides ja helivärelustes on midagi nii erilist, et seda jäljendada on võimatu. Trilok Gurtu oma mitmekülgse löökpillide arsenaliga, india rütmide ja maailmamustritega lisab ansambli muusikale kordumatu koloriidi. Jan Garbarek Groupi kontsert toimub 28. aprill kell 20.00 Nokia Kontserdimajas.

Lizz Wrighti (USA) soe hääl ja suur sisendusjõud on talle edu toonud kogu maailma lavadel ning 32-aastane lauljatar kuulub juba kindlalt jazzvokalistide eliiti. Maineka plaadifirma Verve artistina on ta oma nime all välja andnud neli edukat albumit. Läinud suvel tuuritas ta Euroopa suurtel festivalidel koos Jazzkaare lemmikute Angelique Kidjo ja Dianne Reevesiga. Eestis esineb Lizz Wright esmakordselt, kontsert Jazzkaar 2012 festival raames toimub Nokia Kontserdimajas 27. aprill kell 19.00.

Acid jazzi legend-grupp Londonist The Brand New Heavies on enam kui veerandsaja tegutsemisaastaga kuulsust kogunud kogu maailmas. Selle stiili teerajajana on nad ristanud jazzi, funki ja hip-hopi neile ainuomasel moel. Grupi plaate on tänaseks müüdud enam kui kolm miljonit – superlood „Never Stop“, „Dream on Dreamer“ ja „You Are the Universe“ on vaid pika hittide loetelu algus. Pidu toimub 27. aprillil kell 22.00 Rock Cafes.

ivo
14-02-2012
kell 16:51

23. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar 2012 kolib mere äärde!

Päike käib juba kõrgemalt ja peagi on muusikasõpradel põhjust hakata ootama kevadist suurt jazzipidu – Jazzkaar saabub tavaliselt koos esimese suure soojalainega. Jazzkaare kodu on sel korral mere ääres – spetsiaalselt Jazzkaarele püstitatud unikaalses Merepaviljonis Reisisadamas. Tegemist on 1170 m2 elegantse paviljoniga, mis mahutab ca 1000 kuulajat ja kuhu on selleks ajaks loodud mõnus festivaliala. Kaarja katuse ja läbikumava fassaadiga Merepaviljon koos meeleoluka publikuala, kohvikute, näituste ja selle ümber loodava keskkonnaga on tervik, mis täidab festivali vajadused ja annab külalistele võimaluse nautida mereäärset linnakeskonda koos jazzmuusikaga.

Festivali peaesinejad

Festivali peaesinejad on Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu (Norra-India), Lizz Wright (USA), Brand New Heavies (UK) ja Amadou & Mariam (Mali). Kahekümne kolmandat korda toimuv rahvusvaheline festival toimub 20. – 29. aprillil ja kutsub seekord esinema muusikud Prantsusmaalt, Inglismaalt, Indiast, USA-st, Malist, Luksemburgist, Saksamaalt, Sloveeniast, Taanist, Soomest, Norrast, Rootsist, Austriast jm. Tallinna kõrval jõuab Jazzkaar ka kuueteistkümnesse Eesti linna ja asulasse. Festivali avakontserdil esineb maailmamuusika ansambel Amadou ja Mariam, kes on Euroopa turneel oma uue albumi esitluskontsertidega. Ansambli superstaarid, kaks pimedat Mali juurtega muusikut, on end laulunud kuulajate südameisse.

Esimese nädalavahetuse märksõnad on noor euroopa jazz, perekesksus ja linnaruum

Festivali alguse fookus on suunatud noorele publikule ja noortele esinejatele. Külakosti toob Jazzkaarele sel korral Euroopa noorte professionaalide festival „12 Points“, mille mullused kolm parimat kollektiivi Kaja Draksler Acropolis Quintet (Sloveenia), Elifantree (Soome-Rootsi) ja MeTall-O-PhoNe (Prantsusmaa) esinevad neljas Eesti linnas. Kõige väiksematele muusikasõpradele pakub külakosti imearmas taani ansambel Djanzz, mis viib lapsed ja nende vanemad lõbusate fantaasiate maale. Pühapäeval, 22. aprillil kutsub Jazzkaar avastama Kalamaja põnevaid paiku nagu Kalamaja park, kultuurikilomeeter, Kalju kirik, F-hoone, Estonia klaverivabrik – toimuvad publikule tasuta sissepääsuga mõnusad kammerlikud ja atmosfääri esiletõstvad kontserdid, Merepaviljonis toimub sel päeval suur vastloodud Folkorkestri kontsert – ka sinna on sissepääs prii.

Eesti muusikud fookuses

Eesti muusikud on sel korral esindatud suurte projektidega nagu Estonian Vocal Gala, kus esinevad kümme suurepärast jazzilauljat; Tõnis Mägi koos suure bluusiansambliga esitab kavas “Muus-Bluus” oma bluusilikke lugusid; Eesti bassiässad eesotsas Raul Vaiglaga on laval koosseisus Aces of Basses. Veel on festival esinemas mullu Noore Jazzitalendi preemia pälvinud Joel Rasmus Remmel oma trioga, Oleg Pissarenko, Jaak Sooäär, Raivo Tafenau, Meelis Vind, Villu Veski ja paljud teised.

Tänase jazzimaailma suunanäitajad

Euroopa tänase jazzi erinevaid suundumusi ja tipptaset esindavad ansamblid Das Kapital (Saksamaa-Prantsusmaa-Taani), Tingvall Trio (Saksamaa), The Flow (Austria), Jo Stance (Soome), Vigleik Storaas Trio (Norra), festivali 12 Points Plus esinejad ja muidugi festivali peaesinejad-superstaarid Jan Garbarek Group (Norra), kus teeb kaasa maailmakuulus India löökpilliguru Trilok Gurtu ja inglise klubimuusika legend The Brand New Heavies. Jazzi kodumaa Ameerika staaridest on kohal maailma altsaksofonististide esinumber Rudresh Mahanthappa india muusikast inspireeritud kavaga Samdhi, ameerika kõige hõivatumaid ja armastatumaid bassiste Christian McBride, kes võitis pühapäevasel Grammyde jagamisel oma orkestriga teise Grammy ja noor sametise häälega lauljatar Lizz Wright.

6. korda antakse üle Jazziauhinnad

Jazzkaare kuldsponsor on Elion, kelle toetusel antakse kuuendat korda välja Jazziauhinnad. Jazziauhindadena antakse üle 3200 euro suurune stipendium, noore Jazzitalendi auhind ning Jazziedendaja preemia.

„Kui kasutada metafoori, siis jazz on muusikastiil, mis nagu voolav veenire püüab kivisel maastikul leida teed suurema veekoguni ehk publiku südamesse. Teekond on kohati keeruline, kohati ootamatu, kuid alati läbib see seni veel tundmata rada. Jazziga on see ju samuti nõnda, et uued helilised katsetused viivad publiku ennenägematutele helimaastikele pakkudes kõrvale üllatusi ning avastamisrõõmu. Elion Jazzkaare toetajana hindab festivali korraldajate soovi pakkuda publikule uusi helilisi naudinguid ning käia mööda tallamata radu. Uudsus, uute radade avastamine ning jõudmine neid radu pidi inimeste südameni – need on põhimõtted millest lähtub ka Elion ja seetõttu oleme Jazzkaart ka nii pikaajaliselt toetanud,“ rääkis Elioni juhatuse esimees Arti Ots.

Jazz üle linna!

Eesti noored muusikud Otsakoolist ja mujalt täidavad Tallinna tänavad ja pargid hoogsa muusikaga, neid võib esinemas kuulda ka sadamas, kaubanduskeskustes, trammis ja mujal. Noored talendid esinevad ka lõunakontsertidega Teater NO99 Jazziklubis, hoogu saab juurde Jazzimaali projekt ja leidub muudki põnevat.

Sel aastal saab esmakordselt teoks ka jazziturismi projekt, koostöös EASiga, mille raames ootame Tallinnasse jazzihuvilisi kultuurituriste Põhja-Euroopast, aga ka Saksamaalt ja Venemaalt. Festivali kajastavad operatiivselt vabatahtlikud reporterid ja fotograafid, mitmetest kontsertidest toimuvad otseülekanded ja salvestused Eesti Rahvusringhäälingu vahendusel. Jazzkaar teeb festivali raames koostööd Eesti Jazzliidu, Georg Otsa nimelise Muusikakooli, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Eesti Kontserdiga, samuti festivalidega April Jazz, Rigas Ritmi ja Kaunas Jazz.

helens
14-02-2012
kell 19:46

Amadou & Mariam uudis on küll väga hea!

nende 2008 albumi "Welcome to Mali" produtseeris Damon Albarn, 2005 albumi Manu Chao

väga väga hea

ivo
09-04-2012
kell 17:26

Algab Elioni jazziauhindade hääletus

Elion koos Jazzkaarega annab juba kuuendat aastat välja Elioni Jazziauhinda, mille eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loominguliselt tegusamaid jazzmuusikuid. Esmakordselt saab nominentide hulgast oma lemmiku valida ka publik.

Jazziauhinda antakse välja 2007. aastast. Senini on võitja valinud välja jazzispetsialistidest –kriitikutest, raadioajakirjanikest, muusikutest, Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare esindajatest – koosnenud žürii. Selleks, et jazzi kuulajale lähemale tuua, on 2012. aasta auhinna saaja valimisse kaasatud ka publik. Žürii ja publiku hääled jagnevad võrdselt.

Hinnatakse eesti muusikuid, kes on kolme viimase aasta jooksul enim silma paistnud aktiivse loomingulise tegevusega. Auhinna nominentideks, kelle seast tuleb kuulajatel ja žüriil valik teha, on esitatud viis eesti väga silmapaistvat muusikut: Taavo Remmel, Mihkel Mälgand, Villu Veski, Toomas Rull ja Meelis Vind.

Varasematel aastatel on Elioni Jazziauhinna pälvinud Jaak Sooäär (2007), Tanel Ruben (2008), Siim Aimla (2009), Raivo Tafenau (2010) ja Kristjan Randalu (2011).

Elioni Jazziauhind kätkeb endas peale sellega kaasneva tunnustuse ka maineka eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu taiest, 3200 euro suurust stipendiumi ning võimalust kontserdisalvestuseks Eesti Televisioonis.

Selle aasta auhinna saaja poolt saab hääletada perioodil 9. – 18.04 Elioni kodulehelwww.elion.ee. Seal saab ka nominentide tööde ja muusikaga lähemalt tutvuda. Hääletajate vahel loositakse välja hulgaliselt auhindu. Peaauhinnaks on 16GB Apple iPod Nano MP3-mängija, lisaks loositakse välja jazzartist Ingrid Lukase autogrammiga CD-d, Jazzkaare kontserdipileteid ning festivali t-särke.

2012. aasta Jazziauhindade võitjad tehakse teatavaks jazzisaadik Rudresh Mahanthappa (USA) kontserdil Merepaviljonis 26. aprillil algusega kell 18.00.

„Vaatamata soliidsele eale on iga Jazzkaare festival oma nägu ning sisaldab uudseid jooni. Peame juba kuuendat aastaks oluliseks Eesti jazzi arengut innustada ja oma klientidele, töötajatele ja koostööpartneritele elamusi pakkuda,“ selgitas Elioni peadirektor Arti Ots ettevõtte panust Jazzkaare toetamisel.

Vaata lisa: www.jazzkaar.ee ning https://www.elion.ee/eraklient/leht/jazzkaar

ivo
26-04-2012
kell 13:45

Jazziauhindade võitjad teada!

Festival Jazzkaar annab koostöös Eesti suurima telekommunikatsiooni- ja IT ettevõtte Elioni ja Eesti Jazzliiduga kuuendat korda välja Eesti jazziauhinnad. Auhinnatseremoonia toimub neljapäeval, 26. aprillil kell 18 algaval kontserdil Merepaviljonis, kus esinevad Joel-Rasmus Remmel Trio ja Ameerika saksofonistaari Rudresh Mahanthappa kvartett. Tänavused võitjad on Villu Veski, kes pälvib Elioni Jazziauhinna, Noore Jazzitalendi auhind läheb trummar Kaspar Kallustele ja jazziedendaja auhinna pälvib Viljandi kontserdikorraldaja Aivar Trallmann.

Elioni Jazziauhinna eesmärk on tunnustada Eesti tegusamaid ja isikupärasemaid jazzmuusikuid nende kolme viimase aasta saavutuste eest. Sel aastal pälvib auhinna saksofonist, ansamblijuht, pedagoog ja Muhu jazzifestivali JuuJääb korraldaja Villu Veski. Ta on kontserte andnud koos muusikutega Fääri saartelt, Havailt, Argentinast, Hispaaniast, Indiast ja mujalt üle maailma. Villu Veski tuntuim ansambel on koos Tiit Kallustega loodud NordicSounds, millega nad on andnud sadu kontserte ja salvestanud neli albumit. Lisaks on Villu Veskil mitmesuguseid innovaatilisi projekte ja klubijazzi kooslusi. Tema muusikat võib kuulda ka filmides. Jaanuaris tähistas Villu Veski mitme kontserdiga oma 50ndat juubelisünnipäeva. Tänavusel Jazzkaarel annab ta kolm kontserti kvintetiga NordicSounds, kus külalistena astuvad üles Fääri saartelt pärit võluväega lauljatar Eivør ja bassist Mikael Blak.

Elioni Jazziauhinna annab üle Elioni juhatuse esimees Arti Ots, kes märgib, et seekord valiti jazziauhinna võitja žürii ja publiku arvamusi võrdselt arvesse võttes. Ja keda muusikutest ei huvitaks publiku arvamus. „Tänavune laureaat Villu Veski on edukas kõigis oma tegevusvaldkondades, ta on väga palju teinud selle heaks, et kuulajaid tuua jazzi juurde – kõneldes publikuga läbi põhjala looduse häälte on Villu Veski püüdnud leida ühisosa kuulaja ja muusikute vahel ning on toonud jazzi publikule lähemale“. Elioni Jazziauhind kätkeb endas 3200 euro suurust stipendiumi, maineka eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu valmistatud temaatilist taiest ning võimalust salvestada oma kontserdikava Eesti Televisoonis.

Noore Jazzitalendi Auhinna pälvib Kaspar Kalluste. Noore Jazzitalendi Auhinna eesmärk on tunnustada noort, kuni 26-aastast andekat muusikut, kes on saavutanud märkimisväärset edu oma loomingu ja tegevusega. 24-aastasel trummaril, kes on EMTAs omandamas magistrikraadi, on ette näidata pikk nimekiri koostööpartneritest, kelle seas on nii pop-, rock- kui jazzartiste. Ta on esinenud arvukatel kontsertidel, teinud salvestusi televisioonis ja heliplaadistuudiotes. Kalluste jazzikoosseisudest on tuntuim Frank Frank. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu skulptuuri, salvestusvõimaluse Eesti Raadios, auhinna Eesti Fotolt ning võimaluse esineda Jazzkaare järgmise kontserdihooja jooksul.

Jazziedendaja Auhinna pälvib Aivar Trallmann. Auhinna eesmärk on tunnustada üksikisikut, kes on oma tegevusega andnud suure panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Aivar Trallmann on 17 aasta jooksul korraldanud üle 250 jazzikontserdi Viljandis. Viimaste aastate olulisemad sündmused on olnud „Koolijazz” ja „Viljandi Jazzkaareke“, lisaks korradab ta aastas kümneid välismaa ja eesti artistide kontserte. Ta on kirjutanud kontserdiarvustusi ja teinud intervjuusid muusikutega ajalehele „Sakala”. Juba kaheksandat aastat korraldab ta noori muusikuid innustavat laager-festivali „Koolijazz=Jazzikool”, kus noortega töötavad tunnustatud eesti jazzmuusikud – tänavuse laager-festivali töös osales 80 noort jazzihuvilist muusikut üle-Eesti. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu skulptuuri ja vabapääsmed kõigile Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu korraldatavatele kontsertidele hooajal mai 2012 – aprill 2013.