29-03-2012 kuni 31-03-2012 Tallinn Music Week 2012

ivo
29-11-2011
kell 15:08
Kes:
7NS2
Anto Õnnis
Ekke Västrik / Mart Vainre (VJ)
Abraham's Cafe
Age Juurikas (klaver)
Ajavares
Ajukaja
Alina Orlova (LT)
Allan Vainola ja Unenäopüüdjad
And Then You Die (FIN)
Andreas Lend (Tšello)
Andres Lõo
Animal Drama
Anne Liis Poll (hääl) ja Anto Pett (klaver)
Ans.Andur
Ansambel U:
Anu Taul
Ardo Ran Varres
Argo Vals Band
Artimus Ensemble keelpillitrio - Magdalena Filipczak (viiul, PL), Ula Ulijona (vioola, LT), Henry-David Varema (tšello)
Arvo Leibur (viiul), Terje Terasmaa (löökpillid), Heiki Mätlik (kitarr)
August Hunt
Barthol Lo Mejor
Bass Lion (LV)
Bedwetters
Bendagram (FIN)
Bert on Beats
Betoonking
Bisweed
Bombillaz
Boogie Company
Brian Melvin's Global Village
C.o.u.g.h.
Candy Empire
Cantilena
Centron
Ceremonial Perfection
Dahling
Dave Storm
Deyal
Dikanda(PL)
Direktor
Diver(AT)
DJ Sin
Doug Tielli (CA)
Dramamama
DZA (RUS)
Eesti Rahvusmeeskoor
Einar Stray (NO)
Elephants from Neptune
Epordwerk
Espirit
Estoner
Estonian Voices
Fonovel (PL)
Free Tallinn Trio
Galina Grigorjeva
Galvanic Elephants
Get Your Gun (DK)
Goresoerd
Gorõ Lana
Head Heart Hands (FIN)
Helen Lokuta (metsosopran)
Heli Ernits (oboe)
Herald
Holy Esque (UK)
HU?
Hukkunud Hinged
Husky Rescue (FIN)
IIRIS
Indivision
Instrumenti(LV)
InZtance
Jaak Lutsoja
Jaakko & Jay (FIN)
Jagaspace
Janno Kekkonen
Junk Riot
Kazk
KGB
Knihv
Kosmofon
KPM
Kreatiivmootor
Käärkäsi
Kyka
Laika Virgin
Legshaker
Liis Lemsalu
Liisa Hirsch
L-ow
Luka
Machineries of Joy
Malcolm Lincoln
Mari Kalkun
Markas Palubenka(LT)
Mart Avi
Mat Riviere (UK)
Merimell
Metsakutsu
MHKL & K-Sein
Mikk Üleoja
Mimicry
Mirjam Tally
Mona De Bo (LV)
Mono No Aware (GER)
Motorama (RUS)
Mutated Forms
Napoleon IIIrd (UK)
Neoandertals
Neuronphase
Nikns Suns
Oksana Sinkova (flööt)
Oliver Kuusik (tenor)
Orelipoiss
Ott Lepland
OYT
Paabel
Phlox
Planeet
Prezioso
Põhjamaade Hirm
Raadz
Reckless
Redneck Rampage
Rein Rannap (klaver)
Reket
Ricky Inch
Rime (FIN)
RockCrime
Rubik (FIN)
Rulers of the Deep
Rütmiallikal
saksofonikvartett SaxEst
Sander Mölder
Sepia (FIN)
Sergejs Jēgers (LV)
Several Symptoms
Sex Drive Live
Shelton San
Shotgun Club (FIN)
Sibyl Vane
Sigrid Kuulmann (viiul) ja Marko Martin (klaver)
Silver Sepp
Slin
Spin Science
Stockers! (FIN)
Strand...Rand
Superskankers
Svjata Vatra
SyrCity
Zebra and Snake (FIN)
Zebra Island
Zetod
Zorg
Taavi Kerikmäe
Taavi Peterson ja Üdi
Taavo Remmel
Talamak
Talbot
Tall Stories (UK)
Tapper
Tatjana Kozlova
Tenfold Rabbit
The Blinking Lights
The Duke (FIN)
The New Tigers (FIN)
The Nymph
The Princes
Tiger Milk
Tiit Kikas
Toomas Vavilov
Una Corda
Vaiko Eplik & Eliit
Wecan
Vesikas
Viljandi Guitar Trio
Virgo Veldi (saksofon)
Väljasõit Rohelisse
Wyrm Sub Terra
ÖÄK
X-Panda
Kus:
Erinevad kohad Tallinnas, Tallinn
Millal:
29-03-2012
Lõpp:
31-03-2012
Lisainfo:
http://www.tallinnmusicweek.ee

Loe lisaks: "Mida tähendab Tallinn Music Week artistidele?"

http://www.rada7.ee/artikkel/49142/Mida-tahendab-Tallinn-Music-Week-artistidele/
Kes tulevad?
ivo
29-11-2011
kell 15:08

Tänasest on avatud artistide sooviavaldusvoor Tallinn Music Week 2012 festivalile

29.-31. märts 2012 toimub neljandat korda festival Tallinn Music Week. Tegemist on talendifestivaliga, mille eesmärgiks näidata kodupublikule põnevaimat ja aktuaalseimat Eesti muusikat ning tutvustada meie parimaid artiste ka rahvusvahelisele muusikatööstusele ning muusikapressile. Igal aastal saabub märtsi lõpus toimuvale muusikatööstuse konverentsile ja Eesti muusika festivalile ligi 150 rahvusvahelise profiiliga muusikaettevõtjat ja muusikaorganisatsioonide esindajat - see annab Eesti artistidele unikaalse võimaluse jääda silma olulistele festivalidele, plaadifirmadele, rahvusvahelistele agentuuridele, kirjastajatele ja välispressile.

Alates tänasest on avatud veebipõhine taotlusvoor kõigile asjast huvitatud artistidele, kellel on soov järgmisel Tallinn Music Weekil üles astuda. Taotlusvoorus osalevad võrdsetel tingimustel ka artistid meie naaberriikidest, kuid festivali prioriteet on keskenduda just Eesti talendile. Taotlused on oodatud kõiki muusikastiile viljelevailt muusikakollektiividelt, kes tunnevad, et on valmis tegutsema ka välisturgudel ning panustama oma karjääri nii muusikalise arengu kui professionaalse asjaajamise osas.

Taotlusvoor on avatud kuni 8. jaanuari südaööni ning kaaluka argumendina võetakse otsustusprotsessis arvesse ka artisti oskust presenteerida end läbi tutvustava teksti, promopiltide ja muu lisamaterjali, mis sooviavaldusega kaasas käivad. Taotlusvorm on kättesaadav siin: http://www.tallinnmusicweek.ee/artist_register_2012.php

Avatud on ka delegaatide registreerimine Tallinn Music Week konverentsile varajase registreerija soodushinnaga 80 EUR: http://www.tallinnmusicweek.ee/register_2012.php

Tallinn Music Week konverents toimub 30-31 märtsil 2012 Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses.

tess
29-12-2011
kell 23:11

Artistide sooviavaldusvoor festivalile Tallinn Music Week kestab 9. jaanuarini

Tallinn Music Week toimub neljandat korda 29.-31. märts 2012. Artistidel, kel on huvi festivalil esineda, on võimalik oma soovist teada anda läbi veebipõhise taotlusvormi, mille leiab festivali
kodulehelt. Taotlusvoor on pikendatud kuni 9. jaanuari südaööni.

Otsustusprotsessis võetakse kaaluka argumendina arvesse ka artisti oskust presenteerida end läbi tutvustava teksti, promopiltide ja muu lisamaterjali, mis sooviavaldusega kaasas käivad. Taotlused on oodatud kõiki muusikastiile viljelevailt muusikakollektiividelt, kes tunnevad, et on valmis tegutsema ka välisturgudel ning panustama oma karjääri nii muusikalise arengu kui professionaalse asjaajamise osas.

Ehkki festivali prioriteet on keskenduda just Eesti talendile, osalevad taotlusvoorus võrdsetel tingimustel ka artistid meie naaberriikidest. Rahvusvaheline huvi Tallinn Music Weeki vastu on kasvanud jõudsalt - tänaseks registreerunud artistidest on pea pooled välisartistid. Üle
saja registreerunu hulgas on artiste Lätist, Leedust, Poolast, Venemaalt, Soomest, Norrast, Taanist, Suurbritanniast, Itaaliast ja Islandilt.

Festivali kommunikatsioonijuht Ivo Kiviorg: "Oleme aastaringselt toetanud oma artiste erinevatel välisfestivalidel nagu EuroSonic, Brainlove Festival, Great Escape, Positivus, Popkomm, Waves Vienna, Iceland Airwaves, Musiikki & Media ja Musamessut ning sellega tõstnud ka rahvusvahelise muusikatööstuse huvi Tallinn Music Weeki vastu. Registreerunud artistide valik on juba praegu äärmiselt põnev, kuid ootame viimase taotlusnädala jooksul veelgi tugevamat Eesti artistide huvi."

triip
29-12-2011
kell 23:36

vahva!

helens
05-01-2012
kell 19:52

iih kui tore - vaadake kaks Eesti plaati leiab siit "albums of 2011" listist ka - listi koostas Kieron Tyler (MOJO, the Arts Desk)

http://kierontyler.blogspot.com/2011/12/albums-of-year-2011.html

ivo
24-01-2012
kell 12:14

Tallinn Music Week festivali programmis osalemiseks laekus sooviavaldusi 418 artistilt 23 riigist

Neljandat aastat aset leidva festivali Tallinn Music Week programmi koostamine on alanud. Kokku on tänaseks oma sooviavaldused saatnud 418 bändi ja artisti, kattes stiililiselt kogu muusikaspektri nüüdisklassikast kuni raskema rockini.

Kolme toimumisaastaga on festival kogunud oluliselt rahvusvahelist tuntust ning sooviavaldusi on laekunud lisaks Eestile Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist, Islandilt, Lätist, Leedust, Venemaalt, Valgevenest, Ukrainast, Poolast, Tšehhist, Itaaliast, Austriast, Saksamaalt, Hollandist, Inglismaalt, Šotimaalt, USAst, Kanadast, Austraaliast ning Jaapanist.

Tallinn Music Week levib taas üle kogu Tallinna linna ning täidab muusikaga põnevaimad klubid ja kontserdisaalid. Kristo Rajasaare, festivali programmijuht: „Mitmed kontserdikohad ja esitlejad on saanud juba TMW klassikaks, nagu Jazzkaar ja Viljandi Folk oma kavaga teatris NO99, Hard Rock Laager Tapperis, Hea Uus Heli ja Rabarock Von Krahli teatris ja baaris, samuti pakub kahes saalis programmi Rock Café. Teist aastat koostab oma showcase'i klubi Korter. Odessa Pop esitleb koostöös UK plaadifirmaga Brainlove artiste Sõpruse kinos – tegemist on talendivahetusprogrammiga Projekta, mille raames jõuavad Eesti artistid ka mai kuus Londonis toimuvale festivalile. Uutest kontserdikohtadest on TMW kavva lisandunud veel Katel ning klubi Studio Sauna tänaval. Eesti Muusika Arenduskeskus koostöös Interpreetide Liidu ja Pille Lille Muusikute Toetusfondiga presenteerib andekaid klassikalise muusika interpreete Estonia Kontserdisaalis ja Eesti Muusika Päevad tutvustab Eesti nüüdisheliloomingut Mustpeade Majas. Erakordselt suurt huvi tunnevad festivalis osalemise vastu ka meie naaberriikide artistid, ainuüksi Soomest laekus Tallinn Music Weekile sel aastal 54 programmitaotlust.“

Selgi korral ei uuri Eesti muusikamaastikku mitte ainult me ise, vaid ka hulk Euroopa olulisemate showcase-festivalide korraldajaid ja muusikaajakirjanikke, mänedžere, agente, plaadifirmasid ja kirjastajaid. Järjest täienev delegaatide nimekiri on leitav festivali koduleheküljelt.

ivo
30-01-2012
kell 11:55

Juba viiendat korda Eestis toimuval Garage48 üritusel on sel korral fookuses 48 tunniga uute Interneti- ja mobiilipõhiste muusikatoodete loomine. Garage48 on sel puhul ühendanud jõud muusikatööstuse konverentsi ja festivali Tallinn Music Week’iga. Garage48 Tallinn Music 2012 leiab aset 23-25. märtsil Ülemiste Citys.

...

Viis parimat välja valitud uut toodet või teenust osalevad nädal hiljem festivali Tallinn Music Week rahvusvahelise konverentsi raames toimuval pitching seansil, kus projekte hindavad ja kommenteerivad rahvusvahelise muusikatööstuse tipptegijad ja võimalikud investorid.

Pikemalt: http://www.rada7.ee/teema/59634

ivo
31-01-2012
kell 16:48

Positivus festival paneb Tallinn Music Weeki raames üles oma lava

29-30. märtsil toimuva Tallinn Music Week festivali raames esitleb esmakordselt ühte festivalilavadest Baltikumi suurim muusikafestival Positivus. Juulikuus Lätis Salacgrivas toimuv ligi 35 000 muusikafänni koguv sündmus toob TMW publikuni ka ühe rahvusvaheliselt tunnustatuma Leedu artisti Alina Orlova, kes jaganud Positivusel lava ka Ewert and the Two Dragonsi ja Iirisega.

Alina Orlova on poola-leedu päritolu laulja-lugudekirjutaja, fotograaf ja kunstnik, kelle loomingus põimuvad leedu luule ja folkloor, hingestatud klaveri- ja keelpilliballaadid, omanäoline ja tujukas balkani muusikatraditsiooni sugemetega, samas põhjamaiselt karge indie-pop. Muusikaajakiri "Mojo" (Kieron Tyler) on tema kohta kirjutanud: “Orlova vokaal uitab aegajalt Radiohead’i radadel, sarnanedes mõnedes lugudes Portisheadiga. Tema album "Mutabor" on aga kinnituseks sellele, et Orlova on Leedule sama oluliseks sümboliks kui Joanna Newsom harfile”.

“Positivusel on eriliselt hea meel esimest korda Tallinn Music Week’i raames esitleda ühte festivalilavadest,” kommenteerib Positivuse peakorraldaja Girts Majors. “On igati loogiline, et piirkonna suurim festival ja olulisim muusikatööstuse sündmus koostööd teevad. Tallinn Music Weekil vaatame alati huviga uusi Eesti ja Leedu-Läti artiste, keda Positivusele valida. Ma usun, et meie muusikaturu arengule on ääretult oluline, et meil on hulk kohalikke artiste, kes lähevad korda ka naaberriikide muusikasõpradele, seega on Baltikumi riikide vaheline muusika-alane koostöö väga oluline.”

Ulatuslikum koostöö Tallinn Music Week ja Postivus festivalide vahel sai alguse juba eelmise aasta juulis, kui koostöös Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011’ga esitleti Läti festivalil Tallinn Music Week’i lava, kus astusid üles Eesti bändid Badass Yuki, Kreatiivmootor, Mimicry, Junk Riot, Nevesis ja Aides. Samalaadne koostöö jätkub ka tänavuse festivali raames.

Tallinn Music Week festival toimub 29-31. märtsil neljandat korda ning ligi 150 esineja seas saab varakevadise Tallinna klubides ja kontserdisaalides näha nii värsket Eesti muusikat läbi kõikvõimalike muusikastiilide kui ka põnevamaid näiteid uuest muusikast ülemaailma. Festivali kava kuulutatakse välja veebruari lõpus.

www.positivusfestival.com
www.myspace.com/alinaorlova

painkiller
31-01-2012
kell 16:57

syda

nullp2ike
31-01-2012
kell 17:14

Lugesin kahemõttelisest lausest avalehel, et Lätis on taas Tallinn, aga seekord siis hoopis vastupidi

ivo
31-01-2012
kell 17:17

sai tõesti kahemõtteline, remontisin :)

tess
22-02-2012
kell 13:29

Tallinn Music Week avalikustas esinejad ning alustas festivalipasside müüki

183 bändi ja artisti kolmeteistkümnest riigist vallutavad 29. märtsist kolmeks ööks ja päevaks Tallinna, et astuda üles Baltikumi suurimal talendifestivalil Tallinn Music Week. Seni võimsaim Tallinn Music Week toob Eesti ja lähiriikide põnevaimad artistid publiku ette kahekümne seitsmel festivalilaval, mille hulka lisaks tavaks saanud festivalilavadele kuuluvad senikuulmatud eksperimentaalsed keskkonnad ehk linnalavad, kus esinejad pakuvad publikule improvisatsioonilisi ja kordumatuid muusikaelamusi.

Näiteks astuvad bändid ja muusikud sel aastal üles Skype’i kontoris, Nordic Hotel Forumi sviidis, LHV pangakontoris, Disaini ja Arhitektuurigaleriis ning Miia-Milla-Manda muuseumis. Kontserdid toimuvad ka plaadipoes Biit, kohvikus Must Puudel, Solarise Apollos ja tänavuses festivalikeskuses Viru Keskuses, mille aatriumis asuvas Eesti muusika- ja disainikohvikus saab TMW-l pakutava kohaliku muusikaga lähemalt tutvuda juba sel nädalal.

Päevased linnalava-kontserdid on publikule tasuta. Tänasest on Piletilevis müügil ka festivali passid, mis võimaldavad sissepääsu kõigisse esinemiskohtadesse.

Festivali põhiprogrammi avab neljapäeva, 29. märtsi õhtul Rock Cafés oma debüütalbumi esitlusega Iiris, kes jagab lava õhtu erikülalise, Soome indie-bändiga Rubik.

Tänavuse festivali programmi on kinnitatud 33 välisesinejat 13 riigist – tuntud Soome bänd Husky Rescue, kes esitleb siin oma uut plaati, Leedu laulja-lugudekirjutaja Alina Orlova, Soome indie lemmiklapsed Jaakko & Jay, The New Tigers ja Zebra and Snake, vene alternatiivrocki bänd Motorama, Briti sooloartist ja produtsent Napoleon IIIrd ja indie-folk bänd Diver Austriast on vaid mõned näited.

Kohalike muusikute stiiliskaala ühest otsast leiame näiteks meie viimase Superstaari Liis Lemsalu, teisest aga grindcore-humoristidest grupeeringu Goresoerd. Tuntumaist eestimaistest esinejatest astuvad festivali erinevail lavadel üles teiste seas Vaiko Eplik, deep-house’i lipulaev Rulers of the Deep, poprokk bande Bedwetters, rockabilli ässad Boogie Company, pianist ja helilooja Rein Rannap, folk-laulja ja lugudekirjutaja Mari Kalkun, iroonilise ideaalpopi leiutajad HU? jt.

Tunnustatud underground-artistidest astuvad üles 90ndate algusest tegutsenud müra-legend ÖÄK, äsja uue kauamängiva üllitanud Shelton San, Euroopa tuuridega rahvusvaheliselt kanda kinnitanud doom-duo Talbot, Paide indie-rocki veteranid Ans. Andur, avangard-metali kontseptualistid Neoandertals, house’i guru Ajukaja, mitmed uue põlvkonna elektroonilise muusika loojaid nagu Sander Mölder või supergrupp OYT, Noortebändi võitja Sibyl Vane jpt. Eesti heliloomingust tulevad esitusele näiteks Mirjam Tally ja Tatjana Kozlova teosed, klassikalise muusika esitajatest astuvad üles Helen Lokuta, Age Juurikas ja teised.

Mitmed kontserdikohad ja esitlejad on saanud juba TMW klassikaks – Jazzkaar ja Viljandi Folk oma kavaga teatris NO99, Hard Rock Laager Tapperis, Hea Uus Heli ja Rabarock Von Krahli teatris ja baaris ning kahte saali täitva pop/rock programmiga Rock Café. Eesti Muusika Arenduskeskus koostöös Interpreetide Liidu ja Pille Lille Muusikute Fondiga esitleb andekaid klassikalise muusika interpreete Estonia Kontserdisaalis ja Eesti Muusika Päevad tutvustab Eesti nüüdisheliloomingut Mustpeade Majas.

Elektroonilist muusikat ja hip-hopi esitleb klubi Korter. Kontserdisari Odessa Pop koostöös UK plaadifirmaga Brainlove ja UK-Islandi agentuuriga Projekta pakub publikule esinejatevalikut kinos "Sõprus". Uutest kontserdikohtadest on festivalikavva lisandunud Kultuurikatel ning klubi Studio Sauna tänaval.

Eesti suurim muusikaportaal Rada7.ee esitleb oma artistide valikut popis miniklubis Hoov. Kodu baaris (endine baar „Juuksur“) möllab pidude seeria Suusabaasis On Tantsupidu. Esmakordselt esitleb ühte festivalilavadest Baltikumi suurim muusikafestival Positivus, millega ulatuslikum koostöö sai alguse juba suvel kui koos Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011’ga esitleti Läti festivalil Tallinn Music Week’i lava.

Sel aastal lööb Tallinn Music Week käed ka rahvusvahelist tuntust kogunud start-up’ide üritusega Garage48: ühiselt korraldatakse nädal enne festivali eriüritus Garage48 Tallinn Music 2012, mille eesmärgiks on tulla avalikkuse ette uute innovatiivsete muusikatoodetega ja heliteemaliste nutitelefoni- või veebilahendustega.

Tallinn Music Week 2012 toimub 29.-31. märtsil. Juba neljandat aastat aset leidva Eesti muusika esitlusfestivali ning muusikatööstuse konverentsi eesmärgiks on näidata publikule põnevaimat ja aktuaalseimat Eesti muusikat, tutvustada meie tugevamaid artiste rahvusvahelisele muusikatööstusele ja muusikapressile ning olla Eesti muusikaettevõtjatele abiks tegevuse laiendamisel välisturgudele. Konverents toimub 30-31 märtsil 2012 Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses koostöös Eesti Muusika Arenduskeskusega.

Festivali peatoetajad on Nordic Hotel Forum ja Skype, toetajad ja partnerid LHV, Tuborg Music, Kultuurikatel, Estonian Air, Tallink, Hansabuss, Viru Keskus, Anne & Stiil, Postimees, ERR, Garage48, Velvet, Aku Collective, Eventech, RGB, Tolm Stuudio, Eesti Muusika Arenduskeskus, EAS, Kultuuriministeerium, Kultuuriväärtuste Amet, Kultuurkapital, Tallinna Ettevõtlusamet, Briti Nõukogu, Piletilevi

Sten
22-02-2012
kell 14:38

Täitsa kena lineup üldiselt, Epordwerk ka lõpuks löögile lastud siis. Mona De Bo on meeldib üllatus.

HaraldHaak
22-02-2012
kell 14:47

Alina Orlova

Oh, põnev kokkusattumus. Avastasin "Leedu Tori Amose" enda jaoks vähem kui kuu aega tagasi, täiesti juhuslikult, otsides, kas keegi on oma albumile nimeks pannud "Mutabor". On küll. Julgen soovitada soojalt.

microfiche
22-02-2012
kell 16:45

alina orlova jättis positivusel juba väga positiivse mulje. mõtlesingi, kuidas teda väiksema rahva seas siseruumis kuulata oleks. vahva, et nüüd saab // kõik muu on ka põnev

bonne
22-02-2012
kell 17:09

INSTRUMENTI !!!! jess!!!!!

Trash
22-02-2012
kell 17:12

Ohoh! Rubik tuleb Tallinnasse!

painkiller
22-02-2012
kell 17:32

tuleb mõnus nädalavahetus ma arvan

Kuratino
22-02-2012
kell 17:55

Oi...laupäev Rockstar´sis saab küll äge olema....Mono No Aware raip majas....ma kardan et kõlarile peab seks puhuks teise rihma peale tõmbama ja naabrid asumisele saatma.....härra eelmine siinkäik viis küll mõneks ajaks kuulmise ja nii et mõnus oli olla kohe.....soovitan soojalt!

FanAttic
22-02-2012
kell 18:16

Tiger Milk on kaaa... :) Endiselt mäletan, kuidas Meos nende viimast kontseri haipis, kuhu ma ei jõudnud, sest jäin truuks Beatsile. Seekord parandame vea, kui vähegi saab :).

tess
22-02-2012
kell 18:29

Tiger Milk on kaaa... :) Endiselt mäletan, kuidas Meos nende viimast kontseri haipis, kuhu ma ei jõudnud, sest jäin truuks Beatsile. Seekord parandame vea, kui vähegi saab :).

Tiger Milk astub üles muide Rada7.ee spetsiaalil(mille kohta tuleb info kohe-kohe), nii et pmst kohustuslik üritus niikuinii ;)

helens
01-03-2012
kell 15:03

heihei, festivalipassid müügil ja tänasest üksikpiletid ka:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/tallinn_music_week_2012/?show=24859

ivo
09-03-2012
kell 16:26

Tallinn Music Weeki konverentsiprogramm kinnitatud!

Talendifestival ning muusikatööstuse konverents Tallinn Music Week esitleb uhkusega oma konverentsiprogrammis intervjuusid kahe tõelise muusikatööstuse staariga, kajastab autoriõiguse ja muusikaekspordi teemasid, räägib muusikaettevõtluse eri vormidest ja lähemalt mänedžeri rollist, arutleb klassikaartistide karjäärivõimaluste üle ning toob rahvusvahelise publiku ette Garage48 Tallinn Music tehnoloogiainnovatsiooni.

Tänavuse konverentsi üks legendaarsemaid külalisi on mänedžer Edward Bicknell, kelle esindatud artistid on müünud ühtekokku üle 155 miljoni albumi ning kelle klientide hulka on kuulunud artistid nagu Gerry Rafferty, Dire Straits, Mark Knopfler, Scott Walker, Bryan Ferry ja The Blue Nile. Oma karjääri alguses oli ta agent ning korraldas kontserte sellistele artistidele nagu Elton John, Black Sabbath, Steely Dan, José Feliciano, The Ramones, Deep Purple, Yes, Ike and Tina Turner, War ja Talking Heads. Bicknell kommenteerinud oma karjääri algust ülikooli alguspäevilt: “Mul oli ainult üks reegel, ma võtsin ainult neid bände, mis mulle meeldisid. Esimese artisti võtsin lavale 100 naela eest – selleks bändiks oli Pink Floyd.” Bicknelli intervjueerib ka vastava kaliibriga mees – Allan McGowan (IQ Magazine, Vip News).

Bicknell on ka asutajaliige mänedžeride esindusorganisatsioonil International Music Managers Forum (IMMF) ning võtab osa paneelist, mis keskendub just mänedžeri rollile artisti karjääri planeerimises. Paneeli modereerib Paul Cheetham (SSC Management, the NMO), osa võtavad veel Tapio Korjus (Rockadillo Records), Virpi Immonen (Backstage Alliance) jt.

Tapio Korjus intervjueerib ka festivali teist legendi – Venemaa üht mõjukamat kultuuritegelast ja rahvusvaheliselt tuntud muusikaajakirjanikku Artemyi "Artjom" Troitskyt. Aastal 1986 Tšernobõli ohvrite toetuseks Nõukogude Liidu esimese suurejoonelise heategevuskontserdi korraldamises osalenud Troitsky on kirjutanud Liidu muusikast mitmeid raamatuid, olnud Venemaal telekanali juht, töötanud peatoimetajana, kirjutanud kolumne ja vedanud vestlussaateid. Tänapäeval on tal oma raadioprogramm, annab loenguid ülikoolis ning tal on oma kontsertagentuur ja plaadifirma. Lisaks on ta Vene keskkonnakaitse liikumise aktiivne liige ning viimasel ajal ka poliitilise protestiliikumise aktivist.

Ärevuse ja põnevusega tasub oodata ka pitching seanssi, kus Garage48 Tallinn Music 2012 parimad välja valitud uued tooted ja teenused esitletakse hindamiseks ja kommenteerimiseks muusikatööstuse tipptegijatele ja võimalike investoritele. Nädal enne Tallinn Music Week konverentsi toimuvale Garage48 üritusele koguneb üheks nädalavahetuseks Tallinnasse nii Eestist kui välisriikidest sadakond vabatahtlikku tarkvaraarendajat, disainerit, turundajat ja visionääri, kelle fookuses on sel korral uute Interneti- ja mobiilipõhiste meelelahutus- ja muusikatoodete loomine. Tallinn Music Weeki paneeli žüriisse on kutsutud oma ala asjatundjad nagu Chris Douridas (KCRW-FM, iTunes jt), Sten Tamkivi (Skype), Juuso Vermasheinä (GigsWiz, Flockified), Indrek Tammeaid (VC Zone) jt.

Sel korral peatutakse konverentsi raames eraldi ka klassikalise muusika teemadel. Lähemalt uuritakse otsustus- ja valikuprotsesse, kuidas jõuavad klassikaartistid ja heliloojad mainekate plaadifirmadeni või kuulsatesse kontserdisaalidesse. Arutletakse, kas edu on võimalik vaid ennast juba kehtestanud agentuuride abil või on võimalik luua tugev bränd ka iseseisvalt. Sellised ja paljud muud olulised küsimused esitab Leelo Lehtla (Pille Lille Muusikute Fond) rahvusvahelise kogemusega osalejatele nagu Guntars Kirsis (Latvijas Koncerti), Andres Siitan (AS Artists), Peter Wilgotsson (Music i Syd) ja Kadri Tali (ERSO / Põhjamaade Sümfooniaorkester).

Lisaks tõsisematele teemadele nagu autoriõiguse ja muusikaekspordi valdkond või muusikaettevõtluse eri vormide ülevaade, ei puudu konverentsilt ka meelelahutuslikum pool. Konverentsiprogrammi lõpetab juba traditsiooniks saanud populaarne „Check My Demo“ seminar, kus festivaliprogrammis olevad bändid saavad ausat ja vahetut tagasisidet oma salvestatud materjalile otse oma ala tugevamatelt tegijatelt. Muusikat mängib ja arutlusringi juhib Raadio 2 muusikajuht Erik Morna.

Tallinn Music Week 2012 toimub 29.-31. märtsil. Juba neljandat aastat aset leidva Eesti muusika esitlusfestivali ning muusikatööstuse konverentsi eesmärgiks on näidata publikule põnevaimat ja aktuaalseimat Eesti muusikat, tutvustada meie tugevamaid artiste rahvusvahelisele muusikatööstusele ja muusikapressile ning olla Eesti muusikaettevõtjatele abiks tegevuse laiendamisel välisturgudele. Konverents toimub 30-31 märtsil 2012 Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses koostöös Eesti Muusika Arenduskeskusega.

Detailne konverentsikava: www.tallinnmusicweek.ee/seminar_2012.php
(Kava täieneb jooksvalt)

Nii konverentsi- kui festivalipääset sisaldavad delegaadipassid (125 EUR) on saadaval: www.tallinnmusicweek.ee/register_2012n.php
Festivalipassid ja piletid on müügil Piletilevis ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti. Festivalipass 35 EUR / ISIC-kaardi omanikule 30 EUR, üksikpiletid 5-12 EUR.

ivo
15-03-2012
kell 11:23

Muusikat tirimiseks, TMW kogumikud!

http://download.tallinnmusicweek.ee/

ivo
26-03-2012
kell 22:44

Sel nädalalõpul on R2 eetris Tallinn Music Weeki festival

Raadio 2 on sel nädalalõpul festivalil Tallinn Music Week. 30. märtsist 1. aprillini kuuleb R2 lainelt eksklusiivseid intervjuusid artistide ja tegijatega, ülekandeid otse sündmuskohalt, kommentaare, lõbusaid hüüatusi, festivalimelu ja rohkelt head Eesti muusikat.

Heidy Purga, R2 peatoimetaja: „Raadio 2 pakub neile, kes ise festivalist mingil põhjusel osa ei saa võtta, võimaluse olla festivalilainel. Nii jõuavad R2 eetrisse TMW esinevad muusikud, intervjuud otse sündmuskohalt ning üldine festivalimelu kajastus. Selle nädala jooksul on Raadio 2 kodumaise muusika pulsil. Festivali erisaated R2 eetris on laupäeval kell 15 - 19 ja pühapäeval kl 16 - 18. Püsige lainel.“

Lisaks terve festivalinädalavahetuse kestvale eriprogrammile on Tallinn Music Week kajastatud ka Raadio 2 festivalinädala-programmis. Enne lõunasööki pakub „Kuulderaadius“ värskelt ilmunud muusikat ning saatejuht Sten Teppan tutvustab omal valikul lähemalt ka artiste Tallinn Music Weeki pikast esinejatenimekirjast. R2 kuulaja tööpäevade lõunakaaslasteks on Maris Üksti ja Tõnu Pedaru, kelle rikkalikus buffeemenüüs on huvitavad külalised, lõbus lobisemine, mõnus muusika ja muud maitsvat. Tallinn Music Weeki teemadel võetakse „Siin me oleme“ luubi alla nii mõnigi põnev persoon, artist või muusikainnovaator. Argipäeva lõpetab ja vaba õhtut alustab „Pleier“ - segu värskest muusikast ning muusika- ja meelelahutuseuudistest, Pleieri pealikud Koit Raudsepp ja Heidy Purga loosivad igal õhtupoolikul välja ka festivalipasse, millega pääseb kõikidele festivali kontsertidele.

Nagy
27-03-2012
kell 10:46

Goresoerd esitleb Tallinn Music Week raames uut videot!

Tallinna surma-metalli orkester Goresoerd avalikustab 29. märtsil oma kodulehel ja Youtube-s uue video loole "Kuningas Direktor". Video presentatsioon suuremal ekraanil toimub 30. märtsil klubis Tapper, kus Goresoerd astub üles Tallinn Music Week "Hard Rock Laager" showcase kontserdil ansamblitega Zorg, Cantilena ning Redneck Rampage!

Video režissöör Grete -Liisa Sihver, kaamera crew: Mark Žandali, Priit Põhjala, Kristina Järvekülg, Mairold Kingsepp, Grimm: Anna Murulauk
Suured tänud: Bruno Palmik, Andres Raudjalg, Urmas Reisberg, MStudio, Cuu Club, Eternal hail: Edgar Pattik and Maarja-Liisa Kivistik

Vaata video treilerit:http://www.youtube.com/watch?v=Nl9WvTRz-Bs

ivo
28-03-2012
kell 16:06

Skype toetab lootustandvaima Tallinn Music Week’il üles astuva artisti karjääriplaane 3500 euroga

Juba neljandat aasta järjest annab Tallinn Music Week’i partner ja toetaja Skype ühele andekale Tallinn Music Week programmis üles astuvale artistile Skype'i „Go Change The World” auhinna. Valiku 183 programmis üles astuva esineja vahel teevad Skype’i esindajad, TMW muusikatööstuse konverentsi delegaadid ning festivalipublik. Auhind on festivaliaastate jooksul kujunenud kodumaiste artistide seas tõeliselt ahvatlevaks hooandjaks professionaalsesse muusikamaailma.

„Muusika ja matemaatika on universaalsed. Et luua head muusikat või innovaatilist tarkvara, on vaja õiget suhtumist, palju vabadust, tohutul hulgal harjutamist ning katsetamist. On vaja koostööd ja avatust. Nii mõeldes leiame väga palju ühist järgmise maailma muutva idee ja ülieduka muusikapala vahel. Mõlema taga on andekad ja töökad inimesed,“ ütles Skype Eesti juht Tiit Paananen. „On suur rõõm toetada Tallinn Music Week’i, mis avab uksi meie muusikale ka väljaspool Eesti piire.“

Auhind summas 3500 EUR on suunatud konkreetseteks tegevusteks artisti rahvusvahelise edu ja läbilöögi suurendamisel. Möödunud aastal Skype'i „Go Change The World“ auhinna pälvinud Ewert and The Two Dragons’it on saatnud TMW võidust alates võimsalt hoogu koguv rahvusvaheline edu. Bändi teine stuudioalbum "Good Man Down" (I Love You Records) on lisaks Eesti plaadimüügitabelite tipus püsimisele ja rohketele muusikaauhindadele jõudnud ka raadiojaamadesse ja plaadilevisse üle Euroopa ning hetkel on bänd oma esimesel Põhja-Ameerika tuuril. Aasta jooksul on Ewert and the Two Dragons jõudnud esineda Soomes, Rootsis, Norras, Lätis, Saksamaal, Austrias, Luksemburgis, Prantsusmaal ning bändi festivalisuvi tõotab tulla tõeliselt tihe.

Skype’i auhinna võitja aastast 2010, Iiris esitleb sel neljapäeval, 29. märtsil Rock Cafés oma debüütalbumit “The Magic Gift Box”, mille annab välja EMI Finland.

Kõik festivalikülastajad ja muusikasõbrad saavad ka sel aastal Skype'i „Go Change The World“ võitja väljaselgitamiseks anda oma lemmikartistele hääle peale festivali toimumist Tallinn Music Week’i kodulehel www.tallinnmusicweek.ee

Koostöös Skype’i ja disainifirmaga AKU ning tehnilise lahenduse loonud loovfirmaga Velvet on värskelt valminud ka festivali veebiaplikatsioon nutitelefoni kasutajatele, mille abil saab hõlpsasti tutvuda festivali ajakava, artistide ja uudistega, leida Google Maps rakenduse linnakaardil tähistatud festivalipaigad ning teha festivali veebis või nutitelefoni-lahenduses personaalne OmaKava. Veebirakendus on ligipääsetav http://m.tallinnmusicweek.ee ja festivali välireklaamides paikneva QR-koodi kaudu.

Kõigil Tallinna Lennujaama külastajatel on aga lennujaama wifi-alasse sisenedes võimalik laadida Skype’i avalehelt alla kingitusena Skype’i ja festivali poolt Tallinn Music Week 2012 muusikakogumik, millel olevad 22 lugu annavad hea ülevaate käesoleva aasta festivali mitmekesisest ja värskest kavast.

Tallinn Music Week’i tasuta linnalavade programmi raames saavad kõik huvilised nautida Skype’i kontoris (Akadeemia tee 15B) reedel, 30. märtsil kl 15:00-17:00 nädalalõpu kick-off kontserti, kus astuvad üles kolm andekat Eesti kollektiivi: Zebra Island, Blinking Lights ja Bombillaz. Sel aastal esmakordselt toimuva TMW linnalavade programmi raames astub üles 53 esinejat. Kontserdid on publikule tasuta ning toimuvad galeriides, raamatu- ja plaadipoodides ning kohvikutes üle linna. Linnalava programmiga saab lähemalt tutvuda aadressil http://tmw.ee/live_2012.php

Tallinn Music Week toimub 29.-31. märtsil üle kogu Tallinna. Festivali raames toimub rahvusvaheline muusikatööstuse konverents ning festivaliprogrammis astuvad üles 183 artisti ligi 30 laval.

Festivalipassid ja üksikpiletid õhtustele kontsertidele on saadaval www.piletilevi.ee

ivo
28-03-2012
kell 21:28

Tallinn Music Week konverentsil arutletakse autoriõiguse tuleviku üle digiajastul

Tallinn Music Week muusikatööstusekonverentsil (30.-31. märtsil) on üheks oluliseks aruteluteemaks autoriõiguse tulevik digiajastul. Teema üle arutletakse konverentsipaneelis „21st Century Copyright: Will Classical Copyright Survive the New Technologies and Business Models in Music Industry Over the Next 10 Years?“

Arutelupaneelis osalejate hulka kuuluvad valdkonna erinevad spetsialistid nagu kultuuriminister Rein Lang, infotehnoloogiaspetsialist ja jurist Peeter Mõtsküla, digitaalseid muusikateenuseid pakkuva firma Music Glue esindaja Mike Meharry, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna intellektuaalse omandi dotsent Aleksei Kelli, muusikaettevõtete assotsiatsiooni (IMPALA) esimees Jonas Sjöström ning suurplaadifirma Universal Music Soome ja Balti regiooni digilevijuht Juho Koikkalainen. Arutelu modereerib intellektuaalse omandi õiguse advokaat Triin Tuulik, advokaadibüroost Glimstedt.

Lisaks esitleb Tallinn Music Week konverentsiprogrammis intervjuusid kahe tõelise muusikatööstuse staariga nagu Edward Bicknell ja Artemyi "Artjom" Troitsky, kajastab muusikaekspordi teemasid, räägib muusikaettevõtluse eri vormidest ja lähemalt mänedžeri rollist, arutleb klassikaartistide karjäärivõimaluste üle ning toob rahvusvahelise publiku ette Garage48 Tallinn Music tehnoloogiainnovatsiooni.

Tallinn Music Week 2012 toimub 29.-31. märtsil. Juba neljandat aastat aset leidva Eesti muusika esitlusfestivali ning muusikatööstuse konverentsi eesmärgiks on näidata publikule põnevaimat ja aktuaalseimat Eesti ning lähivälisriikide muusikat nii kohalikule kui rahvusvahelisele publikule. Konverents toimub 30-31 märtsil 2012 Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses koostöös Eesti Muusika Arenduskeskusega.

Detailne konverentsikava:www.tallinnmusicweek.ee/seminar_2012.php

aksel
28-03-2012
kell 21:45

y

Cyberbear
28-03-2012
kell 22:01

tähelepanuväärne, et eaü-d visioneerimas pole. samas on nad ka end tr00de antivisionääridena näidnud.

ivo
29-03-2012
kell 11:25

Tallinn Music Week algab täna

Tallinn Music Week toimub 29.-31. Märtsil üle Tallinna linna. Festivaliprogramm algab täna õhtul Rock Cafes, Iirise debüütalbumi esitlusega. Täna stardib ka klubis Tapper Hard Rock Laagri esitletav kolmepäevane raskemuusika esitluskontsert. Festivali raames astub ligi 30 laval üles 183 artisti, kellest 32 on välisesinejad.

Sel aastal on programmis ka tasuta linnalavakontserdid, mis leiavad aset Viru Keskuses, LHV Tallinna pangakontoris, Nordic Hotel Forumi sviidis, Skype’i kontoris, Solarise Apollo raamatupoes, Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (Laste Maailma kõrval), plaadipoes Biit, kohvikus Must Puudel ja lastemuuseumis Mia-Milla-Manda.

Tallinn Music Week konverentsi ametlik avamine toimub homme, reede hommikul. Avakõne peavad president Toomas Hendrik Ilves, kultuuriminister Rein Lang ja festivali peakorraldaja Helen Sildna. Konverentsiprogramm sisaldab intervjuusid kahe muusikatööstuse legendiga nagu Edward Bicknell ja Artemyi "Artjom" Troitsky, kajastab autoriõiguse ja muusikaekspordi teemasid, räägib muusikaettevõtluse eri vormidest ja lähemalt mänedžeri rollist, arutleb klassikaartistide karjäärivõimaluste üle ning toob rahvusvahelise publiku ette Garage48 Tallinn Music tehnoloogiainnovatsiooni. Konverents on tänaseks välja müüdud.

Festivalipassid ja üksikpiletid kontsertidele on müügil Piletilevis ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti. Festivalipass 35 EUR / ISIC-kaardi omanikule 30 EUR, üksikpiletid 5-12 EUR

ivo
04-04-2012
kell 15:16

Tänavusest Tallinn Music Weekist võttis osa 183 esinejat, 11 200 kontserdikülastajat ja 589 konverentsidelegaati

Neljandat korda toimunud Tallinn Music Week festivalil esines 183 esinejat 11 200 muusikasõbrale ning 306 väliskülalisele. Konverentsi avasid president Toomas Hendrik Ilves ja kultuuriminister Rein Lang.

Kontserdid toimusid linna olulisemates muusikaklubides ja kontserdisaalides, esimest korda leidis aset ka linnalavade programm, mille raames astusid 52 festivaliartisti üles ootamatutes paikades nagu Skype’i kontor ja LHV pangakontor, Nordic Hotel Forumi sviit, plaadipood Biit, raamatupood Apollo, Viru Keskus, Must Puudel, Disaini- ja Arhitektuurigalerii ja Mia-Milla-Manda muuseum.

TMW konverentsi raames arutleti autoriõiguse ja muusikaekspordi teemasid, räägiti muusikaettevõtluse eri vormidest ja mänedžeri rollist, arutleti klassikaartistide karjäärivõimaluste üle ning esitleti Garage48 Tallinn Music muusikaprojekte. Lisaks toimusid avalikud intervjuud kahe muusikatööstuse legendiga nagu Edward Bicknell ja Artemyi "Artjom" Troitsky.

Konverentsidelegaatidena võttis sündmusest osa 589 muusikaettevõtjat ja muusikaorganisatsioonide esindajat, kellest 306 olid välisriikidest ning 283 Eestist. Välisfestivalidest olid esindatud näiteks Glastonbury, Primavera Sound, Sziget, Provinssirock ja Ilosaarirock, EuroSonic, Spot ja Positivus festivalid, delegaate saabus ka mitmelt jazzi- ja klassikafestivalilt. Plaadifirmadest olid Eesti muusikaga tutvumas FatCat, PIAS, Playground, EMI, Warner, Friendly Fire, Astralwerks jne. Pressist Quietus, the Guardian, the Wire, Deutche Welle, Reuters, St. Petersburg Times, Gaffa, Soundi, Helsingin Sanomat, Clash Magazine, Filter ja mitmed veel. Lähipäevil valivad nii TMW delegaadid kui publik välja tänavuse Skype’i auhinna võitja, kellele saab osaks 3500 EUR oma karjääri arendamiseks.

“TMW on väga lühikese aja jooksul jõudnud väga kaugele, olles tõusnud vaieldamatult meie regioonis tipptegijate hulka. Viimase paari aasta jooksul on Eesti muusikud ja kollektiivid jõudnud Euroopa ja maailma muusikaareenile, kuid nüüd peame hea seisma selle eest, et tekkinud kontakte oskuslikult kasutada. TMW’il on võtmeroll Eesti muusikaekspordi strateegia kujunemisel ja festival on oluliseks partneriks valitsusele parimate toetusmeetmete väljatöötamisel, mis aitaksid muusikuid välisturgudele jõuda,” kommenteerib kultuuriministeeriumi kaunite kunstide valdkonna asekantsler Ragnar Siil.

Jonas Holst, A&R, Sony/ATV Music Publishing Scandinavia: “Ilma TMW panuseta ei naudiks Eesti muusika tänast tähelepanu, just tänu TMW-le on Eesti artistidel võimalus ühtäkki rahvusvaheliselt nähtavaks saada. Rahvusvahelise muusikatööstuse jaoks on äärmiselt oluline saada hõlpsalt ülevaadet artistidest-bändidest-plaadifirmadest-mänedžeridest. TMW-l on võimalik saada ülevaade peaaegu kõigest ja kõigist Eestis – Eesti muusikavaldkonnal on selles osas väga vedanud. Tulemused ei tule loomulikult üle öö, kuid tänu TMW loodud platvormile ja võimalustele on võimalik luua kontakte ja nendega pikaajaliselt töötada.”

Adam Harper, the Wire Magazine: “Tallinn Music Week tõestas, et oma pindala kohta on Eestis tohutult muusikalist talenti. Tehniline tase ning lihvitus olid muljetavaldavad, seda mitmes žanris ja nii kontserdil kui plaadil. Kohalik muusikakogukond on soe, avatud, teadlik ja entusiastlik. President Ilvese kõne konverentsi avamisel oli muljetavaldav ja veelgi muljetavaldavam oli järgnevate päevade jooksul kogeda, et see kirg ja asjatundlikkus olid läbivaks jooneks ka kohaliku muusikavaldkonnaga suheldes – selline innukas ja detailne muusika, kultuuri ja poliitika suhete tajumine on äärmiselt harukordne nii UK parlamendis kui kultuuriga tegelevates institutsioonides. TMW pakkus tugevalt mõtteainet mitte vaid Eesti-spetsiifiliselt vaid kõige laiemas tähenduses.

President Toomas Hendrik Ilvese tervitus TMW konverentsi avamisel:

http://www.youtube.com/watch?v=SyMN3hmcoHE

Tallinn Music Week tänab oma partnereid ja toetajaid:
Nordic Hotel Forum, Skype, LHV pank, Kultuurikatel, Tuborg Music, VW Beetle, Estonian Air, Tallink, Hansabuss, Eventech, RGB, 360 Event Service, ERR, Postimees, Anne & Stiil, Viru Keskus, Apollo raamatupood, Rada7, Garage48, Velvet, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Tallinna Ettevõtlusamet, EAS, Ameerika Saatkond, Briti Nõukogu, EAÜ ja Eesti Muusika Eksport. TMW konverents toimus koostöös Eesti Muusika Arenduskeskusega, TMW disainid teostas AKU Collective.

TMW statistika:

2012 aasta:
27 lava
183 artisti 13 riigist
150 artisti Eestist
11 200 festivalikülastajat
589 delegaati, kellest 283 Eestist
306 välisdelegaati
61 549 unikaalset kodulehekülastust 110 riigist

2011. aasta:
16 lava
147 artisti 10st riigist
123 artisti Eestist
7600 festivalikülastajat
423 delegaati, kellest 229 Eestist
194 välisdelegaati
52 483 unikaalset kodulehekülastust 88 riigist

painkiller
04-04-2012
kell 15:39

huvitav mis eesmärk nende numbritega on?

terro
04-04-2012
kell 15:45

iseenesest kenad numbrid ja nii,
a uurin, millal on oodata adekvaatset ja sisukat kokkuvõtet selleaastasest TMW'st; bändidest, tulemustest, seisust. Päris kindlasti kõik entusiastlikult osalenud artistid ootavad mingitki vastukaja.

see küsimus oli mul ka eelmisel aastal, seekord siis uuesti.

MC STan B
04-04-2012
kell 16:06

Mõned review'd juba TMW feed'is Facebookis :)

terro
04-04-2012
kell 16:33

ok eks peab siis küla pealt küsima))

painkiller
04-04-2012
kell 16:37

no numbrid on alati ilusad

ivo
04-04-2012
kell 17:41

iseenesest kenad numbrid ja nii,
a uurin, millal on oodata adekvaatset ja sisukat kokkuvõtet selleaastasest TMW'st; bändidest, tulemustest, seisust. Päris kindlasti kõik entusiastlikult osalenud artistid ootavad mingitki vastukaja.

see küsimus oli mul ka eelmisel aastal, seekord siis uuesti.


mis see täpselt tähendab? alati on kõik kajastus läbi jooksnud jne.

ivo
04-04-2012
kell 17:42

palun väga, milline feedback ja tähelepanu:

https://www.facebook.com/PJHarvey

painkiller
04-04-2012
kell 17:43

seal kommised oli juba üks nats :)

painkiller
04-04-2012
kell 17:44

*kommides

ivo
04-04-2012
kell 17:56

jajah, no las tema olla :)

terro
04-04-2012
kell 18:01

well, yes, siitsealt mingeid üldiseid (exiting place, promising bands) komme muidugi leiab,
a mõtlesin seda kui TMW on nii lahke kõiksugu numbreid välja tooma,
võiks olla ka festivalipoolne ametlik järelkajastus, mis hõlmaks ka sisulist kokkuvõtet peale ilusate numbrite.
kas tmw-tiimis siis palgatuid valvekriitikuid ei ole, kes oleks võimelised igast venuest kokkuvõtte tegema? võimalik, et lähiajal muidugi megakokkuvõte mõnes lehes ilmub, oleks tore.

ivo
04-04-2012
kell 18:18

palgatuid või palgatud? :)

terro
04-04-2012
kell 18:44

mõlemad variandid ilmselt kehtivad))

ivo
04-04-2012
kell 19:26

Kõiksugu numbrid, õigemini olgem täpsed - 10 üldist numbrit vs 183 artisti arvustamine on siiski minu arusaamise järgi lootusetult erineva skaala asjad. Ma ei ole päris kindel, et ma mõistan, mis sa soovid või kas sa oled mõelnud selle võimalikkuse üle.

Nii nagu festival ei saa olla kõikidele esinevatele artistidele manager ja agent ja keegi veel, on üsna utoopiline festivali poolt luua ametlik analüüs, kuidas on nt. Jazzkaar korraldajana aasta jooksul arenenud või mida värket oli Silver Sepa tehnikas ning millised olid konkreetse esinemise tipphetked.

ivo
04-04-2012
kell 19:30

Küsimus on hoopis isegi, miks see peaks antud juhul eesmärk olema?

rj
04-04-2012
kell 20:05

EPL saatis kriitikud objektidele laiali ja tulemuseks on see ülevaade. Katab vähamalt osa lavadest, mitte kuigi põhjalikult, aga siiski. Olles nüüd siinseal mitmetel showcase-festivalidel esinenud, on jäänud mulje, et tõesti, tihtipeale saavad sajast-paarisajast esinejast tähelepanu mõned, ülejäänud tagasisidet ei saa. Aga nt Iceland Airwaves'il paistis olevat nii, et igas saalis istub kriitik õhtu otsa ja kirjutab pärast iga kuuldud artisti kohta lõigu - arvustused postitatakse vastaval veebilehel üsna kiiresti. Nii et minu arust EPLil hea algatus; kas sellele lisa tuleb või kas midagi sellist orgunnib või plaanib ka TMW toimkond, ei tea öelda.

ivo
04-04-2012
kell 20:09

Jah, EPL / Delfi kattis kõik üritused, ehkki ülevaade sai vist lõpuks siiski kärbitud kujul.

helens
04-04-2012
kell 23:30

EPL saatis kriitikud objektidele laiali ja tulemuseks on see ülevaade. Katab vähamalt osa lavadest, mitte kuigi põhjalikult, aga siiski. Olles nüüd siinseal mitmetel showcase-festivalidel esinenud, on jäänud mulje, et tõesti, tihtipeale saavad sajast-paarisajast esinejast tähelepanu mõned, ülejäänud tagasisidet ei saa. Aga nt Iceland Airwaves'il paistis olevat nii, et igas saalis istub kriitik õhtu otsa ja kirjutab pärast iga kuuldud artisti kohta lõigu - arvustused postitatakse vastaval veebilehel üsna kiiresti. Nii et minu arust EPLil hea algatus; kas sellele lisa tuleb või kas midagi sellist orgunnib või plaanib ka TMW toimkond, ei tea öelda.

Iceland Airwavesil ei korraldanud seda tegelikult mitte festival vaid festivali meediapartner Reykjavik Grapevine. süsteem ehitatud üles välisajakirjanike võrgustikule. nüüd, usute või mitte, aga me tõesti üritasime sarnast süsteemi sel aastal ka TMW raames korraldada. aga ei käinud jõud üle. Eesti arvestatavad kriitikud teevad oma väljaannetele, rahvusvahelised ajakirjanikud teevad samuti kokkulepitud väljaannetele täpselt seda, mida nad soovivad. TMW poolt palgatud kriitikud? sellist asja ei ole olemas. Erkki, ei ole olemas hetkel meetodi, kuidas festival saaks garanteerida individuaalse tagasiside igale artistile 183st. Igal aastal on hulk artitste, kes mainitud ja arvustatud saavad ja hulk, kes ei saa.

helens
04-04-2012
kell 23:34

täiesti eraldi commitment on juba näiteks see, et püüame kõik sündmused, kontserdid ja konverentsi katta ära fotoreportaazhiga. et oleks näiteks siis välisajakirjanikele pakkuda pilti loo juurde, et oleks fotopank, kust ka artistid saavad võtta pilte oma kasutuseks. pildid siin tasuta allalaadimiseks (mainides fotograafi nime)
http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/sets/

helens
04-04-2012
kell 23:44

aga siin mõned seni ilmunud artiklid:
http://gaffa.dk/artikel/59488 (googletranslator aitab taani keelega)

http://www.clashmusic.com/live-review/tallinn-music-week-estonia

http://sptimes.ru/index.php?action_id=2&story_id=35427

http://www.billboard.biz/bbbiz/industry/global/estonia-s-fast-rising-music-scene-gets-its-1006656352.story

igapäevane update:

http://www.facebook.com/tallinnmusicweek

Cyberbear
04-04-2012
kell 23:48

Festivali palgaline/priitahtlik kriitik ei kõla just ülemäära veenvalt, või mis? Ta on ju ikkagi korraldava institutsiooni teenistuses ja kontekstis on vaja positiivset, äärmisel juhul neutraalselt järelkaja. Teenistussuhe piirab sõnavabadust ning välistab eos konstruktiivsuse.

EPLis võtsime kirjutama kes arvelolevatest vabad olid ja lehte läks niipalju kui vähegi mahtus. Tegelikult juba viimased paar aastat meeles mõlkunud mõte, nüüd sai tehtud.

terro
05-04-2012
kell 11:14

See Delfi-Publiku ülevaade on kena, midagi sellist mõtlesingi. a Cyber, saan aru, et EPLis veel midagi muud? Festivalli kriitik ei kõlaks minuarust halvasti, vaevalt Helenist v Ivost oleks käte väänajat, kui keegi bände kritiseerida julgeb))
Heleni viites, et sel aastal üritati kriitikute süsteemi ka siin juurutada, aga jõud ei käinud üle, on ka vastus minu küsimustele.
Siit ka käärid suhtumises, et kui 183 artisti kutsumine on kõlav ja mainimisväärt number siis nende kõigi arvustamine pigem utoopiline ja rumal unistus.

3eb
05-04-2012
kell 12:35

EPL saatis kriitikud objektidele laiali ja tulemuseks on see ülevaade. Katab vähamalt osa lavadest, mitte kuigi põhjalikult, aga siiski.
Tundub, et EPL arvustus on reede kohta. Kas ka laupäev sedasi lahti kirjutati?

ivo
05-04-2012
kell 12:39

terro, kamoon, showcase festivali peamine eesmärk ei ole minu arvates kõiki bände arvustada. millest sa räägid?

MC STan B
05-04-2012
kell 12:42

Ja väga õige. Need, kes silma paistavad, viitsisid ajakirjanikke/delegaate oma showcase'ile kutsuda, saavad ka arvustatud.

helens
05-04-2012
kell 12:54

nonii Erkki:
http://www.theartsdesk.com/new-music/theartsdesk-estonia-tallinn-music-week?page=0,2

Estonia’s ÖÄK was more out there. Apparently a legendary Estonian duo from the early Nineties, they’re now in Aphex Twin territory, sounding like the soundtrack to a German Expressionist film.
Apt, as ÖÄK were playing Kino Söprus, a Soviet-era cinema.

jne

Cyberbear
05-04-2012
kell 13:13

EPL saatis kriitikud objektidele laiali ja tulemuseks on see ülevaade. Katab vähamalt osa lavadest, mitte kuigi põhjalikult, aga siiski.
Tundub, et EPL arvustus on reede kohta. Kas ka laupäev sedasi lahti kirjutati?


Laupäev jäi selles plaanis alateostatuks, paar tükki oli. Valikute küsimus piiratud ruumi (külg mahutab 7k tähemärki tühikutega) tingimustes. Vähemalt sai selline asi ära proovitud, järgmiseks aastaks on mõned õppetunnid-mõtted ka kõrva taga.

Ja väga õige. Need, kes silma paistavad, viitsisid ajakirjanikke/delegaate oma showcase'ile kutsuda, saavad ka arvustatud.

See millisel showcase'l olid aktiivsemad nimed luges tegelikult küll, kui oli põhimõtteliste eelvalikute - elektroonika-, indi-, rokipidu jne - tegemise aeg.

See Delfi-Publiku ülevaade on kena, midagi sellist mõtlesingi. a Cyber, saan aru, et EPLis veel midagi muud? Festivalli kriitik ei kõlaks minuarust halvasti, vaevalt Helenist v Ivost oleks käte väänajat, kui keegi bände kritiseerida julgeb))
Heleni viites, et sel aastal üritati kriitikute süsteemi ka siin juurutada, aga jõud ei käinud üle, on ka vastus minu küsimustele.
Siit ka käärid suhtumises, et kui 183 artisti kutsumine on kõlav ja mainimisväärt number siis nende kõigi arvustamine pigem utoopiline ja rumal unistus.


Terro, see on põhimõtteline küsimus. Mina olen selgelt igasugusele "meil on oma kriitik siin, ta oskab hästi kirjutada" suhtumise ja selle propageerimise vastu. See ei ole kriitika vaid gerilja-PR. Kusagil on ka need piirid kus meie korporatiivne ühiskond juba roiskuma kipub. Mingi aja võib see asi küll töötada, kuid ühest hetkest hakkab vastu töötama. Sest nii suure ja olulise asja korraldamine annab kätte ka hulga võimu, tekitab ilmselt kuigipalju peapööritust edusammudest ning aja jooksul tekkib ka isikukultus ja kuidas meil lõpuks nende keisri uute rõivastega oligi?

Mul just oli ühe aastaringseks institutsiooniks kasvanud festivaliga üks selline kogemus kus peakorraldajast päikesekuningas keeldus väljapakutud väikest poissi akrediteerimast, sest poiss oli mullu öelnud, et kuningas kannab maitsetut second-handi. Nimesid ei nimeta, lihtsalt mõtlemiseks. Tahaks loota, et nooremad korraldajad sama vanaks ja tähtsaks kasvades samamoodi käituma ei hakka.

ivo
05-04-2012
kell 13:17

Mina olen selgelt igasugusele "meil on oma kriitik siin, ta oskab hästi kirjutada" suhtumise ja selle propageerimise vastu. See ei ole kriitika vaid gerilja-PR.

Seda ma kardaks ka pigem jah. Ses mõttes, et ühe festivalikataloogi kõikide artistidega festival juba toodab, kas on mõtet teisel veel?

terro
05-04-2012
kell 13:22

Iff, rauhaa, kaitse on teil vägev)) Väga imelik on iga küsimust TMW pinnal, mis pole isegi kriitika, võtta kohe rünnakuna. Kui jääb mulje, et minu põhiline huvi on kõigi nende 180whatever bändide ülitäpse arvustuse (sealhulgas jah muidugi tohutute kiidusõnade minu enda kohta) lugemine, siis pingutad veidi üle. Sain viited, oli Delfi ülevaade, EPL'l ilmus kokkuvõte reedese kohta. See on see, millest ma räägin, millest sa räägid, ma ei tea.
Ja Helen, tänan, su tähelepanu on liigutav v ma küll ei otsinud midagi enda kohta - bäkkstaged olid täis elutervet eneseirooniat delegaatide ja tähelepanu ootamise teemadel.

Lõpetaks selle stuffi vanasõnaga "Take it easy, Pöial-Liisi"

ivo
05-04-2012
kell 13:33

No nüüd loed siit ise elevante välja. Ma isegi ei planeerinud siia vastuseid kui TMW esindaja. Kes ma ilmselt ka otseselt olema ei peaks - ma pigem vabatahtlike gruppi kuulun.

Aga su viimase postituse jutt on ikka oluliselt teine, kui see: "a mõtlesin seda kui TMW on nii lahke kõiksugu numbreid välja tooma, võiks olla ka festivalipoolne ametlik järelkajastus, mis hõlmaks ka sisulist kokkuvõtet peale ilusate numbrite." Ja just see mind hämmingusse ajaski.

ivo
05-04-2012
kell 13:35

bäkkstaged olid täis elutervet eneseirooniat delegaatide ja tähelepanu ootamise teemadel

Mis aga sellesse osasse puutub, siis vähemalt mulle jäi küll silma sellel aastal juba oluliselt teisel tasemel networking.

terro
05-04-2012
kell 13:35

Cyber, ma saan su pungivaimust aru, fantaseerida muidugi võib, aga reaalselt meil siin pole kindlasti tõenäoline, et peadpööritavast võimu juurde jõudmisest hakkaks meil siin mõni isehakanud kriitikuteseltskond ebaadekvaatset ja äraostetut kriitikat pritsima, keda see teeniks?
TMW'l ei ole kasu ega kahju peale festivali kohalikus meedias ilmunud kriitikast artistide aadressil, show is over ju.

Sten
05-04-2012
kell 13:41

"Need, kes oskavad teevad; need kes ei oska, kritiseerivad"

Tagasiside küll ei peaks mingite arvustuste kaudu käima. Tagasisidet tuleb ise küsida nende käest, kelle tagasiside huvitab ja korda läheb.

terro
05-04-2012
kell 13:42

No nüüd loed siit ise elevante välja. Ma isegi ei planeerinud siia vastuseid kui TMW esindaja. Kes ma ilmselt ka otseselt olema ei peaks - ma pigem vabatahtlike gruppi kuulun.

Aga su viimase postituse jutt on ikka oluliselt teine, kui see: "a mõtlesin seda kui TMW on nii lahke kõiksugu numbreid välja tooma, võiks olla ka festivalipoolne ametlik järelkajastus, mis hõlmaks ka sisulist kokkuvõtet peale ilusate numbrite." Ja just see mind hämmingusse ajaski.


jutt oluliselt teine? lihsamalt siis:
1. algküsimus oli kus on järelkaja
2. sain viiteid, linke, delfi, epl
3. sain Helenilt vastuse, et festipoolne järelkaja oli plaanis, aga käis üle jõu

kogu lugu

terro
05-04-2012
kell 13:44

"Need, kes oskavad teevad; need kes ei oska, kritiseerivad"

Tagasiside küll ei peaks mingite arvustuste kaudu käima. Tagasisidet tuleb ise küsida nende käest, kelle tagasiside huvitab ja korda läheb.


see on juba väga teine teema, (kuskil siin vabateemas käib see kriitikute teemal jauramine)
jätkamine võib jah siia elevandi tekitada

Cyberbear
05-04-2012
kell 14:01

Cyber, ma saan su pungivaimust aru, fantaseerida muidugi võib, aga reaalselt meil siin pole kindlasti tõenäoline, et peadpööritavast võimu juurde jõudmisest hakkaks meil siin mõni isehakanud kriitikuteseltskond ebaadekvaatset ja äraostetut kriitikat pritsima, keda see teeniks?
TMW'l ei ole kasu ega kahju peale festivali kohalikus meedias ilmunud kriitikast artistide aadressil, show is over ju.


Ühel festivalil on "oma kriitikud ning ajakirjanikud" olemas ja eelistatud. Olen sellega reaalselt tööalaselt kokku puutunud. Väga ebameeldiv. Võim toimib/mõjub universaalsemalt kui karta oskame. Tean millest räägin ja ei fantaseeri.

ivo
05-04-2012
kell 14:02

kogu lugu

no ok :)
siis peaks igal juhul veel tulema seda päris mitmest kohast, nii kohalikku kui piiritagust

Trash
05-04-2012
kell 14:06

Saatku aga kõik bändid oma TMW konsa salvestus mp3-na või lausa plaadil minule! Ma siis kuu aja pärast, kui olen kõik kenasti läbi kuulanud, ütlen välja, et kas oli hea live või mitte.

terro
05-04-2012
kell 14:09

yeaah, trashi peale ei tulnudki, oleksid pidanud end varem üleas andma, kõik saaks ird-huumorlikku kriitikat, niiet vähemalt aasta aega tuleks pead murda

terro
05-04-2012
kell 14:13

kogu lugu

no ok :)
siis peaks igal juhul veel tulema seda päris mitmest kohast, nii kohalikku kui piiritagust


väga tore, ootame

Trash
05-04-2012
kell 14:40

yeaah, trashi peale ei tulnudki, oleksid pidanud end varem üleas andma, kõik saaks ird-huumorlikku kriitikat, niiet vähemalt aasta aega tuleks pead murda

Mina oleks kõige viletsam kontserdiarvustaja, sest bändide kuulamise asemel istuks suitsunurgas õlletopsi taga sõpradega lobisemas. Lihtsalt nii harva pääsen kodu ja töökohustustest priiks, et pean live suhtlemist tähtsamaks live muusikast.

joku01
05-04-2012
kell 15:04

"Need, kes oskavad teevad; need kes ei oska, kritiseerivad"

Tagasiside küll ei peaks mingite arvustuste kaudu käima. Tagasisidet tuleb ise küsida nende käest, kelle tagasiside huvitab ja korda läheb.


Just nimelt, maitseid on nii erinevaid, aga paljud kriitikud esitavad oma arvamusi absoluutse tõe pähe, adumata nende muusikastiilide nüansse, mis neid ennast ei huvita.

ivo
05-04-2012
kell 15:49

Guardian: http://www.guardian.co.uk/music/musicblog/2012/apr/05/estonia-tallinn-music-week

terro
05-04-2012
kell 15:53

"Need, kes oskavad teevad; need kes ei oska, kritiseerivad"

Tagasiside küll ei peaks mingite arvustuste kaudu käima. Tagasisidet tuleb ise küsida nende käest, kelle tagasiside huvitab ja korda läheb.

Just nimelt, maitseid on nii erinevaid, aga paljud kriitikud esitavad oma arvamusi absoluutse tõe pähe, adumata nende muusikastiilide nüansse, mis neid ennast ei huvita.


Ja tagasisidet küsid siis ikka ainult nende käest, kelle käest tuleb ilmselt kõrvu paitavat absoluutset tõde? Ausalt, see nii vedel teema et isegi rada-avarused pole piisavad selle mahutamiseks. Miks arvata, et kui keegi midagi kuskil kirjutab, siis see ongi täielik tõde? tema arvamus lihtsalt ju. Mingist üliabstraktsest tõest olulisem on, et üldse kirjutatakse-arvatakse.

helens
05-04-2012
kell 21:59

veel mõned arvustused:
http://www.kitarr.ee/tmw-laup/

helens
06-04-2012
kell 22:04

10 reasons why to go to TMW:
http://www.loudandquiet.com/2012/04/10-reasons-to-like-tallinn-music-week/

näiteks:

Candy Empire
Formed only one year ago, this cross-genre quartet are sure to take over the globe with their deep-down, electro-fusion glimmer-pop. They’re a futuristic version of Blondie with Neil Young on guitar.

helens
06-04-2012
kell 22:30

põhjalik ülevaate Afishas (a'la vene versioon "Time-Out"ist):

http://www.afisha.ru/article/tallinn_music_week/

mainitud saavad: Väljasõit Rohelisse, Espirit, Kreatiivmootor, Ajavares, Motorama, Dza, Ardo Ran Varres, Tatjana Kozlova, Galina Grigorjeva

rj
07-04-2012
kell 16:44

Talbot pmslt ka, kuigi nime ei öelda: "дуэт массивных басиста и барабанщика, выдающих сколь умный, столь и лютый интеллигибельный дум-метал".

ivo
08-04-2012
kell 15:52

TMW: pärimusmuusika paremik peopesa peal
http://www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=14541:tmw-paerimusmuusika-paremik-peopesa-peal&catid=5:muusika&Itemid=12&issue=3388

helens
09-04-2012
kell 20:57

http://thequietus.com/articles/08465-tallinn-music-week-review-pussy-riot

Loony
11-04-2012
kell 11:35

Osad artistid saavad äramärkimist

Loony
11-04-2012
kell 11:35

SIIN:www.shout4music.com/features/festival-review-tallinn-music-week-2012

ivo
12-04-2012
kell 11:47

Vali oma lemmik Tallinn Music Weekil esinenud Eesti artist Skype’i auhinna võitjaks!

Täna, 12. aprillil avame TMW kodulehel hääletuse mainekale Skype’s Go Change the World Award tiitlile. See on auhind, mille võitja valivad Tallinn Music Week delegaadid ja välispress koos Skype’i meeskonna ja publikuga. Auhinna vääriline artist peab omama värskeid ideid ja uuenduslikku DNA-d. Artist peab olema originaalne, silmapaistev ja ka piisavalt professionaalne, et lüüa läbi rahvusvahelisel areenil. Skype’i auhind pannakse välja konkreetse eesmärgiga – pakkuda võitnud bändile võimalust oma karjääri heaks midagi vajalikku korda saata. Maineka tiitliga kaasneb rahaline auhind summas €3500.

Hääletada saab valides rippmenüüst oma favoriidi nime ning vajutades nuppu „cast your vote“, hääletus toimub siin: http://www.tmw.ee/skypeaward_2012.php

Tallinn Music Week 2009 Skype auhinna võitjaks oli Popidiot, 2010. aastal Iiris ja 2011. aastal Ewert and the Two Dragons.

Hääletus kestab kuni 16. aprillini kell 12:00.

ivo
12-04-2012
kell 19:29

http://www.thelineofbestfit.com/2012/04/talinn-music-week/

ivo
24-04-2012
kell 20:20

http://magazine.topman.com/issue-5/music-report-tallinn-music-week

ivo
24-04-2012
kell 20:20

Soundi.fi soovitab Eesti mussi: Ewert and the Two Dragons, Iiris, Talbot, Candy Empire, Nevesis, Mari Kalkun, Orelipoiss ja Vaiko Eplik.

http://soundi.fi/node/14101/VIRO--Original-Soundtrack