20-10-2011 "OHTLIK SÕIT" kinos Sõprus, kl. 22:00 (Drive, USA 2010)

katrin jakob
16-10-2011
kell 14:21
Kes:
Parim rezhissöör Cannes'is: Nicolas Winding Refn.
Erakordselt kuum film ja stiilne soundtrack:

Ryan Gosling kehastab meest, kelle ametiks on sõitmine. Tal ei ole nime. Ta on lihtsalt driver. Päeval sõidab ta Hollywoodi filmides kaskadöörina. Öösiti pisiröövimiste autojuhina. Salapärase mehe üksindus lõpeb, kui ta armub oma naabrisse, üksikemasse Irenesse (Carey Mulligan), kelle abikaasa istub vanglas kinni. Kui viimane sealt vabaneb, hakkab teda ahistama kamp kurjategijaid: armunud driver üritab perekonda hävingust päästa. Film noir stiilis lugu saab uued mõõtmed, kui kohtuvad Taani must huumor ja action žanri film. “Ohtlik sõit” on karm krimilugu, millesse toob romantilisi jooni driveri kangelaskuju, kes ei mahu kuigi hästi argireaalsuse piiridesse ära.
Taani läbimurde-režissöör Nicolas Winding Refn (“Pusher” triloogia, “Bronson”, “Valhalla Rising”) surub “Ohtliku sõidu” filigraanse täpsusega kiir-rajale, kus kihutavad Hollywoodi kõige tulisemad autod. Pinev kohaltvõtufilm teenis Refnile lisaks ka tänavusel Cannes’i filmifestivalil parima režissööri preemia. Seksuaalselt laetud filmi aluseks on samanimeline neo-noir romaan “Drive” (James Sallis). Erakordselt stiilse soundtracki taga on endine Red Hot Chilli Peppersi trummar Cliff Martinez.

Režissöör - Nicolas Winding Refn

Osades - Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston, Albert Brooks, Christina Hendricks, jt

Stsenarist - Hossein Amini (stsenaarium), James Sallis (romaan)

Operaator - Newton Thomas Sigel

Originaalmuusika - Cliff Martinez

Filmi pikkus - 100 min

Film linastub inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega

Alates 20. oktoobrist kl. 22:00 kinos Sõprus
Alates 21. oktoobrist kinodes Sõprus, Coca-Cola Plaza ja Solaris Kino

Filmi levitab MTÜ Must Käsi
Kus:
Kino Sõprus, Tallinn
Millal:
20-10-2011
Palju:
4.50
Flaier:
Vaata siit
Lisainfo:
Drive soundtrack: http://www.facebook.com/soprus#!/DriveTheMovie?sk=app_197936773558886
Kes tulevad?
Trash
16-10-2011
kell 14:28

Soovitan vaadata! See vana hea tunne tuleb sisse, kus vaatad põhimõtteliselt laiemale publikule suunatud põnevikku, kuid tajud, et tegu on väga ägeda tööga. Pulp Fiction, LA Confidential tekitasid aegu tagasi samasugust fiili.

FanAttic
16-10-2011
kell 15:54

Hea film on, aga siin see tutvustav tekst on kohati ikka väga nihkes. Treiler annab ka hoopis vastupidise pildi.
Musta huumorit ei ole. On sõnatut, mitte lääget, pingega romantikat. Ja Pusheri stiilis vägivalda, kuid mitte liiga palju. Kuna kõike on suht tasakaalus, siis puht action filmiks seda nimetada on selge ylepingutamine. Ja see ei ole mingi fast and furious, kus kihutavad "kuumimad ja vingeimad autod". Mõõdukalt on seda kihutamist ikka. Kõike on siin filmis mõõdukalt.
Ja Kavinsky kõrval on see teine väga, väga hea lugu:
http://www.youtube.com/watch?v=-DSVDcw6iW8

painkiller
16-10-2011
kell 17:25

jah, keegi on juba ette jõudnud
Woman sues to stop Drive getting away with a 'misleading' trailer

tess
17-10-2011
kell 13:43

jah, keegi on juba ette jõudnud
Woman sues to stop Drive getting away with a 'misleading' trailer


y y

tess
17-10-2011
kell 13:45

Kino Sõprus ja Rada7 kutsuvad "Ohtlikule sõidule"!
Loosime välja 15 kutset kahele kinno Sõprus kauaoodatud krimifilmi "Ohtlik sõit" esmalinastusele neljapäeval, 20. oktoobril kl. 22:00. Võitjate nimed teeme teatavaks samal päeval kl. 17:00.
"Ohtlik sõit" (Drive, USA 2010) on selle sügise oodatuim adrenaliini-hitt, millel killer soundtrack, Cannes 2011 parima rezhissööri (Nicolas Winding Refn) preemia ning sügise atraktiivseim ning romantilisim peategelane, kellel puudub nimi - ta on lihtsalt Driver (Ryan Gosling).
Soundtrack: http://www.drivesoundtrack.com/

Ja loosimine toimub siin:
http://www.rada7.ee/teema/43516/1

chrstr
17-10-2011
kell 14:47

Äkki keegi teab, kas Tartusse ka lähiajal oodata seda? Hea meelega vaataks seda just nimelt kinos.

tehnotolm
18-10-2011
kell 01:59

hmm.. ei saa üldse pihta what all the fuss is about..
ok, soundtrack on päris hea. tehniline produktsioon ka.. aga plot on klisheelik, nõrk ja lame ja see peategelase niceguy/actionhero karakter - kes ennast *way* liiga tõsiselt võtab - ei ole oma äärmustes usutav lihtsalt.
jäi mulje, et stsenaariumiga on lihtsalt üritatud mängida vaataja äärmuslikel emotsioonidel - väga ninnu-nännu algus vs hc gore stseenid filmi arenedes. kokkuvõttes pole liha ega kala ja mida see film siis nüüd öelda tahtiski... et maailm pole must-valge ja et "hea - real human being" võib olla kohati ka vägivaldne ja "paha"? wow!

Trash
18-10-2011
kell 02:06

... et maailm pole must-valge ja et "hea - real human being" võib olla kohati ka vägivaldne ja "paha"?

Tegeist oli ju psühhopaadiga, selge üsna algusest peale. Mina psüühiliselt haiget inimest küll hea inimesena võtta ei oska.

tehnotolm
18-10-2011
kell 02:15

kas psüühiliselt haige inimene on oma konditsioonis ise süüdi ja seega "paha"? aga see selleks..

mind põhiliselt häiris lihtsalt see, et väga üles on haibitud film, mis pole terviklik: on jah tõesti kõva soundtrack ja tasemel cinematography, aga muidu on nagu b-filmi plotiga punnitatud "deep", millel pole tegelikult mitte muffigi öelda.

Trash
19-10-2011
kell 01:35

Mulle meeldis pidev üllatusmoment. Alustades näiteks sellest samast jutust, et ei ole nagu Kiired ja vihased, kuigi eelreklaam võib sedalaadi muljet tekitada ning lõpetades Albert Brooks´i tegelaskuju olemusega.

Aga mulle kohe üldse ei meeldinud, et lõpus jäeti üht-teist parkimisplatsile vedelema. Vaid rumalad inimesed rumalates filmides teevad seda, kuigi samas jah, tegelane oli muidugi ka selline, et see käitumisvõimalus tuleb talle jätta.

punkrock
19-10-2011
kell 07:34

Et siis iga aasta tuleb üks film välja?
Väga hea film on. 2011 aasta oma siis.

Alustades näiteks sellest samast jutust, et ei ole nagu Kiired ja vihased, kuigi eelreklaam võib sedalaadi muljet tekitada ning lõpetades Albert Brooks´i tegelaskuju olemusega.

Ma just tundsin huvi lootes, et tegemist on midagi F&F taolisega. Lõpuks lükkasid netikommentaarid lõpliku huvi peale. Ei ütleks, et asi väga erines.

kurmet
19-10-2011
kell 07:38

Mul ootused väga kõrgel pole, tegelt polegi teisi, aga kui tegu on F & F taolise jandiga, siis hoian heaga eemale.

Ints
19-10-2011
kell 13:20

Lahe vilm on.

tehnotolm
22-10-2011
kell 01:28

Mul ootused väga kõrgel pole, tegelt polegi teisi, aga kui tegu on F & F taolise jandiga, siis hoian heaga eemale.

ise olen muidugi loll, et haibi õnge läksin. aga ootasingi just midagi sisukamat kui F&F.. ootused olid kõrgel ja seda suurem ka pettumus. ainult "eye candyst" nagu ei piisa, hea film peaks mingitki mõtteainet pakkuma..
F&F muidu täiesti ok seeria mu meelest, see ei pretendeerigi millegile rohkemale kui pinev täistuuridel action ja lihtsa meelelahutusena töötab hästi.