19-09-2019 kuni 21-09-2019 Station Narva 2019

Kes:
GusGus (IS)
Kirill Richter (RU)
Avenova
Kus:
Vaba Lava, Narva
Millal:
19-09-2019
Lõpp:
21-09-2019
Lisainfo:
Esimesed 100 festivalipassi kiirematele maksavad 29 eurot, järgmised passid 39 eurot.
https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/festival/station-narva-2019-festivalipass-286472

Festivalipass tagab sissepääsu 20. ja 21. septembril Narva Vaba Lava keskuses ja Ro-Ro klubis toimuvale muusikafestivalile.

Festivalipass ei taga sissepääsu 20. septembril Narva Aleksandri kirikus toimuvale Kirill Richteri kontserdile, kuhu tuleb osta eraldi pilet hinnaga 15 eurot.
https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/festival/station-narva-2019-kirill-richter-narva-aleksandri-kirikus-286484/

Festivali päevapiletid tulevad müüki kogu programmi ajakava avalikustamisel.
Kes tulevad?
Tulevad (1):
widzhit
Lisas: Rada7.ee 16-05-2019 kell 22:25
Rada7.ee
16-05-2019
kell 22:28

Station Narva 2019 esimesed väljahüütud esinejad on GusGus, Kirill Richter ja Avenova

GusGus
19.–21. septembril toimub Eesti idapoolseimas linnas Narvas teist korda muusika ja linnakultuuri festival Station Narva. Vaba Lava keskuses, Ro-Ro klubis ja Narva Aleksandri kirikus toimuva muusikaprogrammi esinejatena on avalikustatud Islandi techno-souli legend GusGus, Vene neoklassika täht Kirill Richter ja Narva elektroonilise rocki trio Avenova.

Tänavuse Station Narva muusikaprogrammi tulipunktideks on 20. ja 21. septembril uus etenduskunstide keskus Vaba Lava ja Narva jõe kaldal asuv kultuuriklubi Ro-Ro. Kahel õhtul saab mõlemas festivalipaigas kuulda nii rahvusvaheliselt tuntud artiste kui ka valikut Eesti, Venemaa ja Põhjamaade põnevamaid muusikuid. Muusikaprogramm ulatub ka Narva Aleksandri kirikusse, kus leiab aset Vene neoklassika tähe Kirill Richteri kontsert. Kokku esineb festivalil ligi veerandsada artisti, kellest tänaseks on lisaks Richterile kavasse kinnitatud Islandi klubimuusika novaator GusGus ja tuntud Narva trio Avenova.

Reedel, 20. septembril Vaba Laval üles astuv Islandi techno-souli löökrühm GusGus on Eesti publikule juba tuttav nimi, olles pealinnas nii mõnegi täismaja-kontserdi andnud. Juba 1990ndatel aastatel alustanud klubimuusika legend tegutseb tänapäeval duona, mille moodustavad asutajaliikmeist helialkeemik Biggi Veira ja laulja Daníel Haraldsson. GusGus on katsetanud lugematute muusikastiilidega technost triphopini ja sündipopist soulini, läbivaiks tunnusmärkideks kõrgläikene produktsioon, eripärane sünteetiline atmosfäär, vankumatu rütm ja hümniliku haardega poplood. Visuaalsed eriefektid muudavad iga nende etteaste unustamatuks kunstiliseks tervikuks, ent nende pühamast püham eesmärk on lihtne – panna igaüks tantsima. Narvas esitatakse põhiliselt mullu ilmunud kauamängiva albumi „Lies Are More Flexible“ palasid, ent kuulda võib ka vanemaid lugusid nagu 2002. aastal üleilma edetabeleid lammutanud number-üks hitti „David“.

13. mail nägi ilmavalgust GusGusi uus videosingel „Fireworks“ (rež: Kitty Von-Sometime):


Laupäeval, 20. septembril toimub festivali raames Narva Aleksandri kirikus Venemaa neoklassika tähe Kirill Richteri kontsert. Tänavusel Tallinn Music Weeki festivalil esmakordselt Eestis üles astunud Richter oleks võinud saada tuumafüüsikuks või moekunstnikuks, ent valis muusika ja tegi ilmselt õige otsuse. Oma esimesel kontserdil Moskva ametiühingute maja legendaarses kontserdisaalis tänas publik noort heliloojat püsti seistes tormilise aplausiga. Tänaseks kuuluvad Richteri portfelli klaveripalad, teosed kammeransamblitele ja sümfooniaorkestritele ning nii art-house filmide kui ka kassahittidest ulmekate heliribad. Ta lõi ka mulluse FIFA jalgpalli maailmameistrivõistluse tunnusmuusika, mis jõudis FOX Sports telekanali kaudu sadade miljonite inimesteni. Hiljuti esitles Kirill oma uut albumit „CHRONOS“ väljamüüdud kontsertidel Londoni kuulsas Royal Albert Hallis ja Hamburgi Elbphilharmonie kontserdimajas.

„Muusika loomisel ja esitamisel ei juhindu ma niivõrd muusikalisest vormist kui kinematograafilisest loogikast,” ütleb Richter ise oma heliloomingut tutvustades.

Kirill Richter. Foto: Igor Klepnev.Kirill Richter. Foto: Igor Klepnev.

Võõrustajalinna Narva artistidest on festivalile kinnitatud sealse populaarseima bändi AveNue liikmete Vladimir Cherdakovi ja Kirill Smirnovi klassikalist vene rocki ja eksperimentaalset elektroonikat ühendav uus projekt Avenova.

Station Narva 2019 kogu muusikaprogramm kuulutatakse välja eelseisva suve vältel. Kokku astub festivalil üles ligikaudu 25 artisti.

Ühtlasi avalikustatakse lähikuude jooksul lisaks muusikaprogrammile ka muu festivali raames toimuv teatrietendusest avalike vestluste, ettevõtluspäeva ning Ida-Viru maitseid tutvustava toiduprogrammini. Samuti leiavad aset spetsiaalsed giidituurid ja linnaruumi aktsioonid üle kogu Narva linna, sealhulgas Kreenholmi tööstuskompleksis.

AvenovaAvenova

Rada7.ee
09-08-2019
kell 11:36

Asian Dub Foundation ja nublu esinevad Station Narval


19.-21. septembril Eesti idapoolseimas linnas toimuv muusika ja linnakultuuri festival Station Narva avalikustas seitse uut esinejat, kelle seas on Briti dub 'n' punk pioneer Asian Dub Foundation, äsja Narvas filmitud muusikavideo üllitanud Eesti mõminaräpi esistaar nublu, Venemaa shoegaze bänd Blankenbergeja Soome italo-disco duo PEU.

Alates tänasest on Piletilevis lisaks müügil Station Narva 2019 päevapiletid hinnaga 25 eurot. Kahel õhtul kehtiv festivalipass on müügil hinnaga 39 eurot.

Tänavuse Station Narva festivali muusikaprogramm leiab aset 20. ja 21. septembril Narva etenduskunstide keskuses Vaba Lava ja klubis Ro-Ro. Varem väljakuulutatud artistidele, kelle seas on islandlased GusGus ja Hatari ning Nepaali-Tiibeti päritolu elektroonikatäht Aïsha Devi, lisandusid täna seitse uut esinejat.

Välisartistidest on kavasse kinnitatud üks Briti saarte viimase veerandsaja aasta parimaid live-bände ning jungle'i, dub'i, rocki ja räpi sünteesijaid Asian Dub Foundation, Venemaa tuntumaid shoegaze'i kooslusi Blankenberge ning eleegilise italo duo PEU Soomest. Kodumaistest tegijatest on programmi lisatud äsja Narvas filmitud muusikavideo "Für Oksana" üllitanud nublu, Eesti urbanmuusika suunanäitaja Yasmyn, postrocki nelik Kaschalot ja meloodilise indierocki punt Lemon Trees.

Üks Station Narva peaesinejaist, laupäeval, 21. septembril Vaba Lava blackboxis üles astuv Londoni kamp Asian Dub Foundation (ADF), tõestab, kui etniliselt ja kultuuriliselt mitmekesine ning elujõuline võib muusika olla. ADF loomingus ristuvad karmid jungle'i rütmid, dub'ilikud bassikäigud, teravad kitarririfid, ja skandeerivad viited bändi liikmete Lõuna-Aasia päritolule. Enam kui veerandsaja aastase tegevusaja jooksul on ADF jaganud lava nii Rage Against the Machine'i kui ka Beastie Boysiga ning teinud koostööd nii Radioheadi kui ka Iggy Popiga. Tänavu on bänd loonud taustamuusikat noore kliimaaktivisti Greta Thunbergi hoiatusklippidele ja esitanud Pariisi Immigratsioonimuuseumis oma kontserdikava "Alžiiri lahing" uustõlgendust. Samuti anti sel aastal uuesti välja nende Mercury Prize'i nominendist 1998. aasta läbilöögialbum "Rafi's Revenge".

Reedel, 20. septembril teeb Narva Vaba Lava keskuses oma piirilinna-debüüdi viimase aasta Eesti muusikavälja defineeriv mõminaräpi nähtus nublu. Sel nädalal ilmus ka nublu muusikavideo loole "Für Oksana", milles lööb kaasa ka emsii Gameboy Tetris (tuntud ka kui Gorõ Lana Magnum Pi ja 5miinuse Venelane) ja mis on üles võetud ei kusagil mujal kui kirevates paikades üle kogu Narva.

Peterburist saabub Narvasse shoegaze bänd Blankenberge, kelle soe ja õhuline unelmapop on pälvinud ka rahvusvahelist tähelepanu. Station Narva festival esitletakse oma tänavu kevadel ilmunud teise kauamängiva albumi "More" kavaga. Eht-soomelikku tragikoomilist eleegiat pakub publikule Soome italo disco tandem PEU (ehk Pohjois-Euroopan suurimmat), kes iseloomustavad oma loomingut kui miskit "väga tõsist, aga samas mitte just nii väga tõsist".

Kodumaistest artistidest on festivali kavasse lisandunud kolm erikõlalist esinejat. Kui tänavu debüütalbumi "SlowFall" avaldanud YASMYN toob Vaba Lavale ajastutundlikke r&b, träpi ja popi hoovusi, siis Lemon Trees kostitab Ro-Ro publikut 80ndate ja 90ndate mõjutustega elujaatava, meloodilise kitarri-indiega. Oma nurgelistest riffidest ja helgetest meloodiatest koosneva arsenali laotab Ro-Ro lavale ka Tallinna math/postrock kollektiiv Kaschalot.

Alates tänasest on Piletilevis müügil Station Narva 2019 päevapiletid hinnaga 25 eurot.
Kahe päeva festivalipass on müügil hinnaga 39 eurot.

Festivali pass tagab pääsu 20. ja 21. septembri õhtul nii Vaba Lava keskusse kui ka Ro-Ro klubisse. Päevapiletid kehtivad mõlemas muusikaprogrammi toimumispaigas piletil märgitud kuupäeval. Ro-Ro klubisse tagavad kummalgi õhtul pääsu ka eraldi müügile tulevad piletid hinnaga 10 eurot.

Neljapäeval, 19, septembril toimub Station Narva raames Vaba Lava keskuses Eesti-Vene koostöölavastuse "Lõhe / Разлом" esietendus. Etendusele on Piletilevis müügil eraldi piletid hinnaga 15-18 eurot. Reede, 20. septembri päeval leiab Vaba Lava keskuses aset Station Narva ettevõtluspäev ning laupäeval täidavad Narva linnalavad, kunstieksperimendid ning spordi ja toidukultuuri üritused.

Station Narva 2019 lõplik programm kuulutatakse välja augusti ja septembri jooksul. Lisaks muusikaprogrammile ja teatrietendusele toimuvad Station Narva raames ka avalikud vestlused ning kureeritud ekskursioonid üle kogu linna, sealhulgas festivali ajaks spetsiaalse valguskujunduse saavas Kreenholmi tööstuskompleksis.


Station Narva korraldaja on ettevõte Shiftworks koostöös mitmete Narva organisatsioonidega.