31-05-2019 kuni 02-06-2019 Plaadimägi

Kes:
Wiiralt
Puuluup
Andres Roots
Forgotten Sunrise
Trucktor
Jadira
Motor Tension Ensemble
Diversicolor
TiiK
Kus:
Harjumägi, Tallinn
Millal:
31-05-2019
Lõpp:
02-06-2019
Palju:
TASUTA
Lisainfo:
PLAADIMÄGI – Plaaditurg 10, Tallinn 800 ja Vanalinna Päevad

Tallinna Vanalinna Päevade ja Tallinn 800 raames taaselustub Harjumäe tipus legendaarne melomaanide kogunemispaik, mida kutsutakse plaadimäeks. Sedapuhku kolmepäevase rahvusvahelise festivalina!

Oma kümnendat juubelit pidav Plaaditurg muudab juba kolmandat aastat järjest oma nime Plaadimäeks ja ronib Harjumäe tippu! Sellel aastal on aga kõik teisiti, sest juubilar Plaaditurg ja juubilar Tallinn ühendavad oma jõud et Plaadimäest saabks kolmepäevane rahvusvaheline kireva programmiga festival. Bändide (Puuluup, Andres Roots, Forgotten Sunrise jne.) päralt on lava, avatud on tänavatoidu restoranid ja voolab käsitööõlu. Rahvusvaheliseks teevad turu aga Soomest, Rootsist ja Lätist tulevad müüad. Jätkuvalt on kõigil huvilistel võimalus tulla müüma, ostma ja vahetama erinevatel helikandjatel olevat muusikat (kassett, vinüül, CD jne.) ja kõike muud muusikaga seonduvat (särgid, ajakirjad, plakatid jne.). Ja nagu traditsioon nõuab, on nii müüatele kui ostajtele see üritus täiesti tasuta. Suurema lauapinna saamiseks palume siiski korraldajatega ühendust võtta.

Plaadimäe traditsioon sai alguse 1975 aastal. Algusaastatel koguneti Niguliste kiriku kõrval asuvale platsile. Kui kirikut 1980 aastal restaureerima hakati ja selle ümber tara ehitati kolisid melomaanid Harjumäe tippu ja seal jätkati aktiivselt üheksakümmnendate keskpaigani. Viimased visad hinged kohtuvad Harjumäel pühapäeviti tänaseni.
Kes tulevad?
Tulevad (3):
ajudoonor, tont, wire
Lisas: Lembetu 13-05-2019 kell 19:00