19-04-2019 Rainer Jancis 50

Kes:
Metro Luminal
Riho Sibul
Kus:
U3, Tallinn
Millal:
19-04-2019
Lisainfo:
Metro Luminali koosseis:

Robin Juhkental – vokaal; Rainer Jancis – kitarr; Kalle Nettan – bass; Marko Atso – trummid.
Kes tulevad?
Lisas: Rada7.ee 15-04-2019 kell 10:53
Rada7.ee
15-04-2019
kell 10:54

Rainer Jancis 50. Metro Luminal & Riho Sibul. Lisaks uus singel!


19. aprillil 2019 kell 21:00 toimub Tallinnas Kontsertklubis U3 "Rainer Jancis 50" juubelikontsert. Üles astub ansambel Metro Luminal, mille helilooja ja asutajaliige on Jancis olnud aastast 1988. Bänd tähistas eelmisel aastal oma 30ndat tegutsemisaastat ja nüüd on tähtis ringtähis jõudnud ka selle eostajateni. Kontserdi erikülaline on Riho Sibul.

Kuula Metro Luminali uut singlit "Sünnipäevalaul":Rainer Jancis on eesti helilooja, kitarrist ja produtsent, kelle viljaka tegevuse tulemusena on sündinud muusikat filmidele ("Keti lõpp" 2017, "Mina olin siin" 2008, "Buratiino" 2009, "Armulaud" 2007 jpt.), ballettidele ("Ninasarvik" 2017, "Tantsumaraton" 2006), telesaadetele ("Kolmeraudne", "Koosolek", "Ruudumäng"). Samuti Jaan Toomiku, Ene-Liis Semperi, Raoul Kurviza, Mark Raidpere videoteostele ja performancitele 90ndatel kuni tänaseni. Rainerilt on ilmunud enam kui 10 CD-d, 4 vinüüli, 5 kassetti, eesti rockmuusika klassikaks muutunud Metro Luminali albumid "Ainult rottidele", "Coca Cola", "Sinus". Produtseerinud on ta Eesti parimate rockartistide loomingut nagu Zahir "Grean means Go", Kriminaalse Elevandi kõik plaadid, Sõpruse Puiesteed, Vennaskonda, Unenäopüüdjad.

Peale heliloomingu on Jancis kirjutanud ka kultusliku raamatu "Valgus tunneli lõpus. Unenägu Metro Luminalist", Metro Luminali laulutekste, sealjuures kogu viiimase plaadi "9-5" lüürika ja klassikalised hitid, nagu "Ta õrnas käes", "Laupäeva öö", "Sügishetk". Sealjuures on Rainer Jancis tuntud ka avangardse vabaimprovisatsiooni ühe võtmekujuna Eestis, olles Priit Pääsukese filmi "Impromtu" (2015) keskkuju, mis pälvis Postimehe hinnangul Eesti kõigi aegade parima muusika filmi tiitli. Lisaks oli Jancis filmi helirežissöör.

Rainer Jancis on esitanud improvisatsioonilist muusikat koos absoluutsete maailma tippudega New Yorgis, Berliinis, Pariisis, nagu Kevin Shea, Tim Dahl, Elliot Sharp, Andrea Belfi, Le Quan Ninh, Jimmy Tenor, John Schrödel, Daniel Schröteler, Antonis Anissegos. 90ndatel korraldas Jancis koos Aivar Tõnsoga elektroonilise muusika ja kitarri sümbioosüritusi "Windows", millest ühel mängis 8 tundi väldanud kitarrisoolo, mida võib pidada Eesti kõigi aegade pikimaks. "Windows" üritustel osalesid mitmed praegused muusika prominendid nagu Jaan Pehk, Bonne (Pedigree) jpt. Hetkel on Rainer "Herzog" Jancise põhiprojektiks taas ansambel Metro Luminal, millega astuti üles TV3 saates "Muusika Karikas" ning millega plaanitakse ka veel sel aastal uue helikandjani jõuda.