19-04-2019 Blues Estonia: JAWBONE (uk)

Kes:
JAWBONE (uk)
Kus:
Von Krahl, Tallinn
Millal:
19-04-2019
Palju:
20€/25€/30€
Lisainfo:
Blues Estonia toob 19. aprillil Eestisse briti bluusi supergrupi JAWBONE, kes esitleb Von Krahlis oma debüütalbumit.

Jawbone’i koosseisus tulevad lavale kaks korda Suurbritannia parimaks bluusi-klahvpillimängijaks valitud Paddy Milner, Suurbritannia parimaks bluusi-laulukirjutajaks valitud kitarrist Marcus Bonfanti, legendaarse Matt Schofield Trio trummar Evan Jenkins ning Neil Cowley Trio pikaaegne bassist Rex Horan.

Möödunud aastal valiti Jawbone Paul Jonesi heategevuslikule kontserdile G-Live in Guilford saatebändiks Eric Claptonile, Van Morrisonile ja Tom Jonesile. Kriitikud kiidavad, muusikud soovitavad, ajakirjandus on positiivne, publik nõuab lisa.

Bändi liikmed on öelnud, et hindavad läbimõeldud muusikat, alustades laulukirjutamisest kuni muusika salvestamiseni. Paddy Milner ja Marcus Bonfanti jagavad albumil lauljarolli, Rex Horani kõrge falsett lisab harmooniale kolmanda hääle. Just kolmehäälsed harmooniad ongi Jawbone’i saundi üheks alustalaks. Kriitikud on nende debüütalbumit võrrelnud maaliga, kus iga pintslitõmme on kaalutletud osa suurest pildist.

Jawbone ammutab inspiratsiooni bändidelt nagu The Rolling Stones, The Band ning Little Feat, tänu millele on ansambli helikeel väga erinev stereotüübiks saanud bluusroki saundist.

Blues Estonia - https://blues.ee/
Jawbone - https://www.jawboneband.com/
Jawbone FB - https://www.facebook.com/jawboneband/
Jawbone Insta - https://www.instagram.com/jawbonemusic/
Täiendavat lugemist kontserdi FB eventis.

Sündmust korraldab Moog OÜ
Piletimüük

Kohtumiseni kontserdil!
Blues Estonia
Kes tulevad?
Kes käis (1):
andresa
Lisas: andresa 09-04-2019 kell 22:29
Rada7.ee
12-04-2019
kell 14:51

Von Krahli teatris astub üles briti bluusrock ansambel Jawbone


Briti bluusiskeene suurkuju, pianist Paddy Milner ja kitarrist Marcus Bonfanti on ühendanud jõud uues bändis, kus löövad kaasa ka trummar Evan Jenkins (Matt Schofield Trio) ning bassist Rex Horan (Neil Cowley Trio). Jawbone on laenanud oma muusikasse stiilielemente eeskujudelt, nagu Rolling Stones, The Band ja Little Feat. Tulemuseks on selline rock'n'roll mida kriitikud peavad viimaste kümnendite parimaks. Jawbone'i 1970ndate rock'ilavade stiilis sound on mahukas, viimistletud ja mitmehäälne.

Londoni bänd Jawbone tuli kokku üpris hiljuti, selle liikmed on aga bluusiskeenes juba hästi tuntud. Bändi muusikud on stuudios ja kontsertidel saatnud selliseid legendaarseid artiste, nagu Tom Jones, Eric Clapton, Mick Jagger, Jack Bruce, Ten Years After, Robert Plant, Dave Gilmour, Cliff Richard, Ronnie Wood, Phil Manzanera, Shuggie Otis jpt.

Kolmekordne Briti bluusiauhindade võitja Marcus Bonfanti otsustas 16-aastaselt Led Zeppelini kuulates, et temast saab kitarrist. Ta vahetas trompeti kitarri vastu ning pole seni sel teel peatunud. Bonfanti kitarrikäsitlus on sulam väga erinevate generatsioonide muusikast. Ta on välja andnud kolm sooloalbumit, mis jõudnud ka ajakirja "Classic Rock" edetabelitesse.

Kahekordne Briti bluusiauhindade võitja Paddy Milner on üks maailma silmapaistvamaid bluusipianiste. Hetkel mängib ta peamiselt Sir Tom Jonesi ansamblis. Milner on teinud koostööd Joss Stone'i, David Gilmouri ning Jack Bruce'iga. Ta on ka suurepärane laulja ja helilooja ning andnud välja neli sooloalbumit. Tema mängus on tunda New Orleans'i džässi koos boogie-woogie ja funk'i mõjutustega.

Jawbone'i kontserdi pileteid saab osta Blues Estonia kodulehelt www.blues.ee, Piletilevi müügipunktidest ja aadressilt www.piletilevi.ee. Von Krahl avab uksed reedel, 19. aprillil kell 19, kontsert algab kell 20.