15-03-2019 Metsatöllu ja Riffarrica plaadiesitlus Moostes

Kes:
Metsatöll
Riffarrica
Kus:
Mooste mõis, Mooste
Millal:
15-03-2019
Palju:
10/12
Lisainfo:
https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/mitmesugust/metsatollu-tuliuue-plaadi-katk-kutsariks-esitlus-riffarrica-279737/?design=piletilevi

Metsatöll esitleb uut albumit "Katk Kutsariks":

“Peatu, kaaslane, ning mõtle teekonnale mida alustasid siis kui esimest korda avasid silmad. Sina ise oled kutsar. Ja hobune oled ning koorem, mida vead. Kui aga unud, mille pärgli pärast sa õigupoolest teel oled, haarab Katk ise ohjad. Ole siis valmis taluma tagajärgi; kes külvab tuult, peab lõikama tormi.”

Metsatöll jutustab Eesti lugu, mis ulatub hämaratesse aegadesse kui teati, et sügisel kütiselt või alepõllult vilja lootmine ei olnud iseenesestmõistetav. Läbisaamine heade hingede ning abivaimudega andis meie küladele kindluse, et meie hõimul on ka talvel, mida süüa ning millest elada. Lugusid, millest laulda.

Kirg, millega tänavu kahekümnendat juubelit pidav Metsatöll eesti hõimude lugu jutustab, ei ole aastatega vaibunud. Ansambel usub siiralt, et muusikaga on võimalik maailma sümboolse "katku" eest päästa, et ka tuhande aasta pärast on auväärseid eesti ätte, kes uhkusega oma maad ning keelt, hiiepaiku ja kombeid pühaks peavad.

Metsatöllu muusika on segu karmikoelisest metal-muusikast ning meie ürgsest rahvapärandist, ühe õige eestlase elutunnetusest. Tarkusest. Metsatöllu pilliparki kuuluvad lisaks hevi-bändi instrumentaariumile veel meie oma rahva torupill, kandled, flöödid, mida siin mängiti juba üle tuhande aasta tagasi. Metsatöll ei lase Eesti lool vaibuda. Iial.

Metsatöll on:

KuriRaivo - basskitarr, laul
Tõnis - trummid, laul
Markus - laul, kitarrid
Lauri - laul, torupill, viled, kandled, ängipill, akustiline kitarr, muud rahvapillid

https://www.youtube.com/watch?v=YSFvMboyj9A
https://www.youtube.com/watch?v=JDhGlT9mEEk


Riffarrica on:

Kulno Malva - akordion, torupill, laul
Kristjan Priks - trummid, laul

Riffarrica on sündinud sama koosseisuga ansamblist "Duo Malva & Priks", toonasest muusikast ja varem väljaantud EP-st "Mässiv" on Riffarrica jõulisem, tempokam, annab aga ruumi ka helimaalingutele ning fantaasiale.
Jõud ning veenvus, millega duo rahvapärimusega põimitud omaloomingut esitleb, ei jäta kübetki kahtlust, et see, suurtele lavadele sündinud bänd, kirjutatakse just nüüd ja praegu sügavale Eesti kultuurilukku, sest esmaesitlustele tuleb uus kauamängiv stuudioalbum: "Riffarrica". Ära jää sellest ilma!

RIFFARRICA - see on massiivsed rifid ja regilaulud, jõuline rifi-folk!

Riffarrica on nime saanud Lennart Meri raamatust "Hõbevalge". Seal on juttu Aethicuse koostatud "Kosmograafiast", kuhu kaheksandal sajandil kirja pandud kohanimi Riffarrica tähistab muistset Rävala rannikuala ehk praeguse Eesti põhjarannikut.


https://www.youtube.com/watch?v=VFbs_SPG4dg
Kes tulevad?
Kes käis (2):
sarvik, thon
Lisas: Rada7.ee 27-02-2019 kell 22:14
thon
16-03-2019
kell 00:07

Vinge värk oli!