29-06-2019 Mägede Hääl 2019

Kes:
Velly Joonas
Anna Kaneelina
Mart Avi
Rezzett
Diversicolor
Yasmyn & Mick Moon
Chillera
Andres Lõo
Vera Vice
Propazha
Qba
To-Sha
Leazy
Ken Two & Low K
Electrosoul System
Kristopher Luigend
Ats Luik
Jan Tomson
Kus:
Eesti Kaevandusmuuseum, Kohtla-Nõmme
Millal:
29-06-2019
Lisainfo:
Piletid on müügil Ticketeris: https://www.ticketer.ee/magede-haal-2019

Mägede Hääl 2019 muusikaprogrammi ajakava laupäeval, 29. juunil

Pealava Kohtla-Raju (tsirkusetelk)

14.00 Suur Vanker
15.00 ToBi
16.00 Debora Luha
17.00 Seltskond Pargis
18.00 Yasmyn & Mick Moon
19.00 Rake
20.00 Diversicolor
21.00 Doktor Normal
22.00 Centre El Muusa
23.00 Chillera (UA)
00.00 Mart Avi
01.00 Anna Kaneelina
02.00 Rezzett (UK)


Tjuun In (Katlamaja)

23.00 Systeam (Live)
00.00 Yohan & Majestim
01.00 Ken Two & Low K + MC Basket (Live)
02.00 Qba & To-Sha
03.00 Electrosoul System (RU)
4.30 Tjuun In Mashup


Rulapark

15.00 Rulavõistlus, Haigla Rulapargi DJ-d ja erikülalised
21.00 Luurel Varas
22.00 Ki En Ra & Sammalhabe
23.00 Haigla DJ-d


Kaevuripuhvet

14.00 DJ Simonred
16.00 Triin Niinemets
17.00 Eesti Pops DJ-d
19.00 Propazha
19.30 Marek Poel & Johann 3000
21.00 4 AM
21.30 Heivi S
22.30 Vera Vice
23.00 Hip Replacement DJ-d
00.30 Andres Lõo
1.30 Tanel Mütt
2.30 Hard Feeler
4.00 Kevin Park & Born To Bang
5.00 Nebukat & Pavliuk
Kes tulevad?
Kes käis (2):
helbeke, tont
Kes mõtles minna (1):
BleachNirvan
Lisas: Rada7.ee 15-02-2019 kell 13:17
Rada7.ee
15-02-2019
kell 13:18

Festivalil Mägede Hääl esineb salapärane Velly Joonas


29. juunil toimuv Ida-Viru festival Mägede Hääl on avalikustanud oma esimese esineja – selleks on ülemaailmset tuntust kogunud salapärane Eesti lauljatar Velly Joonas.

Tema enimtuntud lugu “Stopp, seisku Aeg!”mille on välja andnud kohalik plaadifirma Frotee, on kogunud internetis pea poolteist miljonit kuulamist. Üldsuse eest on Velly end aga seni varjanud. Esinemise kohta ütleb lauljatar nii: “Olen bard. Mina ja kitarr.”

Mägede Hääl toimub eksootilises Eesti Kaevandusmuuseumis, Kohtla-Nõmmel, taustaks unikaalne kaevandusmäestik.

Rada7.ee
03-06-2019
kell 16:02

Juunikuus toimuv festival Mägede Hääl pakub rappuvat räppi, ragisevat tehnot ja väljasõitu õlitehase katusele

ChilleraChillera
29. juunil toimub Kohtla-Nõmmel Eesti Kaevandusmuuseumi alal kolmandat korda muusikafestival Mägede Hääl. Festivalil kaevutakse tööstusjärgse muusikavälja sügavikesse, avatakse uus skeitpark ja pakutakse elamusretki üle terve Ida-Virumaa. Festivalil esineb ligi 40 artisti, teiste seas kodumaised muusikud Anna Kaneelina, Mart Avi, Velly Joonas, Yasmyn ja Mick Moon, Briti duo Rezzett ning Ukraina bänd Chillera.

Laupäeva, 29. juuni pealelõunast kuni pühapäeva, 30. juuni hommikutundideni vältav Mägede Hääle muusikaprogramm laiub üle nelja kaevandusmuusemi alale rajatava lava. Pealava Kohtla-Raju seatakse tänavu sisse suurde tsirkusetelki, kus muuhulgas hakkavad kõlama aasta ühe olulisema kodumaise debüütalbumi üllitanud Anna Kaneelina unelmpopi harmooniad ja ekspressiivne vokaal, ka rahvusvahelisel muusikaväljal üha enam tuntust koguva Mart Avi „žanrijärgsed täiuslikud poplood“ ning müstilise Briti duo Rezzett vankumatult nihkes techno. Pealava kuraditosina esineja seast leiab ka Shelton Sani liikmete ja ambientmuusiku Tont uue müraroki supergrupi Diversicolor, põhjamaist karmi distsipliini Dominikaani tulisusega ristava r’n’b ja träpi duo Yasmyn & Mick Moon ning Odessast Ida-Võlumaale päikeselist surfirokki ja dub-biite smugeldava tüdrukute kamba Chillera.

Intiimsema kaliibriga ja nii retro- kui ka tulevikumuusika veidramaist võnkeist laetud kontserte ning DJ-sette saab kogeda juba eelmiste aastakäikude festivalidest tuttavas Kaevuripuhvetis. Puhveti üheks staariks on lauljatar Velly Joonas, kelle 1980ndate lugu „Stopp, seisku aeg!“ elab tänaseks uut elu raadiojaamades Suurbritanniast Slovakkiani. Teiste seas kuuleb puhvetilaval ka muusiku ja produtsendi Andres Lõo uut loomingut house’ist ambiendini, tänavu kodumaisele muusikaväljale ilmunud duo Vera Vice unenäolis-hüpnootilist elektroonikat ning Ida-Viru teravamaid riime narvakast räpparilt Propazhalt.

Päris oma lava püstitab tuhamägede maa festivalile pea 20 aastat üle Eesti parimat trummi ja bassi levitanud raadiosaade ja peosari Tjuun In. Sarja resident-plaadikeerutajate Qba, To-Sha ja Leazy kõrval esinevad seal näiteks ka Ida-Viru b-boy kultuuri tandem Ken Two & Low K ning Moskva d’n’b ja ja breakbeati teerajajaist kooslus Electrosoul System.

Koos Mägede Hääle festivaliga avatakse kaevanduspargis aherainemäe jalamile rajatav skeitpark, kus päeval saab betoonist sõidurajal rulatada ja õhtul Tallinna Haigla Rulapargi skeidispetsidest dj-de Kristopher Luigendi, Ats Luige ja Jan Tomsoni settide saatel tantsida.

Mägede Hääl 2019 kogu esinejate nimestik avaldatakse peatselt, ajakava juunikuu jooksul.

Neile, kes soovivad kaevandusmuusemi muusikamaratoni järgselt Ida-Virumaa avastusretke jätkata, on korraldajail pühapäeval, 30. juunil välja pakkuda mitu regionaalset eksootikat tutvustavat väljasõitu. Aidu Karjääris vaid üheks päevaks avatavas Mägede HÄLLis kannab pealinna technoklubi HALL tiim hoolt, et peolised saaksid värskendada nii keha kui ka vaimu sauna ja suplusaeroobika, hoolikalt valitud helihellituste ning kulinaarsete hõrgutistega. Teine väljasõit viib Kohtla-Järve külje all asuvasse Viru Keemia Grupi tööstusparki Üle Heli festivali kureeritud jätkupeole, vaateks massiivne tuhamägi, meri ja silmapiiril terendav Venemaa. Kohtade arv antud väljasõidule on piiratud. Väljasõitude alane lisainfo on leitav festivali veebis magedehaal.ee ja Ticketeri veebikeskkonnas.

Rada7.ee
13-06-2019
kell 11:27

Festivalil Mägede Hääl avatakse Eesti vanima punkari tagasivaatenäitus ja Kohtla-Nõmme lugu jutustav väljapanek


29. juunil Kohtla-Nõmmel toimuv festival Mägede Hääl pakub lisaks muusikaelamustele võimalust tutvuda paikkondliku kultuurilooga. Festivali raames avatakse Eesti Kaevandusmuuseumi galeriis Eesti vanima punkari Uno Lauri tagasivaatenäitus ning festivalialale kerkivas näitusetelgis saab näha toimumispaiga Kohtla-Nõmme lugu jutustavat väljapanekut.

Festivali staabi Eesti Kaevandusmuuseumi galeriis avatava näituse "Uno on punk" autor on Eesti vanima punkarina tuntud Uno Laur. See Tartu Kõrgemas Kunstikoolis õppinud mees on Eesti pungiskenes legend omaette, keda teatakse ka Eesti indie asutajabändi Röövel Ööbiku esimese koosseisu lauljana. Elades festivali toimumispaiga külje all Kohtla-Nõmme alevikus ajaloolises inglaste ehitatud barakirajoonis, on trükitöölisena leiba teeniv Laur järjepidevalt tegelenud nii joonistamise, maalimise kui ka fotograafiaga. Näitusele koondatud tööde varasem osa pärineb 1980ndatest aastatest ning peegeldab tolle aja alternatiivnoorte maailma. Hilisem osa sisaldab noppeid läbi kolme kümnendi, kuni möödunud aasta taiesteni välja.

Koostöös omakandimehe Rene Pedaku veetava Kohtla Ajalootoaga tutvustab Mägede Hääl festivali toimumispaiga Kohtla-Nõmme lugu ka laiemalt. Kaevandusmuuseumi hoovi püstitatavas telgis avatakse näitus, mis viib festivalikülastaja juba Taani Hindamisraamatusse üles tähendatud paiga minevikuradadele. Läbi piltide, sõnade ja esemete avanevad Kohtla-Nõmme 1930ndate aastate töölisasula eluolu, ka teise maailmasõja järel sitkelt eestikeelsena püsinud identiteet ning lõppeval kümnendil leitud uus tööstusjärgne hingamine. Näitusetelk on avatud kogu festivali vältel.


Lisaks näitustele avatakse Mägede Hääle festivalil ka kaevandusmuuseumi aherainemäe jalamile rajatav skeitpark. Festivali tänavuses muusikaprogrammis astub üles ligi 40 artisti, teiste seas kodumaised Anna Kaneelina, Mart Avi, YASMYN & Mick Moon, Sammalhabe ja Doktor Normal, samuti Ühendkuningriigi technoduo Rezzett, Ukraina surfirokibänd Chillera ja Venemaa d'n'b rühmitus Electrosoul System. Kaevandusmuuseumi muusikamaratoni järgselt pakub festivali toimkond regionaalset eksootikat tutvustavaid väljasõite Aidu Karjääri ja Viru Keemia Grupi tööstusparki.

Mägede Hääl 2019 festivali piletid hinnaga 40 eurot on müügil Ticketeri veebikeskkonnas https://www.ticketer.ee/magede-haal-2019. Kohapeal maksab pilet 45 eurot.

Rada7.ee
13-06-2019
kell 11:29

YASMYN ja Johnny Blooms avaldasid värske suvehiti


Kaasaegne urban-artist ja Eesti muusikamaastiku suur tulevikulootus YASMYN avaldas koostöös Inglise produtsendi Johnny Bloomsiga värske suvehiti "Madman".

YASMYN, kelle lavalist olekut on erinevad välismaised muusikaväljaanded kirjeldanud kui hüpnootilist segu R&Bst;, trapist, popist ja hiphopist, kommenteeris põnevat projekti järgmiselt: "Kui Johnny minuga ühendust võttis ja oma huvist koostöö vastu rääkis, siis tundus kõik ääretult põnev. Tegu on ühe väga huvitava tüübiga, kellega seostus mul varasemalt vaid Johnny Bloom'si roosilimonaad, mida poelettidel olen näinud. Et tegu on ühtlasi ka ühe tuntud produtsendiga, kes soovis oma uue aliase alt koostööd alustada just minuga, on mulle komplimendiks."
"Kuna Johnny tundub mulle veidi hullumeelne ja tema üheks kireks on muuhulgas motosport, siis laulu teemavalik sündis justkui iseenesest," kirjeldas YASMYN "Madmani" sünnilugu.

Johnnyle sümpatiseerib YASMYNi juures tema laid-back ning siiras olek. "YASMYN on vaatamata oma noorusele enesekindel ja küps artist, kellesse mul on palju usku," rääkis Johnny. YASMYN ilmutas käesoleval aastal ka oma debüütalbumi "SlowFall" ning hiljaaegu singli "Till U Make It".
Lähipäevil ilmub "Madman" ka kõikides striiminguplatvormides.

Rada7.ee
19-06-2019
kell 20:01

Järgmisel nädalal Kohtla-Nõmmel toimuv festival Mägede Hääl avalikustas kogu programmi ja ajakava

RAKE. Foto: Jaan Sinka.RAKE. Foto: Jaan Sinka.
Juba järgmise nädala laupäeval, 29. juunil toimub Kohtla-Nõmmel Eesti Kaevandusmuuseumi alal muusikafestival Mägede Hääl. Täna avalikustati täpne ajakava lavade kaupa. Seoses festivaliga peatub 29. juunil Tallinna-Narva ekspressrong ja 30. juunil Narva-Tallinna ekspressrong ka Kohtla-Nõmmel.

Festivaliala avatakse laupäeval, 29. juunil kell 14, esimesteks esinejateks Kohtla-Nõmme noortebändi konkursi võitjast punkrocki kamp Suur Vanker ja Sillamäe funk-bändi Smoke'N'Smile DJ Simonred. Tänavuse Mägede Hääle ligi 40 artisti ja DJ-d esinevad neljal laval, milleks on suures tsirkusetelgis asuv pealava Kohtla-Raju, uut skeitparki sisse õnnistav Rulapargi lava, peosarja Tjuun In staap Katlamaja ning veidramaid võnkeid väljutav Kaevuripuhvet. Kuni pühapäeva, 30. juuni hommikutundideni kestva muusikaprogrammi väliskülalisteks on Ühendkuningriigi technoduo Rezzett, Ukraina surfiroki bänd Chillera ja Venemaa d’n’b produtsent Electrosoul System. Kodumaise valiku seas on Anna Kaneelina hingeavardav Americana noir, Mart Avi žanriülene tulevikumuusika, YASMYNi & Mick Mooni ajastukohane r&b ja träpi sulam, Doktor Normali filtreerimata retroräpp ning Eesti alternatiivmuusika väljadele hiljuti ilmunud superkombod Diversicolor ja Seltskond Pargis.

Tallinna suunalt saabuvate festivalikülaliste transpordilogistika lahendab Elron. 29. juunil peatub Tallinna-Narva ekspressrong erandkorras ka Kohtla-Nõmmel, saabudes peatusse kell 13.24. Festivalijärgsel hommikul, 30. juunil kell 10.40 peatub Kohtla-Nõmmel Narva-Tallinna suuna ekspressrong.

Mägede Hääl 2019 festivalipiletid hinnaga 40 eurot on müügil Ticketeris: https://www.ticketer.ee/magede-haal-2019
Kohapeal maksab pilet 45 eurot.

ivo
03-07-2019
kell 16:09

https://kroonika.delfi.ee/news/muusika/magede-haale-korraldaja-nurisenud-noortebandile-soovitan-edaspidi-purgida-intsikurmule-kui-neid-sinna-voetakse?id=86711791

tont
04-07-2019
kell 01:23

Jutt selline, et...ei saagi aru on see tõsine või mitte. Vist ikka tõsine, aga siis tuleb kohe Spinal Tap meelde.

Ajaviiteks võib ju kommenteerida natuke...olles ise seal koos bändiga osalenud, nägin ka seda kõike seestpoolt.

"peame täisvarustusega rändama võõras linnas umbes pool tundi."

Ehk siis...läpakas, mikrofon, mõni kaabel/vidin ja 1 basskitarr kahe peale? Pole just palju, ehk kahe peale kokku max 10kg. Kui see on liiast, siis....kurat, ei teagi. Hankige endale mingi ratastega käru, kui tassida ei jõua. Niipalju võiks ikka jõuda. Esimesele laulupeole mindi hobustega ja vankritega üle Eesti, kellel neid polnud, läks jala.

"Peale pikka reisi lõpuks festivalialale jõudnud muusikud avastasid, et ettevalmistused on veel käimas"

Olid jah käimas ja ette valmistuma me sinna läksimegi, soundchecki nimelt.
See pidi olema meil 10.30, jõudsime 3 minutilise hilinemisega, keegi ei muretsenud liialt ja kõik sujus hästi - tervitan lava-abilist Dimat - hea töö... (Kell 8.00 hommikul Tallinnast väljasõit polnud maailma kõige lihtsam asi küll, olles mitu ööd poolmagamata ja eelmisel õhtul lammutanud väsimatute metal-seppade seltskonnas veel HRL-is...tervitan bonnet (ma ei joonud seda laua viina, mis sa mulle pärast livet pakkusid, kuigi ma hoidsin seda käes, sest ma pidin ju järgmine päev roolis olema ja laua viina ma ei joogi, pärast SEDA pohmelli) ja ajudoonorit ja kodutööstust heh heh... v ).

"Leiame hoone ülesse, aga kedagi pole ja koht näeb välja nagu kummitusmaja."
Leidsime ka hoone ülesse, ööbisime Kiviõlis hostelis "Everest", mis on üle 30km eemal festivalipaigast. Lahe koht. Koht oli inimtühi meie saabudes, aga uksekoodiga pääses kohe sisse. Kui kummitusi oleks olnud, oleks nendega meeleldi pisut aega veetnud.

"Samuti ei antud meile tilkagi joogivett"
Sealt kõrvalt muuseumist sai piiramatult vett võtta ma lasingi endale mitu liitrit, et oleks laval midagi juua. Lisaks leidus meie backstages ka vett, õlut, siidrit ja söögipoolist. Sobis küll.

"Kuigi 4 AM on tuntud 2-liikmelise bändina, siis kurdavad nad, et kokku on neid siiski neli"
Vaatasin soundcloudi lehte. Seal on kirjas: Booking: 4amduo@gmail.com...
...igasuguste suuremate festivalidega on need asjad väga kindlalt paigas. Neid saab painutada tavaliselt ainult peakorraldajatega suheldes. Vastasel juhul võivad need väljamõeldud lisa-käepaelad jne akrediteerimistelgi-töötajalt palgast maha minna. See, mitu liiget on bändis, tuleb kokku leppida enne, mitte festivali toimumise päeval. Lisaks sellele, on igasugune lisahüvede kauplemine mõttetu energiakulu festivalil töötajatele, juhul kui see on põhjendamatu. Kui see on põhjendatud, siis seda tuleb teha. Aga jällegi - korraldajaga otsekontakt.

"esinejate valmisolek esineda on suures osas ka korraldustiimi vastutus."
Lapsehoidjat ei pea korraldaja küll kellelegi mängima.
Tsiteerin Talboti Evgenit:
Oled valmis?
-alati valmis.

Kokkuvõte: festival väga meeldis, muusika oli hea, koht samuti (perifeeriasse tuleb alati parem publik, kui rohkem käidavasse kohta). Tehniline personal oli tasemel (Videal), inimesed olid ilusad, ilm oli mõnus.
Loodetavasti toimub seda festivali veel.


tont
04-07-2019
kell 01:27

Niipalju veel, et Kroonika artikli juuresolev pilt pole kindlasti sellest aastast, sest lavad olid teistsuguse asetusega (kõige suurem lava asus tsirkusetelgis).

kurmet
04-07-2019
kell 07:30

Nii kaob bänditegemise isu ikka üsna käbe ära, kui päriselt ka sellised mured peakesi vaevavad.