08-03-2019 Rudimental (UK)

Kes:
Rudimental (UK)
Kus:
Kultuurikatel, Tallinn
Millal:
08-03-2019
Lisainfo:
Rudimental esitleb uut albumit „Toast to Our Differences“ Tallinnas, Kultuurikatlas reedel, 8. märtsil. Sündmus algab 22.00. Piletid alates hinnaga 29 € tulevad müüki esmaspäeval, 18. veebruaril.
Kes tulevad?
Lisas: Rada7.ee 13-02-2019 kell 15:02
Rada7.ee
13-02-2019
kell 15:03

Rudimental esitleb märtsis Tallinnas uut albumit


Suurbritannia suurim elektroonilise muusika artist Rudimental esineb naistepäeval, 8. märtsil Tallinnas, Kultuurikatlas. Tegemist on kollektiivi värskelt ilmunud kolmanda stuudioalbumi “Toast to Our Differences” plaadiesitluskontserdiga.

Rudimental on mitmete auhindade ja nominatsioonidega pärjatud elektroonilise muusika artist Londonist, Suurbritanniast. Neljaliikmeline kollektiiv, kuhu kuuluvad Amir Amor ning lapsepõlvesõbrad Piers Aggett, Kesi Dryden ja Leon "DJ Locksmith" Rolle sai alguse 2010. aastal. Nende läbimurre saabus kaks aastat hiljem, mil nägi ilmavalgust Rudimentali singel „Feel The Love“ nende debüütalbumilt, millele andis oma hääle John Newman. Lugu viis kollektiivi kiirelt nii Suurbritannias kui kogu maailmas raadioedetabelite tippu ning nende 2013. aastal ilmunud esikalbum „Home“ on pälvinud tänaseks kolmekordse plaatina albumi staatuse.

Kaks aastat hiljem ilmunud helikandja „We the Generation“ jõudis taas edetabelite tippu ning pälvis Briti Fonogrammitootjate Liidult kuldalbumi staatuse. Rudimental, kelle loomingut on kirjeldatud kui dance-pop’i, end žanriliselt kindlatesse piiridesse ei sea. Produtsentidest ja muusikutest koosnev kollektiiv, on teinud koostööd väga paljude mitmekülgsete lauljatega, teiste seas Ed Sheerani, James Arthuri, Macklemore’i, Emeli Sandé, John Newmani ja Rita Oraga ning hoiab alati silma peal uutel talentidel, kellega koostööd teha.

Tänavu nägi ilmavalgust Rudimentali järjekorras kolmas stuudioalbum. Jaanuari lõpus ilmunud helikandjal on kuusteist lugu, kus teevad kaasa ühtekokku 27 lauljat ning lugu „Let Me Live“ on produtseeritud kahasse Major Lazeriga. Rudimental on lisaks plaatina- ja kuldalbumite staatusele pälvinud aastate jooksul mitmeid auhindu Brit Awards auhinnagalalt, olnud nomineeritud nii mainekale kohalikule Mercury Prize auhinnale kui MTV Euroopa muusikaauhindadel erinevates kategooriates ning tuuritanud üle kogu maailma.

Rada7.ee
07-03-2019
kell 11:40

Rudimental esitleb homme Kultuurikatlas uut albumit


Sel reedel, 8. märtsil toimub Tallinnas, Kultuurikatlas Rudimentali kolmanda stuudioalbumi „Toast to Our Differences“ esitlus-show. Lisaks astuvad lavalaudadele DJ-d Klaus, Whogaux (Wateva) ning Nix & Jonny.

Rudimental on Suurbritannia suurim elektroonilise muusika artist, kes andis jaanuari lõpus välja uue stuudioalbumi „Toast to Our Differences.“ Järjekorras kolmandal helikandjal on kokku kuusteist lugu, teiste seas Suurbritannia eelmise aasta enim müünud lugu „These Days,“ kus teevad kaasa Jess Glyne, Macklemore ja Dan Caplen, Major Lazeriga kahasse produtseeritud „Let Me Live“ ning „Sun Comes Up,“ millele on oma hääle andnud laulja James Arthur. Ühtekokku teeb albumil kaasa 27 erinevat artisti.

Algselt elektroonilise duona alustanud Rudimental on täna neljaliikmeline kollektiiv, kuhu kuuluvad produtsendid ja multiinstrumentalistid Amir Amor, Piers Aggett, Kesi Dryden ja Leon "DJ Locksmith" Rolle. 2010. aastal alustanud koosseisu läbimurre saabus kaks aastat hiljem, mil nägi
ilmavalgust nende singel „Feel The Love,“ kus teeb kaasa laulja John Newman. Lugu avas muusikatööstuse uksed mõlemale, Rudimentalile ja John Newmanile ning jõudis ka nende debüütalbumile „Home,“ mis on tänaseks pälvinud kolmekordse plaatina albumi staatuse.

Rudimental on tuntud ka mitmete muusikamaailmas tõusvate tähtede avastamise ja enda albumitele kaasamise poolest. „Rudimentalist on saanud mõnes mõttes nagu kool – kui tuleb singel, oled lõpetanud. Tihti lauljad tuuritavad meiega enne paar aastat, et „kooliks“ harjutada. See on ka üks põhjustest, miks tegime oma plaadifirma Major Toms. Olime varem teistele plaadifirmadele talente otsinud ja mõtlesime, et nüüd on aeg see kõik kokku panna. Oleme uhked!“ räägivad Rudimentali liikmed.

Muusikakriitikute poolt dance-popi kollektiiviks nimetatud Rudimentali liikmed pole end ise žanriliselt kunagi piiritlenud. „See ongi kogu Rudimentali maagia. Oleme kangekaelsed tüübid, hakkame otsast pihta ja vaatame, mis miksides välja tuleb,“ räägivad liikmed enda mõjutustest.
Lisaks kolmekordsele plaatina albumi staatusele on Rudimental pälvinud oma teise albumiga „We the Generation“ Briti Fonogrammitootjate Liidult kuldalbumi staatuse, võitnud mitmeid auhindu Brit Awards auhinnagalalt olnud nomineeritud nii mainekale kohalikule Mercury Prize auhinnale kui MTV Euroopa muusikaauhindadel erinevates kategooriates ning tuuritanud üle kogu
maailma.

Rudimentali uue albumi „Toast to Our Differences“ esitlus-show toimub Tallinnas, Kultuurikatlas sel reedel, 8. märtsil. Lisaks astuvad üles DJ-d Klaus, Whogaux (Wateva) ning Nix & Jonny. Sündmus algab 22.00. Piletid alates hinnaga 29€ on saadaval Ticketeri piletikeskkonnas ja kohapeal.
Lisainfo leiab Facebookist.