16-02-2019 Jyrki Nissinen & Hot Visions (FI) + Lokit (FI)

Kes:
Jyrki Nissinen & Hot Visions (FI)
Lokit (FI)
Kus:
Kuku Klubi, Tallinn
Millal:
16-02-2019
Lisainfo:
Hot Visions soundcloud: 
https://soundcloud.com/jyrkinissinenhotvisions  
  
Aggressio video:
https://www.youtube.com/watch?v=nrIyucyHz0s&t=1s
  
Kokemuksen jälkeen video:
https://www.youtube.com/watch?v=s0TI8VZ9qEA

Lokit:
https://soundcloud.com/temmikongi/lokit-uskot-sa-kin-taikaan
Kes tulevad?
Lisas: Rada7.ee 11-02-2019 kell 14:42
Rada7.ee
11-02-2019
kell 14:44

Sel nädalavahetusel Jyrki Nissinen ja Hot Visions ning Lokit Eestis

Nädala lõpus annavad Eestis kaks kontserti Soome underground-rocki kaks esindajat Jyrki Nissinen & Hot Visions ning Lokit.


LOKIT
Nende kohta on öeldud: "Kui Beach Boys oleks päikeseliste surfirandade asemel veetnud aega 1990. aastate majanduslanguse aegses Soomes Mustalammi rannas, peas juba lahtuma hakkav joove ja jalas märjad tennised, kuulates kassettmakilt vaheldumisi bände Kaseva ja Sonic Youth, oleks see arvatavasti kõlanud nagu Lokit".


JYRKI NISSINEN & HOT VISIONS
Hot Visions ühendab elemente pungist, krautrockist ja isegi ambientist. Neid on võrreldud bändidega nagu The Doors, The Fall, Captain Beefheart või Killdozer. Siiski on Hot Visions täiesti unikaalne inkarnatsioon. Bändi talendi tõenäoliselt kõige tuntum austaja on Sun-Ra Arkestra bassist Tyler Mitchell. Hot Visions avaldas eelmisel aastal LP "Paremmusjärjestys". Selle materjali tutvustamiseks annab bänd nüüd paar kontserti ka Eestis.
Hot Visionsi liider Jyrki Nissinen on isikupärase joonega koomiksikunstnik. Tema tuntumaid töid on ulmesari Borgtron. Lisaks on Nissinen teinud hulgaliselt humoorikaid albumikujundusi kodumaistele bändidele.

Kontserdid toimuvad:
R.15.2 Pärnu, Alibi
L 16.2 Tallinn, KuKu klubi

 
Nissinen ise kirjutab tervituseks järgmist:
Kajakas Joonatan liugleb üksinda sädeleva mere kohal, kõrvaklapid peas. Ta kuulab omatehtud kogumikkassetti, mahe naeratus nokas ja päikeseprillid ees. Veidi Bachi - küll see taat tegi ikka head mussi... ja Gösta Sundqvist samuti! Sinna otsa veel Juha Vainio ja Fleetwood Maci Albatrossi-versioonid. Seejärel Woude ja Byrds, Link Wray ja Big Star. Vaat see on elu! Nii hüüab kajakas Joonatan ja päästab valla pika kakajoa Soomest Tallinna suunduva laeva kohal, enne kui liitub ülejäänud parvega.
 
JÄÖÖYÖÖTZZ! Üksik lumest ja kusest märg sokk visatakse raske plärtsatusega vastu duširuumi seina. LÄTS! Rohelised ja kollased jutid on täiesti segamini läinud. Kas ma näen enam kunagi oma paarilist ja meie armast sokikasti? Hei, mis värviline valgus sealt paistab? Ja mis mõnus ebakõla... Keegi taarub, justkui üritaks tantsida ja seda jorinat võiks kutsuda peaaegu laulmiseks. Üritan õige sinna roomata ja ühtlasi veidi ära kuivada. Mis sellel plakatil kirjas ongi: Hot Visions Soomest ja keegi Jyrkinissinen? See kõlab küll hästi...