Kuula: Estoner - "Tahm"

28-04-2019 Jazzkaar 2019: "Jazzkaar 1990 Rewrite"

Kes:
Raivo Tafenau festivaliansambel & solistid
Kus:
Vaba Lava, Tallinn
Millal:
28-04-2019
Lisainfo:
15:00

Oktoober 1990, pärast 23 aastat kestnud pausi alustab taas rahvusvaheline jazzifestival Tallinnas, kandes esimesel korral nime JAZZI & BLUESI päevad Tallinnas – 4 päeva, 6 lava, 49 ansamblit 16 riigist, Eesti Raadio salvestas 47 kontserti. Eesti jazzi au kaitsesid Eesti Raadio Big Band, Compromise Blue, Modern Fox, Kiigelaulukuuik ning Helmut Aniko, Arvo Pilliroo, Lembit Saarsalu, Villu Veski, Urmas Lattikase, Mart Soo, Nevil Blumbergi jt ansamblid ehk praktiliselt kõik toona tegevad Eesti jazz- ja bluusmuusikud, kokku üle saja esineja. Paljud neist on ka tänastel jazzilavadel silmapaistvad tegijad. Kontserdiga “Jazzkaar 1990 rewrite” meenutame, et hea muusika elab ajast kauem ning leiab tee üha uute esitajate ja kuulajateni.

Nooruke saksofonist Raivo Tafenau mängis toona Urmas Lattikase ja Nevil Blumbergi bändis. Täna on tal oma ansamblid ja omanimeline jazziklubi ning talle kuulub publiku jäägitu armastus. Pianist Tõnu Naissoo on Tallinna jazzifestivalide elav ajalugu, kes sai Nõukogude Liidus kuulsaks juba 1967. aastal. 1990 esines ta soolokontserdiga ning praeguseni esineb ta rahvusvahelistel festivalidel ja salvestab üha uusi albumeid, millest viimane, Moskvas salvestatu, ilmub peagi. Bassist Taavo Remmel – Remmelite jazzidünastia isa, kuulus toona Avicenna, Kiigelaulukuuiku ja veel mitmete ansamblite koosseisu, Tanel Ruben hoidis trummipulki koosseisudes Tunnetusüksus ja Silent Riot.

Nopitud pärleid 1990. aasta festivali kontsertidelt moodsas kuues esitabki Raivo Tafenau festivaliansambel, kus solistidena osalevad basskitarrist Raul Vaigla, kitarrist Ain Agan ning noore generatsiooni säravad tähed Marianne Leibur ja Liisi Koikson.
Kes tulevad?
Lisas: Rada7.ee 11-02-2019 kell 13:48