18-01-2019 Kalana Saund Talveime

Kes:
Mart Avi
Djerro
Una Bomba 50+
Mari-Anna Miller
Rain Tolk
Heivi S
Weston + featuring artistid Double V ja Sauce Blanc
Väike Kelder
Lill Slim
$trada
roosberg_
Kus:
Erinevate Tubade Klubi, Tallinn
Millal:
18-01-2019
Palju:
10/15
Lisainfo:
Kalana Saund Talveime on Hiiumaa mereäärse suvefestivali top-notch hot-shot minifestival Tallinnas, mis ulatub deep popist ja uuest hiphopist väga austatud hausi ja teknoni.

MART AVI

Eelmise aasta teises pooles ilmunud Mart Avi kauamängiv “OtherWorld” on kohalike kriitikute hulgas summa-summaarumina kõige hinnatum eelmise aasta plaat. Nii kultuur.err.ee kui Areeni aastalõpu tabelid valisid Avi värske teose aasta paremuselt teiseks. “OtherWorldi” materjaliga on Avi üksjagu ka maailmas ringi tiirutanud (isegi kaugel Aasias) ja aina rohkem piiritagustele popireporteritele hinge läinud. Kalana Saundi talvisel minifestivalil on Mart Avi esmakordselt uue albumiga kavaga Tallinna publiku ees. Justkui esitluskontsert Tallinnas, niisiis.

DJERRO
Pisut enne aasta lõppu tõi Djerro meieni uue osa oma elektrooniliste vahenditega loodud erootiliste fantaasiate sarjast - albumi “DJERREXXIONS”. Nagu üks väga hea osa house- ja techno-muusika ajaloost oleks suunatud meeli segadusseajavasse varjendisse. Jaa - ““DJEREXXIONS” kohaldab mõningasest järjepidevustaotlusest sündinud imaginaariumi justkui kuhugi lateksvaibiga maa-alusesse või pool maa-alusesse (gei)klubisse,” leidis muusikakriitik-kultuuriteoreerik-kirjanik Janar Ala. Kalana Saundi Talveimel on Djerro tripp koos põigetega labürindi salakäikudesse teie ees.

UNA BOMBA 50+
Jah. Need Eesti underground-muusika veteranid on parasjagu valmistamas-viimistlemas oma uut albumit. Need, kes asja juba veidi kuulnud ja näinud, teavad, et see futu-tekno-house mütsumine paisutab teie nägemust tantsumuusika võimalustest. Ja pigistab väga õigetest kohtadest. Album on veel work in progress - Kalana Saund Talveime on koht, kus kogeb, mis seisus see tulevane house-klassik praegu on.

WESTON
On väga noor meloodilise träpi viljeleja Pärnust. Ta on üks neis uue laine hiphopi noorukitest, kes parasjagu maailma enda kätte võtmas on. Silmis ilmselt rahvusvaheline siht, sest dude laob meloodilisi riime ingliskeeles. Ta on ise ka suure osa biitide produtsent.

VÄIKE KELDER
Hetkel teadaolevalt kõige suurem uue laine räpibänd Eestis. Lausa kuueliikmeline! Ja neil on üks väga eriline omadus - lisab räppi meenutavatele silpide ladumisele, luua eriliselt friike lauluviise. Igaüks selliste asjadega hakkama ei saa, või siis ei julge endast midagi nii kummalist välja lasta.

PILET
Enne südaööd 10
Pärast südaööd 15
Kes tulevad?
Lisas: Rada7.ee 16-01-2019 kell 21:58
Rada7.ee
16-01-2019
kell 22:00

Festival Kalana Saund korraldab reedel Tallinnas minifestivali

 Mart Avi TMW 2017 avaõhtul Kultuurikatlas. Foto: Tanel Tero Mart Avi TMW 2017 avaõhtul Kultuurikatlas. Foto: Tanel Tero
Reedel 18. jaanuaril toimub Erinevate Tubade Klubis suvise festivali Kalana Saund südatalvine episood Talveime. Tallinna kõige erilisemas ööklubis seatakse üles kaks muusika- ja peoruumi live-esinejatele ning DJdele, klubilisest tantsumuusikast uue laine räpini.

Kalana Saund Talveimel astuvad üles Una Bomba 50+, Mart Avi, Djerro, Väike Kelder, Weston ning DJd Rain Tolk, Mari-Anna Miller, Heivi S, $trada, roosberg_ ja Lill Slim.

Underground-muusika veteranidest Tõnu Pedarust ja Raul Saaremetsast koosnev duo Una Bomba 50 + toob lavala parasjagu valmiva ja sel aastal ilmuva täispika albumi kava.

Mart Avile on üles astumine Talveimel esimeseks korraks esineda pealinna publiku ees oma viimase plaadi „OtherWorld” materjaliga. Avi möödunud sügisel ilmunud kauamängiva valisid aasta paremuselt teiseks muusikaliseks teoseks nii kultuur.err.ee kui Eesti Ekspressi kriitikud.

Niisamuti on muusikaspetsialistidel ohtralt kiita saanud Erkki Tero elektroonilise sooloprojekti Djerro äsjane heliplaat „DJERREXXIONS”, mille tummiste rütmide ja klaaride techno- ja house-käikudega ta Kalana Saundi Talveime publiku ees opereerib.

Minifestvali eraldi Lil Peo saalis astuvad üles Eesti uue laine hiphopi tõusvad tähed. Kuueliikmeline kollektiiv Väike Kelder, kelle reputatsioon on tõusmas praegu kiires tempos põrandaaluse hitiga „Kiire” ning Pärnust pärit veel teismeealine Weston, kes toob oma elektroontilise ja ingliskeelse träpi show ajal lavale ka räpparid Sauce Blanc ja Double V.

Peasaali DJdeks on parimas house-, techno- ja diskomuusikas ekstraklassilise maitsega Mari-Anna Miller, Heivi S ja Rain Tolk.

Uue räpile pühendatud Lil Peo saalis tegelevad just selle teemaga DJd $trada, roosberg_ ja Lill Slim.

Kalana Saund Talveime algab reede õhtul kell 23. Festival soovitab külalistel kaasa võtta vahetusjalanõud – mõned kerged tossud, ketsid, kingakesed, kuid vaipade ja diivanitega täidetud klubis on võimalik endale jalga saada ka klubisussid.