31-12-2018 Disco Tallinna aastavahetuse pidu

Kes:
Kym Mazelle (UK)
Kert Klaus
DJ Widenski
DJ Tom Lilienthal
Kus:
Balti Jaama ootepaviljoni pop-up klubi Vaksal, Tallinn
Millal:
31-12-2018
Lisainfo:
Kym Mazelle astub live-etteastega üles Disco Tallinna aastavahetuse peol Grand Carousel, mis toimub Balti Jaama ootepaviljoni pop-up klubis Vaksal. Lisaks house-muusika esileedile astuvad plaadimasinate taga üles DJ-d Widenski, Tom Lilienthal ja Kert Klaus. Klubi Vaksal avab külastajatele uksed südaööl. Pileteid alates hinnaga 15€ on võimalik soetada Ticketeri piletimüügikeskkonnast ja kohapealt. Lisainfo www.grandcarousel.ee.
Kes tulevad?
Lisas: Rada7.ee 31-12-2018 kell 12:32
Rada7.ee
31-12-2018
kell 12:32

Disco Tallinna aastavahetuse peol astub üles house-muusika esileedi Kym Mazelle


Aastavahetusel esineb Tallinnas, klubis Vaksal Suurbritannia house-muusika esileediks tituleeritud Kym Mazelle, kes astub üles Disco Tallinna uue aasta peol Grand Carousel. Kolmandat aastat toimuval karussellil keerlevad Balti Jaama ootepaviljoni pop-up klubis lisaks Mazelle’ile plaadivõlurid Kert Klaus, DJ Widenski ja DJ Tom Lilienthal.

Kym Mazelle on Ameerika Ühendriikidest pärit lauljanna ja laulukirjutaja, kes ühendab enda loomingus souli, funki, house’i, disco ja pop-muusika elemente. Lauljanna lapsepõlv möödus paar maja edasi Jacksonite perekonna maailmakuulsast stuudiost. „Käisin nende stuudio aknast muusikat kuulamas ja tantsisin tänaval, nende maja kõrval nende muusika järgi,“ meenutab lauljanna enda noorusaega.

Muusikaga hakkas Mazelle tõsisemalt tegelema alles kaheksakümnendate lõpus. Tänavu 58-aastaseks saanud lauljanna andis 1987. aastal välja enda esimese singli „Taste My Love“, mis tõi talle Suurbritannias palju tähelepanu. Ka järgmised Mazelle’i singlid maandusid UK erinevates edetabelites kõrgetele kohtadele. 1989. aastal andis lauljanna välja enda debüütalbumi „Crazy“, mis pälvis muusikasõprade ja -kriitikute tähelepanu nii siin- kui sealpool lahte.

Sedasi suunduski USAst pärit Mazelle 90ndal aastal Londonisse, kus ühines briti souli ja r&b grupiga Soul II Soul. Kollektiivi samal aastal välja antud kauamängivat „Vol. II: 1990 – A New Decade“, kus ka Mazelle esilauljana säras, saatis üleilmne edu. Sellele järgnes lauljanna debüütalbumi rereliisimine, kust leidis mitmeid remikse ning seni avaldamata lugusid.

Kym Mazelle’i lennutas aga üleilmselt tippu kaver Candi Satoni loost "Young Hearts Run Free", mis 1996. aastal endale uue kõlapildi sai. Lugu oli ka filmi „Romeo ja Julia“ soundtrack ja pälvis kolmekordse plaatinaplaadi tiitli. Mazelle on teinud koostööd mitmete maailmakuulsate muusikute ja produtsentidega, teiste seas Mick Jaggeri, Chaka Khani ja Simon Cowelliga. Lauljanna on võitnud inglaste südame, kus teda siiani UK house-muusika esimeseks leediks nimetatakse.